Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 05.03.2011, 11:02
mpinter Uporabnik mpinter ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2011
Sporočila: 5
Privzeto Ekstremno upočasnjen računalnik

Oče je SiOLov naročnik in nedavno so mu "crknili" Windowsi XP. Računalnik sem na novo vzpostavil pri sebi doma, kjer imam drugega ponudnika Interneta. Pri drugem ponudniku se Internetna povezave vzpostavi preko LAN in to samostojno. Računalnik je bil operativen kakšne pol minute po vključitvi.

Ko sem računalnik vrnil, je oče poklical tehnično pomoč in vzpostavil SiOLovo povezavo. Toda od takrat je računalnik operativen šele več kot dve minuti po vključitvi!!! Prepričan sem, da ima to veze z Internetom, saj računalnik miruje minuto in pol, preden pokaže ikono, da LAN ni mogoče vzpostaviti.

Zanima me, kako se da ta napaka odpraviti. V namen lažjega iskanja napake prilagam sliko okna "Windows Connections". Računalnik je priključen direktno na SiOLov modem, brez routerja.

Prav tako bi me zanimalo, ali obstaja način, da računalnik vzpostavi SiOLovo zvezo avtomatsko, brez dodatnega klikanja.

LP

PS Glede na to, da je pripeta slike neopravičljivo zmanjšana, lahko vidite sliko "Windows Connections" tudi na naslovu http://rcum.uni-mb.si/~pinteric/problem.gif
Pripete slike
Tip dokumenta: jpg problem.jpg‎ (17,2 KB, 44 ogledov)

Nazadnje uredil mpinter : 05.03.2011 ob 11:06.
Odgovorite s citatom
Staro 05.03.2011, 11:31
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580
Privzeto Re: Ekstremno upočasnjen računalnik

Vpiši IP naslove v nastavitve TCP/IP kartice, ki je priključena na modem

ali

Na modemu pri očetu omogoči PPPoE in DHCP, še bolje pa, če pokličeš na 080 1000 in naj ti oni to nastavijo na modemu. V tem primeru na računalniku ne rabiš nastavljati nič.

Je pa bilo vse skupaj že x krat opisano na forumu, v pomoč pa ti je lahko tudi ta naslov:

http://www.siol.net/pomoc_in_podpora.aspx

Nazadnje uredil Deflektor : 05.03.2011 ob 11:34.
Odgovorite s citatom
Staro 05.03.2011, 11:57
Novinec

Citat:
Objavil-a Deflektor Prikaži sporočila
Vpiši IP naslove v nastavitve TCP/IP kartice, ki je priključena na modem

ali

Na modemu pri očetu omogoči PPPoE in DHCP, še bolje pa, če pokličeš na 080 1000 in naj ti oni to nastavijo na modemu. V tem primeru na računalniku ne rabiš nastavljati nič.

Je pa bilo vse skupaj že x krat opisano na forumu, v pomoč pa ti je lahko tudi ta naslov:

http://www.siol.net/pomoc_in_podpora.aspx
To spodnjo stran sem že pogledal, to je pravzaprav tisto, kar je oče namestil s pomočjo klica 080 1000. Razlika med navodili in dejanskim stanjem pa je, da je pri sliki na navodilih navedeno, da je LAN _vzpostavljen_, pri očetu doma pa je LAN _prekinjen_, pa še neka dodatna onemogočena PPPoE zveza obstaja. Verjetno bi pomagala namestitev IP naslovov modema, ampak ne vem kje jih naj dobim?

Prav tako ne vem, kako naj na modemu omogočiti PPPoE in DHCP? Torej, če pokličem 080 1000, da mi to namestijo, predpostavljam, da bodo morali priti k očetu domov?

In še ena stvar: mislim da poteka ADSL povezava paralelno s ISDNom, tisti modem pa je neki čudni - ima samo en izhod, za razliko od tistih, ki jih vidim na SiOLovi strani in imajo štiri izhode.

