Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.07.2009, 06:22
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 930
Privzeto Re: Telekom v kameni dobi :)

Citat:
Objavil-a shyama Prikaži sporočila
Verjemi da pošiljajo
Me pa zanima, zakaj se nisi pritoževal ko nisi dobil računa ?

PS upam, da si sedaj uredil
SIOL ne pošilja redno računov, če jih sprejemaš le preko e-maila! Sam sem imel urejen trajnik in le elektronsko pošiljanje računov. Ker se mi je ob pregledu izpiskov iz banke znesek za SIOL zdel visok, sem želel pregledati račun, pa ga za zadnja dva meseca ni bilo v poštnem nabiralniku. Računov tudi nisem mogel videti preko servisnih straneh. Po izmenjavi nekaj mailov in grožnjo, da bom do nadaljnega plačeval le nesporen del računa (le naročnine brez telefonskih pogovorov ipd) smo stvar z računi uredili tako, da sedaj dobivam račune spet v pisni obliki. In rabil sem nekaj mesecev reklamacij in ukinitev trajnika, da so mi prenehali zaračunavati neko storitev v višini cca 7€, za katero sploh ne vem, kaj je. Moram pa poudariti, da je vsa komunikacija potekala elektronsko in da je bil odnos zaposlenih na SIOL-u pohvalen.
Sedaj sem dal vlogo za e-račun. Me zanima kakšna presenečenja me čakajo tu.
Staro 02.07.2009, 07:17
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
SIOL ne pošilja redno računov, če jih sprejemaš le preko e-maila! Sam sem imel urejen trajnik in le elektronsko pošiljanje računov. Ker se mi je ob pregledu izpiskov iz banke znesek za SIOL zdel visok, sem želel pregledati račun, pa ga za zadnja dva meseca ni bilo v poštnem nabiralniku. Računov tudi nisem mogel videti preko servisnih straneh. Po izmenjavi nekaj mailov in grožnjo, da bom do nadaljnega plačeval le nesporen del računa (le naročnine brez telefonskih pogovorov ipd) smo stvar z računi uredili tako, da sedaj dobivam račune spet v pisni obliki. In rabil sem nekaj mesecev reklamacij in ukinitev trajnika, da so mi prenehali zaračunavati neko storitev v višini cca 7€, za katero sploh ne vem, kaj je. Moram pa poudariti, da je vsa komunikacija potekala elektronsko in da je bil odnos zaposlenih na SIOL-u pohvalen.
Sedaj sem dal vlogo za e-račun. Me zanima kakšna presenečenja me čakajo tu.
Razlika je v tem, da si ti zadevo urejal, nisi enostavno rekel, da če ni računov pa tut plačal ne bom. Tip je pa enostavno molčal in čakal, do kam lahko tera, potem je pa vehementno in vzvišeno tulil na bog ve koga, ki ni bil nič kriv.
Staro 08.07.2009, 17:19
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Človek nima denarja
Odgovorite s citatom
Staro 08.07.2009, 21:22
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Poznam kar nekaj ljudi, ki odprejo poštni nabiralnik, vidijo reklame, zagrabijo vse skupaj in v prepričanju, da so odvrgli reklamev koš, seveda, med njimi tudi razne položnice. Potem pa bemtijo, da položnic niso dobil.
Odgovorite s citatom
Staro 08.07.2009, 21:28
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

obstaja ena nalepkica...
Odgovorite s citatom
Staro 09.07.2009, 13:41
gjural Uporabnik gjural ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2009
Sporočila: 2

Citat:
Objavil-a aichi Prikaži sporočila
Zgodba gre takole: odklopili so mi enega od obeh FTTH priključkov, ker pač nekako računi niso prišli do mene.

