Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 24.02.2009, 11:38
mrki62 Uporabnik mrki62 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mrki62
Član od: Feb 2007
Sporočila: 287
Privzeto Re: Kdo bo napravil red v slovenskem zdravstvu?

Kdo bo napravil red v slovenskem zdravstvu?

Spremeniti sistem izobraževanja ,........... po srednji šoli obvezno sprejemne izpite .
Sedaj tisti , ki so naredili srednjo zdravstveno , sploh nimajo možnosti študirati za zdravnika - to lahko počnejo samo privilegiranci = gimnazijci !
V kolikor bi se uvedli sprejemni ispiti , potem bi zdravstvo dobilo kompetentne osebe , ki so se že po osnovni šoli odločili da bodo v zdravstvu .
Tako so nesposobnjaki prišli po sistemu , ki so ga izoblikovali hoštaplerji , ki skrbijo sa svoje izbrane otroke : od rojstva - fakultete .
Staro 24.02.2009, 12:01
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Podpišem.!
Staro 24.02.2009, 16:27
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Nisem vedela, da za sprejem na Medicinsko fakulteto ni več sprejemnih izpitov. Dolgo vrsto let so bili - in ti ljudje, ki so zdaj sredi svojih zdravstvenih karier so tisti, ki so na faks prišli preko sprejemnih izpitov. Torej?

Kompetentne osebe se pri starosti 14 ali 15 let lahko nezmotljivo odločajo o tem, za kakšen poklic bi bili primerni in kaj bi radi delali vse življenje? Ah, daj no ...
Staro 24.02.2009, 21:07
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Babi2 Prikaži sporočila
Nisem vedela, da za sprejem na Medicinsko fakulteto ni več sprejemnih izpitov. Dolgo vrsto let so bili - in ti ljudje, ki so zdaj sredi svojih zdravstvenih karier so tisti, ki so na faks prišli preko sprejemnih izpitov. Torej?
Še enkrat ; gimnazijci z lahkoto se upišejo na fakulteto za zdravnika a tisti s srednjo zdravstveno samo na fakulteto za višjo medicinsko sestro - kapiš ?
Citat:
Kompetentne osebe se pri starosti 14 ali 15 let lahko nezmotljivo odločajo o tem, za kakšen poklic bi bili primerni in kaj bi radi delali vse življenje? Ah, daj no ...
Kompetentne osebe v tem smislu , da imajo za sabo že 4 leta izobraževanja in prakse .
Kaj so splošni zdravniki ?
To so tisti , ki nič ne znajo , razen da napišejo napotnico za tega ali onega specijalisto .
cca 70 % posla v zdravstvenem domu medicinska sestra opravi , a ostalo zdravnika , ki je s pomočjo gimnazije prišel na fakulteto in je normalno da zdravnik premalo ima izobraževanja za seboj .
Staro 25.02.2009, 14:02
Uporabnik

Citat:
Objavil-a mrki62 Prikaži sporočila
Še enkrat ; gimnazijci z lahkoto se upišejo na fakulteto za zdravnika a tisti s srednjo zdravstveno samo na fakulteto za višjo medicinsko sestro - kapiš ?
Očitno si povsem prezrl moj odgovor, ali pa ga res ne razumeš? Bom ponovila:
Zdravniki, ki so sedaj nekje na polovici svoje delovne dobe, so tisti, ki so na Medicinsko fakulteto prišli s SPREJEMNIM IZPITOM. To so hkrati isti ljudje, zaradi katerih "šimfamo" zdravstvo. Torej, kakšen plus so prinesli sprejemni izpiti?
A zdaj razumeš, kaj ti razlagam???

