Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.06.2008, 15:43
test@localhost.si Uporabnik test@localhost.si ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 8
Privzeto Kakšna je pogodba siola

Ker doma opravljamo programske storitve ki so vezane izključno na internet, me zanima kaj lahko kot bodoči uporabnik siolove optike storim v primeru izpada internetne povezave.

Primer: na naše strežnike se poveže približno 50 uporabnikov v sekundi, kar pomeni da za 10minutni izpad povezave letijo glave (skoraj dobesedno). Za nas pa to pomeni 30000 poizvedb(ne uporabnikov!) ki ne morejo do našega programa, izgubo potencialnih strank, izgubo trenutnih strank, nezaupanje v naše storitve itd. Čeprav se nekaterim(ISP) to zdi pretiravanje, mi te stvari jemljemo zelo resno.

Moram zatrditi da se je trenutni ponudnik T-2 potrudil za 2 letni uptime brez kakršnekoli napake.

Kako stvari stojijo s tem pri siolu. Ker trenutno priključujejo optiko do hiše, ki bi še malo pohitrila dostopne časove. Najbrž moraš za odškodninske zahtevke pri siolu vzeti "Poslovni paket" ? Ali je potrebno dopisati poglavje k pogodbi, pri kateri ISP zagotavlja 24/7/365 povezavo?

hvala za vse odgovore.
lp
Odgovorite s citatom
Staro 10.06.2008, 19:20
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064
Privzeto Re: Kakšna je pogodba siola

Za priotitetno odpravo napake lahko s Telekomom Slovenije podpišeš posebno pogobo, v kateri se pogodbeni stranki domenita za najdaljši čas odprave napake.

Pogodba za rezidenčne uporabnike pa vključuje normalno odpravo napake v najkrajšem možnem času, vendar ne več kot 2 delovna dneva.

Za natančnejše podatke se lahko obrneš na informacijsko službo 080-8000.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 10.06.2008, 20:01
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

A si kdaj pomislil na redundanco? Kaj če bi imel ti lepo oba ponudnika? Ni vrag da ko en pade, bo drugi delal in obratno.

Jaz imam tako rešeno, tistih par evrov pri resnem poslu štej kot strošek.
Staro 10.06.2008, 21:44
dal Uporabnik dal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2002
Sporočila: 990

Če ti je delovanje res tako zelo pomembno, potem raje razmisli o kolokaciji strežnika v prostorih SiOLa (ali celo na več lokacijah, kot so ti že predlagali).

Upam, da se zavedaš, da (naprimer) za 26€ mesečno ne moreš zahtevati 100% delujoče storitve in takojšnje odprave napak (ko bodo prerezali optični kabel, bo izpad zagotovo trajal par ur).
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2008, 00:47
Novinec

Urbanov predlog mi je še najbolj všeč, tako da se bom lotil povpraševanja v tej smeri. Kolokacija ali pa siolovi prostori skoraj ne pridejo v poštev, ker ne bi blo dovolj hitrega odziva. Povezava je sicer redudančna, hardware pa ni vedno. Zato imamo več identičnih strežnikov, ki čakajo na morebiten izpad, preklop pa je takojšen, recimo 5-10s. Druga stvar je spet cena kolokacije.

hvala vsem za odgovore.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2008, 08:16
Uporabnik

Kako imaš redundanco, če govoriš o trenutnem ponudniku?

Zakaj meni tale post zveni kot slabo nabijanje, kaj ponuja T2, a SiOL to lahko doseže.
Staro 11.06.2008, 08:52
Novinec

Pravim da bi bila povezava redudančna v siolovih prostorih, hardware pa ni vedno, še posebej če je do njega težko priti. Pomoje siol lahko doseže redudančnost povezave, samo vprašanje za kakšno ceno. To bom videl ko mi odgovorijo.

Sicer pa če se preseka kabel (kar je malo verjetno), ne bo delal ne T2, ne Siol, ne Amis, Tuš Telekom itd. Vse crkne.

Moj namen ni preverjat konkurenco glede na to kaj ponuja moj trenutni ponudnik, iščem le najboljšega ponudnika, ki mi ob onemogoče ni storitvi priskočil na pomoč v urgentnem času, ne v smislu: "Ja se je centrala pokvarila, moramo naročit nove dele, pričakujemo jih enkrat naslednji teden"

Sicer pa veš na kaj mislim.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2008, 13:59
Uporabnik

Govoriš o optiki, aneda. In tu ima vsak ponudnik svoj kabel. Ergo, če imaš do doma dva optična voda in še baker, imaš lahko tri fizično ločene sisteme. To je menda tudi za banko dovolj, kaj ne bo zate. To te vse skupaj pride 100 do nekaj sto evrov. Za resen posel je to sprejemljiva cena za varnost, ki ti jo ponuja. Vse ostalo so prazna nabijanja in lahko ti primerjaš in se šopiriš, kolikor hočeš.
Staro 11.06.2008, 14:50
Novinec

huh

Torej bomo pustili baker, optiko pa furali kot primarno povezavo. ok
Odgovorite s citatom
Staro 12.06.2008, 14:51
Uporabnik

Now u r talking smart

Značke
kakšna, pogodba, siola

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
mene zanima, kje, iščem, prevodi, seminarske ... orion_83 Izobraževanje in šola 217 18.08.2011 09:57
problem pri odpovedi siola bad_angel Tehnična pomoč 4 15.03.2008 10:07
Kakšna je kaj potreba po strojnih tehnikih? Mesečnica Dom in družina 23 11.10.2007 13:09
Potekla mi je pogodba - kaj zdaj? yoshi O storitvah 3 14.01.2007 14:59
Avtorska pogodba grantica Gospodarstvo 14 26.06.2006 16:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:41.