Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 27.05.2007, 12:00
g666 Uporabnik g666 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 5
Privzeto Makedonija

julija se odpravljam s prijatelji v makedonijo, in sicer v skopje in ohrid. zanimajo me vaše izkušnje z makedonijo (ljudje, narava, kaj se splača obiskati, pri čem se splača biti previden, kakšne so cene, hrana ipd.). za vsako informacijo se vam že vnaprej zahvaljujem!
Staro 27.05.2007, 20:14
mr cina Uporabnik mr cina ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 47
Privzeto Re: Makedonija

jaz sem bil doli pred tremi leti. Bil sem v Ohridu in lahko rečem da mi je bilo bolje kot na morju. Spal sem v nekem dijaškem domu, ki sem ga tam našel, hrana se mi je zdela v gostilnah(vsaj tistih ob jezeru) cca v našem cenovnem razredu, sicer pa je bilo bolj kot ne vse na izi. Ob jezeru je treba malo poiskati kakšne dobre plaže, sem bil in na kamnitih in na peščenih. Sicer pa nisem nikjer naletel na probleme ali da bi me kdo hotel ogoljufati. Šel sem pa kar tako, na vlak, doli sem se znašel po principu kar bo pa bo in nimam pripomb.
Ljudje so bili prijazni, večinoma se da pogovoriti v srbohrvaščini (malo starejši) ali angleščini (malo mlajši). Žal pa ne vem več kje je tisti dijaški dom. Malo je za povprašat, je pa tudi dosti ljudi, ki oddajajo sobe, vendar ne vem koliko računajo.
Staro 28.05.2007, 22:26
namgyal Uporabnik namgyal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2004
Sporočila: 951

najprej: kaj za videt:
Ohrid - Sveta Sofija, Klimentova cerkev (absolutni muz je srečanje z bogoslovko Jano), Jovan Kaneo; splača se iti gledat cerkve v votlini v bližini Ohrida (ena je blizu letališča, druga med Trpejico in Naumom), seveda Naum, splača se iti na hrib med Ohridom in Prespo); splača se od Ohrida zapeljati do Bitole, točneje do Herakleje (antični ostanki) in na drugo stran do Struge; če boste imeli možnost, se vseeno probajte ustavit na poti med Ohridom in Skopjem v samostanu sv. Bigorskega (Z od Tetova), ali pa med Bitolo in Skopjem na antičnem najdišču Stobi. V Skopju trdnjava Kale, nacionalni muzej (religiozne umetnosti ali pa narodne umetnosti?), na samem Bit Pazarju, prav tako na Bit Pazarju pravoslavna cerkev (se žal ne spomnim na pamet imena); potem okolica Skopja (obtaja ena soteska, ki se ji tudi ne spomnim imena, ki je čudovita) itn.

- ljudje: ultra prijazni, če jim poveš, da si iz Slovenije, ti pol ure pogovora ne uide; cene so bile (vsaj pred tremi leti ful poceni, hrana sprejemljiva, sadje je izvrstno, česa takega res še nisem jedel, na Ohridu se sploh splača jesti zunaj (Ohridska postrv je muz!, zanimvi so gjomlezi itn.)

- kaj pazit: taksiji so načeloma zelo poceni, če ti kdo da prej informacijo, koliko je tarifa; sicer znajo zaračunat tudi 4X ali 5X ceno; pa še to: julija je treba pazit tudi na vročino, vodo itn. Temperature so kar precej hude.

Toliko od mene
Staro 29.05.2007, 07:38
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a namgyal Prikaži sporočila
najprej: kaj za videt:
Ohrid - Sveta Sofija, Klimentova cerkev (absolutni muz je srečanje z bogoslovko Jano), Jovan Kaneo; splača se iti gledat cerkve v votlini v bližini Ohrida (ena je blizu letališča, druga med Trpejico in Naumom), seveda Naum, splača se iti na hrib med Ohridom in Prespo); splača se od Ohrida zapeljati do Bitole, točneje do Herakleje (antični ostanki) in na drugo stran do Struge; če boste imeli možnost, se vseeno probajte ustavit na poti med Ohridom in Skopjem v samostanu sv. Bigorskega (Z od Tetova), ali pa med Bitolo in Skopjem na antičnem najdišču Stobi. V Skopju trdnjava Kale, nacionalni muzej (religiozne umetnosti ali pa narodne umetnosti?), na samem Bit Pazarju, prav tako na Bit Pazarju pravoslavna cerkev (se žal ne spomnim na pamet imena); potem okolica Skopja (obtaja ena soteska, ki se ji tudi ne spomnim imena, ki je čudovita) itn.

Toliko od mene
nacionalni park Galičica z edinstveno floro, zaradi močnih vetrov zanimiva za letalce

Galičica je planina na granici Republike Makedonije i Albanije, između dva najveća makedonska jezera: Ohridskog i Prespanskog.
S vrha Galičice pruža se po mnogima prekrasan pogled na ostale planine i jezera. Najviši je vrh Magaro (2.254 m).
Staro 30.05.2007, 18:40
g666 Uporabnik g666 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 5

super ste! hvala vam! če pa še ima kdo kakšno informacijo, se priporočam! LP
Staro 30.05.2007, 18:48
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Pred parimi meseci sem bil v Skopju in še vedno velja da so niske cene in zelo prijazni ljudje

Staro 30.05.2007, 21:52
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

Citat:
Objavil-a bobi Prikaži sporočila
Pred parimi meseci sem bil v Skopju in še vedno velja da so niske cene in zelo prijazni ljudje

a si bil z letalom?
Staro 30.05.2007, 23:26
Odvisnik

Citat:
Objavil-a zverina Prikaži sporočila
a si bil z letalom?
Z kombijem!

Staro 22.06.2007, 12:13
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

Citat:
Objavil-a bobi Prikaži sporočila
Z kombijem!
Kak dolgo si se vozil?
Staro 22.06.2007, 12:48
Odvisnik

Citat:
Objavil-a zverina Prikaži sporočila
Kak dolgo si se vozil?
Cca 12 ur, z večimi postanki in zmerno vožnjo po avtobanih. Avtoban imaš skoraj do Skopja

Značke
makedonija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nogometne kvalifikacije za EP 2008 dadod Šport 328 02.12.2007 13:05
Makedonija in EU BMX Evropska unija 11 21.12.2005 11:44

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:55.