Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 11.06.2007, 12:14
franka Uporabnik franka ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2004
Sporočila: 16
Privzeto Življenjsko zavarovanje

Nekaj čudnega se mi je zgodilo...
Vedno sem mislila da ko plačuješ življensko zavarovanje, da po določenem času dobiš ven vsaj svoj denar.
Kaj se je pa nam sedaj zgodilo. Po 5letih bomo dobili samo tretjino vplačanega denarja ven.
Obrazložitev: ker gre od mesečnega obroka 50% za zavarovanje pač, 50% pa na šparanje.
In na koncu dobiš ven nekaj manj kot si našparal, saj ti odštejejo davek itd.
Recimo vsak mesec plačaš 50€. Torej v 5 letih plačaš 3000€, potem pa ven dobiš 950€.
Ostalo je šlo pa kao za zavarovanje in bi ti zavarovalnica plačala kaj v primeru poškodbe.
?

Po moji logiki se to ne splača.
Kaj vi menite? Kje je najbolje skleniti takšno zadevo?
Bolje bi bilo da sem šparala na banki toliko let, zraven pa si plačevala neko nezgodno zavarovanje v primeru nezgode.
Res čudno... Je pri vse zavarovalnicah tako? Katera se vam zdi najboljša?
Lp
Staro 11.06.2007, 19:21
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547
Privzeto Re: Življensko zavarovanje

Za začetek, piše se življenje.

Dalje, "splača" je pri zavarovalnicah zelo relativna beseda.... "Neko nezgodno zavarovanje v primeru nezgode" pač ni isto, kot si si ga plačevala tukaj ne? Tu si bila verjetno zavarovana za primer smrti in invalidnine, pa kakšno rentico za dneve, ko ne bi bila v službi... Odvisno, kaj ti je bolj pomembno. Našparan denar ti nič ne pomeni, če ga ne moreš uživat...
Staro 11.06.2007, 21:15
Duh Uporabnik Duh ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Duh
Član od: Sep 2003
Sporočila: 1.372
Privzeto Re: Življenjsko zavarovanje

Treba se je zavedat, da ti banke, zavarovalnice, itd...nikoli nič ne dajo, ampak daš ti njim...pa vseeno se mi zdi to tvoje življensko zavarovanje krepko preveč oderuško...

sam sem pred kar nekaj leti podpisal neko življenkso zavarovanje, ki v tem trenutku, ob vsej konkurenci, niti ne zgleda več tako ugodno, kot je takrat...mi pa drugega ne preostane, kot pa da preputsim zadevi, da gre do konca, ker karkoli spremenim pred določenim rokom (za katerega sem se strinjal in to tudi podpisal) sem krepko na "izgubu"...zadeve nima smisla prekinjat...

Me zanima ali si ti podpisala za teh 5 let in dobiš zdaj toliko ven...kar skorajda ne verjamem...verjetno si podpisala več in bi zdaj rada predčasno potegnila ven euriče?

In na koncu še...katera zavarovalnica?
Staro 11.06.2007, 21:38
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083

Hmmm....kaj ko bi kdo kdaj prebral pogoje življenskega zavarovanja, katerega tako hitite podpisovat? Življensko zavarovanje je zavarovalniški produkt in ne produkt namenjen varčevanju. Je že kdo kdaj slišal, da bi se zavarovalnici reklo varčevalnica?

Valda, da pred potekom ŽZ ne dobiš celotnega vložka, saj ti je zavarovalnica v času zavarovanja zagotavljala določen znesek v primeru smrti in invalidnosti in točno to je tudi namen tega zavarovanja. Se pa strinjam, da nekaj podatkov zavarovalnice zamolčijo, predvsem upravljalske stroški pri zavarovanjih z zajamčeno glavnico in raznih naložbenih zavarovanjih. Ampak očitno to zavarovancev ne moti, saj še kar derete v te produkte... Ko se pa zalomi in je prepozno pa začnete brati pogoje in pravila igre.

Življensko zavarovanje je namenjeno predvsem parom, družinam...pri katerih je nek posameznik brez rednih dohodkov oz. je ta dohodek premajhen za preživetje v primeru invalidnosti ali smrti druge osebe oz. preostalemu članu družine ostane skupni kredit, ki ga sam ni sposoben odplačat. V tem primeru posameznik sklene ŽZ, vanj vplačuje določene mesečne zneske ali samo enkraten vložek in v času trajanja bo zavarovalnica v primeru smrti ali invalidnosti izplačala zavarovalnino. Ta obveza zavarovalnice pa ni zastonj in zavarovanec jo mora plačati. Če pa mislite, da boste sredi zavarovalnega obdobja pobasali ves denar in zaključili z zavarovanjem, ker se vam v tem času pač ni nič zgodilo, se pa hudo motite...zavarovalnicqa vam je v času zavarovanja nudila neko varnost (čeprav jo na srečo niste izkoristili) in ta varnost ni zastonj!

