Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 10.08.2009, 11:18
s@ma_j@ma Uporabnik s@ma_j@ma ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce s@ma_j@ma
Član od: May 2007
Sporočila: 146
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Všeč mi je, kako razmišljaš s@ma_j@ma.
Bog je preko Branhama povedal, da je z denominacijami nekaj hudo narobe. Vodstvo cerkva in razna učiteljstva sicer trdijo, da vse delajo pod vodstvom Svetega Duha. Če bi bilo to res, zakaj potem reformacija. In to ne reformacija v malenkostih, temveč reformacija v samih temeljih verovanja.
Vemo pa, da se Bog ne spreminja. Ne spreminja tudi svoje poti. Cerkve pa se ves čas skozi stoletja spreminjajo in se prilagajajo napedovanju znanosti. Kakšna bedna slika. Potem pa oni pravijo, da je to samo duhovna rast. Če bi bila duhovna rast, potem ne bi bilo toliko ubitih nasprotnikov. Res ni čudno, da je toliko ateistov.
Citat:
Všeč mi je, kako razmišljaš s@ma_j@ma.
Bog je preko Branhama povedal, da je z denominacijami nekaj hudo narobe.
Verjamem, da je Bog tako povedal preko Brahmana in temu tudi ne oporekam, oporekam pa nadalje njegovemu nauku, ker ni v celoti skladen s svetim pismom. Če samo nekaj v vsej celoti ni prav, potem je vse skupaj za vreči v koš. V izjavah tega, ki ga resnično vodi Sveti duh, ne najdeš napak. To je vsa filozofija.
Citat:
Če bi bilo to res, zakaj potem reformacija. In to ne reformacija v malenkostih, temveč reformacija v samih temeljih verovanja.
To imaš prav!
Citat:
Vemo pa, da se Bog ne spreminja. Ne spreminja tudi svoje poti.
To imaš popolnoma prav, vendar če se pa to le zgodi pa kdo smo mi, da bi ukazovali Gospodu? Samo Gospod je popoln in vsemogočen - mi smo le ovčke - pastir je Gospod!
Citat:
Cerkve pa se ves čas skozi stoletja spreminjajo in se prilagajajo napedovanju znanosti. Kakšna bedna slika. Potem pa oni pravijo, da je to samo duhovna rast. Če bi bila duhovna rast, potem ne bi bilo toliko ubitih nasprotnikov. Res ni čudno, da je toliko ateistov.
No Jezusov duh se ne spreminja in se ne sme, kar pa se ostalega tiče, ali bi naj še sedaj hodili okrog tudi pozimi bosi, ali v sandalih in ogrnjeni v ovčjo kožo?
Duhovna rast ja, v globljem spoznavanju Boga ne pa kaj drugega.
Kdo pa so žrtve ubijalcev in kdo je ta ki ubija ? Pomisli malo ! Ubija hudobija - greh, ki ni izpovedan pred Gospodom, ki ni odpuščen. Žrtve so vedno duhovniki in nune in to največkrat katoliški, nekoliko redkeje protestantski... za pravoslavne pa dejansko, da nisem še zasledil pa najbrž tudi po njih hudič tolče.
Ateisti so bili vedno - tudi v Jezusovih časih. To je čisto normalno.
Staro 21.08.2009, 21:03
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Rad bi vas spomnil na učenca na poti v Emaus. Ona dva sta takrat začela spoznavati, da je njihov prijatelj, ki se jima je pridružil na poti, človek, s katerim so skupaj jedli, se pogovarjali, se družili, lovili ribe, ležali v gozdu in da je to izpolnilo vsako obljubljeno Besedo za tisti čas. To je bil sam Jezus Kristus. Hodili so deset kilometrov, predpostavljam, da jim je bilo kratkočasno. In ona dva sta približno šest ur poslušala pripoved o potrjenih preroštvih (malo dlje, kot smo jih mi navajeni pri službah in mašah).
V sedanjem času je postalo pozno. Prižgale so se večerne luči. Ljudje, zavedajte se, da je sedaj je isti čas. Prišla je večerna Luč. Hebrejcem 13:8, »On je isti včeraj, danes in za vedno.« Dogodki so postali jasni po preroštvu, takrat in isto danes. Večerna Luč je obljubljena po preroku Zahariji, 14:7. To naj bi ponovno odprlo oči pravim vernikom za dogodke, ki so danes v toku dogajanja. To je absolutno dokazano skozi preroštva, da smo mi v poslednjem času. Jezus prihaja. Jezus je tu.
On je dejal: »Prišli bodo dnevi, katere ne bomo mogli poimenovati ne noč in ne dan
In še je nadaljeval: »Ampak zvečer bo svetloba.« Torej, mi vemo, da sonce vzhaja na vzhodu in zahaja na zahodu. Zato je prerok dejal: »Tam bo dolgo, mračno vremensko obdobje, podobno kot – ne bo se moglo reči, ali je dan ali noč. To je na neki način mračen, turoben dan
Ampak, prerok je dejal: » Ponovno bo svetloba ob večernem času. Sin bo ponovno zasvetil, bo svetloba.« Isti Sin (S-o-n), ki je bil razodet v telesu v jutranjem času, tam pred davnimi časi nazaj, bo ponovno razodet sedaj v večernem času.
Primerjajte torej svetega Luka 17:30. »In tega dne, kot je bilo v dnevih Sodome (ob koncu sveta), v času, ko se bo razodel Sin Človekov.«
Svetloba bo ob večerni uri, pot do slave boš zagotovo našel.

