Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 12.08.2008, 20:53
stLARA Uporabnik stLARA ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce stLARA
Član od: Apr 2004
Naslov: between angels and insects
Sporočila: 10.196
Privzeto Prenosnik do 850€ (prošnja za nasvet pri izbiri)

Sestra kupuje prenosnik za do 850€ in prosi za nasvet. Je že nekaj spraševala na nekem drugem forumu, tako da bom kar skopirala njen post na ta forum, saj bi rada slišala čim več različnih mnenj.

Prenosnik kupujem za študij in nameravam zanj odšteti največ 850€. Nisem preveč zahteven uporabnik in ne nameravam igrati kakšnih hudih igric, ker imam za to namizni računalnik. Pomembno mi je to, da bo vredu delal. Kot sem prebrala nazaj na forumu, najbolj priporočate Dell-ove prenosnike, pa tudi Toshiba se dostikrat pojavi med priporočljivimi. Zanima pa me, zakaj odsvetujete Acer-je. Meni se zdi cena glede na ponujeno kar ugodna. Če so res tako slabi, povejte zakaj, če imate kakšne izkušnje z njimi. Zanimajo me konkretne (slabe) izkušnje, ne pa predsodki. Kolikor sprašujem naokoli, nekateri pravijo, da so dobri, drugi pa, da ne, nihče pa ne poda tehtnega razloga, zakaj.

Približna specifikacija:
-ločljivost 15" ali 17" (je bolj priporočljiv manjši zaradi prenašanja, ali večji?)
-procesor nad 1,9
-grafična 256
-nad 2G RAM

Ogledanega imam Acer Aspire 7520G in Toshibo A300D-126v BigBangu:
http://www.bigbang.si/katalogi/katalogBB9jul08mail.pdf

Že vnaprej vem, da mi boste priporočili Toshibo, sem pa na splošno bolj nagnjena k Acer-jem. Zanima me, kaj menite o tem Acer-ju, če se splača, pa tudi, kateri prenosnik bi mi še priporočili glede na podatke, ki sem jih že navedla.
Staro 12.08.2008, 21:28
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474
Privzeto Re: Prenosnik do 850€ (prošnja za nasvet pri izbiri)

Brat ima Lenovo 3000 N200 in je zelo soliden računalnik, ima vse kar potrebuješ za študijsko delo (in za zabavo, resno delo...skratka za vse), baterija dobro drži...skratka je v razredu Dell-a in Toshibe in je boljši kot Acer. Če hočeš imeti pa še boljše si pa oglej dražje serije Lenovo, ampak tega ne potrebuješ. N200 je najboljša ponudba med specifikacijami in ceno.

Sicer pa kot opažam nimaš pojma o čem se govori, saj za študijsko delo nikakor ne potrebuješ več kot 2 Gb rama in grafike s 256 Mb spomina, to so že gamerske specifikacije, za študij in delo je zadosti tudi 512 Mb rama in 128 Mb spomina na grafični ali manj.

Sicer pa če ni nujno, da ima laptopa si naj nabavi stacionarni računalnik, cene se pa začnejo pri 200-300€ (brez monitorja) +še en LCD 19" za 150€ in to je to.

Nazadnje uredil tom777 : 12.08.2008 ob 21:32.
Staro 12.08.2008, 21:44
Odvisnik

Citat:
Objavil-a tom777 Prikaži sporočila

Sicer pa kot opažam nimaš pojma o čem se govori, saj za študijsko delo nikakor ne potrebuješ več kot 2 Gb rama in grafike s 256 Mb spomina, to so že gamerske specifikacije, za študij in delo je zadosti tudi 512 Mb rama in 128 Mb spomina na grafični ali manj.
Ne da nimam pojma, ne bi pa imela preslabega računalnika in ga ne bi menjala vsako leto. Gledala sem po cenah in toliko sem pač pripravljena dat za njega, sicer bi si pa lahko kupila tudi računalnik za 450€. Poglavitni namen tega posta pa je, da zvem, zakaj tako grajajo Acer.
Staro 12.08.2008, 22:11
extr3m3 Uporabnik extr3m3 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2005
Naslov: Kranj
Sporočila: 84

Pomoje s temle ali temle! nimaš kaj za zgrešit.
Staro 12.08.2008, 22:58
kosta Uporabnik kosta ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2008
Sporočila: 81

