Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 16.06.2007, 21:21
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676
Privzeto Re: Plače v Sloveniji: kdaj bomo v EU?

Nkoli, ker bodo ostali v evropi vedno pred nami.
Ne glede na stanje gospodarstva- ampak zatečenega stanja ob uvedbi eura.
Staro 16.06.2007, 21:33
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Citat:
Objavil-a ereinion777 Prikaži sporočila
Za info - moja je ocena je 80:20.
Glede "prodajabilnosti" se strinjam s tabo. To bi bilo nujno uvesti tudi v državno upravo v obliki recimo temu "kavcij" ob podajanju ugovorov na sklepe in odločbe. Vsak, ki ve, da je oškodovan s kakšnim neupravičenim sklepom ali odločbo bo brez strahu položil recimo 200€ kavcije, saj bo vedel, da bo ob rešitvi ugovora njemu v prid ta denar dobil vrnjen medtem, ko bodo vsi mahinatorji, ki podajajo pritožbe kar na vse povprek "že reda radi", da zadeve čim bolj zavlečejo, krepko premislili ali se jim splača državi "šenkati" še dodatnih 200€! Na ta način bi se občutno zmanjšalo število "balastnih" zadev, delo pa bi bilo z manj ihte opravljeno hitreje in predvsem kakovostneje. Prav tako predlagam plačilo tudi vseh raznoraznih potrdil, ki jih morajo organi državne uprave izdajati strankam na njihovo zahtevo. Tarife - notarske!
Evo moj predlog, da ne boš govoril, kako samo šimfam.

Lep večer vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 16.06.2007, 22:02
ereinion777 Uporabnik ereinion777 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce ereinion777
Član od: Dec 2005
Sporočila: 69

Citat:
Objavil-a Kajtimar Prikaži sporočila
Glede "prodajabilnosti" se strinjam s tabo. To bi bilo nujno uvesti tudi v državno upravo v obliki recimo temu "kavcij" ob podajanju ugovorov na sklepe in odločbe. Vsak, ki ve, da je oškodovan s kakšnim neupravičenim sklepom ali odločbo bo brez strahu položil recimo 200€ kavcije, saj bo vedel, da bo ob rešitvi ugovora njemu v prid ta denar dobil vrnjen medtem, ko bodo vsi mahinatorji, ki podajajo pritožbe kar na vse povprek "že reda radi", da zadeve čim bolj zavlečejo, krepko premislili ali se jim splača državi "šenkati" še dodatnih 200€! Na ta način bi se občutno zmanjšalo število "balastnih" zadev, delo pa bi bilo z manj ihte opravljeno hitreje in predvsem kakovostneje. Prav tako predlagam plačilo tudi vseh raznoraznih potrdil, ki jih morajo organi državne uprave izdajati strankam na njihovo zahtevo. Tarife - notarske!

Lep večer vsem skupaj...
Lep večer tudi tebi.

Kavcija se mi zdi odličen predlog - predlagaj ga Virantu ali pa podturi kakšni politični stranki.

Glede potrdil pa obstaja bolj elegantna resitev. Potrdilo si potegnes z neta in natisnes doma. Isto kot avionska karta. Gor je zapisana koda, ki jo lahko vsak preveri preko neta.

Tako se znebis dveh tezav - cakanja v birokratskikh vrstah in lenih birokratov.

Staro 16.06.2007, 22:13
Arc Uporabnik Arc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arc
Član od: Mar 2005
Sporočila: 467

Citat:
A ne rečemo temu posploševanje? Medtem, ko si v vaši firmi "praskate po jajcih" marsikje drugod še kako trdo delamo.
Zdaj jaz nečesa ne razumem: v spominu imam Kajtimara ki je na tem forumu že pred časom povedal da je šel v penzijo. A torej v penziji tako trdo delate? Ali pa si morda penzijo "vrnil" in se spet zaposlil?
Staro 16.06.2007, 22:31
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Citat:
Objavil-a Arc Prikaži sporočila
Zdaj jaz nečesa ne razumem: v spominu imam Kajtimara ki je na tem forumu že pred časom povedal da je šel v penzijo. A torej v penziji tako trdo delate? Ali pa si morda penzijo "vrnil" in se spet zaposlil?
Samo za te Arc, tako na uho, da ne bodo drugi slišali: "Skrivnostna so pota Gospodova."