O moj Bog! Ljudje, kje smo mi?
Narodi se lomijo, Izrael se prebuja. Znamenja, ki so jih preroki napovedali, so se uresničila, dnevi so poganom prešteti.

Zato bodite napolnjeni s Svetim Duhom, očistite svoje svetilke. Poglejte gor k Jezusu. Vaša odkupitev je blizu.
Ljudje, to je zastrašujoč in hkrati veličastni čas. Poglejte na stvari, ki so prerokovane, poglejte na stvari, ki se dogajajo. Poglejte na vsa preroštva, ki so se izpolnila s prerokom Branhamom, potem boste videli, zaradi česa je vse to. To ni neko fanatično pravilo. To je Bog, ki potrjuje svojo Besedo, čisto točno, tako kot vedno.

Nazadnje uredil Vernik : 21.08.2009 ob 21:10.
Staro 22.08.2009, 10:22
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155

VERNIK,
spet si prepisovl sama "preroštva", ki to NISO!

W. Branham ni prerok, ki bi dejansko karkoli vedel. CELO ZMOTE, KRIVOVERJA, ki jih je učil, niso njegova, ampak jih je od krivih učiteljev dobesedno prepisoval. Tako je prepisal zmoto o tajitvi TROJICE, o KRSTU in načinu krščevanja, zmote o odrešenju v Kristusovi daritvi (ki naj bi bila samo zgled), njegove zmote o milosti in posredovanju odrešenja, zmote o Cerkvi, zmote o tisočletnem kraljestvu (po njegovih interpretacijah), zmoto o letnici 2060, ki naj bi bila čas "drugega prihoda". Vendar takrat se ne bo nič zgodilo! Saj gre za zmotni račun, ki ga krivoverci ponavljajo drug od drugega in za različne letnice navajajo različne račune.
W. Branham je pač prepisovl od HERETIKOV, zato drugega tudi sam ni. Veliko stvari je prepisal od socinijancev in ostalih, da jih sploh ne naštevam, kajti ti nauki niso iz Biblije, ampak iz njihovih sektaških glav.
Žal.
Kdor se res docela potopi v to, kar je pisal, vidi, da se njegovo pisanja ne dajo označiti drugače kot sektaš sektašev.
Staro 22.08.2009, 16:15
Pripravnik

V zgodovini krščanstva med kristjani nikoli ni bilo enotne doktrine ali učenja glede trojice. Mnogi so prepričani, da obstaja en Bog, mnogi govorijo o treh bogovih v enem, nekateri pa o dveh bogovih in delujoči božji moči, ki je sam Sveti Duh. Različnih učenj je torej ogromno. Najbolj se je uveljavila doktrina o Sveti Trojici, ki jo zagovarja RKC

