Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 18.07.2009, 11:07
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Vsi, ki berete forum vedite, da vam nobeden teolog ne bo pisal resnice o Svetem pismu. Zato jih lahko zaman sprašujete o resnični stvareh Besede. Če bo teolog ali drugi strokovnjak pisal resnico, ga bodo vrgli ven iz organizacije. Ven pa ne upa, ker mu organizacija daje vsakdanji kruh. Tako je v začaranem krogu.
Redki smo, ki verjamemo v Boga in si brez dlake na jeziku upamo pisati to, kar je Bog povedal preko Branhama. Nevernike to tako ali tako ne zanima, religiozni verniki so strašno proti temu, obstaja pa mala skupina vernikov, ki ljubi Božjo Besedo in bo to slišala. Njim govori Bog preko Branhama. Oni so Nevesta Jezusa Kristusa.Tako je točno po napovedih, oziroma prerokbah.

Da še nadaljujem o veliki vlačugi iz Razodetja 17:
V 17. poglavju, 5. vrstica vidimo:
Na njenem čelu je bilo napisano ime skrivnost, VELIKI BABILON, MATI VSEH VLAČUG IN GNUSOB NA ZEMLJI.Potem sem videl … (cerkev), … da je ženska pijana od krvi svetih in od krvi Jezusovih pričevalcev. Ko sem jo zagledal, sem se silno začudil.
Bodite pozorni, ko jo je videl, je bila nekaj lepega, toda bila je mati vlačug, vlačugarskih religij, denominacij, točno to, ker so vstavile dogme, tako kot je to storila ona sama. Poglejte v Razodetju. To je v 17. poglavju, ki se končuje z 18. vrstico.
Zatem… (zatem, ko je bila razodeta njena skrivnost)… sem videl drugega angela, ki se je spuščal z neba. Imel je veliko moč …
V tem sledečem poglavju, zatem ko je razodeta njena skrivnost, prihaja glasnik, ki odkriva njeno skrivnost in skrivnost njenih otrok. Sedaj vidimo, zaradi česa je ona vlačuga: zato, ker je izvršila prešuštvo proti Božji Besedi in postala organizacija. Ni ostala Svetopisemska cerkev in je ni sprejela. Ravno tako niti ena organizacija ne more biti Svetopisemska cerkev, če ne vzame vsake Besede takšne, kot je zapisana. Zato, čim se organizira, po Pismu in po pokazateljih ona takoj, ko sprejme dogmo, umre.
Bog v 18. poglavju, po tem ko je razodeta ta skrivnost, pošilja mogočnega angela, oziroma glasnika.
Pravi: ….Zatem sem videl drugega angela, ki se je spuščal z neba z veliko oblastjo: zemlja se je razsvetlila od njegovega sijaja.
Z močnim glasom je zaklical: »Padel je, padel véliki Babilon in postal bivališče demonov, pribežališče vseh nečistih duhov, pribežališče vseh nečistih ptic in pribežališče vseh živali, ki so nečiste in mrzke,
ker so vsi narodi pili od vina njegovega pobesnelega vlačugarstva, kralji zemlje so se vlačugali z njim in trgovci zemlje so obogateli od njegovega silnega razkošja.«

Poglejte, takoj ko je odkrita njena skrivnost: kdo je ona, kaj je ona, kdo so njene hčere, takoj ko je odkrita skrivnost, Bog pošilja svojega angela, oziroma glasnika, da – kaj? Da pokliče ven. "Izidite iz …" Sporočilo časa.
»Pojdi iz njega, ljudstvo moje, da ne boš soudeleženo pri njegovih grehih …«
On jo bo preklel. Pazite.
"Pojdi iz nje." Bog pošilja močnega angela, oziroma glasnika. Njegova Svetloba ni v nekem kotičku. To je razsvetlilo zemljo. Ono je razsvetlilo zemljo. "Pojdi iz nje." Iz česa? Iz nje in iz njenih sester … Razsvetlilo je zemljo in poklicalo Njegov narod, da izide iz nje …. Glasnik je poslan z neba, da pokliče Božji narod, da izide iz Babilona, a njegova Svetloba, veliki Sveti Duh je razsvetlil zemljo.

