Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 18.01.2006, 19:10
moonrider Uporabnik moonrider ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce moonrider
Član od: Jan 2006
Sporočila: 4
Privzeto Re: Praga

Ej pa kao mate usi tako slabe izkusnje?
Jest sm bil tam poleti ko je bla high sezona pa ko so cehi igrali z grki v finalu eura 2004 pa je blo useen spica.
Mesto je fenomenalno, prov ustvarjeno za svobode popotnike z nahrbtnikom in boheme. Sm nasel en pocen hostel kjer sm dobil postlo za 10 eurov v centru v glavni sezoni (zelo poceni mimogrede) mesto sm pa raziskoval kar sam. Neverjetno lepo je.
Po drugi strani pa, ne mores pricakovati da bo poceni tako kot brno alpa bratislava ce mislis jit tja samo festat in se nalivat z odlicnim ceskim pivom, tako kot to delajo na svojih "stag parties" anglezi. Prago priporocam kot lepo, kulturno bogato zgodovinsko mesto za sanjace ne pa kot mesto za izzivljanje in razgrajanje . Ceprov tut to mora bit

LP
Staro 20.01.2006, 10:30
PoisonIvy Uporabnik PoisonIvy ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce PoisonIvy
Član od: Feb 2003
Sporočila: 17.142

Citat:
Objavil-a CaptainBlackAdder
Za podaljšan vikend mislim iti v Prago, pa me zanima, če imate kake nasvete glede hrane, barov, ogledov in prenočevanja.

Hvala!

__________________________________________________ ________
Baldrick, believe me, eternity in the company of Beelzebub and all his hellish instruments of death will be a picnic compared to five minutes with me and this pencil if we can't replace this dictionary.
bla s fantom za podalšan vikend.... men je blo špica.... prehodila sva center po dolgem in počez, cene so cca take kot pr ns, svetujem da se z metrojem odpelješ tut do plečnikove cerkve ki je res enkratna

če češ, mam knjigco, pa ti jo lahko posodim...javi se na OS če te zanima
Staro 22.01.2006, 21:46
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

meni je bila praga enkratna. tam sem bila 5 dni, pa imam občutek, da še zdaleč nisem videla vsega, zato bom še šla tja.
kakor rečeno, hrana je izven strogega centra še vedno odlična, vendar polovico cenejša. organizator nas je nastanil v krasnem apartmajčku in z osebjem so prijetno kontaktirali v slovenščini, še lažje pa v stari srbohrvaščini.
dan nam je pokvaril le taksist, ki nam je mastno zaračunal, ko nam je pokazal pot do apartmaja, jasno pa je dal vedet, da bo bolje, da plačamo. da pa imajo težave z matematiko, pa po vaših opazovanjih še vedno drži
Staro 16.06.2006, 08:12
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Praga

Ali ima kdo podatek kakšni so stroški prenočitve v Pragi. Naj bi šlo za bivanje v kakšnem študentskem domu ali nižji kategoriji bodisi hotela ali podobne hiše.

Hvala za info
Staro 16.06.2006, 09:12
Odvisnik

hostel z zajtrkom dobiš za kakih 10-20€.....na tem linku najdeš vse kar želiš
(na lonely planet dobiš sobo za 7,30€ sem zdele pogledala)
http://www.lonelyplanet.com/travel_s...on/hostels.cfm
http://www.a-prague.com/?gclid=CPitm...FTknMAodVUvu4A

http://www.hostel.cz/

http://www.prague-holiday.net/

če te pa še kaj zanima, pa kar vpraš, dokler so vtisi še sveži
Staro 18.06.2006, 18:44
metamorf Uporabnik metamorf ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce metamorf
Član od: May 2003
Sporočila: 19.404

Češka je fula poceni (razen center Prage). Če greš z avtom, potem mora imeti hotel varovan in zaklenjen parking, drugače se ti zelo rado zgodi, da ostaneš brez avta.

