Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 14.07.2008, 14:46
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81
Privzeto Odnos Siola do strank - čakanje na popravilo

Ob nevihti mi je pred kratkim skurilo modem. Kličem tehnično pomoč in prijetno presenečena ugotovim, da so se popravili, da na operaterja ni treba več čakati celo večnost, temveč sem nekoga dobila takoj. Prijavim okvaro, tam mi mirno obljubijo, da pridejo popravit že naslednji dan. A res? Ja, naslednji dan, zagotovijo.
Naslednji dan seveda ni bilo nikogar. Tudi čez dva dni ne, ko po številnih klicarjenjih dobim številko od tipa, ki je pristojen za popravila na Škofljici. Tip se izgovarja, da jih je premalo, okvar je 60, popravljata pa jih dva... Gladko se zlaže, da bo poslal nekoga naslednji dan, toliko da se me otrese. Takrat seveda spet ni nikogar. Kličem ponovno, spet dobim nejevoljno obljubo, da bo prišel v nekaj urah.
Tokrat res pridejo (da baba ne bo tečnarila in stokrat klicala), in menjajo modem v 5 minutah, spet vse dela brezhibno. (Če odštejem vsakodnevne težave s SiolTV ...)
Jaz pa se sprašujem, kakšen odnos je to. Dajejo lažne obljube, toliko da se te otresejo in te imajo za norca. Kakšna organizacija dela je to, da popravlja okvare isto število tehnikov, četudi je okvar 10 ali 100?
In da moraš težiti, če hočeš kaj doseči. Tako sem bila brez vsega 5 dni, če pa ne bi težila, pa ne bi bilo nikogar k meni verjetno še danes. Pri računu seveda tega ne bodo upoštevali, spet bodo dali delo meni, da bom morala pisati reklamacije...

Ker delam doma, sem odvisna od interneta. Če pa bi bila v službi kje drugje, bi zagonila 3 dni dopusta zaradi njih ... Ali je res tako težko povedati po resnici, da je gužva in da bo trajalo? čeprav to seveda težav ne bi rešilo, le odnos bi bil bolj pošten ...
Odgovorite s citatom
Staro 14.07.2008, 15:06
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754
Privzeto Re: Odnos Siola do strank - čakanje na popravilo

Saj boš dobila konec leta čestitko v smislu: "Veseli nas, da upravičujemo vaše zaupanje in uspešno sodelujemo že vrsto let..."

Kot oni posnetek na bankomatih najdražje slovenske banke: "Kaj lahko še storimo za vas?"

Odgovorite s citatom
Staro 14.07.2008, 17:22
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019

obvestilo o daljšem času odprave napake (pa ali je to okvara modema ali kakšna druga napaka) je objavljeno tukaj

tudi sami pa lahko prispevate k zmanjšanju okvar in modem pred nevihto izklopite iz telefonske linije in elektrike.

niste bili verjetno edini z okvarjenim modem...in vse stranke so bile nestrpne kdaj bo njihova napaka odpravljena. Je pa Telekom dolžan napako odpraviti v najkrajšem možnem času, ki pa se v času TOLIKO okvar tudi zavleče.

Da bi stranke pomirili seveda nekateri uporabijo napačen pristop... ampak če pa rečejo da bo odprava trajala malo dlje pa imajo stranko na telefonu še dodatnih 5min ker se stranka razjezi in hiti razlagat da kako ona to storitev plačuje in kako nujno to rabi
Odgovorite s citatom
Staro 14.07.2008, 19:29
PeTe Uporabnik PeTe ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce PeTe
Član od: Jan 2004
Sporočila: 88

Če je siol tak " bad ass " gigant na področju telekomukacij, pa naj zaposli dodatnih 10 ljudi za terensko delo...
Apancur sočustvujem s tabo...k sreč' sem sam prešel na T2 pred časom...od tega je že 3 mesece in nobene okvare, nobenega " štekanja ", nobenih izpadov...tolk o tem.
Staro 14.07.2008, 20:53
Ledenk0 Uporabnik Ledenk0 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 4

In kaj naj Telekom naredi s temi desetimi ljudmi, ko bo krize zaradi neurij konec? Jih vrže na cesto? Jih pusti v oddelku, čeprav ne bodo imeli kaj početi in plačuje za nič? Seveda.
Odgovorite s citatom
Staro 14.07.2008, 20:53
dal Uporabnik dal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2002
Sporočila: 990

Predlagam, da si nabaviš prenapetostno zaščito in/ali ob nevihtah naprave izklopiš iz električnega in telefonskega omrežja. Ker drugače se ti bo modem ob naslednjem neurju spet skuril.