Poglejte, Sveto pismo govori, da je ona skrivališče in da je pobrala odurne in nečiste ptice, ne orlov. Nečiste, odurne ptice, njih je zbirala okrog sebe. Ona je njihovo skrivališče. Česa je polno to skrivališče? "Bogokletnih imen" ki so nasprotna Pismu. Drugo Timotejevo pismo 3 pravi, a Sveti Duh govori: "V poslednjih dneh bodo odpadli od vere in pristali ob varljivih duhovih." Prav tako Sveti Duh govori, da bodo v poslednjih dneh samoljubni, bahati, odurni: "Blagoslovljen Bog, ti si naš, toda če tvoje ime ni v naši knjigi, si ti izgubljen." Odurni, nečisti…. Ona je skrivališče odurnih, nečistih ptic.
Zapomnite si, Bog je Orel. Sam Sebe imenuje Orel. Jakoba je poimenoval z orlom. Mi smo Njegovi mali orli. Svoje preroke imenuje z orli. Zatorej, ta angel se spušča, da jo razkrije in pokliče, da izidejo iz nje.
Kaj lahko naredim?" Če si orel, boš poletel.

Pribežališče jih je polno, zato piše: "Ona je pribežališče vseh nečistih ptic." Resnica, polno pribežališče jih je: Svetovni koncil cerkva, oziroma hišic. Sedaj jih je polno pribežališče; vse se zbirajo. Postala je pribežališče in to polno nečistih ptic. S tem je začela tudi protestantska cerkev in je tako postala njena hčerka, ker je zavrgla Božjo Besedo. To je naredila. Zavrgla je Besedo. In ko vi sprejmete nekaj drugega namesto Besede, takrat jo tudi vi zavržete. Ko se včlanite v eno od njih, prav tako zavržete Besedo.

Bog je ne želi, v Svetem pismi ni takega mesta.
Staro 18.07.2009, 11:12
Pripravnik

Kdo je pravzaprav glasnik Branham?
Bodite pozorni na to, da je to angel Svetlobe. Spomnite se, zadnji angel je angel v laodicejski cerkveni dobi in to je laodicejski glasnik. On je zadnji. Ker že naslednje poglavje, 19. poglavje je odhod Neveste. A po Pismu je on zadnji angel, ki prinaša Svetlobo pred odhodom Neveste, da se sreča s Kristusom. Torej, laodicejska doba. A kaj je sporočilo laodicejskega cerkvenega glasnika? Pojdite iz Babilona. Poglejte. Cerkve so v njej skrite v svojem pribežališču s svojimi dogmami, s tem da zavračajo Besedo in sprejemajo dogme. To je angel Svetlobe v laodicejski cerkveni dobi, ki je zavrgla Kristusa in njegovo Besedo v zameno za dogme in ki ga je vrgla ven, a On stoji pred vrati in trka ter poizkuša ponovno vstopiti. Cerkvena doba je zavrgla Kristusa, a Kristus je Beseda ki so jo zavrgli zato je On zunaj. To je edina cerkvena doba, v kateri je Kristus izven nje in trka ter poizkuša vse vrniti nazaj.
Danes je ta angel manifestacija Svetega Duha, ki poizkuša vrniti ljudi v Besedo, ker bo samo Sveti Duh potrdil Besedo. On ne more potrditi dogme; ker v njih ni življenja, toda On je Življenje.

Ko se pridružite nekemu članstvu – nekemu sistemu in postanete član tega sistema, s tem kažete, kaj ste. Toda v poslednjih dneh Bog poziva svoj narod, da izide iz njih. Sveto pismo tako govori: "Izidite iz nje, da ne postanete kot ona in jaz vas bom sprejel. Ne dotikajte se njenih nečistih stvari, vidite, in jaz vas bom sprejel. Vi mi boste sinovi in hčerke, a jaz bom vaš Bog." Vidite?
Samo ena je Cerkev; a to je Cerkev Kristusovega Telesa. Toda za te hišice, ki sebe imenujejo cerkve, Sveto pismo govori, da so bogokletna imena, za vse, za vse organizacije. Kaj so ta bogokletja? "Bogokletno" je "biti proti" ali "govoriti proti". Ko Bog reče: "Pridi in rodi se," oni rečejo: "Pridi in včlani se." Vidite? Krst z Duhom je v katoliški cerkvi napačno zamenjan s hostijo, v protestantski z rokovanjem, a v binkoštni z občutkom, toda to bi morala biti Oseba Kristus, ki napolnjuje celo piramido.
S svojo vero združite moč, vse tisto iz Drugega Petrovega pisma, 1. poglavje, kjer se nahaja vse, kar se spaja z vero, pobožnost, čistost in svetost in ostalo, pa ste komaj takrat zapečateni s Svetim Duhom.

