Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 15.03.2009, 15:09
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: Kdo bo napravil red v slovenskem zdravstvu?

Ja Babi2, priznam, zmotila sem se, ko sem spraševala o vesti. Pri bolestno ambiciozni osebni res ne moreš spraševati o vesti.
Staro 15.03.2009, 23:11
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641
Privzeto Re: Prikrivanje zdravniških napak - Nekrep

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
žurnal24.si
Ljubljana | 14. 3. 2009, 20:34 | K. Kl./STA |
Nekrepova želi videti original

Mama Bora Nekrepa, Tatjana Nekrep, si želi videti originalno izvedensko mnenje glede ravnanja zdravnikov pri zdravljenju njenega sina.

Po pisanju Večera namerava Tatjana Nekrep s pomočjo odvetnika pridobiti originalni izvod izvedenskega mnenja in ga nato primerjati s prevodom.

Na Zdravniški zbornici pa pojasnjujejo, da so bila izvedenska mnenja le del dokumentacije, ki je vodila do zaključnih sklepov v primeru Nekrep. Sklepi odbora zbornice za strokovno-medicinska vprašanja in izvedenskega mnenja Wolfganga Sperla se namreč razhajajo. Zbornica pojasnjuje, da je odbor preučil še vrsto drugih dokumentov, opravili so tudi pogovor z zdravnikoma.

----------------------
Sprašujem se, koliko časa bo lahko posameznica ali nekaj posameznikov prikrivalo zdravniške napake in ščitilo svoje varovanke in varovance? Sprašujem se, če ni to kaznjivo dejanje? Navsezadnje, če prikrivaš dejstva, ki bi lahko bistveno pripomogla k preiskavi in razkritju storilca, si sostorilka/sostorilec.

Drugo, še bolj boleče pa je, da zavoljo takih packarij izgubljajo ugled in spoštovanje vsi drugi zdravniki in zdravnice. Koliko jih je, ki zavzato in s polno odgovornostjo opravljajo svoje delo. A, se nehote znajdejo v istem košu gnilih sadežev družbe.

Navsezadnje bi vprašala asist.Gordano Živčec Kalan, dr. med., če lahko mirno spi, jo nič ne peče vest? Je človeško življenje manj vredno od kariernega vzpona?

Kdaj se bo tudi pri nas začela voditi statistika zdravniških napak? Ali pa gospa Kalan misli, da so ona in njeni kolegi in kolegice nezmotljivi? Statistika po svetu kaže drugače.

http://www.zurnal24.si/cms/zstil/zdr...98778#comments

Pri vsem tem pogrešam organ, ki bi varoval in zastopal bolnike. Poročilo odbora in izvedencev bi morali proučiti strokovnjaki pooblaščeni s strani bolnikov, saj od ZZS ne moremo pričakovati nepristranskega ravnanja.

V primeru Bor Nekrep namreč vidim neverjeten skupek čudnih dejstev.
Zdravnica je bila v službi do 16:00, nato dežurna do jutra - 24 ur.
Prva krvna slika brezhibna? Na drugi močno presežen amonijak, na kar so zdravnico iz laboratorija dvakrat opozorili, ona pa se ni odzvala, ker je verjetno spala, zato je starša, ki ju tudi niso pustili do sina, do jutra nista mogla kontaktirati.
Reagira šele drug zdravnik, ki pride v službo dopoldne.

In temu Odbor ZZS reče zmotno vrednotenje? Kaj za Vraga pa lahko zdravnik med spanjem vrednoti?
Pa še razlika med zmoto in napako. Če žena v našega dizla natoči benzin, je to zmota, če pa to naredi črpalkar je napaka! In točno za to gre, poleg vsega ostalega, za zdravniško napako, povezano z ogromno mero površnosti, malomarnosti, vzvišenosti in popolnoma neprimernega odnosa do staršev.

http://www.zurnal24.si/bor-nekrep-zb...lovenija/98037

To, da dežurni zdravniki dobivajo mastno plačilo za spanje, pa vem iz lastnega primera, ko sem sredi noči pripeljal hčerko s hudimi trebušnimi krči. Sestra je šele po nekaj grožnjah in grdih pogledih šla poklicat zdravnico. Ta se je po četrt ure vsa krmižljava le privlekla v ordinacijo in si, med godrnjanjem o pretiravanju pacientov, zapenjala haljo.