Upravičeno se vprašamo, kaj od tega je res. To je bilo do 20. stoletja nerešljivo vprašanje. V preteklih letih pa je Bog tudi to dolgo zakrito skrivnost razodel glasniku 7. Laodicejske cerkvene dobe, Williamu Branhamu.
Poglejte nekaj odlomkov iz Svetega pisma, ki povedo, ali je Bog ena ali dve ali tri osebe. Sami boste videli, da se človek hitro lahko zmede in pride da napačnih zaključkov. Zato je res pomembno, da sam Sveti Duh pove, kaj je res. Sami pridemo do zaključka, da je bog eden, potem dva in nato da so trije v enem. Poglejmo.
Iz naslednjih odlomkov je jasno videti, da je Bog ena sama oseba:

2. Mz 3,13-14: »In Mojzes je rekel Bogu: »Glej, če pridem k Izraelovim sinovom in jim rečem: ›Bog vaših očetov me je poslal k vam,‹ pa mi rečejo: ›Kako mu je ime?‹ – kaj naj jim odgovorim?« Bog mu je rekel: »JAZ SEM, KI SEM.« In nato je rekel: »Tako reci Izraelovim sinovom: ›JAZ SEM‹ me je poslal k vam.«

Tukaj vidimo, da Bog jasno reče, ›JAZ SEM‹ in ne ›MI SMO‹, torej gre za enega Boga. Poglejmo še druge odlomke.

5. Mz 6,4: »Poslušaj, Izrael: Jahve je naš Bog, Jahve je edini

5. Mz 32,39: »Poglejte zdaj, da sem jaz, le jaz, in ni boga poleg mene; jaz usmrčujem in oživljam, zadajam rane in ozdravljam, in nihče se ne more rešiti iz moje roke.«

Izaija 46,9-10: »Spominjajte se prejšnjih reči, iz davnine, kajti jaz sem Bog in drugega ni, Bog, in ni ga kakor jaz. Od začetka oznanjam konec, od davnine to, kar se še ni zgodilo.«

Izaija 45,22-23: »Obrnite se k meni in rešite se, vsi konci zemlje, kajti jaz sem Bog in drugega ni. Sam pri sebi sem prisegel, iz mojih ust je prišla pravičnost, beseda, ki se ne bo vrnila: meni se bo upogibalo vsako koleno, prisegal vsak jezik.«

1. Tim 2,5-6: »Bog je namreč samo eden. Samo eden je tudi srednik med Bogom in ljudmi, človek Kristus Jezus, on, ki je sam sebe dal v odkupnino za vse, pričevanje ob svojem času.«

Sveto pismo torej jasno pravi, da je Bog EDEN in EDINI. (jaz sem Bog in drugega ni). Tu ni kaj. Toda poglejmo sedaj še druge citate, ob katerih se nam zazdi, da je drugače. Tukaj slika ni več tako jasna. Očitno lahko iz besedila razberemo, da gre za dve osebi.
Psalm 110,1: »GOSPODOV govor mojemu Gospodu: »Sédi na mojo desnico, dokler ne položim tvojih sovražnikov za podnožje tvojih nog.«

Matej 3,16: »Po krstu je Jezus takoj stopil iz vode, in glej, odprla so se mu nebesa. Videl je Božjega Duha, ki se je spuščal kakor golob in prihajal nadenj.«

Janez 20, 17: »Jezus ji je rekel: »Ne oklepaj se me! Kajti nisem še šel gor k Očetu; pojdi pa k mojim bratom in jim povej: ›Odhajam gor k svojemu Očetu in vašemu Očetu, k svojemu Bogu in vašemu Bogu.‹«

Apostolska dela 7,55-56: »Štefan pa je poln Svetega Duha uprl pogled proti nebu in videl Božjo slavo in Jezusa, ki je stal na Božji desnici, in rekel: »Glejte, nebesa vidim odprta in Sina človekovega, ki stoji na Božji desnici!«

Da se bo zadeva še bolj zapletla, si poglejmo še nekaj drugih besedil. Sedaj se vprašamo, ali gre mogoče za tri, ali več oseb v enem Bogu, kakor je razvidno iz naslednjih odlomkov?

