Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.01.2010, 16:48
dusko_ Uporabnik dusko_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2009
Sporočila: 50
Privzeto Re: SiOL TV na računalniku za telebane

dott ali pa kdo drugi, a bi se dalo to html datoteko oziroma jsp. naložit še za druge? Ali ne?
Drugače obstaja program NMT Community Software Installer s pomočjo katerega si lahko na vaš popcornhour namestite določene programe. med njimi tudi udpxy.Potem pa samo še zaženeš omenjeni servis.
Sam sem se nekaj igral s tem, ampak mi ni uspelo zadevo zagnat.
A ip od pch ni treba spremenit v ip od STB-ja recimo 10.xxx.xxx.xxx+1?
Odgovorite s citatom
Staro 12.01.2010, 18:39
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Mene pa zanima, koliko je potrebna linija, da bi siolTv špilal na računalniku z pomočjo Tano playerja ali pa katerega drugega programa? Govorim seveda na bakru.
Bi bilo dovolj 4 Mb?
Odgovorite s citatom
Staro 12.01.2010, 18:42
dott Uporabnik dott ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2009
Sporočila: 228

Citat:
Objavil-a dusko_ Prikaži sporočila
dott ali pa kdo drugi, a bi se dalo to html datoteko oziroma jsp. naložit še za druge? Ali ne?
Drugače obstaja program NMT Community Software Installer s pomočjo katerega si lahko na vaš popcornhour namestite določene programe. med njimi tudi udpxy.Potem pa samo še zaženeš omenjeni servis.
Sam sem se nekaj igral s tem, ampak mi ni uspelo zadevo zagnat.
A ip od pch ni treba spremenit v ip od STB-ja recimo 10.xxx.xxx.xxx+1?
Naložit za druge? Katere druge?
NMT Community Soft. Installer ti lahko že sam nastavi, da se zažene servis, tako da na NMT-ju nitreba popolnoma nič narediti.
In ne, če imaš TV izhod iz modema povezan v LAN na routerju, potem ne rabiš na STB-ju nič spreminjati in ti še vedno dela internet + interni lan + tv.
Odgovorite s citatom
Staro 12.01.2010, 19:04
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Za duška in zame, recimo. Na javo se spoznam ko zajc na boben.
Staro 12.01.2010, 21:29
Pripravnik

Citat:
Objavil-a madmitch Prikaži sporočila
Za duška in zame, recimo. Na javo se spoznam ko zajc na boben.
jsp na Popcornu nima nobene veze z Java Server Pages
JSP na Popcornu je format za playlisto (ala m3u), ki izgleda takole:

<html><body>
SLO1|0|0|http://localhost:81/udp/239.255.0.1:5002|
SLO2|0|0|http://localhost:81/udp/239.255.0.2:5002|
Pop TV|0|0|http://localhost:81/udp/239.255.0.52:5002|
...
</body></html>

Ampak playliste so zanič na Popcornu, tako da je bolje, da narediš html datoteko, znotraj pa:

<html><body>
<font size="+3">
<a href="http://localhost:81/udp/239.255.0.1:5002" TVID="1" vod>1 - SLO1</a><br>
<a href="http://localhost:81/udp/239.255.0.2:5002" TVID="2" vod>2 - SLO2</a><br>
...
</font>
</body></html>

Tisti TVID ti omogoča da vpišeš številko in direkt izbereš link oz. kanal.
Odgovorite s citatom
Staro 12.01.2010, 22:45
dusko_ Uporabnik dusko_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2009
Sporočila: 50

Hvala dott za dodatno razlago. Imam samo še eno vprašanje, če povežem modem port 1 z wan na routerju, in potem modem 3 port na prvi lan port na routerju bi načeloma lahko pch A110 vklopil v 2,3,4 port na routerju in bi zadeva morala delovati.
no in zdaj k mojemu vprašanju A moram potem ta prvi lan port na routerju v katerega pride video izolirat od ostalih 3 oziroma moram narediti vlan za wifi? pa omejit multicast promet?
Da se mi ne bo router obesil?
dodatno:
po prvi shemi povezano mi deluje, ampak ne vsi programi, recimo pro7 mi ne deluje.
Sliko na pch sem uspel dat na 4:3 in je ok,
včasih se mi edino zvok zatika, kako pa to rešim? nekje sem videl, da je potrebno nekaj nastavit pod audio , pa ne najdem več.
Pa še eno vprašanje, a če zelim pch direkt povezat na video port na siolovem modemu, pa moram pch dodeliti ip za enega večji od komunikatorja?

