Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 10.02.2009, 08:24
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780
Privzeto Re: Ateizem

Citat:
Objavil-a ARP Prikaži sporočila
Vedno se predpostavlja, da kadar nekdo kritizira vero, kritizira vernika. Ideja je ideja in je prav, če je vsaka pod kritično presojo. Kritično pravim. Zakaj bi se moralo vero tretirat drugače?
Jaz sem alergičen na dogme. Če besedica dogma pomeni osebo z imenom in priimkom potem ja, sem alergičen na to osebo in uporabljam ad hominem logiko. Zelo sem nestrpen do te osebe in bi jo rad izbrisal z obličja sveta.
V bistvu, vidiš, si verski fanatik najhujše sorte. Zeliminiral bi vse drugače verujoče
Staro 10.02.2009, 11:50
ARP Uporabnik ARP ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2008
Sporočila: 188

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila
V bistvu, vidiš, si verski fanatik najhujše sorte. Zeliminiral bi vse drugače verujoče
Ne bo šlo tako poceni. Ateizem je odsotnost vere.

Uh, kakšna hipokrizija. Dajte si že enkrat ogledalo pred sabo. Nobenega nisem obtožil verskega fanatizma. Ne žalim in se ne dotikam osebe. Ravno tisto kar hočem dokazat sem dokazal s tem vajinim odzivom. Namesto, da bi se pogovarjali o idejah se pogovarjamo o osebah - kdo sem jaz in kdo si ti. Poglej si kaj pomeni ad hominem logika, ki sem jo zgoraj omenil. Zakaj sem jo omenil? Kar tako?

Če besedica dogma pomeni osebo z imenom in priimkom potem ja, sem alergičen na to osebo
Sedaj pa pamet v roke: Od kdaj pomeni beseda dogma osebo?

Res je, fanatično proti sem idejam kot jih je imel Hitler, Stalin ali pa verskim idejam, kot jih imajo ljudje, ki se zaletijo v zgradbe, mučijo 12 letne otroke, sem proti dogmam itd...

Najhujše sorte sem res.

Lp.

p.s. Po mojem je značilnost fanatizma tudi to, da fanatik ne bere ne vidi in ne sliši.

Nazadnje uredil ARP : 10.02.2009 ob 12:05.
Staro 10.02.2009, 11:52
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
Ne vem, kako ti misliš, da je "treba" brati stvari, jaz jih berem tako, kot so napisane.
Saj dovoliš, da se ne strinjam. Ti jih interpretiraš tako kot sama hočeš.
Staro 10.02.2009, 12:21
Svetopisec Uporabnik Svetopisec ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Svetopisec
Član od: Jan 2004
Sporočila: 2.559

Citat:
Če besedica dogma pomeni osebo z imenom in priimkom potem ja, sem alergičen na to osebo
Od prvega vatikanskega koncila.
Staro 10.02.2009, 12:43
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Svetopisec Prikaži sporočila
Od prvega vatikanskega koncila.
Ah tako je to. Vatikan je ta pojem kar spremenil? Res nisem vedel. Od sedaj pomeni dogma kaj? Papež?

No, saj prav to je eden izmed vzrokov zakaj sem tako odločno proti idejam, ki pridejo iz teh logov. Nimajo podlage v realnem svetu (včasih so celo zlonamerno zavajujoče).
Vsem ostalim je jasna definicija in nima zraven nobenega imena in priimka.
Staro 10.02.2009, 13:38
Svetopisec Uporabnik Svetopisec ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Svetopisec
Član od: Jan 2004
Sporočila: 2.559

Citat:
Ah tako je to. Vatikan je ta pojem kar spremenil? Res nisem vedel. Od sedaj pomeni dogma kaj? Papež?

No, saj prav to je eden izmed vzrokov zakaj sem tako odločno proti idejam, ki pridejo iz teh logov. Nimajo podlage v realnem svetu (včasih so celo zlonamerno zavajujoče).
Vsem ostalim je jasna definicija in nima zraven nobenega imena in priimka.
Današnji pomen dogme se je razvil v krščanstvu in predvsem katolištvu.
Kakšna je lahko drugačna "podlaga v realnem svetu" in definicija, ki je "vsem ostalim jasna", lahko samo ugibam. Kdor vsaj približno ve, kaj so dogme, je s tvojo neposrečeno pripombo o dogmi z osebnim imenom lahko (ali predvsem) razumel papeža oziroma natančneje dogmo o njegovi nezmotljivosti.
Staro 10.02.2009, 14:47
Mojster

Citat:
Ne bo šlo tako poceni. Ateizem je odsotnost vere.

Uh, kakšna hipokrizija. Dajte si že enkrat ogledalo pred sabo. Nobenega nisem obtožil verskega fanatizma. Ne žalim in se ne dotikam osebe. Ravno tisto kar hočem dokazat sem dokazal s tem vajinim odzivom. Namesto, da bi se pogovarjali o idejah se pogovarjamo o osebah - kdo sem jaz in kdo si ti. Poglej si kaj pomeni ad hominem logika, ki sem jo zgoraj omenil. Zakaj sem jo omenil? Kar tako?

Res je, fanatično proti sem idejam kot jih je imel Hitler, Stalin ali pa verskim idejam, kot jih imajo ljudje, ki se zaletijo v zgradbe, mučijo 12 letne otroke, sem proti dogmam itd...

Najhujše sorte sem res.

Lp.

p.s. Po mojem je značilnost fanatizma tudi to, da fanatik ne bere ne vidi in ne sliši.
Popravi me, če se motim, ampak TI si napisal, da bi spravil z obličja sveta vse OSEBE Odloči se pač Pa ne zaletavaj se tja, kamor ni nihče ničesar postavil... te bo samo glava bolela
Staro 10.02.2009, 14:48
Mojster

Citat:
Kakšna je lahko drugačna "podlaga v realnem svetu" in definicija, ki je "vsem ostalim jasna", lahko samo ugibam. Kdor vsaj približno ve, kaj so dogme, je s tvojo neposrečeno pripombo o dogmi z osebnim imenom lahko (ali predvsem) razumel papeža oziroma natančneje dogmo o njegovi nezmotljivosti.
Hja, problemi nastanejo, ko kdo za kaj trdi, da bi moralo biti vsem jasno... ker pač vreme nikoli ni za vse enako...
Staro 10.02.2009, 14:54
Pripravnik

Citat:
Ja sedaj se pa odloči. Papeža ali kot si napisal:
Citat:
dogmo o njegovi nezmotljivosti
Eno je namreč človek drugo je ideja. Vendar saj si tudi sam dodal besedo natančneje .
Staro 10.02.2009, 14:59
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila
ker pač vreme nikoli ni za vse enako...

Hehe, če ni za crknit. Včasih se pa moram nasmejati. Študetje meteorologije z geofiziko bi ti bili hvaležni, če jim poveš koliko časa so stran zabrisali za študij, ker je itak vreme za vse različno.

Lp.

Značke
ateizem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Je peticija za javno šolstvo manipulacija? biz Slovenija 201 15.01.2008 11:29

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:40.