Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 11.01.2007, 11:59
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213
Privzeto Re: Kmetje in divjad

Citat:
Objavil-a HOLLAND
Medved Pu, če ne veš kako funkcionira LD se rajši vzdrži takih komentarjev!
Tisti denar, ki se dobi v LD od divjadi se mora vrnit nazaj v lovišče! Denar ,da lahko družina funkcionira pa pride iz žepov članov LD!
Kot vsako društvo..Pri vašem pa je neka bistvena-privilegijska razlika.
Lov je zelo drag šport, v kategoriji golfa!
Le pri nas ne! Ker lastniki golfišč računajo, lastniki gozdov pa ne smejo, ker je že nekdo prihvatiziral lovišča..Dajmo še golfišča lovcem! bo golf cenejši!
Gozdarji in kmetje žive na območjih kjer poteka lov.
Lovci tja prihajate, prihajate..
Kmetje- lovci tu ne štetejo.
Staro 11.01.2007, 12:49
HOLLAND Uporabnik HOLLAND ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce HOLLAND
Član od: Nov 2006
Sporočila: 239

Citat:
Objavil-a Medved Pu
Kot vsako društvo..Pri vašem pa je neka bistvena-privilegijska razlika.
Lov je zelo drag šport, v kategoriji golfa!
Le pri nas ne! Ker lastniki golfišč računajo, lastniki gozdov pa ne smejo, ker je že nekdo prihvatiziral lovišča..Dajmo še golfišča lovcem! bo golf cenejši!
Gozdarji in kmetje žive na območjih kjer poteka lov.
Lovci tja prihajate, prihajate..
Kmetje- lovci tu ne štetejo.
Neverjetno! Ti misliš, da bi mogli lovci plačevat lastnikom, da se lahko lovi na njihovih parcelah, potem pa bodo ti lastniki hodili jokat k lovcem, naj jim plačamo škodo po divjadi.
Staro 11.01.2007, 13:24
Izbrisan Uporabnik Izbrisan ni prijavljen
Banned
Sporočila: 175

Citat:
Objavil-a HOLLAND
Seveda je bolezen ena reakcija narave, tudi pri človeku je bolezen reakcija narave ampak ne vem zakaj bi morali dovoliti da se bolezen razvije in razširi??? Po vašem mnenju, da bolane in šibke živali pa lahko streljamo, bi po izbruhu bolezni bile skoraj vse take in po epidemiji bi, če bi ostalo le par primerkov vsake vrste. Z pravičnim lovom poudarjam pravičnim lovom se skrbi, da je število in razmerje v naravi pravo. Še enkrat pa poudarjam, da sem tudi sam protu vsakemu krivolovu in nepravilnemu ali nepravičnemu odstrelu!!!
Naj omenim še nekaj. V naši LD oziroma verjetno kar v večini lovskih družin se srečujemo s problemom spuščenih psov, ki priganjajo divjad. Lastniki ponoči spustijo pse in cele noči preganjajo divjad! In kaj se zgodi? Ogromno število povožene divjadi, ki je v glavnem posledica preganjanja psov. V naši LD je kar precejšen del plana povoz! Tega nihče ne vidi!
Me veseli, da si sedaj prišel še do psov. Sicer je to še eden od večnih argumentov ali bolje izgovorov lovcev. Samo jaz bi predlagal, da če hočemo o tem res debatirati, da se raje odpre nova tema, ker tukaj se pa tudi da veliko napisati. Zato bom sedaj naštel samo par stvari po točkah, da bo čimkrajše:

1.) A lovci tudi lovite s psi?

2.) To je spet posploševanje, da se divjad znajde pod avtomobili zaradi preganjanja psov. A drugače pa ne? Kaj pa če beži pred lovci? Pa še nekaj, koliko ste lovci naredili ali prispevali za izgradnjo pod ali nadhodov na avtocestah npr.?