1. Mojzesova 1,26: » Bog je rekel: »Naredimo človeka po svoji podobi, kot svojo podobnost!

Matej 28, 19: »Pojdite torej in naredite vse narode za moje učence. Krščujte jih v ime Očeta in Sina in Svetega Duha

1. Mojzesova 3,22: »Glejte, človek je postal kakor eden izmed nas, saj pozna dobro in húdo.«

1. Mojzesova 11,7: »Dajmo, stopimo dol in tam zmešajmo njihov jezik, da ne bodo več razumeli govorice drug drugega!«

Izaija 6,8: »Nato sem slišal glas Gospoda: »Koga naj pošljem? Kdo bo šel za nas?« Rekel sem: »Tukaj sem, pošlji mene!«

Da bi torej dobili odgovor na to zapleteno vprašanje o trojstvu, moramo najprej pogledati, kdo je prav za prav Jezus Kristus, za katerega se nam zdi, da je druga Božja oseba

.
Staro 22.08.2009, 16:17
s@ma_j@ma Uporabnik s@ma_j@ma ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce s@ma_j@ma
Član od: May 2007
Sporočila: 146

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Rad bi vas spomnil na učenca na poti v Emaus. Ona dva sta takrat začela spoznavati, da je njihov prijatelj, ki se jima je pridružil na poti, človek, s katerim so skupaj jedli, se pogovarjali, se družili, lovili ribe, ležali v gozdu in da je to izpolnilo vsako obljubljeno Besedo za tisti čas. To je bil sam Jezus Kristus. Hodili so deset kilometrov, predpostavljam, da jim je bilo kratkočasno. In ona dva sta približno šest ur poslušala pripoved o potrjenih preroštvih (malo dlje, kot smo jih mi navajeni pri službah in mašah).
V sedanjem času je postalo pozno. Prižgale so se večerne luči. Ljudje, zavedajte se, da je sedaj je isti čas. Prišla je večerna Luč. Hebrejcem 13:8, »On je isti včeraj, danes in za vedno.« Dogodki so postali jasni po preroštvu, takrat in isto danes. Večerna Luč je obljubljena po preroku Zahariji, 14:7. To naj bi ponovno odprlo oči pravim vernikom za dogodke, ki so danes v toku dogajanja. To je absolutno dokazano skozi preroštva, da smo mi v poslednjem času. Jezus prihaja. Jezus je tu.
On je dejal: »Prišli bodo dnevi, katere ne bomo mogli poimenovati ne noč in ne dan
In še je nadaljeval: »Ampak zvečer bo svetloba.« Torej, mi vemo, da sonce vzhaja na vzhodu in zahaja na zahodu. Zato je prerok dejal: »Tam bo dolgo, mračno vremensko obdobje, podobno kot – ne bo se moglo reči, ali je dan ali noč. To je na neki način mračen, turoben dan
Ampak, prerok je dejal: » Ponovno bo svetloba ob večernem času. Sin bo ponovno zasvetil, bo svetloba.« Isti Sin (S-o-n), ki je bil razodet v telesu v jutranjem času, tam pred davnimi časi nazaj, bo ponovno razodet sedaj v večernem času.
Primerjajte torej svetega Luka 17:30. »In tega dne, kot je bilo v dnevih Sodome (ob koncu sveta), v času, ko se bo razodel Sin Človekov.«

O moj Bog! Ljudje, kje smo mi?
Narodi se lomijo, Izrael se prebuja. Znamenja, ki so jih preroki napovedali, so se uresničila, dnevi so poganom prešteti.

