Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 09.08.2007, 13:25
barakuda Uporabnik barakuda ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 38
Privzeto Re: Egipt

iamout,

kako je med ramadanom v šarmu, kakšno je vzdušje, a mogoče okrasijo mesto tako kot v kairu...menda je tam v tem času prav posebno vzdušje in bi bilo super, če bi bilo v šarmu tudi tako...zdej se pa še bolj veselim prihajajočih počitnic

lp
Staro 10.08.2007, 09:19
iamout Uporabnik iamout ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Naslov: Sharm El Sheikh
Sporočila: 278

Meni je bolj vsec Coral Bay...boljsa lokacija, lep resort, krasen koralni greben...odlocitev je pa sigurno vasa

Ramadan v Sharmu se ne more primerjati s Kairom! Je pa drugace kot v normlanih dneh. Okrasijo Sharm ampak zaradi turizma se stavri odivjajo drugace kot v Kairu. Jaz mislim, da je za turiste to ena zanimiva stvar in ne bi smeli imeti tezav...Bajram po koncu ramdana pa je 3 dni zuriranja
Mi ki delamo v Sharmu je motece saj so ljudje bolj leni in zapirajo vse ob casu zajtrka...oziroma dve ure prej in dve ure kasneje
Mislim, da se zacne 14.09....nisem pa prepricana morda res 12 kot je napisala saskia (jaz se slisala, da se zacne 14.09.)
Staro 11.08.2007, 12:58
simmy Uporabnik simmy ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 20

Jaz bom tudi za Ramadan v Egiptu!

Še enkrat lepo prosim, če ima kdo kake izkušnje s hotelom Coral Sea v Hurgadi, naj prosim napiše, kar ve!

Iamout, zate imam tud eno vprašanje; nekje sem prebrala, da vozi trajekt med Sharmom in Hurgado. Ali je to res, koliko prb. stane in ali se mi splača it za kak dan na izlet v Sharm? In seveda, če veš kaj o zgoraj naveden hotelu!
Hvala in lep pozdrav iz deževne slovenije!
Staro 12.08.2007, 10:57
ajnos Uporabnik ajnos ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 6

Imam par vprašanj:

IAMOUT, lepo pozdravljena : Nekje sem zasledila, da v Sharmu oktobra sonce zelo hitro zaide in da je ob petih popoldne že tema. Ali to drži?? Ko sem prebirala tvoje odgovore sem zasledila priporočilo, naj ničesar na plaži ne pobiramo in odnašamo s seboj domov. Ali to pomeni, da tudi nobene školjkice?? Ali so senzorji na letališču občutlijivi na korale in školjke??

Natty, tudi tebi pozdrav: Bila si v Carols makadi bay, zanima me, ali je tam možno zvečer kaj početi ali moraš do Hurghade?? Koliko kilometrov je do Luxorja??

ZA VSE VAS pa tole: Kam bi mi priporočali oktobra: Ali na Kanarce ali v EGIPT??

Hvala že v naprej, pozdrav, Sonja
Staro 12.08.2007, 17:58
Pripravnik

Oktobra je res ze hitro tema Mozno da ze okrog 5ih ja. Vem, da imamo zelo kratek dan Dan se kmalu zacne in kmalu konca
Jaz vam proporocam, da ne pobirate nicesar! Nevem kaksni so senzorji, ker se nikoli nisem nicesar "svercala" ampak vem pa, da boste ce vas dobijo imeli velike probleme in verjemite, da tezave s policijo v egiptu so najmanj kar si zelite!
Simmy nic nevem o hotelu. Slisala sem da je cool ampak nisem pa na svoje oci videla in poskusila. Trajekt vozo med Sharmom in Hurghado vsak dan razen v primetu slabega vremena. Voznje je cca 1.5. Za ceno karte bom vprasala...za egipcane vem, da je okrog 150 egp. funtov za eno smer...nevem koliko je za tujce. Bom se pozanimala in sporocila. Splaca se....sam fajn je da imate plan kam boste sli, ker casa nebo dovolj razen ce bi eno noc prespala v sharmu...noc je priblizno 20 eurov za dva.

Lp
Staro 12.08.2007, 18:15
Pripravnik

Na zasebnih sporocilih sem imela pogovor in je ena pomembna stvar... v egiptu ne moremo menjati euro kovancev in niti se ne da nic kupiti s kovanci tako, da ne bodite preseneceni, ko boste dali napitnino v euro kovancih in bodo razocarani! Poskusite cimprej zamnejati v funte in potem opravljate z egipcanskim denarjem. Prav tako je pomembno, da veste, da se egipcansih funtov ne da menjati nazaj v eure ali dolarje!
Staro 12.08.2007, 21:31
saskia Uporabnik saskia ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2005
Sporočila: 46