Vse napisano je zgolj moje osebno mnenje.
Staro 19.06.2006, 13:06
Odvisnik

Varianta z vlakom ni slaba ...direkten vlak EC Plečnik 29 € v eno smer
Javni prevozi po Pragi so pa poceni , veze zelo dobre, vse jasno označeno, tako da se ne moreš zgubiti ( ok, zanemarimo redke izjeme)
Staro 25.06.2006, 23:12
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Hvala za nasvete, zadeva se je zaključila, da se bolj ugodno ni mogla. Stroški so bili, nekaj kruglic piva in ena hudo pekoča pizza in to za 3 dni prebivanja v "Prahi"

Opozoril bi samo vse, glede parkiranja v Pragi. Kljub temu, da tam kjer stanujete (prenočujete) nimajo parkirnega prostora, NE PARKIRAJTE na začetku, na ali na koncu avtobusne postaje ali tam ko ni dovoljeno, kajti iznenada se prikažejo ko duh policaji in ste ob 1.000 Kč (čeških kron). Ne pomaga noben izgovor, niti, da ste avto parkirali le toliko časa, da ste zložili prljago in hoteli že odpeljati (voznik je že speljeval z avtobusne postaje, vendar je bil še v poziciji, ko je imel zadnji del avta za črto). Kar je moral ustaviti in sledila je kazen. Pomagalo ni niti dopovedovanje, da pač ni parkirnih mest, prtljage pa ne morete nositi od kje daleč, niti je ne morete dati na tramvaj, ker jo je preveč in pripeljati do hiše. Ma ne nuca nobena beseda. Policaj aroganten do kraja, gleda ko gestapovec, sploh te ne upa pogledati v oči in samo piše. Kregat z njim se ne splača, ker ne veš kake bodo posledice, zato je boljše plačati in nekaj časa kleti in si dopovedovati, da to ni res kar se ti dogaja. Pomagala ni niti nalepka za invalide (katere je bil lastnik avta), ma nič.

Zato previdno pri parkiranju, ker se ena dva za policajema pripelje tudi pajek ter tretji policaj, ki hiti snemati s kamero, da se kar kadi za njim. In še pisanje kazni:

Listek ima za 100 Kč. Zato napiše prvi listek za 100 Kč, potem mu moraš podpisati vseh ostalih 9 listkov. Da bi zahteval, da izpiše vse listke, je prvič škoda časa, drugič pa nismo prišli v Prago zato, da bi se kregali s policajem, ali z njimi preživljali še kakšne slabše trenutke. Pač pameten odneha, ko ve kdaj je tisti čas, ko mora in kasnejši čas preživi v miru in po svoji volji.

Ja ja, bili smo v centru Prage.

Še nekaj meje presenetilo. Skoraj nikjer ti ne dajo za kupljene stvari (hrana, pijača, tehnika itd) računa, razen če ga izrecno zahtevaš. Enako je tudi v Avstriji ob poti, kamor se greš malce osvežit in odžejat. Kar kaže, da še vedno niso v Evropi. Ali pa v moderni Evropi, sploh ni potrebno izstavljati računov in je cel hudič č ga ne dobiš in vzameš le v naši domovinici.

Nazadnje uredil Vsemogočni : 25.06.2006 ob 23:24.
Staro 26.06.2006, 12:55
Odvisnik

Meni je bilo všeč, ker ni treba paziti, da stopiš na pasji drekec, ker so povsod na vidnem mestu bila postavljena stojala z vrečkami za tovrstne odpadke.....in očitno so jih lastniki dosledno uporabljali.

Cenik piva
[IMG][/IMG]

Vrečke za kakce
[IMG][/IMG]
Staro 05.07.2006, 22:21
bladzo Uporabnik bladzo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 183

Pozdravljen. pred 2 leti smo za 2x načitev brez hrane v dobro opremljenih apartmajih plačali 40 evrov na osebo. res je, ad je blo na obrobju mesta, ampak zelo lepi apartmaji in poceni. sploh pa prenočitev na obrobju mesta v Pragi ni problem, ker je metro zelo poceni in povezave tudi s tramvajem odlične.

pa lepo se mej v pragi

Značke
praga

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:59.