Če ti je acer ok, pol tole --> Acer TravelMate 5720G-832G25, drugače pa tole --> HP Compaq 6710b

moj predlog pač...
Staro 13.08.2008, 18:14
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474

Mislim, da če bi imela en laptop, star 3, 4, 5 let s centrino procesorjem bi bil danes še zmeraj dovolj zmogljiv za delo, ki bi ga opravljala na njem kot študentka in ga ne bi bilo treba menjati vsako leto kot praviš (in pričakuješ od cenejših laptopov), razen če imaš preveč denarja in nimaš kam z njim potem si kupi laptop, ki je 800€, vendar ga ne boš imela nič dalj kot tistega za 500€, za delo bo pa še zmeraj dober najmanj 10 let, če ne bo prej crknil.

Acer še ni tako uveljavljena firma kot npr. Dell, IBM (Lenovo), Toshiba... mogoče imajo pri Acerju res boljše performanse za nižjo ceno, vendar je tukaj tudi boljša baterija, kakovost izdelave, izbira boljših materjalov za izdelavo, ugled firme, dober helpdesk, garancija... to so stvari, ki pa jih imajo uveljavljene firme čeprav tudi uveljavljene firme imajo svoje hibe in kake ponesrečene serije, tako da danes ne veš več kaj kupiti, vendar jaz še zmeraj prisegam na neko uveljavljeno firmo.

Nazadnje uredil tom777 : 13.08.2008 ob 18:24.
Staro 13.08.2008, 21:20
DINAMIK Uporabnik DINAMIK ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 254

Če hočeš imeti nekaj časa mir, si kupi Toshibo numero1 med prenosniki in 15,4 zaslon,ker 17col je že prevelika kišta.Lp

Nazadnje uredil DINAMIK : 13.08.2008 ob 21:23.
Staro 13.08.2008, 22:15
Odvisnik

no, kupil se bo en Asus, je prišel nasvet od enega "strokovnjaka". Itak ni nobena stvar za vedno, specifikacije pa ima ta model (ne vem točno cifer, nekaj okoli X50SL) res odlične, tako da verjetno že bo uporaben.

Nazadnje uredil stLARA : 13.08.2008 ob 22:21.
Staro 14.08.2008, 08:20
kosta Uporabnik kosta ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2008
Sporočila: 81

Citat:
Objavil-a tom777 Prikaži sporočila
Acer še ni tako uveljavljena firma kot npr. Dell, IBM (Lenovo), Toshiba... mogoče imajo pri Acerju res boljše performanse za nižjo ceno, vendar je tukaj tudi boljša baterija, kakovost izdelave, izbira boljših materjalov za izdelavo, ugled firme, dober helpdesk, garancija... to so stvari, ki pa jih imajo uveljavljene firme čeprav tudi uveljavljene firme imajo svoje hibe in kake ponesrečene serije, tako da danes ne veš več kaj kupiti, vendar jaz še zmeraj prisegam na neko uveljavljeno firmo.
No ja, tut o novih Lenovo prenosnikih bi se dalo marsikaj rečt... odkar so firmo prodali na kitajsko so tile novi prenosniki ko so kitajci svojo pamet notr vnesli dost slabši od prejšnih... strai thinkpadi pa absolutno so stvarce ki so kvalitetne in so delale ugled firmi...

Drugače pa glede same kvalitete in vsega se vidi že po garanciji katero ti dajo... V HPjevih so kvalitetni deli in ti brez skrbi dajo 3 leta, pri acerju recimo mislim da si pod dobenim pogojem ne upajo dat 3 leta garancije...

Nazadnje uredil kosta : 14.08.2008 ob 08:23.
Staro 16.08.2008, 11:22
el_juero Uporabnik el_juero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce el_juero
Član od: Apr 2006
Sporočila: 116

17 palčni je po mojem prevelik, če je njegov osnovni namen mobilnost pa če delovni prostor ne bo ravno samo na mizi. Jaz ga imam 17 samo ga imam predvsem za domačo uporabo in obvezno na mizi. Ni mi sicer prevelik, samo če bi bil 15-ka tudi ne bi bilo nič narobe.

Značke
850€, izbiri, nasvet, prenosnik, prošnja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
tih, poceni in kakovosten prenosnik elephant Računalništvo in internet 4 13.07.2008 23:25
Prenosnik do 850€ zlatko69 Računalništvo in internet 4 18.06.2008 19:09

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:07.