Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 02.03.2009, 12:00
seatleon Uporabnik seatleon ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 7
Privzeto lsass.exe error

Živjo!

Imam težavo, ki jo nikakor ne znam rešiti, zato vas prosim za pomoč.
Torej, sesuli so se mi Windowsi XP. Ko sem želel zagnati reinštalacijo Windowsov - boot from CD (ne želim izgubiti podatkov, programov in gonilnikov, zato formatiranje diska odpade), se mi pojavi sporočilno okno s sporočilom "lsass.exe - error can t find file" ali nekaj takega. Na Googlu sem našel možnost, da je to virus Sasser.Worm, zato sem vzel disk iz PC-ja in ga priklopil na drug računalnik kot zunanji disk. S programom FxSasser.exe sem skeniral celo particijo, kjer se nahajajo nedelujoči Windowsi in program ni zaznal ničesar, zato sem še malo raziskoval in ugotovil, da bi lahko zadevo mogoče nekako rešil s Repair Consolo, vendar potrebujem administratorsko geslo. Ker je od prve inštalacije Windowsov preteklo že kar nekaj časa, sem geslo pozabil. Na Googlu sem sicer našel en program, ki ti ponastavi vsa Windows gesla (nek Linux program), kar sem tudi storil. Ko sem ponovno želel zagnati Repair Consolo, so Windowsi zopet zahtevali geslo.
Ali ima kdo idejo kako rešiti težavo? Bodisi kako spremeniti administratorsko geslo, bodisi popraviti lsass.exe, saj se računalnik na tej točki samo restarta.
V disk lahko pridem samo, če ga priklopim kot zunanji disk (Save Mode in ostalo ne deluje - vedno pridem do sporočila lsass.exe ..... in PC se restarta).
Hvala vsem za odgovore.
Lp,
R.
Staro 02.03.2009, 13:25
bluemax Uporabnik bluemax ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce bluemax
Član od: Feb 2004
Sporočila: 842
Privzeto Re: lsass.exe error

Isass.exe upravlja z up.imeni oz gesli. V nekaterih primerih je lahk tut virus... Isass.exe se nahaja v imeniku "C:\WINDOWS\system32", če je kjerkoli drugje je virus.
Za začetek poskus kopirat Isass.exe iz neke druge inštalacije. Mogoče celo deluje.
Kdaj se je ta težava pojavla? Torej kaj si nazadnje spreminjov, inštalirov...k je še normalno delal?
Kokrkol rešitev je več... Problem nedvomno reši popravljena inštalacija XP-jev. Zažen XP inštalacijo, potrd z F8 da te spusti v meni particij - tukej izber particijo na kateri imaš nameščen sistem. Tle te bo upozoru da več sistemov na eni bla bla... Potrdiš... naslednja izbira je repair windows instalation. To j to. Windowsi se bojo ponovno naložil in podatki-gonilniki bojo ostal nedotaknjeni.
Lp B
Staro 02.03.2009, 13:28
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

If your computer keeps booting after your get the lsass.exe error, your security registry hive is corrupt.

rename "c:\windows\sytem32\config\security" to security.bak

then copy c:\windows\system32\repair\security to the location above.

that should do it."

Worked perfectly. You can use your XP disk to boot into recovery mode (recovery mode is just a DOS prompt, there's no reinstallation)
Staro 02.03.2009, 14:11
Novinec

Citat:
Objavil-a bluemax Prikaži sporočila
Isass.exe upravlja z up.imeni oz gesli. V nekaterih primerih je lahk tut virus... Isass.exe se nahaja v imeniku "C:\WINDOWS\system32", če je kjerkoli drugje je virus.
Za začetek poskus kopirat Isass.exe iz neke druge inštalacije. Mogoče celo deluje.
Kdaj se je ta težava pojavla? Torej kaj si nazadnje spreminjov, inštalirov...k je še normalno delal?
Kokrkol rešitev je več... Problem nedvomno reši popravljena inštalacija XP-jev. Zažen XP inštalacijo, potrd z F8 da te spusti v meni particij - tukej izber particijo na kateri imaš nameščen sistem. Tle te bo upozoru da več sistemov na eni bla bla... Potrdiš... naslednja izbira je repair windows instalation. To j to. Windowsi se bojo ponovno naložil in podatki-gonilniki bojo ostal nedotaknjeni.
Lp B
Težava se je pojavila nenadoma, med delom. PC se mi je izklopil, ko pa sem ponovno poizkusil zagnati računalnik pa tkole...
lsass.exe se nahaja v pravi mapi in se nahaja nikjer drugje. Preveril. Tudi kopiral sem že lsass.exe iz druge inštalacije - ne deluje.
XP inštalacija s tem postopkom, kot ga opisuješ deluje do Installation Windows, kje piše, da bo zadeva potekala še cca. 39 min, nato se pojavi "pop up" okno s sporočilom lsass.exe error cant find....
Staro 02.03.2009, 14:12
Novinec

Citat:
Objavil-a Slowhand Prikaži sporočila
If your computer keeps booting after your get the lsass.exe error, your security registry hive is corrupt.

rename "c:\windows\sytem32\config\security" to security.bak

then copy c:\windows\system32\repair\security to the location above.

that should do it."