LP

Nazadnje uredil mpinter : 05.03.2011 ob 12:00.
Odgovorite s citatom
Staro 05.03.2011, 12:03
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.563

Citat:
Objavil-a mpinter Prikaži sporočila
Oče je SiOLov naročnik in nedavno so mu "crknili" Windowsi XP. Računalnik sem na novo vzpostavil pri sebi doma, kjer imam drugega ponudnika Interneta. Pri drugem ponudniku se Internetna povezave vzpostavi preko LAN in to samostojno. Računalnik je bil operativen kakšne pol minute po vključitvi.

Ko sem računalnik vrnil, je oče poklical tehnično pomoč in vzpostavil SiOLovo povezavo. Toda od takrat je računalnik operativen šele več kot dve minuti po vključitvi!!! Prepričan sem, da ima to veze z Internetom, saj računalnik miruje minuto in pol, preden pokaže ikono, da LAN ni mogoče vzpostaviti.

Zanima me, kako se da ta napaka odpraviti. V namen lažjega iskanja napake prilagam sliko okna "Windows Connections". Računalnik je priključen direktno na SiOLov modem, brez routerja.

Prav tako bi me zanimalo, ali obstaja način, da računalnik vzpostavi SiOLovo zvezo avtomatsko, brez dodatnega klikanja.

LP

PS Glede na to, da je pripeta slike neopravičljivo zmanjšana, lahko vidite sliko "Windows Connections" tudi na naslovu http://rcum.uni-mb.si/~pinteric/problem.gif
Posredujte uporabniško ime na ZS, pa vam bomo nastavili da modem samodejno vpostavlja povezavo.

Lp Jaka
Staro 05.03.2011, 12:09
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Poklči 0801000 in naj ti nastavijo modem kot router če seveda to tvoj modem omogoča in ni potreben obisk pri tebi doma.
Odgovorite s citatom
Staro 05.03.2011, 12:14
Novinec

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Posredujte uporabniško ime na ZS, pa vam bomo nastavili da modem samodejno vpostavlja povezavo.

Lp Jaka
Hvala lepa.

A to pomeni, da bom potem lahko pobrisal tiste PPPoE povezave?

In še eno vprašanje: zakaj to niso očetu ponudili kar preko telefona, in sebi in njemu in meni bi prihranili čas. :-)
Odgovorite s citatom
Staro 05.03.2011, 12:49
Uporabnik

Da, lahko boš pobrisal povezave.

Zato, ker včasih pride do kratkega stika v komunikaciji, saj stranke ne vedo povedati natančno kaj bi rade, tehniki in študentje pa zaenkrat še ne berejo misli
Odgovorite s citatom
Staro 05.03.2011, 14:09
Novinec

Citat:
Da, lahko boš pobrisal povezave.

Zato, ker včasih pride do kratkega stika v komunikaciji, saj stranke ne vedo povedati natančno kaj bi rade, tehniki in študentje pa zaenkrat še ne berejo misli
Hm, razlog je drugačen: "Na modemu, ki je na lokaciji se ne da nastaviti da bi samodejno vspostavljal povezavo, saj tega ne omogoča."

Bom namestil IP in DNS iz navodil, in če ne bo boljše, se spet oglasim...

LP
Odgovorite s citatom
Staro 05.03.2011, 14:18
Uporabnik

Ne omogoča? Mislil sem, da so vsi siolovi modemi imeli požnosti samodejnega vzpostavljanja povezave.
Odgovorite s citatom
Staro 05.03.2011, 15:56
Novinec

Citat:
Ne omogoča? Mislil sem, da so vsi siolovi modemi imeli požnosti samodejnega vzpostavljanja povezave.
To je službeni odgovor. Žal, očitno niso.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
ekstremno, računalnik, upočasnjen

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
ko odprem računalnik ančk Računalništvo in internet 2 01.11.2010 19:21
Kje kupiti računalnik? matejgt Računalništvo in internet 5 25.07.2010 14:39
problem z zagonom WINDOWS XP MIRJAM-J Računalništvo in internet 26 02.07.2009 22:12
Namestitev viste na nov računalnik pteichme Računalništvo in internet 2 16.12.2008 18:48
Nov računalnik ne dela.. .:WoLf:. Računalništvo in internet 17 17.07.2008 15:44

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:27.