Zato bodite napolnjeni s Svetim Duhom, očistite svoje svetilke. Poglejte gor k Jezusu. Vaša odkupitev je blizu.
Ljudje, to je zastrašujoč in hkrati veličastni čas. Poglejte na stvari, ki so prerokovane, poglejte na stvari, ki se dogajajo. Poglejte na vsa preroštva, ki so se izpolnila s prerokom Branhamom, potem boste videli, zaradi česa je vse to. To ni neko fanatično pravilo. To je Bog, ki potrjuje svojo Besedo, čisto točno, tako kot vedno.
Vernik !
Cenim tvojo skrb za sočloveka, vendar dragi človek, najprej se moraš prepričati o Resnici. Ali se zavedaš, da boš za vse tiste, ki bi tvoje napotke poslušali in se odtrgali od prave vere, da boš ti osebno dajal odgovor pred Gospodom? To ni zanemarljivo veš? To je lahko zelo nevarno za tebe, če nekoga spelješ na napačno pot.
Citat:
Rad bi vas spomnil na učenca na poti v Emaus. Ona dva sta takrat začela spoznavati, da je njihov prijatelj, ki se jima je pridružil na poti, človek, s katerim so skupaj jedli, se pogovarjali, se družili, lovili ribe,...
No, tole ni točno - prepoznala sta ga, po lomljenju kruha.
Lk 24,35 Tudi ona dva sta pripovedovala, kaj se je zgodilo na poti in kako sta ga prepoznala po lomljenju kruha.
Citat:
Hodili so deset kilometrov, predpostavljam, da jim je bilo kratkočasno. In ona dva sta približno šest ur poslušala pripoved o potrjenih preroštvih (malo dlje, kot smo jih mi navajeni pri službah in mašah).
Ne spomnim se teh številk iz Svetega pisma. Kje to piše?
Heb 13,8 pravilno glasi: Heb 13,8 Jezus Kristus je isti, včeraj in danes in na veke.
Zah 14,7 Pravilno glasi takole: Tedaj bo samo dan, ki bo znan GOSPODU, ne dan in ne noč; in zgodilo se bo: ob večernem času bo svetloba.(Hebr. nejasno.)
Citat:
»Prišli bodo dnevi, katere ne bomo mogli poimenovati ne noč in ne dan.«
Tega ni v Svetem pismu.
Citat:
»Ampak zvečer bo svetloba.«
Tudi tega ni v Svetem pismu.
Citat:
»Tam bo dolgo, mračno vremensko obdobje, podobno kot – ne bo se moglo reči, ali je dan ali noč. To je na neki način mračen, turoben dan.«
To niso besede iz Svetega pisma.
Citat:
» Ponovno bo svetloba ob večernem času. Sin bo ponovno zasvetil, bo svetloba.«
Tudi tega ni v Svetem pismu.
Citat:
Luka 17:30. »In tega dne, kot je bilo v dnevih Sodome (ob koncu sveta), v času, ko se bo razodel Sin Človekov.«
Pravilno glasi:Lk 17,30 Takó bo tudi na dan, ko se bo razodel Sin človekov.
Hvala Bogu, ker se tvoje srce vnema za Jezusa, le Branham nima z božjim Sinom Jezusom nič skupnega zato odloči se pravilno, da ne bo prepozno.
Staro 22.08.2009, 16:23
Pripravnik

Poglejte, kaj govori apostol Janez 1.1-4: »V začetku je bila Beseda in Beseda je bila pri Bogu in Beseda je bila Bog. Ta je bila v začetku pri Bogu. Vse je nastalo po njej in brez nje ni nastalo nič, kar je nastalo. V njej je bilo življenje in življenje je bilo luč ljudi.«

Tukaj je naše izhodišče. Kaj to besedilo pomeni? Bog je Duh (Janez 4,24) in je kot MISEL. V teh Njegovih mislih so bili izraženi vsi atributi, oziroma vse lastnosti, ki sploh lahko kdajkoli obstajajo. V Bogu, ki je bil MISEL so bile na primer te lastnosti: sodnik, odkupitelj, rešitelj, zdravnik, tolažnik, družina, mož, vodja, oče, kralj, in tako dalje.
In da bi Bog lahko bil rešitelj, je moral biti nekdo izgubljen, če je hotel biti zdravnik, je moral nekdo biti bolan,…. Zato je Bog kot MISEL hotel biti izražen. In rezultat Božje izražene MISLI je bil LOGOS ali po naše BESEDA. BESEDA je torej odkrita, razodeta skrivnost Boga. In ta izražena BESEDA se imenuje JEZUS KRISUS. Ko je torej Bog iz svojih MISLI prešel v BESEDO, so se v to BESEDO prelili tudi vse njegove lastnosti. To je proces teofanije, kar pomeni v BESEDI formirano TELO. Ali na kratko: BESEDA, ki je Bog, se je formirala v TELESU. In to je Jezus Kristus. Da bi bolje razumeli ta proces povejmo, da je ta prehod iz misli v besedo nekako podoben procesu, ko iz naših misli, ki jih imamo, nastane izgovorjena beseda. Poglejmo še shemo:
Ime: Bog.jpg
Pogledi: 92
Velikost: 40,2 KB
Staro 22.08.2009, 16:27
Pripravnik

Poglejmo si celotni proces po stopnjah:
Ime: Bog1.jpg
Pogledi: 89
Velikost: 9,2 KB

