Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 10.07.2007, 12:21
blustar Uporabnik blustar ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 88
Privzeto Re: Življenjsko zavarovanje

Kot pravi Davor, življenjsko zavarovanje je zavarovalni produkt in ne varčevalski.

Imajo pa tud zavarovalnice zdaj take miks produkte, kot je fond polica, ki jo omenjaš, ki je mešanica varčevanja in zavarovanja, reče se jim pa naložbena zavarovanja. Ampak tudi tu moraš bit pozorna, kolikšen del se namenja zavarovanju, tako da so v osnovi tudi dolgoročni produkti. Šele, ko s premijami pokriješ tisti del, ki ga je zavarovalnica naračunala, da ga rabi za pokrit morebitno izplačilo, če se ti prej zgodi zavarovalni dogodek (smrt), je zate plus.

Teh naložbenih zavarovanj kot fond polica je več, tudi pri vsaki zavarovalnici si lahko lahko izbiraš sklade, kamor se veže. Tako kot da vlagaš v sklade, samo da si še zavarovan zraven (kar seveda plačaš). Moraš pa vedet, da so donosi, ki ti jih pokažejo na predstavitvah, informativni in se gledajo glede na pretekle donose. Izbiraš pa lahko bolj ali manj tvegane, bolj ali manj donosne, pa tudi med varčevalno dobo jih lahko enkrat letno menjaš - brez davka.
Staro 10.07.2007, 13:29
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a Patsy Prikaži sporočila
Jaz imam ravnokar težave z Grawe glede prekinitve police. Ful so neprijazni in osorni. Ko pa sem vplačevala so bili pa oh in sploh. Ne priporočam nobene zavarovalnice za življensko razen, če imaš nepreskrbljene otroke. Pa še tu se da zavarovanju izognit. Vlagaš raje na borzo in z leti imaš nekaj od tega denarja.

Če pa že življensko, potem pa nekje kjer jamčijo da dobiš ven vse kar si vplačal. BERI DROBNI TISK pred podpisom pogodbe. zelo pomembno.
Osebno ne bi denarja, ki je naceloma namenjen mojim bliznjim, da lahko ob morebitni izgubi moje gracioznosti premostijo susno obdobje in se prilagodijo na zivljenje brez mene.
Staro 10.07.2007, 19:36
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
V kolikor bi zavarovalnice res izplačevale tisto, kar obljubljajo, bi bile na robu pozitivnega poslovanja ali na beraški palici. Zato obstaja drobni tisk, ki jim omogoča, da jim gre zelo, zelo dobro.
Imaš kakšen akturaski izračun, ki bi podprl te trditve?

Oz. ali drobni tisk ni sestavni del police?

A ko ti pa na parkiriščo razbijejo luč ti je pa zavarovalnica kul?

Vse so drugi krivi, mi nismo nič...
Staro 11.07.2007, 10:46
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173

@Davor

Govori se o življ. zavarovanjih ne avtomobilskih. To je razlika.

Čeprav so tudi avtomobilska zavarovanja zgodba zase. Plačaš kasko ampak če nimaš milijon dodatkov (luči, parking, divjad, kraja...) je skoraj isto kot bi plačal nič. Tko da, vse zavarovalnice sux.

Zavarovanja so čisto psihična zadeva. Če ga nimaš ti ne pomeni nič. Ko ga imaš pa ne moreš več brez. Po moje 80% ljudi sploh ne ve do česa vsega ima pravico v zavarovanjih ker si nikoli ne vzamejo časa da bi prebrali splošne pogoje. Zavarovalnice si pa veselo manejo roke.
Staro 11.07.2007, 15:36
Pacijent

Ja ampak ali je to problem zavarovalnic ali je to tvoj problem? Ce si TI predstavljas besedo kasko kot da je krito VSE, kar se zgodi z avtomobilom, po drugi strani pa imas nekaj branja, kjer ravno to ne pise nikjer, pac ni problem zavarovalnice, ampak tvoj. Isto velja z zivljenjskimi zavarovanji. Iz pogojev (oz. ze iz police, ki jo izpolnjujes, vsaj pri zavarovalnicah ki jih poznam) je zelo hitro jasno, da je to denar, ki ga ti osebno ne bos koristil. V prvi vrsti placujes storitev zagotavljanja varnosti ljudem, ki so od tebe financno odvisni, v drugi vrsti pa (ce pac prezivis dovolj dolgo) lahko od tega denarja uzivas rento. Ce pa je tvoj osnovni namen dajati denar na stran zato, da bo renta cim visja, pa nihce (niti zavarovalnice same) ne trdi, da je to najboljsi mozen nacin. Spet, kako lahko trdis, da je problem v zavarovalnicah, ko pa ljudje nimajo niti toliko potrpljenja in pameti, da bi prebrali in razmislili, preden kaj podpisejo.
Staro 11.07.2007, 22:12
Maratonec

Citat:
Objavil-a Patsy Prikaži sporočila
@Davor

Govori se o življ. zavarovanjih ne avtomobilskih. To je razlika.

