Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 31.08.2006, 15:10
sadie_007 Uporabnik sadie_007 ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce sadie_007
Član od: Jun 2002
Sporočila: 20.705
Privzeto Re: Nizozemska (Amsterdam.....)

dragi Smaug, sicer sem malo nalita, ker smo na šihtu malo praznovali, pa vendar (ali pa glih zato) ta hip glasno vzdihujem - vzemi me s sabo, Smaug, bom čist pridna in ti bom vse razkazala

torej ... midva greva vedno direkt v center, potem pa po eni izmed ulc direkt od Dama dol (leva ali desna ulca od Madame Tussaud - ziher sem naorbe napisala), pa na Rembrandtsplatz al pa do Leidsepleina ... ta dva konca sta men ful všeč, pa polno luštnih oštarij je vsepovsod - od indonezijske kuhne, kitajske hrane, picerij in vsega druzga ... hrana je mogoče za kanček dražja kot pri nas, ampak ni sile ... če je pa vseen sila, maš pa povsod ob ulcah kot ene mini izložbice (velike kot mikrovalovna), kamor vržeš kakšen evro in pol lohk ven vzameš hamburger, hotdog al pa kakšen sendvič ... tud na tem sva že bla cel teden

od Centraal station dol proti DAmu zelo kmalu na desni imaš lokal Teasers, kjer na šanku in mizah plešejo pomanjkljivo oblečene punce ... je za videt, ampak včasih, ko je bil še Hooters, je blo več

predlagam tud - glede na to, da maš rad kinote - kino Tuschinski http://www.amsterdam.info/cinema/tuschinski/ ... znotraj je bolj a la naša SNG Drama ... sicer nisem bla, ampak po mojem je ful hudo ... mende je bil Luka, me bo on poravil al pa dopolnil

povsod maš polno luštnih trgovinc, lokalčkov ob in na vodi (vse morš sprobat), dva izmed najbolj turističnih kofišopov Bulldog's (ki ima ene 10 'podružnic, razsejanih po celem Amsterdamu) in Grasshopper (ta je men še posebej ljub ... diskačev pa ne poznam, k midva greva zmeri bolj romantiko zganjat in ne tolk plesat

sicer sva pa parkrat stanovala ven iz centra in je treba bit pozoren na zadnji vlak - za zvečer (okol polnoči), k drugač si ga najeebal ... če si z avto, bodi previden, ker ful vlamljajo - mogoče ga rajši pusti kje mal zunaj in pridi v center s podzemno ... čisti center je pa praktično itak zaprt za promet

pogledat pejt tud flower market, k majo ful sadik in tulipanov, pa še en tak market je, kjer majo pa ful leder robe, vojaških cunj, odfuukanih majc in podobnih zadevc, sam se pa zdele ne spomnim, kje je (mene orientacija blazno jeebe)

red light district je prima in ga morš doživet ponoči, ni nič nevarno - če ne poskušaš fotkat kuurbic (drugač te pa znajo taki močni fantje preganjat) ... tm je tud kr neki luštnih in poceni hotelov

predlagam ti vožnjo po kanalih z ladjico, ki ni samo romantična, ampak je res ultra huda in gor spiješ kakšen kofe in če imaš srečo, maš vodičko, ki govori samo špansko :D (izstopiš lohk ponavadi, kjer hočeš, če ti je kaj všeč in greš potem spet lohk na naslednjo)

muzeje sem vse vidla, muzej moderne umetnosti mi ni bil všeč, van goghov je fajn pa rijksmuseum tud, sam mislim, da ga še vedno (aprila so ga še) prenavljajo in je trenutno lociran na Damu (oz. je odprt samo en del)

od placov malo ven iz AmDama je bla men zelo všeč obala, najlepše mesto pa (če boste mobilni, ni panike, ker je dokaj blizu) Leiden, ki je neke vrste Amsterdam v malem, samo ni turističen

če te še kej zanima, kar vprašaj

tale link men ful dopade: http://www.amsterdamhotspots.nl/
Staro 31.08.2006, 16:18
Smaug Uporabnik Smaug ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smaug
Član od: Dec 2001
Sporočila: 27.719

Eto, ce si pa za to ne zasluzis tortice, potem pa tudi nic!

Jako ti hvala, ker si se tako lepo potrudila. Hostel imamo ze rezeviran, je na robu centra, tako da bomo kar pesakali, kolikor se bo le dalo. Za voznjo po prvem dnevu itak nihce vec ne bo sposoben :D

Kar se futra tice, me je kar malo strah; glede na to, da mi ljudje pravijo, da je odlicna ponudba svega i svacega, bom pol dneva prezivel samo v restavracijah. Obstaja resna nevarnost, da ratam debel. No ne debel, big boned.

Ce mogoce imas na znanju, koliksne so vstopnine (od oka) za muzeje, bi bilo zelo dobrodoslo vedenje. Ce ne, bom ze zgooglal. Za kaj vec verjetneje ne bo casa.

Povej mi se, kako kaj stojijo ostale cene (glede na to, da rad neumorno zapravljam za bedarije, ki so mi vsec)?