Citat:
Kaj so splošni zdravniki ?
To so tisti , ki nič ne znajo , razen da napišejo napotnico za tega ali onega specijalisto .
cca 70 % posla v zdravstvenem domu medicinska sestra opravi , a ostalo zdravnika , ki je s pomočjo gimnazije prišel na fakulteto in je normalno da zdravnik premalo ima izobraževanja za seboj .
Glede na tole tvojo izjavo sta dve možnosti za njen nastanek:

1. ali popolnoma nič ne veš o delu, znanju in odgovornosti posameznih profilov v zdravstvu,
2. ali pa si zagrenjen medicinski "brat"/sestra/tehnik, ki kaj več kot srednje šole ni uspel narediti zaradi svojih pomanjkljivih sposobnosti (kar nakazuje že pomanjkanje znanja slovnice in pravopisa), pa hoče krivdo za to pripisati sistemu.
Staro 26.02.2009, 12:08
Pripravnik

Citat:
Očitno si povsem prezrl moj odgovor, ali pa ga res ne razumeš? Bom ponovila:
Zdravniki, ki so sedaj nekje na polovici svoje delovne dobe, so tisti, ki so na Medicinsko fakulteto prišli s SPREJEMNIM IZPITOM. To so hkrati isti ljudje, zaradi katerih "šimfamo" zdravstvo. Torej, kakšen plus so prinesli sprejemni izpiti?
A zdaj razumeš, kaj ti razlagam???
Da , jasno mi je , ampak ti isti zdravniki so v času sprejemnih ispitov bili eni od najbolj sposobnih v Evropi , bili so cenjeni in odgovorni do dela .
Sedaj je sistem v šolstvu takšen kakršen pač je in s tem se ta sistem prenaša tudi na teren .

Citat:

Glede na tole tvojo izjavo sta dve možnosti za njen nastanek:

1. ali popolnoma nič ne veš o delu, znanju in odgovornosti posameznih profilov v zdravstvu,
2. ali pa si zagrenjen medicinski "brat"/sestra/tehnik, ki kaj več kot srednje šole ni uspel narediti zaradi svojih pomanjkljivih sposobnosti (kar nakazuje že pomanjkanje znanja slovnice in pravopisa), pa hoče krivdo za to pripisati sistemu.
Da ne bo pomote , za sabo imam dobrih 28 let delovne dobe in sem marsikje delal , tako da predobro vem kako se je v zdravstvu prej in kako se danes dela .
Prej so zaposleni na vseh panogah imeli odgovornost .
A sedaj ?
V čemu je problem ?
Sistem je ta, ki narekuje pravilo igre .

2. ne , nisem medicinc in nimam niti srednje izobrazbe ampak zgolj poklicno , kar še ne pomeni da ne bi smel pisati tudi drugačne resnice .
Mogoče ti tipkaš iz službe , kar pri meni ni mogoče , pa spotoma misliš da službeni internet ima neki privilegij nad nam navadnim smrtnikom
Kar se tiče pravopisa in slovnice ; yebat ga , nisem Sloven`c in se trudim po svojih močeh
Nisem tudi državni uradnik , da bi moral biti podkovan na tem področju
Staro 26.02.2009, 15:13
zlato Uporabnik zlato ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zlato
Član od: Jun 2005
Sporočila: 191

Citat:
Da , jasno mi je , ampak ti isti zdravniki so v času sprejemnih ispitov bili eni od najbolj sposobnih v Evropi , bili so cenjeni in odgovorni do dela .
Sedaj je sistem v šolstvu takšen kakršen pač je in s tem se ta sistem prenaša tudi na teren .

Da ne bo pomote , za sabo imam dobrih 28 let delovne dobe in sem marsikje delal , tako da predobro vem kako se je v zdravstvu prej in kako se danes dela .
Prej so zaposleni na vseh panogah imeli odgovornost .
A sedaj ?
V čemu je problem ?
Sistem je ta, ki narekuje pravilo igre .

2. ne , nisem medicinc in nimam niti srednje izobrazbe ampak zgolj poklicno , kar še ne pomeni da ne bi smel pisati tudi drugačne resnice .
Mogoče ti tipkaš iz službe , kar pri meni ni mogoče , pa spotoma misliš da službeni internet ima neki privilegij nad nam navadnim smrtnikom
Kar se tiče pravopisa in slovnice ; yebat ga , nisem Sloven`c in se trudim po svojih močeh
Nisem tudi državni uradnik , da bi moral biti podkovan na tem področju
Bravo mrki se podpišem pod tvoj post vrednot nimajo so nečloveški, vulgarni nekateri celo vzvišani in arogantni. vse to je treba odpraviti in gledati na bolnika kot na človeka in ne to sao takrat ko je pred njimi sorodnik prijatelj ali znanec. niso vsi enaki so tudi svetle izjeme, ki pa so bistveno premalo plačani za svoje delo in odnos do bolnika.
Staro 26.02.2009, 16:19
Uporabnik

Citat:
Saj ne boš verjel, ampak tale tvoj post mi je pa res všeč, čeprav se seveda z vsem ne bi mogla strinjat. .

