Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 05.05.2007, 11:10
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Re: Lovec ustrelil medvedki mladiča

mene ne preseneca...poznam precej podobnih zgodb, ki niso nikol prisle v medije...lovci = pacienti
Staro 05.05.2007, 11:21
sati Uporabnik sati ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce sati
Član od: Oct 2006
Sporočila: 497

Citat:
Objavil-a lady_lucifer Prikaži sporočila
mene ne preseneca...poznam precej podobnih zgodb, ki niso nikol prisle v medije...lovci = pacienti
Tudi mene ne preseneča, znane so tudi zgodbice, ko gredo nekateri teh junakov kar precej opiti v morilske akcije.
Staro 07.05.2007, 14:35
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
Objavil-a sati Prikaži sporočila
Kaj si mislite o tem dogodku? Kakšen je človek, takoimenovani varuh narave, kot se lovci lažno predstavljajo, ki je zmožen ubiti medvedki mladička? Sploh ni važno, ali ga je ustrelil po pomoti, o tem še ni informacij, kaj sploh dela v gozdu s puško in seje strah in smrt med živalmi. Še ni minilo dolgo, ko je prišlo do tragedije, ko je spet lovec izzival medvedko, ki ga je potem poškodovala, njeni mladiči pa so poginili okrutne smrti, že imamo nov lovski incident. :

http://24ur.com/naslovnica/novice/sl...05_3096691.php
Takšnemu lovcu bi bilo potrebno takoj trajno odvzeti orožje in ga poslati vsaj za 6 mesecev v arest.
Nobeden lovec se ne more izgovarjati: "Bilo je pomotoma, mislil sem, da je divja svinja" Saj nismo v vojni, kjer se strelja vsepovprek.
Izjavo, ki jo je podal ta lovec, imam občutek, da strelja iz strasti ne glede, kaj mu preleti pred puškino cev.
Takšni lovci niso varuhi narave ampak ubijalci iz strasti.
Danes je brezvesnemu lovcu pomotoma preišel pred puškino cev medvedji mladič, jutri je lahko žrtev človek.
Če imamo takšne lovce, potem je bolje, da sploh več ne zahajamo v gozdove.

Nazadnje uredil kapara : 07.05.2007 ob 14:46.
Staro 07.05.2007, 16:22
Izbrisan Uporabnik Izbrisan ni prijavljen
Banned
Član od: Nov 2006
Sporočila: 175

Citat:
Objavil-a kapara Prikaži sporočila
Takšnemu lovcu bi bilo potrebno takoj trajno odvzeti orožje in ga poslati vsaj za 6 mesecev v arest.
Nobeden lovec se ne more izgovarjati: "Bilo je pomotoma, mislil sem, da je divja svinja" Saj nismo v vojni, kjer se strelja vsepovprek.
Izjavo, ki jo je podal ta lovec, imam občutek, da strelja iz strasti ne glede, kaj mu preleti pred puškino cev.
Danes je brezvesnemu lovcu pomotoma preišel pred puškino cev medvedji mladič, jutri je lahko žrtev človek.
No, naj samo spomnim, ni treba čakat, da bo pred lovčevo puško stopil človek, kajti tudi takih primerov je bilo žal že v preteklosti nebroj. Sam se sprašujem kaj se sploh še mora zgoditi, da bomo razorožili to "zeleno" vojsko?

Moje mnenje je tudi, da ta dotični lovec ni streljal iz strasti, ampak strahu. Čeprav moramo vedeti, da so lovci tudi dobri lažnivci. Ampak jaz imam res občutek, da so ti ljudje postali lovci zato, ker si brez puške sploh ne upajo v gozd. Ker se dobesedno bojijo vsega kar je v gozdu. Bojijo se dobesedno svoje sence. Kdo sploh seje strah med "navadnimi" ljudmi? Ja ravno lovci! To se je lepo pokazalo ravno v tem primeru, pa tudi v vseh prej. To pa delajo tudi zato, da potem oni izpadejo kao jacki. Jaz sem vplenil takega medveda, joj kaj sem frajer! Zraven pa si zmišljujejo razne bedne zgodbe!
Staro 07.05.2007, 22:32
sati Uporabnik sati ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce sati
Član od: Oct 2006
Sporočila: 497

Citat:
Objavil-a kapara Prikaži sporočila
Tudi meni se zdi, da se je po dogodku šlo samo za izgovore, da se ne bi spet usul plaz kritik čez lovsko bratovščino. Tudi ljudi so postrelili že precej, še največ lovskih tovarišev po nesreči. Problem je tudi, ker imajo taki ljudje, nekateri pijejo, drugi so željni krvi, v posesti orožje. Tako žal tudi niso redki primeri, ko lovec doma ustreli koga od družinskih članov.

Značke
divjad, kmetje, lovci

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:49.