Staro 24.03.2009, 17:01
capinski Uporabnik capinski ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2009
Sporočila: 20

Poklicnega voznika ki zakrivi nesrečo z smrtnim izidom čaka nekaj let zapora.
Zdravnika ki zakrivi smrt zaradi šlamparije in malomarnosti pa ............., zato se bodo takšne smrti dogajale še naprej.
Staro 24.03.2009, 18:11
Mojster

Ko bomo začeli take zdravnike spravljati na sodišče, se bojo stvari gotovo izboljšale. Na sodišče pa bi morali spraviti tudi zdravniško zbornico z njeno predsednico vred zaradi prikrivanja in namernega zavajanja.
Upam, da jih bosta Starša Bora Nekrepa tožila.

Staro 24.03.2009, 19:22
capinski Uporabnik capinski ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2009
Sporočila: 20

Na naših sodiščih ne bosta dosegla kaj več kot ta dva meseca dopusta , mogoče pozneje na Evropskem.
Staro 25.03.2009, 00:43
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Nad razsodbo sem lahko samo globoko razočarana. Kako hudo je šele družini Nekrep?

Bodo zmogli in nadaljevali bitko? Za Roka je žal prepozno, a za naše otroke, vnuke, za nas same še ni prepozno. Jih bomo podprli v tej bitki ali pa bodo v množici ostali sami in osamljeni?

Od njihovega zagovornika pričakujem sugestijo, kako bi jim lahko pomagali, da se primer res ne bi zaključil z dvema mesecema suspenza?
Staro 25.03.2009, 08:48
LinkSyS Uporabnik LinkSyS ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 285

Nimajo tam gori v MB neke tete, ki naj bi varovala pravice bolnikov?
Aja, Bor je že mrtev.
Staro 25.03.2009, 11:07
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Nad razsodbo sem lahko samo globoko razočarana. Kako hudo je šele družini Nekrep?

Bodo zmogli in nadaljevali bitko? Za Roka je žal prepozno, a za naše otroke, vnuke, za nas same še ni prepozno. Jih bomo podprli v tej bitki ali pa bodo v množici ostali sami in osamljeni?

Od njihovega zagovornika pričakujem sugestijo, kako bi jim lahko pomagali, da se primer res ne bi zaključil z dvema mesecema suspenza?
Upam, da bosta nadaljevala z bitko, me je pa strah naših sodišč.
Staro 25.03.2009, 11:53
mihagr Uporabnik mihagr ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce mihagr
Član od: Feb 2006
Sporočila: 23

Pozdravljeni!

capinski : Poklicnega voznika ki zakrivi nesrečo z smrtnim izidom čaka nekaj let zapora.
Zdravnika ki zakrivi smrt zaradi šlamparije in malomarnosti pa .............,

S srcem sem popolnoma na strani Borovih staršev, nimam nikogar v zdravstvu, na (mojo) žalost nikogar tudi ne poznam, tudi sam bi si sedajle oz. že pred enim mesecem želel drugačno, ali pa vsaj hitrejšo obravnavo mojega zdravstvenega problema, ampak .....
In, da mi ne bi kdo očital, kaj pa ti veš kako je če zboli otrok, ne bo šlo, imam dva odrasla otroka in tudi že eno vnukinjo!
Poizkusil pa bom biti kratek in bom v en stavek ali pa dva strnil vse kar mislim o, o čem že?
V poklic voznika ni vgrajeno zakrivljanje nesreč, morda celo s človeškimi žrtvami in marsikdaj zelo enostavno lahko končamo vso stvar z ugotovitvijo: BILA JE NESREČA! Voznik ni bil alkoholiziran, niti ničesar drugega mu ne moremo "pripeti", morda, če bi se v tistem trenutku drugače odločil ...., zato je stvar končana!
Sedaj pa poglejmo zdravnika/co, njim pa naj bi bilo "vgrajeno" v zavest, šolanje in zdravniško prisego, predvsem reševanje človeških življenj in sedaj ponavljam: ... ni bil alkoholiziran, niti ničesar drugega mu ne moremo "pripeti", samo v nekem trenutku se je napačno odločil/la. Pa še več, kaj če je taka oseba od nesrečnega slučaja naprej uspela rešiti hudih težav, morda smrti še enega, dva morda tri bolnike. Dajmo jo, takoj zapret, in doživljensko kaznovat. Morda se bojo pa le naučili delati brez napak in vsakič rešiti vsakega, ki ga "dobijo v roke"!
Ne, ljudje bodimo pošteni, kaznovalna politika mora biti drugačna, pri prvi dokazani napaki, suspenz tri mesece, pri drugi dokazani eno leto, pri tretji stalen odvzem licence, čez tri leta možnost ponovnega zagovora doktorske specializacije (ali kar koli že imajo)!
Ker drugače res ne bomo imeli več nikogar, ki bi nas zdravil in jaz bom še potreboval zdravnika, jutri bolj kot danes!

