Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 17.01.2009, 11:41
Ciciban Uporabnik Ciciban ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ciciban
Član od: Sep 2004
Naslov: Celje
Sporočila: 152
Talking Windows 7

Naložil sem si Winse7, res so boljši kot Vista, hitrejši in lepši.
Problem pa imam, ker nisem našel driversov za mojo plato Abit NF7S. No, ni driversov samo za LAN ( NVIDIA čipovje ) , ampak tega bi rabil za na net.
OK, sem dal not eno drugo kartico, ampak to ni to, kar bi moralo bit. A se je spet Bill odločil, da moramo nove PCje nabavljat ?
Prav tako ne najdem driversov za ATI Radeon 9200. No ja, bomo morali pa še grafiko menjat !
A je kakšna druga možnost ?
Staro 17.01.2009, 12:03
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Windows 7

si pa popolnoma sklop falil

tole je za pod šale

Kaj vam je da alfa "produkte" nameščate?
Staro 17.01.2009, 12:33
WODO Uporabnik WODO ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce WODO
Član od: Dec 2008
Sporočila: 80

Citat:
Objavil-a Ciciban Prikaži sporočila
Problem pa imam, ker nisem našel driversov za mojo plato Abit NF7S. No, ni driversov samo za LAN ( NVIDIA čipovje ) , ampak tega bi rabil za na net.
OK, sem dal not eno drugo kartico, ampak to ni to, kar bi moralo bit. A se je spet Bill odločil, da moramo nove PCje nabavljat ?
Prav tako ne najdem driversov za ATI Radeon 9200. No ja, bomo morali pa še grafiko menjat !
Na win7 bi morali pasat vsi gonilniki od win xp pro poskusi
Staro 17.01.2009, 13:11
Pripravnik

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
si pa popolnoma sklop falil

tole je za pod šale

Kaj vam je da alfa "produkte" nameščate?

Glej, Rock, če bi vsi tako mislili kot ti, ne bi nobeden naložil po tvojem alfa "produkte" , v resnici pa je to beta verzija.
Poleg tega je vseh tej 2 miliona uporabnikov, kolikor jih je downloadalo Winse 7 po tvojem neumnih !
Vedno sem bil za nekaj novega, saj če bi vsi tako mislili kot ti, bi še vedno imeli dobre stare 95 windowse.
Da te pa potolažim, še vedno uporabljam XPje, te Winse7 sem si naložil na en disk, ki sem ga imel viška, pa nimam kaj početi z njim.

Pa lep pozdrav in brez zamere !
Staro 17.01.2009, 13:13
Pripravnik

Citat:
Objavil-a WODO Prikaži sporočila
Na win7 bi morali pasat vsi gonilniki od win xp pro poskusi
Sem probal, pa ne delajo !
Staro 17.01.2009, 13:46
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Ne verjamem da bo sedmica splezala na svetlo kot popolnoma delujoča verzija pri vsem tem HW, ki se dandanes uporablja. Pri Visti je še vedno glaven in takorekoč edini problem, da sem in tja zmanka gonilnik oz. kak slabo napisan in nevzdrževan program ne dela (predvsem na x64). Oz. uporabnik pričakuje, da bo zadeva zbootana mimgrede in se bo hitreje odzivala ob dodanih funkcijah in izgledu.

Dvomim, da bo končni produkt tak, da bo menjal XP-je na sistemih kjer Vista ne teče dovolj hitro in doprinesla v blagajno MS kar Vista ni... Če nas bo MS presenetil, da ne bo treba čakat na SP1 OK. Če bo potreben nov PC bom pač dal gor kar bo konfiguraciji primerno. V zadnjem letu je šla Vista Ultimate x64 na nov namizni PC in XP home na netbook.
Trenutno ne vidim ničesar kar mi nov OS lahko doprinese. Rendiranje videa in podobne zahtevne operacije in podobno na istem HW ne bo toliko pohitril, da bi bilo vredno zadevo nadgrajevat. Da bi pa sam vmesnik toliko poenostavili oz. naredili bolj prijaznologičen pa dvomim.

Vista v primerjavi z XP zahteva močnejšo železnino in ko jo ima je upoaben in stabilen OS.

Kaj bo prinesla končna verzija je pa še daleč. Trenutno imam občutek, da želijo le mase prepričat kako je OS hitrejši od Viste. Ko si bo pa uporabnik vse kar uporablja namestil v končni verziji pa??...