Ime: bog2.jpg
Pogledi: 89
Velikost: 18,8 KB

Ime: Bog3.jpg
Pogledi: 90
Velikost: 18,3 KB

Zakaj je Bog to hotel? Zakaj je Bog-MISEL prešel v Boga –BESEDO? To pa zato, da si je Bog BESEDA sedaj lahko privzemal različne oblike in različne forme. Tako ga v zgodovini Svetega pisma poznamo kot Ognjeni steber, ogenj v gorečem grmu, Melkizedek, Gospod na obisku pri Abrahamu, Jezus iz Nazareta, …
Seveda gre še vedno za istega in edinega Boga. Bog, ki je prešel iz MISLI v BESEDO je še vedno isti in edini Bog. Zato pravi Jezus, jaz in oče sva eno. In zgornji citati, ki smo jih prebrali o enem in edinem Bogu tako dobijo svoj smisel. Saj pravi: »Poglejte zdaj, da sem jaz, le jaz, in ni boga poleg mene.« In Janezove besede tudi dobijo svoje mesto: »Beseda je bila pri Bogu in Beseda je bila Bog.« Jezus Kristus je torej Bog v BESEDI. Bog sedaj ni več MISEL, ampak BESEDA.

Med drugim nam to spremembo lepo pove odlomek iz pisma Kološanom 1,15-17: »Ta je podoba nevidnega Boga, prvorojenec vsega stvarstva, kajti v njem je bilo ustvarjeno vse, kar je v nebesih in kar je na zemlji, vidne in nevidne stvari, tako prestoli kakor gospostva, tako vladarstva kakor oblasti. Vse je bilo ustvarjeno po njem in zanj. On je obstajal pred vsemi stvarmi in v njem je utemeljeno vse in on je glava telesa, to je Cerkve
Ali pa Janez 1,18: »Boga ni nikoli nihče videl; edinorojeni Bog, ki biva v Očetovem naročju, on je razložil

Nazadnje uredil Vernik : 22.08.2009 ob 16:30.
Staro 22.08.2009, 16:36
Pripravnik

Sedaj pa dobro pazite.
Na tem mestu je večina razlagalcev spregledala pomembno stvar. Jezus Kristus BESEDA je bil torej od vekomaj pri Bogu, ker je bil Bog. BESEDA je bila izraženi Bog. Sedaj, ko je bil Bog izražen v BESEDI, se je lahko pričelo svarjenje sveta. Zato zgornje besedilo pravi »prvorojenec vsega stvarstva«. Pravi tudi: »Vse je bilo ustvarjeno po njem in zanj.« In še pravi: »On je obstajal pred vsemi stvarmi« .
V Jezusu Kristusu v BESEDI, se torej Bog postopoma odkriva človeku. Ta proces še vedno traja in bo trajal vekomaj. Moramo vedeti, da se Bog nikoli ne bo v popolnosti odkril človeku, ker je enostavno prevelik. Zato tudi v nebesih nikoli ne bo dolgčas. Ko pa mi slišimo ime Jezus Kristus, pomislimo takoj na enega drugega Jezusa in sicer na Jezusa Nazarečana, ki je bil rojen v Betlehemu pred 2000 leti. Pomislimo na samo eno izmed pojavnih Božjih oblik. Vendar pazite, Jezus Kristus je vse kaj več, kot pa samo Jezus iz Nazareta.
Človek Jezus Kristus, ki se je rodil v Betlehemu, je samo ena od njegovih oblik. On je bil »zemeljski šotor« za Boga. Saj pravi sam v Izaiji 9,5: »Kajti dete nam je rojeno, sin nam je dan. Oblast je na njegovih ramah, imenuje se: Čudoviti svetovalec, Močni Bog, Večni Oče, Knez miru
Vse to se je torej izlilo v Človeka Jezusa Kristusa. Zemeljski »šotor« je bil napolnjen s popolnim božanstvom. Močni Bog, Večni Oče se je naselil v Jezusa iz Nazareta.
Izraz Človek Jezus Kristus bom odslej pisal s krepko pisavo, da se bo bolje videla razlika. Vidite, Bog, ki se je najprej izrazil v BESEDI Jezus Kristus, se je sedaj na zemlji izrazil v Človeku Jezusu Kristusu. In da se je lahko to zgodilo, je moral seveda prej postati BESEDA. Beseda pa je izražena MISEL. Speljan je bil torej čudoviti postopek, ki je imel za posledico, da se nam je Odrešenik sploh lahko rodil. Bog si je privzel obliko v osebi, ki jo poznamo pod imenom Jezus iz Nazareta ali Človek Jezus Kristus.
Tudi Janez 17,5 govori: »In zdaj me ti, Oče, poveličaj pri sebi z veličastvom, ki sem ga imel pri tebi, preden je bil svet.« Ali vidite, da je Jezus Kristus bil že dosti, dosti prej pri Očetu, še preden je bil svet. Oče pa ga imenuje zato, ker je BESEDA izšla iz MISLI.
Ali pa Janez 8,58: »Jezus jim je dejal: »Resnično, resnično, povem vam: Preden se je Abraham rodil, jaz sem.« Tukaj Jezus celo naravnost pove, kdo je. On je JAHVE, Jaz sem, ki sem. Torej sam Bog. Bog Hahve je Jezus Kristus.
Staro 22.08.2009, 16:37
Pripravnik