Nazadnje uredil Vernik : 18.07.2009 ob 11:17.
Staro 18.07.2009, 16:18
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155

VERNIK, tole pišeš o zmedenem sektašu. Ker imajo vsi možnost prebrati vse o njem, če le znajo angleško, bodo sami znali presoditi VSO TVOJO VERO VANJ.

DRUG KOMENTAR NI POTREBEN!

Tole si pisal: (med ostalim) - in to vedi, je popoln nesmisel vere. TAKA VERA človeku ni potrebna. To je "vera" v nekega sektaša in nič drugega. Tisti, ki se odločajo za Božjo besedo in Kristusa, kije Beseda, se odločajo v moči Duha, ne pa za to, ker nek sektaš, ki ga malo kdo sploh pozna, to in ono tvezi in natolcuje v svoji bujni fantaziji. In VERNIK, spoznaj, da ta Branham ni noben angel svetlobe, ampak izobčenec; njegovi LASTNI so ga izobčili in mu prepovedali pridigati.

[quote=Vernik;1424658]Kdo je pravzaprav glasnik Branham?
Bodite pozorni na to, da je to angel Svetlobe. Spomnite se, zadnji angel je angel v laodicejski cerkveni dobi in to je laodicejski glasnik. On je zadnji. Ker že naslednje poglavje, 19. poglavje je odhod Neveste. A po Pismu je on zadnji angel, ki prinaša Svetlobo pred odhodom Neveste, da se sreča s Kristusom. T

Nazadnje uredil drstane8 : 18.07.2009 ob 16:30.
Staro 18.07.2009, 20:38
Pripravnik

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
.... In VERNIK, spoznaj, da ta Branham ni noben angel svetlobe, ampak izobčenec; njegovi LASTNI so ga izobčili in mu prepovedali pridigati........
Drstane8, dobro veš, da imam prav. Dovolj znanja imaš, da prepoznaš pravo resnično Besedo. Res ne vem, zakaj se še naprej upiraš. Enostavno nočeš tega videti. Branham je glasnik, je angel iz Razodetja 10,7. Natančno si to preberi. V času njegovega glasu, se je dopolnila Božja skrivnost. Sedaj se točno ve, kdo je Nevesta. Vse je razodeto. Branham je trobil. Bog je ta siloviti čas potrdil z velikanskimi znamenji in čudeži. Na primer. Popolno oslepeli človek, ki na njegovi službi spregleda, zagotovo ni imel Branhama za sektaša. Enostavno se je treba postaviti v kožo ubogega, neboglenega nevednega drobnega človeka, ki mu je bilo vrnjeno zdravje. Potem drugače gledaš na te stvari. Razumeš? Si predstavljaš? Desetine milijonov ljudi popolnoma ozdravljenih od vseh bolezni? To je toliko, kot bi najmanj 5 kompletnih Slovenij bilo preko Branhama ozdravljenih? Si predstavljaš, koliko ljudi je to? Ljudje, ali vidite, kakšno ogromno znamenje je Bog priskrbel? Bralci sami presodite, kakšna množica ljudi je to.
Velikokrat sem dejal, da je konec z informacijsko blokado. Slovenija mora izvedeti. Jaz uporabljam vsa razpoložljiva sredstva.

Če je Branham osamljeni sektaš, potem drstane8 zagotovo ne bi tako silovito reagiral. Nekaj več mora biti v tem Branhamu. On to dobro ve. On ve, da je to bil Bog na delu. Ne vedo pa slovenski verniki. Zaradi verske blokade. Katoličani sploh ne vedo, kaj se trenutno dogaja v svetu na verskem področju. Protestanti vedo sicer več, ampak so se ustavili - na žalost.

Nazadnje uredil Vernik : 18.07.2009 ob 20:48.
Staro 18.07.2009, 21:43
Pripravnik

Dragi VERNIK,
vidim, da si zlasti branhamovski vernik. No, če ta vera kaj pomaga... potem naj ti kar.