Trenutna alfa pa kot si ugotovil ni uporabna, ker ne zna uporabit HW, ki ga imaš. Skratka zguba časa tudi če si precej intuziasta. No morda me pa že mal EMŠO matra, ker včasih sem razmišljal drugače. Sedaj pa se mi ne da niti diska preklapljat. Da bi pa tvegal ob delujočem sistemu pa ni šans.
Staro 17.01.2009, 15:36
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

ROCK, kakšno tveganje, če pa sprobava na ločenem disku?

Brez teh sprobavanj bo več bugov in več popravljanja pri prvi verziji,to je valda jasno vsem nam. Čim več folka stestira, več napak bo najdenih in tudi popravljenih in to je point vsega, človek se pa zraven zabava, včasih zaje... in čas hitreje mine

Jaz osebno 7-ke še nisem sprobal, rad pa kaj o njej preberem in upam da bo ta verzija zopet prava in stabilna, saj Vista je daleč od perfektnosti
Doma imam razen namiznega še laptop DELL inspiron, zadnji iz serije in dokler nisem dol vrgel SP1, sem imel same težave in resetiranja! Zakaj, enostavno zato ker folk premalo uporablja Visto in še manj napiše o njej in njenih težavah.

Staro 17.01.2009, 18:04
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Ko smo že pri težavah z Visto.... Najprej nisem našel gonilnika za skener Canon 4200F, oziroma tisti s tovarniške strani enostavno ne deluje.
Ko pa sem instaliral SP1, mi je ponorel ventilator. CPU mi namreč skače na skoraj 100%, krivec pa je svchost.exe. Ima s tem kdo kaj izkušenj?
Virusa naj ne bi bilo. Skenirano z Nortonom, Avast, Ad Avare.

Staro 17.01.2009, 18:12
WODO Uporabnik WODO ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce WODO
Član od: Dec 2008
Sporočila: 80

Citat:
Objavil-a Ciciban Prikaži sporočila
NVIDIA Graphics Supercharge Microsoft Windows 7
NVIDIA® graphics will take full advantage of the new features and functionality of Windows 7, the next generation operating system from Microsoft. NVIDIA has been working closely with Microsoft to enrich users’ experience with Windows 7 and to ensure that beta users of Windows 7 get full support and an unsurpassed graphics experience on NVIDIA-based graphics cards.
“We expect Windows 7, coupled with NVIDIA’s graphics technologies, to deliver the fundamental performance our mutual customers have come to expect. NVIDIA’s graphics technologies enable applications to take advantage of the visual capabilities in Windows 7 such as manipulating photos, video, and 3D graphics. With the expertise NVIDIA has in visual computing, they have been a key contributor to the development of Windows 7.”
Mike Nash
Corporate Vice President of Windows Product Management
Microsoft Corporation [make certain of quote approval]

NVIDIA drivers for Windows 7 Beta
NVIDIA drivers for the Windows 7 Beta release can be downloaded directly from Microsoft’s Windows Update service.

Instructions:
  1. After a fresh installation of the Windows 7 Beta, click on the Start button.
  2. Click Windows Update (it will be pinned to the top of the start menu). You can also type “Windows Update” into the start menu Search to locate Windows Update.
  3. Within Windows Update, locate and install the NVIDIA driver update (it will either be an important update or an optional update depending on your system).
In driverji za ati grafične Catalyst Windows 7 32bit driver :Pa če ti to mogoče pomaga
Code:
http://www.toomanydownloads.com/inde...=236&Itemid=54
Catalyst Windows 7 64bit driver :
Code:

http://www.toomanydownloads.com/inde...=237&Itemid=54
Staro 17.01.2009, 19:19
lintwer Uporabnik lintwer ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 167

Ta matična plata je tako stara da ji že raste brada.Tako da res ne moreš zahtevat da bo Windows 7 imel gonilnike.Jaz sem dal gor 64 bitno verzijo in za plato P5K ni bilo nobenih težav.Pašejo tudi gonilniki za visto,32 in 64 bit,prav tako programi.
Mogoče bo kaj na tem naslovu :
http://www.mydigitallife.info/2007/0...dio-and-smbus/

Lp
lintwer

Nazadnje uredil lintwer : 17.01.2009 ob 19:47. Vzrok: dopis

Značke
windows

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Problem pri Instalaciji Viste luky Računalništvo in internet 37 05.01.2009 06:30
Slovenian Windows XP service pack 3 pok Računalništvo in internet 12 22.09.2008 23:56
Windows Server 2008 in PPPOE zajc Tehnična pomoč 2 31.07.2008 13:13
Bluetooth v Windows XP SP2 JohnnyEnglish Mobilna telefonija 0 07.02.2005 21:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:38.