Aja, še nekaj bi povedal, samo kot zanimivost.
Imam prijatelja, ki je pred leti doživel prometno nesrečo, skratka vsa policijska poročila, pa zdravniški izvidi (on nealkoholiziran, drugi voznik pa, itd....), pa sojenje, pa zavarovalnica in pritožbe in zavlačevanje nasprotne stranke in na koncu sodnica vpraša prijatelja, NO PA DAJTE MI POVEDAT, KAJ BI PA VI LAHKO ŠE STORILI, DA BI PREPREČILI NESREČO? In kaj je v besu, naveličan vsega odgovoril prijatelj?
JA GA.SODNICA, LAHKO BI ŠE NEKAJ NAREDIL! "KAJ?" vpraša sodnica. LAHKO BI OSTAL DOMA, DA BI SE PIJANCI LAHKO V MIRU VOZILI OKOLI IN SE ZALETAVALI! In zato bi skoraj fasal kazen razžalitve sodišča!

Na žalost niso šle vse misli v dva stavka in lep pozdrav

Nazadnje uredil mihagr : 25.03.2009 ob 12:03.
Staro 25.03.2009, 23:58
Mojster

Citat:
Objavil-a mihagr Prikaži sporočila
Ker drugače res ne bomo imeli več nikogar, ki bi nas zdravil in jaz bom še potreboval zdravnika, jutri bolj kot danes!
Citiral sem samo stavek, ki me je močno zmotil. Gre za dokaz tipične slovenske ponižnosti, ko imamo opravka z "bogovi" v belem, črnem (Armaniju), uniformi in podobnih znamenjih nepogrešljivih in nezmotljivih.
Ta stavek sem nedolgo tega, v skoraj enaki obliki, slišal iz ust visokega predstavnika zdravniške oligarhije. Gre za tipično demagoško nakladanje in posploševanje z namenom zavajanja tistih, ki se jim ne da misliti z lastno glavo.
To je ta ista oligarhija, ki je dokončno zafurala naše zdravstvo. To so ljudje, ki so odgovorni za brezmejno razmetavanje zdravstvenega denarja, to so tisti, ki preprečujejo, da bi se izšolalo potrebno število zdravnikov, odgovorni so za čakalne dobe, neustrezno in nezadostno opremo, za preobremenjeno osebje, ki po dolgih urah dela in dežuranja lahko naredi napake, ki jih spočito ne bi in za predrago plačane zaposlene, ki si tega ne zaslužijo ter za premalo plačane tiste, ki si zaslužijo več.
In ne čisto na koncu so odgovorni tudi za to, da imamo v zdravstvu ljudi, ki tja ne sodijo.
V primeru Nekrep ne govorimo o tisti veliki večini zdravstvenega osebja, ki se trudi, da bi za bolnika naredili največ kar se da. Govorimo o tistem neizbežnem odstotku zaposlenih, ki jih najdemo v vseh dejavnostih, o tistih, ki ne znajo, nočejo in se jim ne da.
Nimam nobenega razloga, da staršem Bora Nekrepa ne bi verjel prav vsega, kar sta povedala. Imam pa cel kup razlogov, da ne verjamem zdravnici in zdravniški zbornici.
In prav v tem tiči razlog za vse večje nezaupanje bolnikov do našega sistema zdravstva. Odtujil se jim je in nanje gleda zviška, kot, da so tukaj bolniki zaradi zdravnikov in ne obratno.

Značke
aparature, čakajo, kdo, napak, napravil, nekrep, nova, pacietni, prikrivanje, red, reforma, samevajo, slovenskem, zdravniških, zdravstvena, zdravstvu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Plonkci, vaje, referati , slovarji ..... JohnnyEnglish Izobraževanje in šola 10 11.11.2014 14:43
mene zanima, kje, iščem, prevodi, seminarske ... orion_83 Izobraževanje in šola 217 18.08.2011 09:57
Vse ankete in podobno... ali prosim izpolni anketo ViSoKa180 Izobraževanje in šola 138 14.05.2010 21:31
Kaj menite o našem zdravstvu? whitefish Zdravje 67 28.12.2007 18:34
problem v zdravstvu, ki se tiče nas vseh! alpina Slovenija 79 29.01.2007 18:48

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:11.