Lahko noč vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 16.06.2007, 23:00
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Citat:

Lep večer vsem skupaj...
Super! Storitve plačujemo po uporabi in izvedbi. Davke (=pavšalno plačilo za iste storitve) pa seveda ukinemo. Zakaj bi sicer 2x plačevali iste stvari?
Staro 17.06.2007, 07:20
skipper Uporabnik skipper ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 103

Citat:
Objavil-a kekez Prikaži sporočila
Super! Storitve plačujemo po uporabi in izvedbi. Davke (=pavšalno plačilo za iste storitve) pa seveda ukinemo. Zakaj bi sicer 2x plačevali iste stvari?

Vsem odličnim delavcem, ki jih kapitalisti izkoriščajo in ne znajo ceniti (plačati) njihovega dela priporočam , da zamenjajo kapitalista.
Če to ni možno, naj sami postanejo kapitalisti (sem štejem tudi s.p.) in tako pridejo do plačila, ki bo odraz njihovih sposobnosti.
Staro 17.06.2007, 08:48
Arc Uporabnik Arc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arc
Član od: Mar 2005
Sporočila: 467

Citat:
Samo za te Arc, tako na uho, da ne bodo drugi slišali: "Skrivnostna so pota Gospodova."

Lahko noč vsem skupaj...
Zakaj drugi ne bi smeli slišat - saj si svoje trditve tudi vsem drugim vehementno utemeljeval s tem koliko "delate"...?
In zakaj se izogibaš odgovoru, ki bi takim tvojim trditvam dal potrebno kredibilnost?

Drugače pa meni ni prav nič smešno ko se mi na razpisih, kjer recimo sodelujem, pojavljajo "mladi podjetniki - penzionisti" z dumping ponudbami, ki si jih lahko privoščijo samo zato ker jim vsi ostali "normalni podjetniki" plačujemo penzijo...

In taki naj mi potem še pametujejo o stanju v gospodarstvu in razlogih za nizke plače...
Staro 17.06.2007, 09:07
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Vsako delo je častno, tudi v javni upravi in vsak si za to delo zasluži tudi plačo.Ta pa kakršna je, pač je. Vsak si želi večjo in vsak smatra, da je njegovo delo več vredno kot drugo s tem pa pogojena višina plače.
In da delavci v javni upravi niso navajani delat, se ne morem strinjat. Poglejmo samo delavke na šalterjih na upravnih enotah in vrste pred njimi. jaz tega dela že ne bi delal, razen v skrajni sili.
Kolikor mi je poznano, so tako kot v gospodarstvu tudi v javni upravi skrčili število zaposlenih ( ne govorim o državni upravi nasploh, kjer se je verjetno povečalo - razni sorodniki in prijatelji- ampak to samo na vodilnih in vodstvenih mestih ), dočim tisti neposredni izvajalci del morajo še kako delat. In kolikor mi je znano, tudi plače niso bogve kake.
Staro 18.07.2007, 10:44
ŠTRITOF - RETIRED Uporabnik ŠTRITOF - RETIRED ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce ŠTRITOF - RETIRED
Član od: Jul 2007
Naslov: NOTRANJEPOLITIČNA REDAKCIJA
Sporočila: 21

Plače so v skladu s produktivnostjo, cene pa se v EU kot odprtem trgu iz

leta v leto bolj izenačujejo. Tudi slovenske cene bodo v nekaj letih

blizu avstrijskim ali furlanskim (Italy).

Značke
bomo, plače, sloveniji

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Do kdaj zanositi? jurka Zdravje 72 11.11.2010 10:41
Danes bomo jedli [Samo ideje z recepti] ... Cvetlični deček Gastronomija 108 28.09.2010 15:50
Širitev ponudbe na ostalih krajih v Sloveniji mon O storitvah 8 24.07.2007 09:33
Sinope - kdaj spet? schnapsi O storitvah 1 05.12.2006 15:03
Kdaj siol tv v občini Markovci miran74 SiOL TV 1 25.09.2006 21:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:52.