Očitno pa je, da se Branhamov položaj zaradi tega ne da spremeniti, pa če ga v Sloveniji poznajo ali ne. Veš, vernik, toliko pa le poznam Slovenijo, da sem prepričan, da se teh traparij, ki jih je pisal, nihče tukaj ne bo navzel. Hvala Bogu. Protestanti so dovolj kritični. Ostali pa se še zmenili ne bodo zanje. Branham bo tudi tukaj ostal le - v najboljšem primeru - sekta. PA saj nikoli ni bil kaj drugega!
IN ŠE TOLE: V Republiki Sloveniji ni nobene verske blokade! Se ti ne zdi, da tudi v tem pretiravaš? Ja v čem si pa ti blokiran, ko celo o nekakšnem preroku, ki to ni bil in nikoli ne bo, tukaj pišeš? Le v čem si blokiran? JAz sklepam - prav iz tvojega pisanja - da če nekdo ni blokiran, ko piše branhamovske neumnosti - v čem naj bi bil, če bi res pisal kar RESNIČNEGA, treznega, realnega, BOŽJEGA?
Branham-prerok, to imam za bogoskrunsko trditev! Taka trditev ni vredna nobene črke v Svetem pismu.

Nazadnje uredil drstane8 : 18.07.2009 ob 21:49.
Staro 19.07.2009, 09:54
ARP Uporabnik ARP ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2008
Sporočila: 188

Citat:
Joj, ARP, ne veži otrobov. Povedal sem, čisto jasno, kaj si oglej. Morda boš končno le kaj razvozlal... o hermenevtikah in njihovih znanstvenih metodah (ker so različne).
Oprosti. Nočem biti žaljiv.
In lepo se imej.
Recimo da ti verjamem, da nočeš bit žaljiv. Si pač malo jezen ker se ne strinjam s tabo.

Komunikacija je namreč dvostranska zadeva. Tudi jaz upam, da boš končno doumel kaj so dejstva in kaj interpretacije - ateisti (vsaj tisti, ki jih poznam) imamo to lastnost, da zelo težko sprejmemo kakšno trditev na podlagi principa avtoritete (upam, da razumeš na kaj namigujem ). Poleg tega, pa brez zamere, za kakršnokoli avtoriteto na kakršnemkoli področju te pač ne smatram. Bolj pošteno kot tako ti ne morem povedat. Zatorej te zelo prosim za malce manj pokroviteljstva.

Sicer se pa na koncu strinjava, kar je še najbolj važno :

Citat:
(ker so različne)
Lp.
Staro 20.07.2009, 07:31
peterp Uporabnik peterp ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 79

