Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Izobraževanje in šola

Izobraževanje in šola znanje, referati, plonkci, matura, izpiti ...

Orodja za teme
Staro 04.03.2007, 12:20
ircr Uporabnik ircr ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce ircr
Član od: Apr 2004
Naslov: Trbovle
Sporočila: 5.265
Privzeto srednjeveški trgovski prostor in zveze

Tema: srednjeveški trgovski prostori in medsebojne zveze

Mi lahko kdo preveri pravilnost vodilnih trgovcev in blaga?

Nazadnje uredil ircr : 04.03.2007 ob 12:22.
Staro 05.03.2007, 12:33
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780
Question First Class in Greats

Ali mi lahko kdo pojasni, kaj pomeni v naslovu navedni izraz?

Citat:
"In 1933, a few months after being placed in the First Class in Greats, he was elected, after examination, to a Fellowship at All Souls."
(Govorimo o študiju (in kasneje - fellowship - poučevanju) na kolidžu v Oxfordu.)

(Ne potrebujem dobesednega pomena, in ne potrebujem nasvetov, naj se izrazim kako drugače - meni izraz ni znan in nikjer nisem našla razlage zanj. Hvaležna bom, če mi bo kdo razložil, za kaj se gre.)
Staro 05.03.2007, 22:57
nofear2009 Uporabnik nofear2009 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce nofear2009
Član od: Dec 2005
Sporočila: 193
Privzeto Re: First Class in Greats

For students aspiring to the B.A. degree are prescribed two strictly-defined compulsory examinations, and two so-called public examinations, in which candidates may choose from a wide range of alternative subjects. Responsions, generally passed before matriculation, includes Latin, Greek, and mathematics, all of a pretty elementary kind. The second compulsory examination, that in Holy Scripture (for which a book of Plato may be substituted), includes the Greek text of two of the Gospels. In the two "public examinations", i. e. Moderations and the Final Schools, either a "pass" or "honours" may be aimed at. The passman must first satisfy the examiners in Moderations (i. e. classics combined with logic or mathematics), and then for his Final School may choose between various subjects, such as classics, mathematics, natural science, and modern languages. The "honour-man", if aiming at "greats", has, as a rule, first a searching examination in classics, and then a final examination in ancient history and philosophy; the successful candidates in both these examinations being divided into four classes. A first class in "Greats" (or literæ humaniores) is still reckoned the highest honour attainable in the Oxford curriculum; but the student has seven other Final Honour Schools open to him, those of modern history (which now attracts the largest number of candidates), mathematics, jurisprudence, theology, English literature, Oriental studies, and natural science.
Staro 05.03.2007, 23:07
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780
Privzeto Re: First Class in Greats

Hvala, nofear!
(Priznam, da še žvečim, ker mi ni čisto jasno, ampak to bo pozna ura, hehehe. Zakaj morajo tako komplicirat? )
Staro 27.03.2007, 13:43
jono Uporabnik jono ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce jono
Član od: May 2005
Sporočila: 698
Privzeto Metabolne poti

A mogoce pozna kdo kksno stran kjer bi ble pravilno narisane metabolne poti? Sicer mam tole stran: http://home.wxs.nl/~pvsanten/mmp/mmptot.gif ampak ni jasno narisano kateri encimi so regulatorni oz. katere reakcije niso reverzibilne.

Značke
ankete, info, kratka, seminarske, vprašanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Informacije & vprašanja + pripombe iri Filmi 461 30.04.2014 01:45
mene zanima, kje, iščem, prevodi, seminarske ... orion_83 Izobraževanje in šola 217 18.08.2011 09:57
strašljivke - na splošno cornholio Filmi 522 28.02.2008 14:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:00.