Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.09.2007, 19:01
J_O Uporabnik J_O ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 264
Privzeto Re: Podnapisi na 16:9 (HBO)

Ne, ne raztegujem slike, samo premikam jo lahko gor in dol. (seveda lahko tudi sliko naštimam na 4:3, panorama, Cine, Zoom, 16:9)
Odgovorite s citatom
Staro 06.09.2007, 19:13
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

S HBO so dejansko težave. Sicer je VLC precej muhast, sploh če ima v nastavitvah vpisane kakšne vrednosti. Sem se že nekajkrat lovil, da sem nekako spravil na cel ekran brez opaznega popačenja. Po defoltu sicer 4:3 format mal režem vertikalno in raztegujem horizontalno na 16:9. Kar pa mu ni popolnoma všeč kadar je slika 16:9 in v menuju nastavim privzeto...

Trnutno je ves podnapis na črni podlagi. Po eni strani je še bolje, da so napisi izven slike.
Odgovorite s citatom
Staro 06.09.2007, 20:15
Apla Uporabnik Apla ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 112

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
S HBO so dejansko težave. Sicer je VLC precej muhast, sploh če ima v nastavitvah vpisane kakšne vrednosti. Sem se že nekajkrat lovil, da sem nekako spravil na cel ekran brez opaznega popačenja. Po defoltu sicer 4:3 format mal režem vertikalno in raztegujem horizontalno na 16:9. Kar pa mu ni popolnoma všeč kadar je slika 16:9 in v menuju nastavim privzeto...

Trnutno je ves podnapis na črni podlagi. Po eni strani je še bolje, da so napisi izven slike.
Jaz se pa res ne mislim pri vsakem preklopu kanala ukvarjati s pozicioniranjem slike gor/dol in je raztegovati, da bo vse lepo na ekranu, da se bodo videli podnapisi in da izkoristim čim več ekrana. Naj dajo podnapise, tja kamor spadajo: na spodnji rob slike in ne na črn pas pod sliko, pa bo! Mi ne gre toliko za popačenje razmerja slike - bolj mi gre za to, da imam čimvečjo sliko, ne da bi izgubil podnapise.
Odgovorite s citatom
Staro 06.09.2007, 21:01
miro74 Uporabnik miro74 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 510

Zdej npr. ko je na SAT1 CSI je slika raztegnjena navzgor in navzdol, namesto da bi bla v 16:9
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
169, hbo, podnapisi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
National Geographic - podnapisi sniper090 SiOL TV 15 08.12.2006 13:59

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:08.