Čeprav so tudi avtomobilska zavarovanja zgodba zase. Plačaš kasko ampak če nimaš milijon dodatkov (luči, parking, divjad, kraja...) je skoraj isto kot bi plačal nič. Tko da, vse zavarovalnice sux.

Zavarovanja so čisto psihična zadeva. Če ga nimaš ti ne pomeni nič. Ko ga imaš pa ne moreš več brez. Po moje 80% ljudi sploh ne ve do česa vsega ima pravico v zavarovanjih ker si nikoli ne vzamejo časa da bi prebrali splošne pogoje. Zavarovalnice si pa veselo manejo roke.
Ja, govori se o življenjskih zavarovanjih in ne o avtomobilskih, kaj te pere?
Staro 17.07.2007, 23:19
Pametnjakovič Uporabnik Pametnjakovič ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Pametnjakovič
Član od: Dec 2005
Sporočila: 29

haj,
ravno sem želel nekaj prašat glede tega. Sam dobim otroka in razmišljam, da bi nekako zavaroval njegovo "prihodnost", če se meni ali ženi kaj zgodi. Kaj torej predlagate? Nezgodnega zavarovanja ne potrebujem, ker sem že zavarovan. Torej bi bilo potem najbolje skladi? Kaj drugega?
Že v naprej hvala za odgovore vsem.
LP B
Staro 18.07.2007, 08:23
Pacijent

Ce si dobro prebral zgoraj zapisano, potem je z vidika varnosti najbolj ugodno zivljenjsko zavarovanje. Zato, ker v primeru tvoje smrti dedici dobijo premijo, ki je precej visja od denarja, ki si ga vplacal. V primeru, da toliko denarja (porocen z otrokom... tvoje izobrazbe ne poznam a pogovarjamo se o znesku okrog 50.000 EUR, morda vec... natancneje ti bodo povedali zavarovalnicarji) ze imas, potem ga je se najbolje vezati v bancni depozit. Sprijazniti se moras z dejstvom, da denar zivljenjskega zavarovanja ni tvoj, ampak je od tvojih dedicev (zaradi njih to pocnes, ne?), zato se je smotrno zazihrati, da ga resnicno dobijo. Cas zavarovanja pa doloci glede na pricakovan cas solanja tvojih otrok. Ce planiras, da bodo otroci cez 25 let dostudirali in se zaposlili, se pac zavaruj za 25 let. Po tem casu bodo tvoji otroci zaposleni, financno neodvisni od tebe, zato naceloma tudi tvoje premije ne bodo nujno potrebovali. Takrat si jo lahko izplacas nazaj kot rento.
Staro 18.07.2007, 22:09
Maratonec

Citat:
Objavil-a Pametnjakovič Prikaži sporočila
haj,
ravno sem želel nekaj prašat glede tega. Sam dobim otroka in razmišljam, da bi nekako zavaroval njegovo "prihodnost", če se meni ali ženi kaj zgodi. Kaj torej predlagate? Nezgodnega zavarovanja ne potrebujem, ker sem že zavarovan. Torej bi bilo potem najbolje skladi? Kaj drugega?
Že v naprej hvala za odgovore vsem.
LP B
Se strinjam z đerijem, razen če te skrbi kaj bo po polnoletnosti otroka in imaš froca preskrbljenega do njegovega 18 leta. Potem je po mojem mnenju bolje varčevati v VS. Za dobo 18-25 let so najprimernejši dobro razpšeni globalni delniški skladi, izbereš jih pa lahko predvsem po višini upravljalske provizije. Za natančnejši nasvet pa pojdi do kake večje banke in ne do s.p. svetovalcev sploh pa mislim, da forum ni primeren za iskanje takih in podobnih informacij.

Pa veliko sreče z varčevanjem in mulčkom .
Staro 20.07.2007, 12:46
Pametnjakovič Uporabnik Pametnjakovič ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Pametnjakovič
Član od: Dec 2005
Sporočila: 29

mjerry in davor
hvala obema za odgovore.
Davor, forum je čisto primeren saj sta mi oba dala kar nekaj smernic, v katero smer naj se nagibam...
Sam sem namreč čisto iz drugega "foha" in zato mi je marsikateri nasvet dobrodošel.
Hvala tudi za lepe želje in LP
B

Značke
zavarovanje, Življenjsko

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako dolgo smemo živet? biz Slovenija 115 30.06.2007 11:58
zavarovanje? snickers Zdravje 3 11.08.2006 15:03
Plačilne kartice solsikke Gospodarstvo 23 17.07.2006 20:05
kasko zavarovanje jurka Avtomobilizem 15 11.03.2006 18:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:41.