Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 21.07.2007, 14:27
rikec Uporabnik rikec ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 152
Privzeto Re: Življenjsko zavarovanje

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Ce si dobro prebral zgoraj zapisano, potem je z vidika varnosti najbolj ugodno zivljenjsko zavarovanje. Zato, ker v primeru tvoje smrti dedici dobijo premijo, ki je precej visja od denarja, ki si ga vplacal. V primeru, da toliko denarja (porocen z otrokom... tvoje izobrazbe ne poznam a pogovarjamo se o znesku okrog 50.000 EUR, morda vec... natancneje ti bodo povedali zavarovalnicarji) ze imas, potem ga je se najbolje vezati v bancni depozit. Sprijazniti se moras z dejstvom, da denar zivljenjskega zavarovanja ni tvoj, ampak je od tvojih dedicev (zaradi njih to pocnes, ne?), zato se je smotrno zazihrati, da ga resnicno dobijo. Cas zavarovanja pa doloci glede na pricakovan cas solanja tvojih otrok. Ce planiras, da bodo otroci cez 25 let dostudirali in se zaposlili, se pac zavaruj za 25 let. Po tem casu bodo tvoji otroci zaposleni, financno neodvisni od tebe, zato naceloma tudi tvoje premije ne bodo nujno potrebovali. Takrat si jo lahko izplacas nazaj kot rento.
Zdajle pa res nekaj ne razumem. Ali lahko iz življenjskega zavarovanja, ki ga plačuješ potem na koncu, če ga doživiš, sam sebi urediš rentna izplačila? Če to ni možno, od koga pa potem je ta denar, če ne moj? A od dedičev?
Mene osebno tudi take zadeve zanimajo, pa se ne spoznam na take stvari. Zanima me, ali so takšna zavarovanja kot so bric, bik... itd, vsaj zadostne zadeve, oziroma sigurne, da bom čez cca.10 let dobil nazaj vsaj glavnico +2%?
Pa recimo tole... Plačuješ cca 100 eur na mesec in si še zraven življenjsko zavarovan, ali bom čez 15 let (ob doživetju) dobil ven vsaj glavnico in mogoče še kakšen %?Ali mi bo tole "življenjsko" zavarovanje toliko pojedlo, da še glavnice ne bom videl oziroma bo dosti manjša kot sem vplačal (ne glede na to, koliki bo donos 4-12%)

Hvala za odgovore...
Staro 23.07.2007, 14:51
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a Davor Prikaži sporočila

Življensko zavarovanje je namenjeno predvsem parom, družinam...pri katerih je nek posameznik brez rednih dohodkov oz. je ta dohodek premajhen za preživetje v primeru invalidnosti ali smrti druge osebe oz. preostalemu članu družine ostane skupni kredit, ki ga sam ni sposoben odplačat.
tako je.... ....in od mene zavarovalničarji ne dobijo niti beliča, dokler to ne bo potrebno.

Nazadnje uredil spartan : 23.07.2007 ob 14:53.
Staro 27.07.2007, 09:41
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a rikec Prikaži sporočila
Zdajle pa res nekaj ne razumem. Ali lahko iz življenjskega zavarovanja, ki ga plačuješ potem na koncu, če ga doživiš, sam sebi urediš rentna izplačila? Če to ni možno, od koga pa potem je ta denar, če ne moj? A od dedičev?
Mene osebno tudi take zadeve zanimajo, pa se ne spoznam na take stvari. Zanima me, ali so takšna zavarovanja kot so bric, bik... itd, vsaj zadostne zadeve, oziroma sigurne, da bom čez cca.10 let dobil nazaj vsaj glavnico +2%?
Pa recimo tole... Plačuješ cca 100 eur na mesec in si še zraven življenjsko zavarovan, ali bom čez 15 let (ob doživetju) dobil ven vsaj glavnico in mogoče še kakšen %?Ali mi bo tole "življenjsko" zavarovanje toliko pojedlo, da še glavnice ne bom videl oziroma bo dosti manjša kot sem vplačal (ne glede na to, koliki bo donos 4-12%)

Hvala za odgovore...
rikec, ne glede kaj ti povem najprej razcistiva, da nisem zavarovalni agent ali zastopnik, zato karkoli na koncu naredis, natancno preberi pogodbe. Naj te ne bo sram prositi tudi za splosne pogoje, ce ti jih slucajno ne prilozijo.