Nadalje - ker sem hotel manjkajoče račune poravnat, sem jih seveda šel gledat na servisne strani, EEEEEEEEEE ne gre, ker je račun blokiran. Se pravi, če hočeš človek plačat račune ko te odklopijo, jih ne moreš

Prav, med mejli najdem opomin iz dne 28.5., da dolgujem 56 evrov, super, piše plačajte in pošljite potrdilo na mejl. V dobi elektronskega bančništva je to seveda razumljivo. Ker se naslednji dan ne zgodi nič, naredim korak, ki ga drugače ne in kličem naročniške.
Ženska na drugi strani meni, če sem plačal, naj pošljem potrdilo po faksu. Tu se začne višek debilizma Telekoma:

1) ne morem plačat, oz. ne vem, koliko naj plačam, ker nimam pregleda nad računi
2) smo v 21. stoletju, kjer je fakse zamenjal e-mail, očitno znotraj Telekoma sami ne vedo, katere storitve ponujajo. V mejlu lepo piše naslov, kamor pošljem potrdilo, za katerega je obema stranema jasno, da je digitalni screenshot in nič drugega.
3) ženska mi svetuje, da si preberem pravila na hrbtni strani položnice, kjer piše, da je treba potrdilo poslati po faksu - spet, debilizem, ne vedo, da že nekaj let pošiljajo samo elektronski račun - človek ne veš, ali bi se zjokal ali smejal

Tako se vržem v detektivske naloge in vendarle ugotovim, da sta plačana računa 3 in 4, da pa sta odprta 2 in 5. 5 je bil šele valuta in se mi sladko fučka zanj, glede na stare izkušnje pa bi lahko enostavno preknjižili in s tem denarjem pokrili 2 in 3, odprta ostaneta 4 in 5, kar še vedno ni razlog za odklop. Ampak ne, ker po faksu ne pošiljam potrdil

V bistvu je izrek "pošljite potrdilo po faksu" prav nagravžna žalitev za inteligenco. Kje človek v 21. stoletju dobiš faks in po možnosti celo IP faks? In od kje birokratčikom v računovodstvih ideja, da imamo fakse kar doma? Skratka, smešno za umret!

Zgodba se bo končala takole - priključek, ki je odklopljen, bom poravnal in ga še isti hip dal prenesti na novo lokacijo. Odjavil ga ne bom, ker ne mislim plačat niti centa zarad njihovih debilnih in pravno nevzdržnih penalov. Zato ga bom pač lepo prenesel na novo lokacijo. In hec, na novi lokaciji seveda optika ni mogoča, torej?
glede faxa: na dopisu mora bit tvoj lastnoročni podpis, da se ve da si ti ta oseba, kar pa na emalu ne moreš naredit. enako zadevo boš opazil pri drugih operaterjih. seveda če imaš elektronski podpis bo to rešeno tudi po mailu lahko... ali pa da greš do poslovalnice...

glede prestavitve na naslov kjer ne obstaja pa nisem prepričan če ti bodo kar prekinli NR. vem da nekaj let nazaj ko sem študiral in sem se letno selil... sem na naslov, ker ni bil možen prenos (v stanovanju je že bil siol) sem moral plačati pogodbeno kazen za prekinitev.
Odgovorite s citatom
Staro 10.07.2009, 20:08
4226k Uporabnik 4226k ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce 4226k
Član od: Oct 2004
Sporočila: 6

no računi so pa res edina stvar ki pri siolu deluje tako kot je treba.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dobi, kameni, telekom

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Full HD kanali na Telekom kabelski (DVB-C optika) -JM- O storitvah 99 04.03.2011 13:14
Trio paket in 2 uri zaston v Telekom gorchi SiOL telefonija 48 05.06.2009 06:50
Telekom Slovenije še enkrat zlorabil prevladujoči položaj Cvetlični deček Gospodarstvo 1 26.10.2007 11:23
nova telekom shema - se obdrzi popust ? howrude O storitvah 1 27.05.2007 14:48
Siol TV - PrvaLiga Telekom Slovenije - kje je? jema SiOL TV 6 18.03.2007 10:10

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:07.