Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 05.10.2005, 09:47
CaptainBlackAdder Uporabnik CaptainBlackAdder ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce CaptainBlackAdder
Član od: Jun 2005
Sporočila: 1.754
Privzeto Praga

Za podaljšan vikend mislim iti v Prago, pa me zanima, če imate kake nasvete glede hrane, barov, ogledov in prenočevanja.

Hvala!

__________________________________________________ ________
Baldrick, believe me, eternity in the company of Beelzebub and all his hellish instruments of death will be a picnic compared to five minutes with me and this pencil if we can't replace this dictionary.
Staro 10.10.2005, 00:05
Nincha
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Majo baje dober seks muzej v Pragi. Tazga v stilu "Seks od prazgodovine pa do danes"

Drgac pa, bla sm tm 2x, obakrat blo mega. Cene take k v SLO, sam pir je mal bl pocen, pa vec izbire mas.

So me skor 2x ogulfal.
1. na bencinski - sm placala z 20E in sem dobila 18E nazaj v mini kovancih, pa se to skupi, ko sm prestela sam enih 14,15E. Pol sem se probala neki po ANG menit s tisto prodajalko, sam je blo lazje po slovensk. Nc jim ni jasn. Ne se matrat s ksnim tujim jezikom, SLO najbl zaleze

Potem 2. pa v menjalnici denarja, ko sm hotla krone kupit.

Ne pravm, da so kradlivci al pa karkol, sam pazi, ce placujes z Evri, kako ti zaokrozujejo in vracajo dnar.

Staro 12.11.2005, 16:15
nickyta Uporabnik nickyta ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce nickyta
Član od: Dec 2003
Naslov: Foksy
Sporočila: 12.788
Privzeto

Če smo že ravmp na Češkem..

Mi gremo v Brno.

pa me zanima kaj se tam res, ampak res splača odledat.
Vem da se splača pit veliko piva k je pocen.

In kje oz. kateri pubi so fajn??

če kdo ve??

Parva scintilla saepe magnam flamam excitat!
Staro 12.11.2005, 16:51
maksimum Uporabnik maksimum ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce maksimum
Član od: May 2004
Sporočila: 1.484
Privzeto

Slovenščina pride zelo prav, bolj kot kakšen drug tuj jezik. Samo govori počasi in razumljivo pa te bodo sigurno razumeli.

Imajo nižji standard kot pri nas in so cene malček nižje. V mestnem jedru je pa malo dražje.
Staro 20.11.2005, 20:23
Smarty Uporabnik Smarty ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smarty
Član od: Sep 2002
Sporočila: 25.822
Privzeto

Jst vem, da sm bla, kej več se pa ne spomnem.

Aja, mraz je blo...pa vsi so pivo pil, pa dobr smo jedl.

Kaj bomo dobrega jedli?
Staro 11.12.2005, 11:11
vladimirp Uporabnik vladimirp ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Naslov: NM
Sporočila: 7
Privzeto Re: Praga

Citat:
Objavil-a CaptainBlackAdder
Za podaljšan vikend mislim iti v Prago, pa me zanima, če imate kake nasvete glede hrane, barov, ogledov in prenočevanja.

Hvala!

__________________________________________________ ________
Baldrick, believe me, eternity in the company of Beelzebub and all his hellish instruments of death will be a picnic compared to five minutes with me and this pencil if we can't replace this dictionary.
Predvidevam, da si že opravil s Prago in da si se imel fajn.

Za bodoče popotnike v tujino sporočam :
v tujini dvigujte denar z navadno bančno Maestro kartico BA.
  1. Provizija je minimalna ca 400 Sit/ enkratni dvig (transakcija je možna če imaš denar na računu).
  2. Nimaš občutek da te v lokalnih menjalnicah goljufajo.
Bistveno dražja je varijanta dviga denarja z Mastercard in podobnimi karticami. Plačilo za dvig pa pride pozneje, ponavadi ko se že vrneš domov.
Lepo popotovanje.

Vladimir
Staro 11.12.2005, 21:18
Škrlatka Uporabnik Škrlatka ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Škrlatka
Član od: Jan 2004
Sporočila: 11.544

tako je v hotelu mora maldina plačat vedno 10 evrov vnparej, tujci niso zaželeni, pazi pri hrani, ker pri njih couver pa se napitnino jim mors dat, orubijo te v trenutku, pa nikoli ne jej v strogem centru,
Staro 12.12.2005, 22:22
Štrudl Uporabnik Štrudl ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Štrudl
Član od: Nov 2004
Sporočila: 27.363

Praha ni slaba....mraz pa je res....ko smo bili mi je bilo okrog - 40, no tm nekje :big:

full enih znamenitosti, katere me seveda niso zanimale :cool2:

koleg aje bil ob 100 mark...kradejo tud :big:

dolgčas
Staro 13.12.2005, 16:06
orchid Uporabnik orchid ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce orchid
Član od: Oct 2003
Sporočila: 4.831

Praga je res lepo mesto, kot ste vsi, ki ste bili tam, to že ugotovili, ja in res je tudi to, da imajo zelo šibko znanje matematike - vsaj pri vračanju denarja tko zgleda....tolk hudo, da je že moteče....enkrat spregledaš, ampak ko se ti to zgodi drugič in tretjič, te mine, da bi sploh še kaj kupoval pri njih....
itak je pa Praga znana po tem, da je eno najdražjih mest v Evropi.

Pa tudi računov ne dobiš v restavraciji, kr neki po listkih črtkajo in neki počez računajo, tko da na koncu izpadeš ti blesav, če hočeš kaj razpravljat o ceni, ker mu ne moreš dokazat, da imaš prav.

Meni se je zgodilo v restavraciji nasproti znamenite ure na osrednjem trgu, kjer je kelnar mirno zaračunal 25 % več, kot je bil znesek po ceniku in ker smo plačali z bankovcem, nam ni nameraval vrniti razlike do računanega zneska.....kr neki se je skril in ko smo hoteli šefa, se je naredi pa čist u iber začudenega, kaj sploh hočemo ....
Staro 03.01.2006, 18:36
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Sem objavil temo pod aktualno-->EU, pa bom še enkrat tukaj napisal.

Zadnje 4 dni sem bil v Pragi. Podobne izkušnje. v centru samo nategujejo. Za silvestrovo sem nam je recimo zgodilo, da smo ob 2 zjutri šli v nek lokal iz trga, pijani seveda. vsi smo naročili pivo. ko je blo treba plačat, je ženska začela kasirat 100kron na pir, čeprav je pisalo 30. Pa še kr na roke je napisala. Ji je kolega reku, da hoče imet tiskan račun iz blagajne, pa je pripeljala glavnega kenlerja, ki nam je še enkrat napisal isto zadevo z roko.:big: Se je kolega še nekra zbunu, so pripeljali eno gorilo. Dober odnos, res.
Drugač so pa imeli probleme z vračanjem, kot ste nekateri že napisali. Pa zaračunavanjem večih artiklov od naročenih, kao po pomoti. In ko opazič, se naredi francoza(moglo bio se rečt, da se naredi Čeha.:big: ). Ko bi mu najraj neki na glavi zlomu, ker se tako očitno dela bedaka.
Čeprav overall vtis je pozitiven. Praga je res lepo mesto. Je rekla vodička: "Čehi si Prage ne zaslužijo". Ni se preveč motila.

Značke
praga

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:11.