Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.08.2008, 06:10
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81
Privzeto Re: Odnos Siola do strank - čakanje na popravilo

XORO, tipično piarovsko ... Vreme? Ja, vedno se najde krivec za slabo delovanje... Zakaj pa je potem ponekod manj težav z delovanjem Siola, čeprav imajo enako močne nevihte kot drugod, npr. v MS z okolico? Mislim, da je vse odvisno od osebja Siola na neki lokaciji, koliko pošteno je do svojih strank. Dokaz za to je Kal-El, vse ostalo pa je povedal še pihi06 ...

Ni razlike, če je vreme lepo ali slabo, vedno imam težave. Siol je po popravilu sam obljubil, da me bodo preklopili na drugo centralo. Nič o tem, kdaj bi to storili, če so že, pa niti ni pomembno, saj je stanje isto. Siolovo obećanje, glupom radovanje ...
Odgovorite s citatom
Staro 06.08.2008, 07:25
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Imaš težave na napeljavi? Glede tega Siol, neglede na to, da je del TK ne more narediti nič.
Menjat kable priklopit drugam?? To pa se ne naredi čez noč, tudi če ima občina interes za izbolšanje infrastrukture.

So se na tem forumu oglasili naročniki iz mestnega jedra oddaljeni vsega 300 m od centrale pa zadeva ni špilala... Žal xDSL povsod ne gre.

V našem koncu imamo zaradi "šlamparije" v projektni dokumentaciji /kot sem izvedel/ nadpovprečne sinhronizacije za te razdalje. Nekdo je pred dobrimi 10 leti, torej pred časom xDSL-a predpisal debelejše parice. Položili so jih glede na projekt...

Nazadnje uredil rock : 06.08.2008 ob 07:28.
Odgovorite s citatom
Staro 06.08.2008, 12:22
vojteh Uporabnik vojteh ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce vojteh
Član od: Nov 2006
Sporočila: 94

Pri meni že od nedelje ne dela TV,pa ni bila kriva nevihta,tako da se okvare ne pojavljajo ob nevihtah.Do danes mi še TV vedno ne dela.Na tehnično pomoč pa dajo študente.ki ti ne znajo nič povedat.
Odgovorite s citatom
Staro 06.08.2008, 18:29
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81

Ja, vojteh, le lažne obljube so jih ... Rock, od centrale sem oddaljena celih glomaznih 84 m. Glede napeljave pa infrastrukture pa je res vse narobe ...
Odgovorite s citatom
Staro 07.08.2008, 08:19
Boone Uporabnik Boone ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 118

Tudi pri nas internet (in TV) dela brez problema ob hudih neurjih.
Imam pa vse speljano preko prenapetostne zaščite in s tem ne mislim, da je modem na elektriko priključen preko zaščite, potem pa povezan z nezaščitenim STBjem, ki je zopet povezan z nezaščitenim TVjem. Vsak kabel, ki je povezan z rač. omrežjem, gre preko zaščite, pa naj bodo to električni, ethernet, telefonski ali pa kateri drug kabel.
Odgovorite s citatom
Staro 07.08.2008, 12:21
pihi06 Uporabnik pihi06 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Sporočila: 9

Boone sej ni problem ko prihaja do neviht, meni dela probleme tudi ko je sončno in pripeka. Gre se zato da imajo ponekod preobremenjene linije, čeprav tega niso in nebodo priznali. Ampak zakaj bi posodabljali centrale če jim tega ni potrebno, ker so pač v mojem okolišu edini ponudnik. Tako lahko več pokradejo. Upam pa da jih bo kdaj to teplo, sam osebno bom takoj zamenjal ponudnika ko bo to možno pa naj isti paket stane se 1x vec. Kaj mi pomaga poceni storitev če mi ne dela. Naj mi potem za vsakič ko mi ne dela en ali vec dni, ukinejo mesečno naročnino? Pa kakšne akcije to delajo, prvih 6 mesecev zastonj, sam tle bi se mogli dodati da ti pol časa ne deluje nič, kar se pa pomoči tiče je pa brez smisla izgubljati besede, malokdaj ve kdo na centru več od mene, kaj mi potem pomaga pomoč uporbnikom, edino kar znajo: ˝Gospod ali ste že poizkusili izključiti modem iz električnega omrežja˝, in priznam da sm ze kr malo elergičen na ta stavek, kaj ko bi gospodje na siolu poizkusili s čim drugim, recimo vržite modem čez okno. Vrjamem da je problem velikokrat tudi v nekakovostni mrezni opremi, iskra modem, a to je proizvedeno ekskluzivno za siol, za najmanjši možni denar?Lepo bi bilo če bi kdaj ta forum prebrala kakšna odgovorna oseba Siola, bi mogoče kej pomagalo, čeprav težko verjetno, zakaj le, sam so monopolisti in lahko delamo kar hočemo oz krademo kolikor hočemo. Oprostite izrazu ampak to ni nič drugega kot kraja.
Odgovorite s citatom
Staro 07.08.2008, 12:39
Pripravnik

Moja objava ni letela direktno nate, ampak bol na to splosno debato o izklapljanju med nevihtami.

