Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 08.01.2012, 09:35
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Hbo hd

Ampak stream je pa v povprečju padel v zadnjih dneh. Zatika pa tudi še vedno sem in tja.
Več je tudi nihanja med samim gledanjem oddaje. Strem na lepem kar pade praktično na polovico ali še bolj. Traja pa kar nekaj časa da se set pobere.

Za kakšne dinamične zadeve je pa to že pod mejo.

Kolikšen je sploh polni strem? Nekak mi ni ugotoviti, ker je vedno drugače in praktično nikoli ni konstantnega prenosa ampak nonstop niha.
Odgovorite s citatom
Staro 10.01.2012, 07:44
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.846

Stream je na MPEG2 shemi posredovan enak kot je prejet. Dosega okoli 13Mbit, seveda pa variira glede na vsebino. Določene vsebine, ki niso v originalu v HD kvaliteti so le "upscalane" in tako kvaliteta ni nič boljša kot v SD ločljivosti, vendar na to nimamo vpliva, saj takšno vsebino dobimo od samega ponudnika.

lp Mitja
Staro 10.01.2012, 08:17
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Hah, sem spregledal da smo v HBO HD temi. Govora je bilo o HBO GO in sem zanj spraševal. Ta se mi zdi nekaj slab v določenih obdobjih, kar pokaže tudi merjetnje pretoka. Slika sicer nikoli ni briljantna a se da gledat. Konkreten kakovostni preskopk pa bo zelo dobrodošel.

Razlika v kakovosti HBO SD/HD pa je na mojem ekranu in dekodiranju kar precejšnja. Polni SD in polni HD. Več podatkov pride in upscaling je narejen na boljši opremi in verjetno iz bistveno boljšega vira kot je SD, ki ga dejansko mi dobimo. Polni SD in HD mini sta recimo pogojno primerljiva. V HD mini verziji je kljub temu nekaj manj zrnavosti v sliki.
Odgovorite s citatom
Staro 10.01.2012, 12:51
_Stupid_ Uporabnik _Stupid_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2009
Sporočila: 67

www.hbogo.si - zgoraj prijava; potem v oknu, ki se prikaže spet stisnem gumb prijava; izberem siol; vpišem mail in geslo; kliknem gumb prijava in potem mi napiše z rdečo barvo opozorilo: Ta uporabniški račun ima priključenih več naprav kot je dovoljeno.

HBOGO sem uporabljal do zdaj smao na enem računalniku in niti s tega se ne morem zdej vpisat. Kaka pomoč? Delam kaj narobe? :O
Odgovorite s citatom
Staro 10.01.2012, 18:08

Citat:
Objavil-a _Stupid_ Prikaži sporočila
www.hbogo.si - zgoraj prijava; potem v oknu, ki se prikaže spet stisnem gumb prijava; izberem siol; vpišem mail in geslo; kliknem gumb prijava in potem mi napiše z rdečo barvo opozorilo: Ta uporabniški račun ima priključenih več naprav kot je dovoljeno.

HBOGO sem uporabljal do zdaj smao na enem računalniku in niti s tega se ne morem zdej vpisat. Kaka pomoč? Delam kaj narobe? :O
Sporočite mi vaše uporabniško ime na zasebno sporočilo. Poizkusil bom odpraviti težavo.

Stream na HBO GO naj bi dosegal do 2Mbita in se dinamično prilagaja glede na razpoložljivo pasovno širino pri uporabniku.

Lp, Črt

Nazadnje uredil 080 Tehnična pomoč : 12.01.2012 ob 13:45.
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2012, 10:47
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 770

Nisem še zasledil kako je s tem, če bi imel HBO GO na enem računalniku registriran, a je potem še možen prenos te registracije na drug računalnik.
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2012, 14:20

Citat:
Objavil-a Schime Prikaži sporočila
Nisem še zasledil kako je s tem, če bi imel HBO GO na enem računalniku registriran, a je potem še možen prenos te registracije na drug računalnik.
Pozdravljeni,

ta računalnik preko vmesnika odjavite, čez 4 ure pa se lahko prijavite z drugim.

Lep pozdrav
Sašo
Odgovori

Značke
hbo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:17.