3.) V bistvu bi to moral dati pod prvo točko. Kajti ravno na to sem se najpej spomnil, ko sem videl tiste table, ki so jih izobesili na tistih kmetijah in piše nekaj v stilu kao da lovci tam niso zaželjeni. Kaj pa tiste zelene table, ki jih srečujem skoraj že čisto povsod na obronkih gozda, kjer piše vedno nekaj v stilu: PSE NA VRVICO! in spodaj LD? Saj jaz ne pravim, da psi niso problem in da nobeden ne preganja divjadi in jo tudi poškoduje in ubije. Ampak s takimi stvarmi se tega ne rašuje! Ravno to je tisto ko sem govoril o enakosti. Če en pes nekaj naredi, so že vsi psi enaki, še več, vse boste kaznovali. Če bo pa lovec danes naredil neko...(ne bom uporabljal kletvic) pač neko lumparijo, mi boste pa takoj jutri hiteli razlagati, da OK, OK je pač eden nekaj naredil, ampak to še ne pomeni da so tudi vsi ostali slabi. Je tako? In ravno zaradi takih stvari vi ne morete opravljati te funkcije kot si jo želite. Ker človek se je dobesedno postavil v vlogo Boga, ampak to ne gre.
Druga enakost, ki je pa men zakonsko in tudi drugačle spet malo čudna je pa ta. Kako je možno, da lahko npr. lovec na mojem zemljišču, meni osebno prepove, da svojega lastnega psa ne smem spustiti iz povodca??? Že sam to je meni malce tudi ustavno čudno. Ampak to še ni vse! On pa lahko na mojem zemljišču tudi odveže svojega psa in z njim preganja vse druge divje živali, lahko tudi strelja in sploh lahko počne vse kar hoče.
Staro 11.01.2007, 13:47
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Izbrisan
Me veseli, da si sedaj prišel še do psov. Sicer je to še eden od večnih argumentov ali bolje izgovorov lovcev. Samo jaz bi predlagal, da če hočemo o tem res debatirati, da se raje odpre nova tema, ker tukaj se pa tudi da veliko napisati. Zato bom sedaj naštel samo par stvari po točkah, da bo čimkrajše:

1.) A lovci tudi lovite s psi?

2.) To je spet posploševanje, da se divjad znajde pod avtomobili zaradi preganjanja psov. A drugače pa ne? Kaj pa če beži pred lovci? Pa še nekaj, koliko ste lovci naredili ali prispevali za izgradnjo pod ali nadhodov na avtocestah npr.?

3.) V bistvu bi to moral dati pod prvo točko. Kajti ravno na to sem se najpej spomnil, ko sem videl tiste table, ki so jih izobesili na tistih kmetijah in piše nekaj v stilu kao da lovci tam niso zaželjeni. Kaj pa tiste zelene table, ki jih srečujem skoraj že čisto povsod na obronkih gozda, kjer piše vedno nekaj v stilu: PSE NA VRVICO! in spodaj LD? Saj jaz ne pravim, da psi niso problem in da nobeden ne preganja divjadi in jo tudi poškoduje in ubije. Ampak s takimi stvarmi se tega ne rašuje! Ravno to je tisto ko sem govoril o enakosti. Če en pes nekaj naredi, so že vsi psi enaki, še več, vse boste kaznovali. Če bo pa lovec danes naredil neko...(ne bom uporabljal kletvic) pač neko lumparijo, mi boste pa takoj jutri hiteli razlagati, da OK, OK je pač eden nekaj naredil, ampak to še ne pomeni da so tudi vsi ostali slabi. Je tako? In ravno zaradi takih stvari vi ne morete opravljati te funkcije kot si jo želite. Ker človek se je dobesedno postavil v vlogo Boga, ampak to ne gre.
Druga enakost, ki je pa men zakonsko in tudi drugačle spet malo čudna je pa ta. Kako je možno, da lahko npr. lovec na mojem zemljišču, meni osebno prepove, da svojega lastnega psa ne smem spustiti iz povodca??? Že sam to je meni malce tudi ustavno čudno. Ampak to še ni vse! On pa lahko na mojem zemljišču tudi odveže svojega psa in z njim preganja vse druge divje živali, lahko tudi strelja in sploh lahko počne vse kar hoče.
Jaz nisem nikoli rekel, da so vsi psi taki, ampak vi govorite, da smo vsi lovci taki ker ste enkrat slišali, da je en lovec ustreliu psa. Govoriu sem samo o tistih POTEPUŠKIH psih za katere lastnike ne briga čisto nič. In kaj se lahko tukaj naredi? Lastnika obvestiš enkrat, dvakrat , petkrat... kaj se spremeni? Nič! Hočem reči, da proti takim lastnikom in takim, ki svoje živali zaničujejo, ne skrbijo zanje, jih trpinčijo in živijo v neprimernih okoliščinah nobeden nič ne reče in nič se ne naredi.
Staro 11.01.2007, 15:13
Banned