Citat:
V Republiki Sloveniji ni nobene verske blokade...
S tem se strinjam... Saj imamo že muslimane, budiste, pravoslavne, evangeličane, mormone, jehove priče,... in ne dvomim, če bi si danes nekdo izmislil še kakšno novo "vero", bi jo tudi lahko uradno registriral. Danes je svoboda, danes ni problem ustanoviti novo vero...vprašanje pa je, ali jo res potrebujemo? Danes je kvečjemu problem preveč ver, in ne premalo. Ker pa jih je toliko, je nekomu, ki recimo išče pravo vero (npr. ateistu, ali pa zgolj nekemu begajočemu človeku) nemogoče najti pravo. Ker če nekdo išče pravo vero, potem se mora z vsako posebej seznaniti (kar zahteva čas), in se potem na podlagi tega odločiti... Cerkvena statistika za leto 2006 navaja, da je v Sloveniji katoličanov 1.693.589 oziroma skoraj 84 odstotkov prebivalstva. Recimo da je uradna statistična številka sicer malce različna od tega, vseeno je pa tu nekje. In če sedaj pogledamo v praksi, koliko % tek katoličanov redno moli? Zjutraj? Zvečer? Koliko % teh katoličanov hodi v nedeljo k maši? Koliko teh 84% katoličanov vzame v roke sveto pismo vsaj 1x na leto? Koliko teh katoličanov je pri maši 1x ali 2x na leto (za Božič in Veliko noč)? V praksi Bog dejansko izginja iz naših misli in naših dejanj, obnašanje 84% Slovencev verjetno temu samo pritrjuje. Ampak saj ni samo v Sloveniji tako, povsod po svetu je takšen trend... kar se tiče moralnih načel gre vse od slabega k slabšemu. Nekje bolj in nekje manj - tuakj nam uradne statistične številke ne pomagajo kaj dosti, kajti te številke so bolj za zavajanje. Morda se ljudje samo štejejo med katoličane, pa v svojih srcih v bistvu niso? Morda mislimo, da v resnici ni tako, vendar... Morda se bo še spomnil kdo kakšen mesec nazaj (bilo je sicer v časopisu), ko je v neki italijanski vasici s cca. 1200 prebivalci vaški duhovnik gladovno stavkal, ker v nedeljo ni bilo pri maši nobenega vernika? In naslednji teden je bilo v cervi vse polno ljudi (radovednežev), ki jih je zanimalo... kaj že? Spet en teden kasneje je bilo spet tako kot prej, ker cela stvar ni bila več zanimiva in je bila cerkev spet prazna. Ali taki dogodki kažejo stanje našega duha? Morda je v Sloveniji res 84% katoličanov, samo katoličanov na papirju... Saj v ZDA je ta % tudi visok, pa je morala še bolj na psu... Če pa se deklariramo kot katoličani, in ne živimo temu primerno, potem pa nismo nič boljši kot pogani, ki delajo po trenutnem navdihu in kar jim v določenem trenutku bolj ugaja, mar ne? Danes je na svetu žal vladar denar, če želi biti nekdo pomemben in spoštovan v tem svetu, ga pač mora imeti. Vrednost človeka se šteje po njegovem premoženju, mar ni tako? Jezusu denar ni nič pomenil, ampak samo ne/čistost duše. In če se vprašamo, kje je danes pravi krščanski duh preprostosti in radodarnosti, prostovoljne pomoči drugim? Krščanski duh iz tega sveta izginja, kljub vsem % katoličanov (in drugih kristjanov), pa ne samo v Sloveniji, ampak čisto povsod po svetu. Na žalost... je pa Jezus tudi rekel, da njegovo kraljestvo ni od tega sveta, ki si nabira zlata in srebra ampak ravno nasprotno. Ali ne bi moral biti ta sveti boljši, glede na več kot milijardo kristjanov? Ali pa tudi ne... glede na to, da ZDA kot najbolj demokratična in krščanska država na svetu (IN GOD WE TRUST) zapravi za vojaški proračun 550 mrd $ letno. Krščansko, ni kaj

Torej, verska svoboda sicer obstaja - vendar če nisi pripadnik "prave" veroizovedi, ne boš razumljen. Javno mnenje je pač takšno, vendar se po drugi strani javno, domnevno "katoliško" mnenje tudi ne zgraža kaj preveč ob vsej nemorali, škandalih in drugih slabih pojavih v družbi. Najmanj pa razumem, da RKC ne stori več za preživetje lačnih v tretjem svetu. Enkrat na leto nabirka za misijone? Sem pa tja na leto še kakšna akcija od Karitas za kakšne Filipine, Burmo, kakšno afriško državo? To ni nič, to je odločno premalo. Premalo za to, da bi lahko upravičili trpljenje naših bratov in sester, ki trpijo zaradi orožja, političnih in gospodarskih interesov velikih držav. Tudi tistih držav, ki se imajo za krščanske... To se mi zdi še najbolj tragično od vsega. Mi v Evropi zaenkrat živimo v oazi miru, ampak ponekod drugod se pa svet že podira. In to sovraštvo, zlo in smrt, ki se širi po svetu zagotovo ne prihaja od tistega Boga, ki je ljubezen in življenje. Tu se nekaj ne ujema, ampak morda se to samo meni zdi...