Worked perfectly. You can use your XP disk to boot into recovery mode (recovery mode is just a DOS prompt, there's no reinstallation)
To sem sicer zasledil, vendar za to potrebuješ administratorsko geslo, ki pa mi ga nikakor ne uspe spremeniti na "BLANK"
Staro 02.03.2009, 15:43
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

kot si že omenil,do diska in podatkov lahko dostopaš,ko je disk priklopljen na drug računalnik - kaj te torej ovira,da narediš spremembe iz mojega posta in nato disk v svoj komp in po vsej verjetnosti (če ni še kakih drugih jajčkov) uživaš v radostih polno delujoče winsi zabave

zadeva edino ne bo delovala v primeru,da je tudi backup že povožen oz. prepisan z neko xy varianto kot posledica viroze ali pa neuspelih poskusov oživljanja

pol ti pa ostane kopiranje podatkov na drug medij (disk seveda priklopljen na drug komp)

osebno bi zadevo rešil tako,da bi si enostavno nabavil nov disk,naložil sistem (brez admin gesla ali pa takega,ki se ga ne pozabi tudi po nekaj letih ne),tega pa kot sužnja priklopil zraven (al pa magari v zunanjem ohišju kot usb varianto) - podatki ostanejo,winse se pobriše pa je

Nazadnje uredil Slowhand : 02.03.2009 ob 15:46.
Staro 02.03.2009, 18:43
Novinec

Citat:
Objavil-a Slowhand Prikaži sporočila
kot si že omenil,do diska in podatkov lahko dostopaš,ko je disk priklopljen na drug računalnik - kaj te torej ovira,da narediš spremembe iz mojega posta in nato disk v svoj komp in po vsej verjetnosti (če ni še kakih drugih jajčkov) uživaš v radostih polno delujoče winsi zabave

zadeva edino ne bo delovala v primeru,da je tudi backup že povožen oz. prepisan z neko xy varianto kot posledica viroze ali pa neuspelih poskusov oživljanja

pol ti pa ostane kopiranje podatkov na drug medij (disk seveda priklopljen na drug komp)

osebno bi zadevo rešil tako,da bi si enostavno nabavil nov disk,naložil sistem (brez admin gesla ali pa takega,ki se ga ne pozabi tudi po nekaj letih ne),tega pa kot sužnja priklopil zraven (al pa magari v zunanjem ohišju kot usb varianto) - podatki ostanejo,winse se pobriše pa je
Načeloma nič, pa vendar več stvari. Izposoditi si moram ohišje za disk, saj svojega nimam, tega pa v vsakem trenutko ne morerm dobiti. A vendar to ni največja težava. V tvojem postu si med drugim zapisal, da spremenim ime, zanima pa me, od kod potem kopiram "c:\windows\system32\repair\security"

Prosim, za malo daljšo obrazložitev. Sem namreč malo "bos" v tem.
Hvala in lp,
R.
Staro 02.03.2009, 20:21
Paganini Uporabnik Paganini ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Paganini
Član od: May 2002
Sporočila: 7.445

Citat:
Objavil-a seatleon Prikaži sporočila
To sem sicer zasledil, vendar za to potrebuješ administratorsko geslo, ki pa mi ga nikakor ne uspe spremeniti na "BLANK"
priporočam nasvet http://www.petri.co.il/forgot_admini...r_password.htm

free offline ubijalec gesel in postavljanja novega pa http://home.eunet.no/pnordahl/ntpasswd/

Staro 02.03.2009, 20:35
Novinec

Citat:
Objavil-a Paganini Prikaži sporočila
priporočam nasvet http://www.petri.co.il/forgot_admini...r_password.htm

free offline ubijalec gesel in postavljanja novega pa http://home.eunet.no/pnordahl/ntpasswd/

Drugo opcijo sem že poizkusil - ne deluje (sicer napiše, da je ponastavil gesla, vendar ko poženeš Repair Consolo, ne sprejme praznega gesla).
Upam, da ne delam kaj narobe.
Staro 02.03.2009, 20:42
Paganini Uporabnik Paganini ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Paganini
Član od: May 2002
Sporočila: 7.445

Citat:
Objavil-a seatleon Prikaži sporočila
Drugo opcijo sem že poizkusil - ne deluje (sicer napiše, da je ponastavil gesla, vendar ko poženeš Repair Consolo, ne sprejme praznega gesla).
Upam, da ne delam kaj narobe.
dobro preberi navodila in bodi pazljiv pri izbiranju možnosti

namesto praznega -blank- gesla uporabi kaj drugega npr. 12345678, kar boš itaq pozneje spremenil

zadeva 105% deluje

Značke
error, lsassexe

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
0x8004210A error Tineyko Tehnična pomoč 4 31.12.2008 21:13
Error 678 na ADSL 1mbit Callisto 821 Mike0 Tehnična pomoč 12 30.12.2008 15:57
error count mckeky Tehnična pomoč 2 24.08.2008 20:25
Remote FEC error count kriko Tehnična pomoč 2 08.04.2008 10:05
Bluetooth v Windows XP SP2 JohnnyEnglish Mobilna telefonija 0 07.02.2005 21:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:18.