Torej, kako se torej Bog pravzaprav imenuje?
Sveto pismo Boga (razen Človeka Jezusa Kristusa) imenuje z imenom Jezus Kristus. Tako, da se je Bog Jezus Kristus nastanil v Človeku Jezusu Kristusu ob njegovem krstu. Poglejmo si verze iz Svetega pisma, ki to potrjujejo.
Pismo Efežanom 3,9: »…da vse razsvetlim glede skrivnostnega načrta, ki je bil od vekov skrit v Bogu, ki je vse ustvaril po Jezusu Kristusu.«
Prevod je iz »King James Verzion«. Naši prevodi imajo besedilo: »… ki je bil od vekov skrit v Bogu, stvarniku vsega

Seveda Jezus Kristus, po komer je bilo vse ustvarjeno, ni bil Človek Jezus Kristus, ker je ON postal človek šele potem, ko je svet že bil ustvarjen. Ta Jezus Kristus je torej sam Bog, ki ga Sveto pismo imenuje z imenom Jezus Kristus.
Pismo Hebrejcem 11,24-26: »Po veri je Mojzes odklonil, ko je odrasel, da bi ga imenovali sina faraonove hčere. Raje si je skupaj z Božjim ljudstvom izbral trpljenje kakor kratkotrajno uživanje greha. Zasramovanje Kristusovo je imel za večje bogastvo kakor zaklade Egipta. Gledal je namreč na povračilo.«
Prevod je iz »King James Verzion« Naši prevodi imajo besedilo: »…Zasramovanje maziljenca je imel za večje bogastvo

Mojzes torej ni mogel izbrati zasramovanja Človeka Jezusa Kristusa, ker v njegovem času Človek Jezus Kristus sploh še ni bil rojen. Izbral je Božje sramotenje, oziroma sramotenje Boga, ki ga Sveto pismo prav tako naslavlja z imenom Kristus (in ne samo Človeka Jezusa Kristusa, ki je bil rojen v Betlehemu pred 2000 leti). To lepo vidimo iz naslednjega odlomka iz 1. pisma Korinčanom 10,1-4: » Nočem, bratje, da bi vi ne vedeli, da so bili vsi naši očetje pod oblakom, da so šli vsi skozi morje in da so bili v oblaku in morju vsi krščeni v Mojzesa. Vsi so jedli isto duhovno jed in vsi so pili isto duhovno pijačo. Pili so namreč iz duhovne skale, ki jih je spremljala. In ta skala je bil Kristus

V času izhoda Izraelcev iz egiptovske sužnosti še ni bil rojen Človek Jezus Kristus. Ta Kristus, o katerem v tem odlomku govori Sveto pismo, je sam Bog Jezus Kristus.
Iz navedenih citatov se torej lepo vidi, da je Jezus Kristus več kot Človek Jezus Kristus.

