Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 23.06.2006, 10:45
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto Re: Modrice

Citat:
Objavil-a TuNina
hja sejdi, ti vsaj veš, od kod jih imaš..

men se pojavljajo kar tako, malo za hec, ker se ne spomnim, da bi se kam zabila, pa zgledam cela potolčena.

mogoče me prihaja kdo ponoči pretepat..
obstajajo tudi "mongolske modrice" ... bolezensko stanje, ko se po telesu predvsem hrbtu in nogah narišejo modrice, ki ne bolijo in niti ne veš odkod si jih pridelal ...
poznam kar nekaj otrok, ki imajo to diagnozo ... kaj več pa lahko pove zdravnik ...

za "zdravljenje" modric pa odlično domače zdravilo ...

v ponvi ( teflonski) razpustimo žlico, dve masla in ga počasi segrevamo da se raztopi ... vodo, ki pri tem nastane, odlijemo, čisto maščobo pa nalijemo v čisto stekleno šalčko (najboljše kako škatlico od kreme);

večkrat na dan nežno zmasiramo v celo modrico ... trenutno si zdravim tako za dlan veliko modrico na stegnu, ki sem jo pridelala zaradi padca s kolesa ...
Staro 23.06.2006, 14:18
ain
Guest
Sporočila: n/a

tko ma moja mama velike modrice, pol pa k jo uprašam kaj je delala reče da nit ne ve kam je udarla. človek bi si mislu da jo kdo tepe
Staro 23.06.2006, 14:20
ain
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a nattka
obstajajo tudi "mongolske modrice" ... bolezensko stanje, ko se po telesu predvsem hrbtu in nogah narišejo modrice, ki ne bolijo in niti ne veš odkod si jih pridelal ...poznam kar nekaj otrok, ki imajo to diagnozo ... kaj več pa lahko pove zdravnik ...

za "zdravljenje" modric pa odlično domače zdravilo ...

v ponvi ( teflonski) razpustimo žlico, dve masla in ga počasi segrevamo da se raztopi ... vodo, ki pri tem nastane, odlijemo, čisto maščobo pa nalijemo v čisto stekleno šalčko (najboljše kako škatlico od kreme);

večkrat na dan nežno zmasiramo v celo modrico ... trenutno si zdravim tako za dlan veliko modrico na stegnu, ki sem jo pridelala zaradi padca s kolesa ...
ne gre tu za neke vrste rakavo obolenje? kot opozorilni znak
Staro 23.06.2006, 14:38
Uporabnik

Citat:
Objavil-a ain
ne gre tu za neke vrste rakavo obolenje? kot opozorilni znak
ne ... pravzaprav za neboleče in nenevarno pojavljanje modrih zaplat na koži ...
Staro 23.06.2006, 15:39
silence Uporabnik silence ni prijavljen
Lady
Prikazne slike uporabnika/ce silence
Član od: Nov 2004
Naslov: Lady's heart 4ever
Sporočila: 31.722

Citat:
Objavil-a sadie_007

a kdo ve, od česa je odvisno, zakaj se nekomu tko hitr vse pozna? od debeline kože maybe? a se da kakšne tablete jest, da si bolj 'odporen proti 'udarcem'?
Pa ne tablete no Sejdi!!
Sej ne vem če obstajajo ali ne, (čist možno, ker zej že itak vse in še več prodajajo)

Na ostalo ti pa ne znam odgovorit, ker pojma nimam
Staro 23.06.2006, 18:45
silence Uporabnik silence ni prijavljen
Lady
Prikazne slike uporabnika/ce silence
Član od: Nov 2004
Naslov: Lady's heart 4ever
Sporočila: 31.722

Ja. Jaz bi tud rabla čudežno rešitev za tele prepogoste modrice.
Staro 23.06.2006, 20:29
Uporabnik

Citat:
Objavil-a ain
ma js sm slišala drugače.. ne vem no

http://portal.baby-center.si/PortalS...ex=7&tabid=462

tole sem našla na hitro ...
Staro 27.06.2006, 10:52
iri Uporabnik iri ni prijavljen
Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce iri
Član od: Mar 2004
Naslov: barrel of a gun
Sporočila: 14.338

Pa lih zjutraj sem se spraševala, od kdaj imam modro koleno... Meni tudi precej hitro nastanejo modrice, nerodna sem pa bolj pri zvijanju gležnjev in polivanju stvari, kot pa pri mojih okončinah. butneš se pa tako ali tako mimogrede.

Enkrat, nekje pri 15-ih letih me je mama preljala kar k zdravniku, ker sem imela na nogi resnično ogromno in temno modrico, pa se res nisem spomnila, da bi kje cepnila tako zelo. No, zdravnica me je najprej hotela prepričati, da me doma nekdo tepe, potem mi je dala pa neko kremo za mazati. Kasneje so mi malce po krvi brskali in me špikali v ušesno mečico - tako očitno preverijo, kako hitro se ustavi kri. Sestra je zraven stala s štoparico in rekla, da se mi ustavlja prepočasi, ampak da ni kritično, tako da... očitno bo to to.
Staro 27.06.2006, 10:55
sadie_007 Uporabnik sadie_007 ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce sadie_007
Član od: Jun 2002
Sporočila: 20.705

Citat:
Objavil-a iri
tako očitno preverijo, kako hitro se ustavi kri. Sestra je zraven stala s štoparico in rekla, da se mi ustavlja prepočasi, ampak da ni kritično, tako da... očitno bo to to.
kri se pa men tud fuuuul počasi ustavlja ... mogoče je pa res kej na tem ...
Staro 30.06.2006, 12:18
mihabaki Uporabnik mihabaki ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2002
Sporočila: 48

slaba prekrvavitev. Migajte punce!

Značke
modrice

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:12.