Nazadnje uredil dusko_ : 13.01.2010 ob 00:17. Vzrok: dodatna pojasnila prosim :)
Odgovorite s citatom
Staro 12.01.2010, 23:00
Uporabnik

Citat:
Objavil-a dott Prikaži sporočila
Lahko pa narediš tudi jsp playlisto, ki ti omogoča premikanje med kanali s tipkami gor / dol, ampak mi je boljši prej omenjeni način. Ni tako hitro kot čez STB, ker moraš za preklop kanala pritisniti STOP in nato izbrati nov kanal, ampak ... dela.
OK, sem mislil da je java, res je. Tale stop ne bi smel biti problem, itak uporabljam Logitechov daljinec, mu bom že dopovedal, da mora vedno prej še STOP poslati.
Zakaj pa so playliste zanič?
Staro 13.01.2010, 11:21
Pripravnik

Citat:
Objavil-a dusko_ Prikaži sporočila
Hvala dott za dodatno razlago. Imam samo še eno vprašanje, če povežem modem port 1 z wan na routerju, in potem modem 3 port na prvi lan port na routerju bi načeloma lahko pch A110 vklopil v 2,3,4 port na routerju in bi zadeva morala delovati.
no in zdaj k mojemu vprašanju A moram potem ta prvi lan port na routerju v katerega pride video izolirat od ostalih 3 oziroma moram narediti vlan za wifi? pa omejit multicast promet?
Da se mi ne bo router obesil?
dodatno:
po prvi shemi povezano mi deluje, ampak ne vsi programi, recimo pro7 mi ne deluje.
Sliko na pch sem uspel dat na 4:3 in je ok,
včasih se mi edino zvok zatika, kako pa to rešim? nekje sem videl, da je potrebno nekaj nastavit pod audio , pa ne najdem več.
Pa še eno vprašanje, a če zelim pch direkt povezat na video port na siolovem modemu, pa moram pch dodeliti ip za enega večji od komunikatorja?
Vse je odvisno od routerja. Dvomim, da ti multicast iz LAN pošilja v WLAN.
Če ti ne delajo vsi programi - si mogoče na bakru ali optiki? Sam imam optiko in res pred meseci niso delovali vsi programi, če nisi imel 10.x.x.x (takrat pa internet ni deloval), sedaj je pa OK.
Sliko na pch imam 16:9 oz. 4:3 glede na kanal, zvok se mi pa tudi ne zatika. Edino za HD je malenkost prešvoh in se včasih zatakne.
Ja, če pch vežeš direkt na video port, potem mu dodeli ip od stb+1 (lahko je tudi +2 ... nima veze). Seveda pa ti potem ne bo deloval LAN na PCH.
Odgovorite s citatom
Staro 13.01.2010, 11:27
Pripravnik

Citat:
Objavil-a madmitch Prikaži sporočila
OK, sem mislil da je java, res je. Tale stop ne bi smel biti problem, itak uporabljam Logitechov daljinec, mu bom že dopovedal, da mora vedno prej še STOP poslati.
Zakaj pa so playliste zanič?
Sam imam tudi harmony, ampak tega da bi lahko kar direkt številko vpisal (npr. 35) in bo logitech poslal stop + 3 + 5 ga pa ne boš prepričal.
Sploh pa s stop prideš nazaj na html in če imaš programe razdeljene na več html strani (kar je nuja, saj scroll na pch dela obupno počasi) tudi ne more biti tako pameten
Playlista na PCH omogoča le naprej in nazaj, pa še to dela 10 x počasneje kot na STB (ki že sam ni nek hitrostni rekorder).
Odgovorite s citatom
Staro 13.01.2010, 11:51
Uporabnik

Citat:
Objavil-a dott Prikaži sporočila
Sam imam tudi harmony, ampak tega da bi lahko kar direkt številko vpisal (npr. 35) in bo logitech poslal stop + 3 + 5 ga pa ne boš prepričal.
Sploh pa s stop prideš nazaj na html in če imaš programe razdeljene na več html strani (kar je nuja, saj scroll na pch dela obupno počasi) tudi ne more biti tako pameten
Playlista na PCH omogoča le naprej in nazaj, pa še to dela 10 x počasneje kot na STB (ki že sam ni nek hitrostni rekorder).
Po tem, ko sem napisal to, sem Harmonyja priklopil in probaval. Tisti menuji so itak za ubit, samo sem vseeno prišel do tega, da ga v STOP ne bom prepričal.

Značke
kako, nedelovanje, preko, prevelikega, programovsioltv, računalnika, računalniku, siol, spremljat, telebana, telebane, večine

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol TV na računalniku bluemax SiOL TV 75 05.02.2008 21:18
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22
SiOL tv na računalniku nehala delovat rocco199 SiOL TV 2 22.09.2006 11:14

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:20.