Drugace se pa ve: tebe vzamem zraven kamorkoli

EDIT: Rabis 7-8 dni dopusta :P
Staro 31.08.2006, 16:46
sadie_007 Uporabnik sadie_007 ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce sadie_007
Član od: Jun 2002
Sporočila: 20.705

muzeji http://www.amsterdammuseums.nl/

vstopnine so pa, če se prov spomnim, od 10 do 15 evrov

kar se tiče raznih 'spominkov', so cene ful različne ... najdeš kakšno zanimivo in bizarno zadevšno čist čip, kej je pa mal dražje ... midva sva najdla prima štacuno, mal temačno in mračno (bom šefeta vprašala, kje, pa ti dopišem), kjer majo razne bajkerske in metalske zadeve ... pa krempeljčke za okol vratu, vodne pipe, ketnce, itd. (no pa sej tega je kr precej)

dlje ko greš od Dama (oz. glavne postaje), cenej je (če se prov spomnim, k keš ma pr nama šefe :P, jst sam rečem - lačnaaaa in greva)

drugač maš pa povsod miljaužent turistik šopov, vsi so taki ozki in dolgi in spet - dlje ko si od Dama, bolj zanimive zadevšne majo (k okol Dama in glavne postaje so najbolj običajni turistični 'rekviziti: majce z ganđo, pepelniki z ganđo, obeski s coklami ...

pa še kratek sejdin slovarček - tolk se mi je uspel naučit nizozemščine (piši kao govoriš) :

2 dl piva je - birče (birtje) ... sam najbrž boste itak ta velke pil, ane, kva pa neumnosti klatim :D

velik kapučin (da se izogneš uni mali kratki kavi) - kofi ferkert (veerkeert al koko že, ziher sta nekje dva e-ja)
Staro 31.08.2006, 17:15
Luka2k Uporabnik Luka2k ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce Luka2k
Naslov: AntiTemp
Sporočila: 24.989

perjatu, od štacjona dol prot Damu, zagledaš na levi Grasshopper kofišop (ena ful vlka bajta), pa sam na levo zaviješ, pa si pr mojih lubicah...
Bil tam že parkrat, tko da bi ti jest tut kej lepga znal povedat... Aja, pa gej distrikt majo tud
Staro 31.08.2006, 17:41
Smaug Uporabnik Smaug ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smaug
Sporočila: 27.719

Kwa ce mi pedr distrikt, ce bom pedre sabo vlacu; valda ne bom placeval, ce imam lahko zastonj.

Itak bom dol 5 dni, tako da bom pogledal in pojedel vse, kar se da. 5 x 10 razlicnih pirov na dan je 50, kar ostane neprobano vlecemo domov.

Aja, to bo za novo leto, tko da bo crowded, kar je po eni strani cool, po drugi spet ne.

Ce si kdo zazeli kaksne relikvije (ja luka, ti dobis porabljene kondome ), naj se zjasne. Beri: Sadie, ce kaj rabis povej
Staro 07.03.2007, 13:40
d_streets Uporabnik d_streets ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce d_streets
Član od: Nov 2004
Sporočila: 1.805

Jaz grem tud, valda aprila.

Kak nasvet glede hostela bi rabu.
Kok keša s sabo za 3 dni? Hrana, kakšno pivo, joint in še kaka malenkost.

Kok za blowjob?

www.pipler.si
Staro 13.08.2010, 18:06
Nordung Uporabnik Nordung ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nordung
Član od: Jun 2003
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 931
Privzeto Amsterdam za enega

Sinu smo za 18. r.d. kupili (poceni) karto za Amsterdam. Tam bo en teden. Načrt je bil, da bo preko strani Couchsurfing našel nekoga, pri katerem bi spal. Zdaj je do odhoda še en teden, pa še nič ni našel. Hostli mu ne pašejo, pa tudi precej polni so, kakor je videti. Hoteli so pa seveda (pre)dragi. Ima kdo kako idejo?
Kaj lahko počne fant en teden v Amsterdamu (poleg neumnosti ) Ima kdo izkušnje s tem mestom?
Staro 14.08.2010, 09:43
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950
Privzeto Re: Amsterdam za enega

Citat:
Objavil-a Nordung Prikaži sporočila
Sinu smo za 18. r.d. kupili (poceni) karto za Amsterdam. Tam bo en teden. Načrt je bil, da bo preko strani Couchsurfing našel nekoga, pri katerem bi spal. Zdaj je do odhoda še en teden, pa še nič ni našel. Hostli mu ne pašejo, pa tudi precej polni so, kakor je videti. Hoteli so pa seveda (pre)dragi. Ima kdo kako idejo?
Kaj lahko počne fant en teden v Amsterdamu (poleg neumnosti ) Ima kdo izkušnje s tem mestom?

Tukajle
bo kakšen nasvet, potem pa še morda kaj uporabnega na temle naslovu:klik

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 14.08.2010, 11:04
Uporabnik

Hvala za linke. Sicer se mi že vrti od vseh iskanj Človek ne more verjet. Karkoli kliknem, je že zasedeno. Vsaj nizkocenovno (do 50 €) Ja, bil bi prostor na pogradih kar pa nekako ni preveč zaželjeno, mogoče bo na koncu to edina rešitev. Ja to mesto je ta čas polno turistov.
Staro 15.08.2010, 22:19
Uporabnik

Nekaj sem našel, a je nastal novi problem. Vse rezervacije moraš potrditi s številko kreditne kartice. Jaz pa te plastike nimam. Potem sem pisal na hostel, da jim plačam preko banke, pa so mi odgovorili: sorry, only with credit card. Zdaj ne vem, kaj bi?

Značke
amsterdam, enega, nizozemska

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:06.