Citat:
Objavil-a HOLLAND
Jaz nisem nikoli rekel, da so vsi psi taki, ampak vi govorite, da smo vsi lovci taki ker ste enkrat slišali, da je en lovec ustreliu psa. Govoriu sem samo o tistih POTEPUŠKIH psih za katere lastnike ne briga čisto nič. In kaj se lahko tukaj naredi? Lastnika obvestiš enkrat, dvakrat , petkrat... kaj se spremeni? Nič! Hočem reči, da proti takim lastnikom in takim, ki svoje živali zaničujejo, ne skrbijo zanje, jih trpinčijo in živijo v neprimernih okoliščinah nobeden nič ne reče in nič se ne naredi.
A res? Kdaj sem jaz kaj takega napisal? Prosim za dokaz. Sicer je res, da je veliko več kot en lovec, ustrelilo veliko več psov kot samo enega. Ampak o tem sploh nisem debatiral. Jaz osebno sem proti lovu in lovstvu, kar se tiče lovcev sem našteval samo tisto, kar sem na lastne oči videl, če bi našteval tisto, kar sem slišal nikoli ne bi prišel do konca.

Potepuški psi? Aja, jaz sem mislil, ker ponavadi se tudi tako šteje, da se potepuški psi reče tistim psom, ki so brez lastnika. Če pa imajo lastnike, pol pa sploh ni tak problem, lastnike se kaznuje po obstoječih zakonih. Zato bi se s takimi primeri tudi morala ukvarjati policija in ne lovci.
Staro 11.01.2007, 15:42
Pripravnik

Nisem mislil tebe osebno ampak nasplošno, tako, da se opravičujem, če je tako izpadlo.
Saj se s takimi primeri ukvarja tudi policija verjemi ampak nič ne pomaga!
Staro 11.01.2007, 16:51
Banned

Torej si spet ti tisti, ki je spet vse dal v isti lonec? Če pa še policija ne more pomagati, potem smo spet v nepravni državi ali kako? Kako se pa da pomagat?
Staro 11.01.2007, 16:56
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Citat:
Objavil-a Medved Pu
Sem neodvisen okoljski developer, za državo delam drugod.
Če ne bi divjad prinašala dobička, LD ji ne bi tako viseli na njej in ne bi obstajali...Lovce ukinit? O tem ni govora.
Iedefinirat stanje med lastiki zemljišč in userji..LD ji so uporabniki, imajo pa status lastnikov, čeprav zamaskiran v leporečje.
Kmet živi od rabe vseh naravnih virov, ki so v okolju kjer prebiva, wright?
Jemanje teh virov je kraja. Če jih odstopiš nekomu, ki je vrinjenec-LD jem, je to sabotaža.
Je kdo kdaj slišal, da bi kako društvo kmetov imelo v rokah nek tradicionalen življenjski vir meščanov, recimo Borzo?
Obratno pa naj bi bilo prav!!! Noro.
Vidim, da nisi samo neodvisen ampak tudi amaterski developer... Kako pa bo dotični kmet dokazoval, da je konkretna srna, zajec, divji prašič ravno njegov in ne sosedov ali pa celo iz sosedne fare? Si "strokovnjak" morebiti pozabil, da divjad ni krompir ali pa smreka, ki raste na nekem mestu in se točno ve čigava je?
Pavri so, kot že parkrat neuspešno, spet sprožili kampanjo za privatizacijo divjadi... Madžari so tudi sprejeli nekaj podobnega - ne manjka več dosti in divjad si bodo lahko ogledovali samo še v živalskih vrtovih.
Eh amaterji, amaterji...

Lep večer vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 11.01.2007, 17:08
Pripravnik

Hotu sem samo rečt, da proti lovu se delajo protesti pa to pa ono. O lastnikih, ki imajo tak odnos do živali kot sem ga opisal že prej pa se nič ne govori ne nič.
Divjad je državna last in tako mora tudi ostat!
Staro 11.01.2007, 21:30
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Citat:
Objavil-a Izbrisan
No potem nam pa ti Kajtimar (profesionalec, poznavalec, inelektualec,...) povej čigava je divjad?
Kar si v oklepaju zapisal, si lahko nekam vtakneš! Delaj se iz svoje mame ali očeta norca...

Divjad je splošno družbeno dobro in lovska družtva imajo koncesijo države za upravljanje z njim. Enako je z ribami le da tam z njimi upravljajo ribiška društva. So bile pred časom težnje tudi po privatizaciji odlova rib, kjer naj bi zasebniki za določeno časovno obdobje zakupili del reke ali potoka in nato prosto razpolagali z življem v njem.
Človeška pogoltnost in gonja za čim lažjim zaslužkom!

PS: nisem lovec ali ribič in tudi ne mislim postati. Prav tako v moji familiji ali žlahti nihče ni lovec ali ribič.

Lep večer vsem skupaj...

A. Einstein

Nazadnje uredil Kajtimar : 11.01.2007 ob 21:33.

Značke
divjad, kmetje, lovci

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:23.