PS. Ne, ne pišem v službi, ampak lepo udobno doma. Lepo je biti penzionist ...
(po tem, ko je bila penzija prislužena v zdravstvu).
Staro 14.03.2009, 22:58
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Sporočila: 2.292
Privzeto Prikrivanje zdravniških napak - Nekrep

žurnal24.si
Ljubljana | 14. 3. 2009, 20:34 | K. Kl./STA |
Nekrepova želi videti original

Mama Bora Nekrepa, Tatjana Nekrep, si želi videti originalno izvedensko mnenje glede ravnanja zdravnikov pri zdravljenju njenega sina.

Po pisanju Večera namerava Tatjana Nekrep s pomočjo odvetnika pridobiti originalni izvod izvedenskega mnenja in ga nato primerjati s prevodom.

Na Zdravniški zbornici pa pojasnjujejo, da so bila izvedenska mnenja le del dokumentacije, ki je vodila do zaključnih sklepov v primeru Nekrep. Sklepi odbora zbornice za strokovno-medicinska vprašanja in izvedenskega mnenja Wolfganga Sperla se namreč razhajajo. Zbornica pojasnjuje, da je odbor preučil še vrsto drugih dokumentov, opravili so tudi pogovor z zdravnikoma.

----------------------
Sprašujem se, koliko časa bo lahko posameznica ali nekaj posameznikov prikrivalo zdravniške napake in ščitilo svoje varovanke in varovance? Sprašujem se, če ni to kaznjivo dejanje? Navsezadnje, če prikrivaš dejstva, ki bi lahko bistveno pripomogla k preiskavi in razkritju storilca, si sostorilka/sostorilec.

Drugo, še bolj boleče pa je, da zavoljo takih packarij izgubljajo ugled in spoštovanje vsi drugi zdravniki in zdravnice. Koliko jih je, ki zavzato in s polno odgovornostjo opravljajo svoje delo. A, se nehote znajdejo v istem košu gnilih sadežev družbe.

Navsezadnje bi vprašala asist.Gordano Živčec Kalan, dr. med., če lahko mirno spi, jo nič ne peče vest? Je človeško življenje manj vredno od kariernega vzpona?

Kdaj se bo tudi pri nas začela voditi statistika zdravniških napak? Ali pa gospa Kalan misli, da so ona in njeni kolegi in kolegice nezmotljivi? Statistika po svetu kaže drugače.

http://www.zurnal24.si/cms/zstil/zdr...98778#comments
Staro 15.03.2009, 10:35
Uporabnik
Privzeto Re: Prikrivanje zdravniških napak - Nekrep

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Navsezadnje bi vprašala asist.Gordano Živčec Kalan, dr. med., če lahko mirno spi, jo nič ne peče vest?
Vest? Kakšna vest?? Je kdo pri tej osebi morda kdaj opazil, da bi utegnila nekje globoko v sebi skrivati ta abstraktni pojem?

Značke
aparature, čakajo, kdo, napak, napravil, nekrep, nova, pacietni, prikrivanje, red, reforma, samevajo, slovenskem, zdravniških, zdravstvena, zdravstvu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Plonkci, vaje, referati , slovarji ..... JohnnyEnglish Izobraževanje in šola 10 11.11.2014 14:43
mene zanima, kje, iščem, prevodi, seminarske ... orion_83 Izobraževanje in šola 217 18.08.2011 09:57
Vse ankete in podobno... ali prosim izpolni anketo ViSoKa180 Izobraževanje in šola 138 14.05.2010 21:31
Kaj menite o našem zdravstvu? whitefish Zdravje 67 28.12.2007 18:34
problem v zdravstvu, ki se tiče nas vseh! alpina Slovenija 79 29.01.2007 18:48

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:24.