Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 10.07.2007, 09:17
mulk Uporabnik mulk ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 1
Privzeto Re: Evropska sredstva

Pozdravljeni Eisenhower!

Zanima me, ali se da kje videti (na netu ali kjerkoli drugje) razpise nalog oz. projektov, ki so sofinancirana z evropskimi sredstvi. Torej te, ki jih pripravljate vi.

Hvala LP
Staro 12.07.2007, 18:09
eisenhower Uporabnik eisenhower ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce eisenhower
Član od: Dec 2004
Naslov: In the middle of the town of Nowhere
Sporočila: 349

odvisno za katera sredstva se zanimaš. Sredstva strukturnih skladov so objavljena na ministrstvih, ki jih razpisujejo. Prav tako razne programe in pobude kot so Interreg in podobni. Najboljši zbir teh podatkov imaš na spletni strani:

http://www.podjetniski-portal.si/con...&rootnodeid=22

tu so objavljeni tudi ostali domači razpisi

Če pa iščeš sredstva, ki se direktno financirajo iz Evropske Unije pa jih najdeš na spletnih straneh Evropske komisije

http://ec.europa.eu/grants/index_en.htm
Staro 16.07.2007, 14:48
kavc_krompir Uporabnik kavc_krompir ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2004
Sporočila: 2

s tem da je potrebno predvsem vedeti nekaj: razpisov je malo morje, le malo pa jih je primernih za posamezno podjetje ali organizacijo. Npr. podjetniški sklad podpira le mala in srednja podjetja po EU klasifikaciji (razpisis tipa nakup tehnološjke opreme P4, vlaganja v turizem P5, razvoj R1,...), medtem ko velika in pa razni "neprofitneži" tipa zavodi, društva,... odpadejo. Velika podjetja so npr. na MG (razpis za turizem, razvoj). SVLR podpira neprofitneže, vendar le v povezavi z lokalno samoupravo ali v povezavi s podobnimi subjekti iz sosednjih držav (razpisi Interreg A) oziroma širše (interreg B in C). Ministrstvo za delo je namenjeno vsem, vendar so posebni poudarki na podjetjih v težavi ali na najbolj propulzivnih prodjetjih (karkoli že to je...).

Itd.

Splošno pravilo, ki ga morate vedno upoštevati pri pripravi projekta za razpis, pa je:
- izhajajte iz lastnih potreb in ne pripravljajte projektov samo zaradi razpisa. Ne pozabite, da morate itak sofinancirat, kar pomeni, da vas zadeva dejansko košta in da se poslovno ne splača iti v nekaj, kar ni v strategiji podjetja / organizacije.

lp
Staro 16.07.2007, 14:55
kavc_krompir Uporabnik kavc_krompir ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2004
Sporočila: 2

Citat:
Objavil-a eisenhower Prikaži sporočila
prav zaradi tega sem sam ustanovil podjetje, ki se ukvarja s pripravo razpisov za mala in srednja podjetja.

dejstvo je, da podjetniki nimajo časa, da bi se ukvarjali z takimi zadevami, vendar morajo hkrati spoznati, da je bolje dati stvar v izdelavo drugemo, ker konec koncev prišparajo denar, čeprav ponavadi mislijo, da je strošek priprave projekta oziroma vloge na razpis za njih prevelik, ampak zadevo se da skriti med same stroške projekta, ki jih dobijo povrnjene.
Očitno še nikoli nisi imel revizije na projektu. Ko boš ene parkrat dobil interno kontrolo ali EU revizijo, boš nehal "skrivat" svoje pripravljalne stroške v stroške projekta.... S tem namreč ogroziš celoten projekt, njegovo sofinanciranje in seveda tudi nadaljnje sodelovanje svojega naročnika s sofinancerjem. Skratka tole "skrivanje" gre na račun tvojih naročnikov....

lp
Staro 17.08.2007, 14:39
maja_celcer Uporabnik maja_celcer ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007

Citat:
Objavil-a mulk Prikaži sporočila
Pozdravljeni Eisenhower!

Zanima me, ali se da kje videti (na netu ali kjerkoli drugje) razpise nalog oz. projektov, ki so sofinancirana z evropskimi sredstvi. Torej te, ki jih pripravljate vi.

Hvala LP
Pozdravljen

Jaz pa sem med prazniki brskala po spletu in naletela pri eni založbi na seznam prejemanja razpisov EU.
Brezplačno so mi ga poslali po elektronski pošti.

Če te zanima lahko poiščem povezavo in ti jo pošljem

LP Maja
Staro 06.09.2007, 14:55
mojsterp Uporabnik mojsterp ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007

Citat:
Objavil-a mulk Prikaži sporočila
Pozdravljeni Eisenhower!

Hvala LP
Koristne informacije o nepovratnih sredstvih sem našel na sajtu REZULTAT PLUS d.o.o., kjer so predstavljena nepovratna sredstva in prijava eu projekta oziroma jih kontaktiraš.

Nazadnje uredil mojsterp : 06.09.2007 ob 15:00.
Staro 09.04.2008, 10:53
4tuna Uporabnik 4tuna ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2008

Zanima me, kako pridobiti Evropska sredstva za društvo kot neprofitno organizacijo, in kako je s tem pri organizaciji posameznih projektov.
Staro 24.12.2017, 11:38
toxic Uporabnik toxic ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce toxic
Član od: Dec 2017
Sporočila: 9

Grki niso napaka, ampak posledica. Kar je EU v preteklosti tolerirala je tudi pokasirala. Na žalost seveda moramo to plačati tudi mi. Zato mi je Brexit danes toliko razumljivejši. EU je postala ujetnice nemških ter francoskih interesov. Obe omenjeni državi želita za vsako ceno ohraniti svoj primat. Samo vprašanje časa pa je, koliko časa ju bodo tolerirale nove članice, predvsem države iz Višegrajske skupine? Res je, da so Nemci kar obilo investirali v tamkajšnjo industrijo, a so te države zanje tudi velik trg. Če se odločijo za izstop se Nemci ne bodo odrekli zaslužku. Tako kot ima unija sklenjene posebne sporazume s Švico in nekaterimi drugimi nečlanicami, lahko ohrani glavnino gospodarskih interesov tudi v njih.
Nastopil je čas, ko bodo evropski komisije jasno sporočile, da bo treba položiti račune in navidezno manj vplivnim ter manjšim državam prisluhniti ter upoštevati njihove interese. V nasprotnem se bo EU pričela krčiti, svoj piskerc pa bo pristavil nekdo drug, tretji. Biznis je biznis, je nekoč dejal nek politik, jaz bi ga zgolj dopolnil, da denar nikomur ne smrdi.

Nazadnje uredil toxic : 25.12.2017 ob 07:43.

Značke
evropska, sredstva

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:00.