Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 05.05.2007, 23:33
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto Re: Plače v Sloveniji: kdaj bomo v EU?

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Z izjavo, da Slovenec, ki ima v lasti nepremičnino, ni revež, se strinjam samo delno.
Kar nekaj jih poznam, ki ob pufih za stanovanje komaj životarijo, vendar jim je še vedno za dlako bolje, kot če bi plačevali najemnino.
Neprenicnino ima, ker jo je podedoavl ali kupil se v casu juge, zdaj si jo tezko kupis, prisileni smo delati za druge in drzavo, za lastne potrebe se porabi malo denarja, vse gre za prevoz, ogrevanje, drzavi, stroski.

Ljudje smo bili zmeraj suznji in se zmeraj smo, ceprav v takih casih bi lahko vsi imeli vse in ziveli v raju, saj tehnologija nam to omogoca, mi pa se zmeraj zivimo kot v srednjem veku, samo gospodarje imamo drugacne in drugace nas prisilijo delati, no pardon, delamo prostovoljno in si sami izberemo delodajalca, ki nas bo nategoval, pa niti to ne drzi.
Staro 05.05.2007, 23:34
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a NaceM Prikaži sporočila
Kje je dobil tistih 30 plač mi ni jasno. Ko je štel je naštevail 12+2+malica+prevoz(?) =30. Pipstrel ima očitno direktorja, ki zna zelo slabo matematiko.
Hm... A nisem tega človeka videl poleg enega predsedniškega kandidata skupaj z gospodično(gospo?) "Pantene"? :D :D
Kolikokrat sem ze omenu, da so na vrhu ljudje na ravni osnovnosolcka, vsaj glede matematike je videti tako, morda so pa se slabsi ocitno.
Staro 06.05.2007, 08:57
Žeruh Uporabnik Žeruh ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Žeruh
Član od: Sep 2006
Naslov: Zasavje
Sporočila: 111

Citat:
Objavil-a Knez Prikaži sporočila
Ne vem, kje ti vidiš v Sloveniji malo superbogatih in veliko siromakov.
.
Ne pravim, da je SEDAJ v sloveniji veliko siromakov in malo superbogatih,... lahko pa pridemo do tega stanja....če bomo naprej počeli neumnosti.

Kdor ima nepremičnino je LAHKO reven. Siromašen kmet na Koroškem ima tisto zemljo in kmetijo "brezveze".
Lahko jo proda in si za ta denar kupi rabljeno Octavio letnik 98. Kdo mu bo dal več?
Drugo je če se "rodiš s stanovanjem v okolici LJ" (starši vse porihtal že v YU), lahko kar lepo živiš od najemnine.

Verjamem pa, da se v realnosti mora najprej vse podražiti, potem pa gredo šele plače gor. Samo, če gosopda hočejo biti "bog i batina" bodo plače držal čim nižje.
Ker v podjetništvu velja pravilo: "DOBER PODJETNIK, ZNA ZNIŽATI STROŠKE IN POVEČATI UČINKOVITOST"
..... 99% podjetnikov naredi to na najlažji možni način: znižaj plačo delavcem in priganjaj jih da delajo več in dlje, brez dodatkov.
Staro 06.05.2007, 10:08
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173

Irsko sem pa jaz pred kratkim preštudirala, ker tudi razmišljam da bi se preselila. Ampak zaenkrat še upam, na normalno službo in plačo v Sloveniji. do konec leta še počakam, potem pa ne več dolgo.

Torej: Irska je imela pred cca 10 leti eno najvišjih brezposelnosti v Evropi pa so zamenjali sistem, sedaj tuja podjetja (Google, SAP itd) derejo na Irsko pa tudi Irski zdomci prihajajo množično nazaj. Trenutno imajo najnižjo brezposelnost v Evropi.