Nazadnje uredil peterp : 20.07.2009 ob 08:02.
Staro 20.07.2009, 16:04
Pripravnik

Citat:
Objavil-a peterp Prikaži sporočila
......V Republiki Sloveniji ni nobene verske blokade .....S tem se strinjam... .
Nisem mislil take vrste tehničnih blokad, kot jih imaš v mislih. Že sama država nam zagotavlja versko svobodo in pravico ustanovitve verskih skupnosti. Glede tega ni nobenih dilem. Tu je zadeva jasna. Zahvalo za to smo dolžni samo od cerkve ločeni državi in ne nobeni cerkvi.
Govorim o drugi vrsti verske blokade: to je DUHOVNA BLOKADA VERNIKOV znotraj posameznih religij. Glavni njihov zvod pa je STRAH. To sem sam izkusil v RKC-ju. Verski voditelji ga redno uporabljajo. Saj veš, kako to gre: "Če ne boš delal tako in tako... boš imel smrtni greh .... in boš šel v pekel." To je samo šolski primer. So še veliko bolj zahrbtni prijemi.
Ko boš v RKC-ju govoril o babtistih, pri baptistih o metodistih, pri slednjih o binkoštnikih itd...., potem boš videl, na kaj mislim. Verjetno tega še nisi doživel. Jaz in mnogi, s katerimi sem se pogovarjal, smo to izkusili.

Zapomni si: verski strah veliko hudega naredi.

Nazadnje uredil Vernik : 20.07.2009 ob 16:10.
Staro 20.07.2009, 16:23
Pripravnik

To si zapisal VERNIK:

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Če je Branham osamljeni sektaš, potem drstane8 zagotovo ne bi tako silovito reagiral. Nekaj več mora biti v tem Branhamu. On to dobro ve. On ve, da je to bil Bog na delu. Ne vedo pa slovenski verniki.
Ravno obratno je, dragi vernik, zato tako silovito reagiram, ker W. Branham ni prerok. Pa tudi nobeno njegovo preroštvo ni poroštvo za njegovo pravilno učenje. On NI PREROK in UČI ZMOTE. Zato tako silovito reagiram, kot si pisal. Ti si torej sam VZROK, ker neprestano trdiš, da "je angel in poslednji prerok" in da ima zato prav. Vendar je tu, kot sem že zapisal, TVOJA OSNOVNA ZMOTA. Preroki namreč ne razlagajo besedil. To delajo razlagalci, pa ne le v krščanstvu, ampak tudi v Judovstvu. BRANHAM pa ni ne eno ne drugo, zato razlaga narobe, ker vse kar govori, iztrguje iz biblijskih kontekstov - torej že citira narobe. Hkrati pa dela osnovno napako, da svoje nebuloznosti na ta način hoče ovrednotiti z BIBLIJSKO RESNICO. Nad njegovim početjem se vsak pravi razlagalec lahko samo nasmehne, kot sem že zapisal. Vsak hermeneutes namreč ve, kakšna so osnovna pravila razlaganja. In kot tisti, ki deleži Duha, "ve kaj govori Duh CEKVAM" (ne sektam, da se razumemo!)

Vendar, vernik, kot vidim iz tvojih sporočil, tvoj osnovni problem ni W. Branham - tega se samo solipsistično držiš, da bi ostal "nad vodo". Tvoj osnovni problem je v tem, da ti nobena verska skupnost ne ustreza - katere so te, si že sam naštel - in celo to si povedal, da "so ti naredile krivico". To, seveda, pa je čisto drug problem. Jaz osebno verjamem, da je boleč. Zato se TEBI na tem mestu opravičujem, če bi te s svojim pisanjem kako prizadel. Jaz namreč nimam namena nikogar prizadevati! TA problem, ki sem ga sedaj razbral, je boleč, kot pravim, saj verjamem, da nekateri v svojem verskem iskanju ne najdejo prave skupnosti. Venda, dragi vernik, krščanstvo Ni nek SOLIPSIZEM. Od vekomaj je bila to "skupnostna zadeva". Tudi kahal to je hebrejska skupnost, Ecclesia, Cerkev, če hočeš, ne pomeni nič drugega kot SKUPNOST ali celo SKUPŠČINA (enako džamat v islamu). Prej ali slej boš moral pripadati neki skupnosti, ki ni samo tista, "v tvoji glavi" in v tvojem razumevanju nekega sektaša... ali pa tudi ne. Če se boš odločil, za sektaša, boš v sekti, če pa za kakšno zgodovinsko skupnost, pa v Skupnosti. Odločitev bo vedno in samo TVOJA. Veliko sreče.

Nazadnje uredil drstane8 : 20.07.2009 ob 16:30.
Staro 20.07.2009, 20:03
Pripravnik

Hvala drstane8, mogoče bova nekoč šla na kavo, ( kot sva si enkrat že pisalala)

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:16.