Nazaj   Siol.net forumi > Zabava > Glasba

Glasba vtisi, okusi, koncerti...

Orodja za teme
Staro 24.03.2006, 20:26
trotl Uporabnik trotl ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce trotl
Član od: Nov 2003
Sporočila: 488
Privzeto Najboljši glasbenik

Zanima me mnenje posameznikov, kdo je največji glasbeni umetnik, oz kdo je vaš naljubši glasbenik. Ni nujno da je govora o solo izvajalcu, lahko je tud le član kakšnega banda ali celo več bandov. Govora je o kreativnosti,raznovrstnosti, vplivu na glasbo nasploh, izvedba in avtorska glasba. In seveda potrebno je utemeljiti svoje mnenje
Staro 24.03.2006, 20:28
ervin34 Uporabnik ervin34 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce ervin34
Član od: Mar 2006
Naslov: Sežana
Sporočila: 297
Privzeto Re: Najboljši glasbenik

Fredy Miller
Staro 24.03.2006, 20:29
pawijan Uporabnik pawijan ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce pawijan
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2

Joe Satriani

Moje mnenje ker model zelo dobro obvlada zadevo
Staro 24.03.2006, 21:44
Pripravnik

Moj izbor je STEVE LUKATHER. Gre za kitarista, ki je širšim množicam pri nas verjetno neznan.
Gre za muskonterja, ki je od sredine 70 let naprej poskrbel za neverjeten doprinos k glasbi.
V sredini 70. let je začel ustvarjati kot sesion (studijski) glasbenik. Ko ni imel še niti 18 let, je sodeloval že z velikimi legendami tistega obdobja. Leta 1977 je postal član novo ustanovljene zasedbe Toto, ki je bila in je sestavljena iz samih vrhunskih studijskih glasbenikov.
Zelo težko bi v drugi polovici 70. in skozi 80. leta našli kakšnega izvajalca s katerim ni sodeloval. Možno ga je slišati na albumih izvajalcev kot so Paul McCartney, Eric Clepton, Joe Cocker, Michael Jackson, Hancock Herbie, Henley Don, Chicago, Quincy Jones, Lionel Richie, Eltohn John, Aretha Frenklin, Donna Summer, Boz Scags, Cher, Alice Cooper, Earth Wind and Fire, Diana Ross in mnogih drugih. Po nekaterih podatkih bi naj sodeloval na več kot 3000 albumih. Na njegovi spletni strani je objalvjena discographija, ki razumljivo ni popolna, vendar obsega kljub temu velik del njegovega ustvarjanja.......... Skratka pred slabima dvema letoma je bil proglašen za Sesion quitar kinga.
Zraven studijskega dela in dela v zasedbi Toto je ustvarjal tudi v ogromno drugih glasbenih projektih. Kot sam pravi je to počel bolj za dušo. Takrat preigrava predvsem jazz in fushion zadeve. Do sedaj sem ga imel možnost v živo na koncertu videti 6 krat in ne morem se znebiti občutka, da je iz turneje v turnejo boljši.
Tudi po mnenju marsikatere glasbene legende gre za najbolj univerzalnega kitarista. Po snemanju z Miles Davisom,ga je ta na vsak način hotel zvabiti v svojo zasedbo, vendar je Lukather to ponudbo žal moral zavrniti.
V svoji dosedanji karieri je prejel 7 gramyev. Podatek da so ob njegovem igranju brez besed ostanejo kitaristi kot so Vai, May, Carlton, Al di Meola, Van Halen in mnogi drugi tega kova pove ogromno.
Zraven vsega tega je sodeloval tudi pri precej soundtrackih in v studiju je dostikrat sodeloval kot basist, klaviaturist ali producent
Jaz sem ga nazadnje imel možnosti videti pred 6 dnevi v Milanu in še danes nisem čisto pri sebi:D

Ok...da nebom preveč nakladal z raznimi podatki in mojimi mišljenji.....tako nekako sem si jaz predstavljal to predstavitev vašega izbora. Verjetno se bo ob branju tega posta 99 procentov folka spreševalo o čem bluzi ta tip in kdo je model o katerem piše. Mislim pa, da je lahko enkrat na enem forumu kakšne tema namenjena takšni tematiki in bluženju o teh zadevan in ne vedno samo o kakšnih patetičnih primerkih iz našega okolja. Skratka moje mnenje je, da se na temu podobnih forumih, kar se glasbe tiče pojavlja preveč nesmiselnih tem.
Vsa mnenja so dobrodošla
Staro 25.03.2006, 01:34
SPAM Uporabnik SPAM ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SPAM
Član od: Dec 2005
Naslov: Badlands ( najdete me lahka tud v Ratmansdorfu )
Sporočila: 239

Blacky:D drgač pa... joe satriani
Staro 25.03.2006, 01:46
tolstoyed Uporabnik tolstoyed ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.476

v preteklosti miles davis. ne vem ce je potrebna kaksna razlaga..

v sedanjosti (zadnjih 15ih letih) aphex twin. z ozirom na to da je popularna elektronska glasba nekako tisti zanr ki je v zadnjih 20 letih ponudil najvec inovativnih pristopov pac izbiram iz tega podrocja kjer pa je po mojem mnenju richard d james vsekakor tisti najbolj upraviceno izpostavljen posameznik. tko glede kreativnosti kot raznolikosti ali vplivov na sodobno elektronsko produkcijo.
Staro 25.03.2006, 08:57
Snowblind Uporabnik Snowblind ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Sep 2005
Sporočila: 908

Black Sabbath ali pa Iron Maiden
se ne morm odločt ampak mi je ta stari metal še najboljši
Staro 25.03.2006, 09:41
Pripravnik

Super....še ena izredna utemeljitev
Staro 25.03.2006, 09:43
Pripravnik

Ja Miles Davis pa prav gotovo sodi v ožji izbor in pri njemu res ni treba posebej razlagat okoliščin.
Staro 25.03.2006, 21:07
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Član od: Dec 2005
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144

Zadnje čase (zadnjih ... 5 let?) se navdušujem nad Sonic Youthi - ker ustvarjajo (in to precej zgoščeno) že kakih 20 let (če ne več) in so še vedno sposobni eno idejo razviti v par komadov, pri čemer se niti ne trudijo (ker jim ni treba, saj je vsaka izvedba skriti, da so npr. trije komadi nastali iz ene ideje (ker jim ni treba, saj je vsaka izvedba toliko izvirna, toliko drugačna, da komadi funkcionirajo popolnoma samostojno).
So eni izmed bandov, ki so pustili močan vtis na prenekater band, pa so še vedno enako brezkompromisni, vsakič znova pustijo občutek, da v tem, kar delajo (pa naj gre za precej melodične pesmice ali pa skorajda neposlušljive nojzerske eksperimente), ker so na odru tako "močni", da mi vzamejo dih ...

Besedilno me pa vedno znova pretrese poetika Michaela Stipe-a (REM).
Because, what's the difference?

Značke
glasbenik, najboljši

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:27.