Kar se pa plač tiče: Irska ima zelo nizko obdavčene plače 20%, višja stopnja 41% pa gre samo na razliko nad 34.000 EUR (ne tako kot pri nas: na vse!). Prispevki na plače so nizki in se nižajo v % z višino plače. Corporate tax je npr. 10% (Slovenia 25%). Če npr. zadaneš na lotu, imaš dobiček od delnic, obresti ipd te do 1.270 EUR ne obdavčijo.

Irski je uspelo. Kdaj bo nam????????????????

Treba je privabit tuja podjeta, to pa samo z nižjimi davki in obremenitvijo plač ter drugimi olajšavami. Dokler tega pri nas ne bo bodo tuja podjetja odhajala (tudi moje bivše je, pa ene poznam ki bodo v kratkem zaprli, da ne omenjam tistih ki so se že v zadnjih letih preselili v cenejše države). Virant niža plače namesto, da bi Bajuk znižal davke.
Prejšnja vlada je bila obup, zdajšnja je shit, naslednji, ki ji obljubljajo mandat nima jajc. WTF? We're doomed.
Staro 06.05.2007, 13:00
porota3 Uporabnik porota3 ni prijavljen
Banned
Član od: Jan 2006
Sporočila: 40

Citat:
Kje je dobil tistih 30 plač mi ni jasno. Ko je štel je naštevail 12+2+malica+prevoz(?) =30. Pipstrel ima očitno direktorja, ki zna zelo slabo matematiko.
Hm... A nisem tega človeka videl poleg enega predsedniškega kandidata skupaj z gospodično(gospo?) "Pantene"? :D :D
12+2+malica +prevoz+pozabil si 12*(bruto-neto)+ davek na regres+ ...
Staro 06.05.2007, 14:39
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a Patsy Prikaži sporočila
Prejšnja vlada je bila obup, zdajšnja je shit, naslednji, ki ji obljubljajo mandat nima jajc. WTF? We're doomed.
Temu se reče totalna nenačelnost politikov.
S potapljajoče se barke (LDS) so podgane zbežale na najbolj obetajočo (SD). In tako se je usmradila še tista stranka, za katero sem mislil volit. Odslej me bodo v anketah vodili pod skupino Ne bom šel volit. Med sr njem in dr kom pa res ne mislim izbirat.

Staro 06.05.2007, 14:54
pjeglic2 Uporabnik pjeglic2 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 9

Patsy!

Patriotka iz upanja. Služba že enkrat bo, samo plača pa za plakat.

20% davek me pa sumljivo spominja na enotno davčno stopnjo. Zakaj pa ravno na Irsko, zakaj pa ne v Liechtenstein? Sem slišal, da tam sploh ni davkov.
Staro 06.05.2007, 15:14
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173

Irci so en vesel, družaben narod.
Staro 06.05.2007, 19:00
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
:D :D
Mogoče je račinica sledeča:
12 neto plač + 12 plač razlike med neto in bruto plače, se pravi jih je že 24 plač.
Nato 2 plači malica. Kaj pa prevoz in regres. Po mojem bo kar držalo, da za enega delavca ima stroškov kt jih je navedel.
Staro 06.05.2007, 19:43
Arc Uporabnik Arc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arc
Član od: Mar 2005
Sporočila: 467

Citat:
Objavil-a Patsy Prikaži sporočila
Irci so en vesel, družaben narod.
In to kljub temu da je pri njih pivo 5€....

Pri nas je 2€ in si ga torej morda z našimi plačami lahko privoščimo enako količino kot oni, pa smo vseeno tako zagrenjeni....

Značke
bomo, plače, sloveniji

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Do kdaj zanositi? jurka Zdravje 72 11.11.2010 10:41
Danes bomo jedli [Samo ideje z recepti] ... Cvetlični deček Gastronomija 108 28.09.2010 15:50
Širitev ponudbe na ostalih krajih v Sloveniji mon O storitvah 8 24.07.2007 09:33
Sinope - kdaj spet? schnapsi O storitvah 1 05.12.2006 15:03
Kdaj siol tv v občini Markovci miran74 SiOL TV 1 25.09.2006 21:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:28.