Nazadnje uredil Boone : 07.08.2008 ob 13:17.
Odgovorite s citatom
Staro 07.08.2008, 13:41
pihi06 Uporabnik pihi06 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Sporočila: 9

Posplošuješ. Jaz osebno ne poznam nikogar, ki bi imel resne probleme s siolom, vedno o tem berem samo po forumih.

NE posplošujem, ker jih jst poznam pa kar nekaj, če mi ne vrjameš oz nam ne, lahko prides osebno preveriti. Prvih nekaj mesecev sm imel kockasto sliko, napako sm prijavilv dveh mesecih najmanj 10, imel sm 3 obiske serviserja na domu v dveh mesecih, in še bi lahko našteval.

Beleži izpade in reklamiraj račun.

Siol reklamira sorazmerno z obdobjem ko stvar ni delovala, se pravi da bi dobil nazaj v vsakem primeru drobiž(če seveda ne gre za vec tedenski izpad). Vendar se mi ne gre za denar ampak da bi stvar delovala kot mora oz kot so obljubljali (pogodba), tako da se ti ne splača reklamirati, ker imajo nek čuden izračun za reklamacije. Ko je treba reševati reklamacijo so njihove storitve smešno poceni, ob obračunu meseca pa nesramno drage.

Očitno je vaš okoliš (pa tudi naš, ker tudi pri meni ni alternative) nezanimiv za ostale ponudnike. Se nebi o tem raje razburjal pri njih? Siol/telekom pac ni kriv, ce ostalih ponudnikov tvoj/moj kraj ne zanima. Sedaj bo seveda nekdo privlekel na dan "argument" da telekom ovira ostale ponudnike, ampak to je ze stalnica med izgovori nesposobnih ponudnikov.

Se nebi strinjal da je nezanimiv, prej bi rekel da je neekonomično za njih, ker ima Telekom previsoke cene za najem telekomunikacijskega omrežja, oba pa veva da je njihovo omrežje v najinih okoliših edino.

Destvo je da se Siol obnaša arogantno do svojih strank, ker se zaveda da je monopolist in bo še nekaj časa dobro živel na naš račun.

Mislim da se bo potrebno obrniti za začetek na zavod za zaščito potrošnikov, pa naj oni to dajo v medije ali karkoli, pa tko naprej, ker bolj kot berem forume bolj mi je jasno da je tale Siol ena A nategancija in nič več, mislim da bom enormno začel zamujati z plačili računa siol, vse dokler mi ne poteče pogodba, oz za vsak najmanjši izpad oz tren slike na tvju bom pisal reklamacijo pa da jih vidimo junake. Kar pa se tiče številke 0801000 so gor sami brezvezniki ki ne vedo nič, studentje ki se nimajo kam dati dobijo službo na siolovem klicnem centru.

Nazadnje uredil pihi06 : 07.08.2008 ob 13:56.
Odgovorite s citatom
Staro 07.08.2008, 15:04
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 521

Temelj vsake storitve DSL operaterjev je (Telekomova) infrastruktura. In če je ta slaba, če so kabli napeljani po zraku, če je premer parice nizek, če je oddaljenost od centrale visoka, če je procent DLS uporabnikov visok in če so nihanja na parici visoka, potem bo storitev kateregakoli ISP-ja enako slaba, razlika se lahko pojavi le pri modemu in/ali na centrali.

Helpdesk pa so le študentje, ki z dejanskim funcioniranjem telekomovih tehničnih služb nimajo ničesar. Od njih tudi kaj drugega kot je nasvet "resetirajte modem" ali registracijo telefona ipd. zadev ne gre pričakovati, če je kaka resna napaka bodo to sporočili Telekomu in potem nam vsem lahko samo še bog pomaga (če Telekom ne bo ).

Sam sem imel pogoste prekinitve na liniji tako prej pri Siolu kot sedaj pri konkurenčnem operaterju (ta ima manj vsesplošnih prekinitev), pred meseci pa so nam (vseskupaj je naročila občina - Telekom sam od sebe še prdnil nebi) kable položili v zemljo. Kljub temu da je sinhronizacija ostala enaka se modem ne resetira cel mesec in še več, prekinitev takorekoč več ni. Od takrat naprej ima v celem mescu cca. 10 CRC napak, prej je bila ta številka dosežena v pol dneva.
Tako da edina rešitev za manjše število prekinitev in težav nasploh ni na helpdesku ali kje drugje, rešitev so telekomovi delavci, ki zamenjajo ostarelo kablovje in ga položijo v zemljo.
Odgovorite s citatom
Staro 07.08.2008, 16:50
Pripravnik

Delovanje je zelo odvisno od infrastrukture, ta pa je po večini stara. Tam, kjer je malo manj stara, deluje malce bolje, tam kjer je malo starejša, pa slabše.
Če si na slabih kablih, lahko zamenjaš 5 ponudnikov, pa boš na istem. Pri nas je kablovje dokaj novo, zato problemov ni veliko.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
Čakanje, odnos, popravilo, siola, strank

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:48.