Kljub temu se vsak vpraša, ali je potem Bog ena, dve ali tri osebe?
Nasprotno učenju, oziroma doktrini o trojstvu vidimo, da je v Svetem pismu Bog ENA OSEBA. Če gledamo na vsa besedila Svetega pisma v luči tega razodetja, se kar naenkrat vse dopolnjujejo in ujemajo. Če pa ne gledamo v tej luči, pa si močno nasprotujejo. Saj smo na začetku sami videli iz nekaterih odlomkov, da enostavno ne vemo, koliko je pravzaprav Božjih oseb. Vemo pa, da Sveto pismo ne more priti sama s sabo v navzkrižje. Tudi ne obstajata dva Bogova, "mali" in "veliki", kot nekateri učijo. Torej, Sveto pismo nas uči, da obstaja samo eden Bog, ki je ena oseba. Človek Jezus Kristus je »šotor«, v katerem se je Bog nastanil. Ta Človek Jezus Kristus je tudi edini srednik med Bogom in ljudmi. Saj beremo v 1. Pismu Timoteju 2,5-6, da je prav človek Jezus Kristus edini posrednik med Bogom in ljudmi: » Bog je namreč samo eden. Samo eden je tudi srednik med Bogom in ljudmi, človek Kristus Jezus, on, ki je sam sebe dal v odkupnino za vse, pričevanje ob svojem času.« Tukaj se torej vidi vloga Človeka Jezusa Kristusa. Njegova vloga ni v tem, da postane druga Božja oseba in da zaplete razumevanje Boga, temveč je njegova vloga SREDNIŠKA. Namen sredniške vloge pa je v tem, da nas odreši iz greha.

Bog je torej postal naš rešitelj.

Nazadnje uredil Vernik : 22.08.2009 ob 16:42.
Staro 22.08.2009, 16:46
Pripravnik

Tip ali podobo »šotora« tega najdemo že na začetku v Edenskem vrtu, kjer je bil človek ustvarjen po Božji podobi in je bil ustvarjen kot ena oseba in ne kot tri. Prva Mojzesova 1,26-27: » Bog je rekel: »Naredimo (množina) človeka po svoji podobi, kot svojo podobnost! Gospoduje naj ribam morja in pticam neba, živini in vsej zemlji ter vsej laznini, ki se plazi po zemlji
V Bogu so vedno prisotne vse lastnosti, tako moške kot ženske lastnosti. Zato so tudi v Adamu bile prisotne moške in ženske lastnosti. Zato tudi pravi: »…. ustvaril človeka, ……… moškega in žensko je ustvaril .« To je bila torej ena sama Oseba z vsemi moškimi in ženskimi lastnostmi.

Beseda naredimo seveda še ne pomeni »tri«, kot so mnogi v zgodovini sklepali. Gre enostavno za množino. Čeprav se tukaj koristi množina, vidimo, da je ustvarjen človek bil ena sama oseba (in ne tri ali več). In tu je zelo pomembno spoznanje, da je bil ustvarjen človek iz 1. Mojzesove 1,27 ena sama duhovna oseba in ne telesna. To je zelo pomembno spoznanje, ki rešuje mnoga vprašanja. Iz naslednjega besedila vidimo da po njegovem duhovnem stvarjenju v 1. Mojzesovi 1,27 v nadaljevanju Sveto pismo v 1. Mojzesovi 2,5 jasno pove: »…….in ni še bilo človeka, da bi polje obdeloval
Duhovni človek ne more obdelovati polja, ker nima telesa. Telesni človek Adam je bil torej ustvarjen pozneje in ta telesni človek je bil samo »šotor«, v katerega se je naselil duhovni človek, ki je bil ustvarjen prej. To potrjujejo tudi besede iz Janeza 4,24, kjer pravi, da je Bog duh in zato je vse, kar je ustvarjeno na njegovo podobo, prav tako duh in ne telo.
Ali je to res? Marsikdo to sliši prvič. Zdi se praktično neverjetno. Gre torej za stvarjenje Adama v dveh fazah, če bi temu lahko tako rekli. Prvo duhovno fazo stvarjenja smo videli torej v 1. Mojzesovi 1,27, kjer pravi: »Naredimo človeka po svoji podobi,…….« Druga faza pa je v 1. Mojzesovi 2,7: »GOSPOD Bog je iz zemeljskega prahu izoblikoval človeka, v njegove nosnice je dahnil življenjski dih in tako je človek postal živa duša

Nazadnje uredil Vernik : 22.08.2009 ob 16:49.

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:22.