Sicer pa: zivljenjsko zavarovanje sklenes za doloceno obdobje. Mislim, da obstaja zgornja meja in je reda velikosti nekaj 10 let (30 ali 40 let). V tem obdobju redno vplacujes obroke (mesecno, tromesecno, polletno, letno - kakor zelis). Ce v tem obdobju umres ali postanes invalid (detajli so zapisani v pogojih zavrovalnice), se ljudem, ki jih navedes na zavarovalno polico, izplaca tvoje premija. Po tem je zgodba zakljucena. Ce pa se ti do izteka zavarovalnega obdobja ne zgodi nic, pa imas pravico koristiti vplacana sredstva z nekimi obrestmi (ki mimogrede niso kdo ve kaj). Ti potem poves, ali zelis iz glavnice crpati redne mesecne obroke, lahko pa si jo das izplacati v enem kosu. Ce se ne motim, ti v primeru izbire rente se vedno tecejo obresti na preostanek denarja, ki je na zavarovalnici.

Koliko denarja bos pa dejansko videl, je pa odvisno od zavarovalnih pogojev. Naceloma bos videl glavnico + obresti, upostevati pa moras tudi inflacijo. Ce imas v zavarovalnici 3% obresti, inflacije je pa 5%, potem tvoja placana glavnica vsako leto izgubi na kupni moci. Kar se pa samih stevilk tice je pa nemogoce, da bi glavnica ali njen del `kar izginila'.

Glede izbire zavarovalnice za zivljenjska zavarovanja je osnovno vodilo obrniti se na zavarovalnice, ki imajo dolgoleten staz in dober sloves. Sam sem zavarovan pri Merkurju. Zivljenjsko zavarovanje imam zamrznjeno, vplaceval sem nekaj let potem pa prisel do zakljucka, da ga se ne potrebujem, sem pa zavarovan nezgodno.
Staro 27.07.2007, 14:08
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Ne vem. Jaz bi to dobro preveril. Ampak mislim, da pri življenskem zavarovanju, pri katerem je vključeno tudi nezgodno, se en del vplačane premije nameni življenskemu, drug del pa nezgodnemu zavarovanju. Po preteku zavarovalne dobe dobiš izplačan samo tisti del, ki se je nanašal na življensko zavarovanje, del premije, ki pa si jo vplačeval in je bil namenjen nezgodnemu zavarovanju, pa ne dobiš izplačan.
Pri obrestih pa je tako. Vplačano glavnico boš dobil ven po preteku dobe, za obresti in še kakšne donose pa nihče ne jamči. Mogoče kakšne obresti, ki pa bodo največ na nivoju obresti, kot če bi imel denar na banki.

Nekako tako mi je zadevo raztomačil sorodnik, ki dela na zavarovalnici. In tak sistem imajo vse zavarovalnice.
Staro 27.07.2007, 18:08
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Jaz govorimo striktno o zivljenjskem zavarovanju.
Staro 28.07.2007, 07:45
sati Uporabnik sati ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce sati
Član od: Oct 2006
Sporočila: 497

Citat:
Objavil-a franka Prikaži sporočila
Nekaj čudnega se mi je zgodilo...
Vedno sem mislila da ko plačuješ življensko zavarovanje, da po določenem času dobiš ven vsaj svoj denar.
Kaj se je pa nam sedaj zgodilo. Po 5letih bomo dobili samo tretjino vplačanega denarja ven.
Obrazložitev: ker gre od mesečnega obroka 50% za zavarovanje pač, 50% pa na šparanje.
In na koncu dobiš ven nekaj manj kot si našparal, saj ti odštejejo davek itd.
Recimo vsak mesec plačaš 50€. Torej v 5 letih plačaš 3000€, potem pa ven dobiš 950€.
Ostalo je šlo pa kao za zavarovanje in bi ti zavarovalnica plačala kaj v primeru poškodbe.
?

Po moji logiki se to ne splača.
Kaj vi menite? Kje je najbolje skleniti takšno zadevo?
Bolje bi bilo da sem šparala na banki toliko let, zraven pa si plačevala neko nezgodno zavarovanje v primeru nezgode.
Res čudno... Je pri vse zavarovalnicah tako? Katera se vam zdi najboljša?
Lp
Seveda se splača, zavarovalnicam! Jaz osebno ne dam niti eura za take gradove v oblakih, rajši zapravim tisti denar danes, saj ne veš, kaj bo jutri.
Staro 27.09.2007, 13:48
juljana Uporabnik juljana ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 5