Če pa ste sklenili ŽZ z namenom varčevanja...jaoooo...v te namene imate sklade, delnice, varčevalne račune....
Staro 12.06.2007, 16:57
Novinec

Nič nismo točno rekli koliko let če se ne motim.
Imate prav, ljudje prehitro podpišemo zadevo, ne da bi prej prebrali in se podrobno pozanimali.
sami smo si krivi.
Na polici lepo piše kolikšen znesek bo po kolikih letih.
In tako bi po 15letih plačevanja vsak mesec po slabih 50€ dobili 4000€.

Zdi se mi malo.
Po drugi strani je pa res, da bi v primeru nezgode pa dobili odškodnino. In za to, da smo imeli možnost dobiti jo v primeru nesreče, smo plačevali 50% zneska za to.

tako je.
Sem pa gledala druge zavarovalnice (nezgodno zavarovanje), pa niso nikjer tako visoki zneski izplačila v primeru poškodbe, invalidnosti kot tu (gre za generali zavarovalnico),
seveda je pa tudi temu primerno zavarovalnina nižja.
Tu torej plačamo približno 300€ letno za zavarovanje, tam bi pa manj.

Ne vemo še kako bi se odločili. zaenkrat ne bomo takoj prekinili, ampak se bomo pozanimali o tem, kakšne možnosti ponujajo druge zavarovalnice in se odločili.

Nekateri ponujajo neko varčevanje in zavarovanje za 15-25 let in se ti po določenem številu let vsota zelo poviša itd
Moram se točno pozanimaati kako in kaj.
Bom najprej vse prebrala in potem podpisala, da ne bom na koncu spet presenečena.
Staro 12.06.2007, 22:43
Novinec

Evo danes sem izvedela za eno zavarovanje:
Daješ mesečno 25€ ali pa 50€ ali več.
To daješ določeno dobo. recimo 30let. Po 10letih lahko skrajšaš na 15let ali pa po 10 letih dvigneš denar z donosom brez davka.
Zraven spada življenjsko zavarovanje za primer smrti. Le tega nič dodatno ne plačuješ.
Na koncu pa dobiš ven ves svoj vplačan denar + donos.

Reče se pa temu fond polica.
Za 25€ dobiš enega domačega ponudnika. Za 50€ pa lahko vlagaš tudi v 1tujega, poleg domačih. Oz sedaj imajo akcijo da za 50€ dobiš paket z šestimi ponudniki. Ponudniki ni dobra beseda za to, ampak ne vem kako naj drugače napišem.
Dobiček pa je od 6-12% lahko tudi več.
Torej če jaz dajem vsak mesec 25€, bom po 10 letih vplačala 3000€.
Ven bom pa dobila 3000€+donos(6-12% oz več). Pa zraven bom še življenjsko zavarovana.

kaj pravite na tole?
Staro 08.07.2007, 17:25
Miccy Uporabnik Miccy ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 18

..tudi sama sem zavarovana na "fond polici".. malo drugače, pa vendar; konec koncev imajo tako vsi isti sistem.. nekatere stvari sem zvedla, ko je blo že prepozno, in je bila polica že podpisana, jst pa se sedaj tolčem po glavi..je pa tako.. vsaka zavarovalnica pove lepo in sladko, ko gre za sklenitev, ko pa gre za izplačilo, se pa pojavijo takšni in drugačni problemi..
p.s. bodi pozoren na obrestno mero in spreminjanje le-te..
Staro 10.07.2007, 00:24
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173

Jaz imam ravnokar težave z Grawe glede prekinitve police. Ful so neprijazni in osorni. Ko pa sem vplačevala so bili pa oh in sploh. Ne priporočam nobene zavarovalnice za življensko razen, če imaš nepreskrbljene otroke. Pa še tu se da zavarovanju izognit. Vlagaš raje na borzo in z leti imaš nekaj od tega denarja.

Če pa že življensko, potem pa nekje kjer jamčijo da dobiš ven vse kar si vplačal. BERI DROBNI TISK pred podpisom pogodbe. zelo pomembno.
Staro 10.07.2007, 00:47
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

V kolikor bi zavarovalnice res izplačevale tisto, kar obljubljajo, bi bile na robu pozitivnega poslovanja ali na beraški palici. Zato obstaja drobni tisk, ki jim omogoča, da jim gre zelo, zelo dobro.
Staro 10.07.2007, 06:28
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Ljudje smo bili in bomo naivni, sploh kar se tiče raznih zavarovanj. Splača se imeti samo zavarovanje za primer poškodbe ( dnevna odkodnina, odškodnina za primer bolnišničnega zdravljenja) vse ostalo, kar propagirajo zavarovalnice pa je larifari.
Samo poglej malo letne pozitivne bilance zavarovalnic torej letne profite ( zato borba politkov za nadzor nad zavarovalnicami) pa ti bo vse jasno.

Značke
zavarovanje, Življenjsko

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako dolgo smemo živet? biz Slovenija 115 30.06.2007 11:58
zavarovanje? snickers Zdravje 3 11.08.2006 15:03
Plačilne kartice solsikke Gospodarstvo 23 17.07.2006 20:05
kasko zavarovanje jurka Avtomobilizem 15 11.03.2006 18:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:15.