Citat:
Objavil-a iamout Prikaži sporočila
Na zasebnih sporocilih sem imela pogovor in je ena pomembna stvar... v egiptu ne moremo menjati euro kovancev in niti se ne da nic kupiti s kovanci tako, da ne bodite preseneceni, ko boste dali napitnino v euro kovancih in bodo razocarani! Poskusite cimprej zamnejati v funte in potem opravljate z egipcanskim denarjem. Prav tako je pomembno, da veste, da se egipcansih funtov ne da menjati nazaj v eure ali dolarje!
je to novo? ker pred enim mesecem so bili veseli vsakega denarja, tako v trgovini kot za napitnino. sem pa opazila v dahabu, da imajo raje, če plačamo v LE, natakar je rekel, da se drobiža ne da menjat v banki. sem tudi opazila, da so nas ravno na izletu v modro luknjo beduini prosili, če menjamo € drobiž v papirnat €. ker smo imeli AI smo skoraj preveč zamenjali v LE.
Staro 12.08.2007, 21:59
tobias Uporabnik tobias ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 1
Angry Re: Egipt - KOMPASOVA PONUDBA LETA

Danes dne 12.08.2007, smo prispeli po štirinajstih mučnih dneh iz Egipta.
Potovali smo preko slovenske agencije Kompas za katero vam moramo povedati, da nas je popolnoma razočarala.
Na agenciji so nam prodali hotel s petimi zvezdicami in sicer hotel z imenom MIRABEL BEACH RESORT v Sharem el sheiku.
Vzeli smo all inclusiv paket v hotelu s petimi zvezdicami, seveda smo pričakovali luksuz saj je bila tudi cena luksuzna.Pričakovali smo da bodo to počitnice katere bomo pomnili celo življenje. Res jih bomo pomnili, saj smo doživeli popolnoma katastrofalne počitnice.
Hotel s petimi zvezdicami - vraga pet zvezdic.
V hotelu vlada nesnaga,umazani so krožniki, kozarci skratka vse. Sobo so nam pospravljali vsak dan (postlali posteljo) kljub napitninam nam sobe niso pomili po tleh vseh 14 dni. Na recepciji smo se pritoževali skoraj vsak dan pa nihče ni storil popolnoma nič. Kllicalil smo kompasovo agentko katera je bila navzoča v Sharmu in se njej pritožili in spet nič, saj smo po dveh dneh v hotelu že dobili prve simptome driske in podobno se je dogajalo skoraj z vsemi gosti. Po prvem koncanem tednu smo hoteli domov pa nam je agentka sporocila da je letalo žal polno. Sporočila pa nam je, da je vse naše pritožbe posredovala hotelskemu manegerju, kateri pa naj bi se nam opravičil in nam probal narediti naslednji teden normalen. Seveda opravičila nismo prejeli in tudi drug teden je bil katastrofalen. Kljub all inclusiv ponudbi so nam zračunavali pijačo vsak dan drugače. Če smo dali večjo napitnino so nas celo postregli. V sobi naj bi imeli mini bar katerega pa 14 dni nismo videli. V hotelu se jim je pokvaril pralni stroj in zaradi tega nismo imeli svezih brisac, vsak dan, katere so nam pa zagotovili že v Sloveniji na agenciji Kompas. Imamo pač srečo ker smo nazaupni in smo imeli s seboj 12 svoji kopalnih brisač.
Vsak ki hoče imeti hude prebavne motnje in trebušne krče mu priporočamo zgoraj navedeni hotel.
Staro 13.08.2007, 08:54
ponga Uporabnik ponga ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ponga
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2.970

tobias, tvoji izkušnji bi dodala izkušnjo kolegice, ki se je iz istega hotela vrnila 2 tedna pred tabo - navdušena nad vsem! Pa nikakor ni nezahteven gost! Ni se pritoževala ne nad umazanijo, pa tudi želodčnih težav niso imeli - seveda so pazili in niso jedli neolupljenega sadja in zelenjave.
No, ljudje smo pač različni...

Pa še ena pripomba - Kompas v katalogu obljublja v sobah mini hladilnik in ne mini bar - zato verjamem, da ste mini bar neuspešno iskali.

Pa več sreče na naslednjem dopustu!
Staro 13.08.2007, 11:10
barakuda Uporabnik barakuda ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 38

tobias,

mislim,da si eden redkih, ki ga egipt ni navdušil...dvomim, da je za vaše prebavne težave kriva hotelska kuhinja, razen če ste jedli zelenjavo in neolupljeno sadje...mislim,da je bilo na forumu dovolj opozoril, da se temu izogibajte, ker so ta živila oprana z njihovo vodo, ki vsebuje bakterije, ki jih naši evropejski želodčki niso vajeni...poleg tega prebavne težave tam doli povzroča tudi pitje mrzlih pijač, ko je človek totalno segret in pa velika razlika v temperaturah (zunaj, notri-klima), zato se je treba temu tudi izogibat...mogoče se zdi hecno ampak je res, sploh pri malo bolj občutljivih ljudeh...

kar pa se tiče umazanije pa vsega tega skoraj ne verjamem, ker so vsi hoteli v šarmu zelo na nivoju, sploh pa tisti s 5 ***** in se mi zdi nemogoče, da bi bili površni pri takih stvareh, ker se na splošno zelo, zelo trudijo vsi po vrsti...

mogoče pa si imel samo nesrečo...

nam fanom sharma pa sem in tja kakšna antireklama celo paše, ker se že bojimo, da bo kmalu tal doli cela slovenija

Značke
egipt

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:47.