Poišči KD F točko v bližini doma....Povedali ti bodo, da pri "klasičnem življenjskem zavarovanju" plačuješ 80% zavarovanja in 20% varčuješ. Torej...če (na primer) imaš sklenjeno življenjsko zavarovanje(čestitke za odločitev!!!).. za 25 let, potem se tvoj vložek v teh letih poveča le za 2x s tem, da ne moreš(ali pa si na izgubi zaradi klauzul....preberi splošne pogoje zavarovalnice)....in tudi prej, pred iztekom te zavarovalne dobe, se ti ne splača dvigniti denarja. Bolje je to zavarovalnico-zavarovalno "naložbo" dati v mirovanje(ne zamrzniti, prekiniti!!!!!!)...in vložiti denar na Fonpolico. Tukaj imaš 95% varčevanja, 5%-zavarovanja s tem, da imaš obrestno-obrestni račun donosa-dnevno...ker vlagaš v gospodarstvo, si življensko zavarovan/a, nezgodno tudi, če želiš...in denar se ti(z malimi vložki...30eur...50....itd...) obrača na borzi(delnice, vrednostni papirji, obveznice) Poleg tega, da lahko že po 3 letih vzameš avans 50%...........po 5letih 99%....po 10 letih 100---brez davka.
Premisli.
Vem. Zato svetujem.
Ko bi jaz prej vedela za te reči, bi moji hčeri imeli štipendijo za Mb in LJ....študij.

DAvor**

Življensko zavarovanje je namenjeno VSEM. Tudi dojenčku ob rojstvu, da bo pri 15.letih imel štipendijo, ker se zna zgoditi, da bo tudi sredenješolsko izobraževanje treba financirati iz "žepa"--se bo privatiziralo. Da ne govorim za fakultete. Morda ne veš, vendar so tudi krediti predmet dedovanja!!
Zakaj bi naj otroci podedovali kredite staršev? Ali pa ne imeli možnosti izobraževati se? Mesečno, roko na srce(!!)) porabimo denar za "bedarije"...ali kr neki)))))....če pozabiš 30eur na mesec.....zakaj jih ne bi "oplemenitil"?????'...pa jih ravno tako pozabiš!!!!

Aja še to Franka........Banka in klasična zavarovalnica ti da obresti na vplačila...letno. Ne bi zdaj o bankah, ker sem imela dosti težav z "Modrim varčevanjem" hahahah...ne me basat....3% letnih obresti...pri 2,25% inflacije. In koliko sem v letu prihranila aaaaaaaa? haloooo
Staro 28.09.2007, 00:38
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Julijana, samo kratko vprašanje. Si od NLB dobila izplačilo za "Modro varčevanje"? V mislih imam razliko, ki so si jo kar "po domače" zadržali?
Staro 05.05.2010, 15:14
Primož313 Uporabnik Primož313 ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2010
Sporočila: 1

Citat:
Objavil-a franka Prikaži sporočila
Nekaj čudnega se mi je zgodilo...
Vedno sem mislila da ko plačuješ življensko zavarovanje, da po določenem času dobiš ven vsaj svoj denar.
Kaj se je pa nam sedaj zgodilo. Po 5letih bomo dobili samo tretjino vplačanega denarja ven.
Obrazložitev: ker gre od mesečnega obroka 50% za zavarovanje pač, 50% pa na šparanje.
In na koncu dobiš ven nekaj manj kot si našparal, saj ti odštejejo davek itd.
Recimo vsak mesec plačaš 50€. Torej v 5 letih plačaš 3000€, potem pa ven dobiš 950€.
Ostalo je šlo pa kao za zavarovanje in bi ti zavarovalnica plačala kaj v primeru poškodbe.
?

Po moji logiki se to ne splača.
Kaj vi menite? Kje je najbolje skleniti takšno zadevo?
Bolje bi bilo da sem šparala na banki toliko let, zraven pa si plačevala neko nezgodno zavarovanje v primeru nezgode.
Res čudno... Je pri vse zavarovalnicah tako? Katera se vam zdi najboljša?
Lp
Zato ker je to varčevanje z vključenim nezgodnim zavarovanjem. Kdaj si je pa kdo kaj našparo z nezgodnim zavarovanjem mislim da še noben in te stvari so neobdavčene po 10 letih.

Značke
zavarovanje, Življenjsko

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako dolgo smemo živet? biz Slovenija 115 30.06.2007 11:58
zavarovanje? snickers Zdravje 3 11.08.2006 15:03
Plačilne kartice solsikke Gospodarstvo 23 17.07.2006 20:05
kasko zavarovanje jurka Avtomobilizem 15 11.03.2006 18:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:49.