Ponavadi serviser res pride še isti ali naslednji dan. Ampak vreme v preteklih dneh je bilo dejansko zelo problematično za elektronske naprave.

Če ti je internet res zelo pomemben, si morda za rezervo pripravi tudi dostop preko mobilnega telefona.
Odgovorite s citatom
Staro 14.07.2008, 23:54
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 521

Citat:
Objavil-a Ledenk0 Prikaži sporočila
In kaj naj Telekom naredi s temi desetimi ljudmi, ko bo krize zaradi neurij konec? Jih vrže na cesto? Jih pusti v oddelku, čeprav ne bodo imeli kaj početi in plačuje za nič? Seveda.
Ob par 10mio evrih dobička menda Telekom ne bo ratal nelikviden zaradi dodatnih 10 zaposlenih. Ob mirnih dnevih jih lahko zaposli na helpdesku glede na to da se je znalo čakat tudi tam. Ali še bolje, naj gredo nekam polagat optiko .
Odgovorite s citatom
Staro 16.07.2008, 21:18
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

Citat:
Objavil-a apancur Prikaži sporočila
Ob nevihti mi je pred kratkim skurilo modem. Kličem tehnično pomoč in prijetno presenečena ugotovim, da so se popravili, da na operaterja ni treba več čakati celo večnost, temveč sem nekoga dobila takoj. Prijavim okvaro, tam mi mirno obljubijo, da pridejo popravit že naslednji dan. A res? Ja, naslednji dan, zagotovijo.
Naslednji dan seveda ni bilo nikogar. Tudi čez dva dni ne, ko po številnih klicarjenjih dobim številko od tipa, ki je pristojen za popravila na Škofljici. Tip se izgovarja, da jih je premalo, okvar je 60, popravljata pa jih dva... Gladko se zlaže, da bo poslal nekoga naslednji dan, toliko da se me otrese. Takrat seveda spet ni nikogar. Kličem ponovno, spet dobim nejevoljno obljubo, da bo prišel v nekaj urah.
Tokrat res pridejo (da baba ne bo tečnarila in stokrat klicala), in menjajo modem v 5 minutah, spet vse dela brezhibno. (Če odštejem vsakodnevne težave s SiolTV ...)
Jaz pa se sprašujem, kakšen odnos je to. Dajejo lažne obljube, toliko da se te otresejo in te imajo za norca. Kakšna organizacija dela je to, da popravlja okvare isto število tehnikov, četudi je okvar 10 ali 100?
In da moraš težiti, če hočeš kaj doseči. Tako sem bila brez vsega 5 dni, če pa ne bi težila, pa ne bi bilo nikogar k meni verjetno še danes. Pri računu seveda tega ne bodo upoštevali, spet bodo dali delo meni, da bom morala pisati reklamacije...

Ker delam doma, sem odvisna od interneta. Če pa bi bila v službi kje drugje, bi zagonila 3 dni dopusta zaradi njih ... Ali je res tako težko povedati po resnici, da je gužva in da bo trajalo? čeprav to seveda težav ne bi rešilo, le odnos bi bil bolj pošten ...
Dejansko so ti popravljal napako tvoje malomarnosti kar se tiče ,dsa ti je skurilo modem.Lepo piše na servisnih straneh,da v času nevihte izklopite modem zraven spada pa tudi računalnik in tv.
Sicer pa ne mislim kritizirat tebe ne telekom ampak resnica katero si povedala je ta da zavisi na kakšnega serviserja naletiš in koliko imajo napak.
Odgovorite s citatom
Staro 17.07.2008, 00:26
Ipod Uporabnik Ipod ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ipod
Član od: Mar 2006
Naslov: Down Under
Sporočila: 321

Citat:
Objavil-a PeTe Prikaži sporočila
Če je siol tak " bad ass " gigant na področju telekomukacij, pa naj zaposli dodatnih 10 ljudi za terensko delo...
Apancur sočustvujem s tabo...k sreč' sem sam prešel na T2 pred časom...od tega je že 3 mesece in nobene okvare, nobenega " štekanja ", nobenih izpadov...tolk o tem.
Seveda je t2 odporen na strele ne
Staro 17.07.2008, 08:13
Miheec Uporabnik Miheec ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2008
Naslov: Ljubljana - Fužine
Sporočila: 104

Ja seveda je. T-2 je zelo drag. Jaz mesečno plačujem Siol-u 37€ in če bi imel tak paket na T-2 bi plačeval 44€
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
Čakanje, odnos, popravilo, siola, strank

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:37.