Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 06.07.2006, 15:58
chembewa Uporabnik chembewa ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 2
Privzeto Re: Praga

začasno živim tu, tak da če še rabi kdo kakšne info mu jih z veseljem posredujem
Staro 29.07.2006, 22:44
kletka Uporabnik kletka ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2005
Sporočila: 32

Citat:
Objavil-a Vsemogočni

Še nekaj meje presenetilo. Skoraj nikjer ti ne dajo za kupljene stvari (hrana, pijača, tehnika itd) računa, razen če ga izrecno zahtevaš. Enako je tudi v Avstriji ob poti, kamor se greš malce osvežit in odžejat. Kar kaže, da še vedno niso v Evropi. Ali pa v moderni Evropi, sploh ni potrebno izstavljati računov in je cel hudič č ga ne dobiš in vzameš le v naši domovinici.
to se je tudi meni zgodilo, in sicer v hostlu, kjer sem spala, sem plačala prenočitev, dečko pa mi je rekel, da računov običajno ne pišejo, ker so preleni za to. (because we are too lazy) WTF?! in potem naj pride nekdo in mi reče, da še nisem plačala, jaz njemu, da sem, on meni dokaži, jaz debele učke...
sem mu kar lepo rekla, da mi naj račun napiše in ga tudi je.

pa še nekaj je zanimivo. pri nas ti v trgovinah kruh vedno dajo prodajalke, razen kakega zapakiranega, tam si ga pa kr sam vzameš in pri tem upaš, da ga ni pred tem prešlatalo že 37 rok.

sicer pa Praga sama je lepa, sama sem bila tudi v muzeju mučilnih naprav, kamor turisti ravno ne zahajajo, se pa zadevo vsekakor splača pogledat. pa v bjižnjem kraju Kutna Hora cerkvico s 1001 človeško kostjo (v resnici jih je dosti več).
Staro 30.07.2006, 09:24
SPAM Uporabnik SPAM ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SPAM
Član od: Dec 2005
Naslov: Badlands ( najdete me lahka tud v Ratmansdorfu )
Sporočila: 239

Citat:
Objavil-a kletka
to se je tudi meni zgodilo, in sicer v hostlu, kjer sem spala, sem plačala prenočitev, dečko pa mi je rekel, da računov običajno ne pišejo, ker so preleni za to. (because we are too lazy) WTF?! in potem naj pride nekdo in mi reče, da še nisem plačala, jaz njemu, da sem, on meni dokaži, jaz debele učke...
sem mu kar lepo rekla, da mi naj račun napiše in ga tudi je.

pa še nekaj je zanimivo. pri nas ti v trgovinah kruh vedno dajo prodajalke, razen kakega zapakiranega, tam si ga pa kr sam vzameš in pri tem upaš, da ga ni pred tem prešlatalo že 37 rok.

sicer pa Praga sama je lepa, sama sem bila tudi v muzeju mučilnih naprav, kamor turisti ravno ne zahajajo, se pa zadevo vsekakor splača pogledat. pa v bjižnjem kraju Kutna Hora cerkvico s 1001 človeško kostjo (v resnici jih je dosti več).
kolk cajt nazaj si bla tm? jst sm si vse to ogledal ene 3 tedne nazaj, blo fenomenalno, kar se futra tiče, k sm vidu kaj je s kruhom pa kolk so leseni po štacunah sm kupoval rajš une sendviče k so bli že narjeni tolk da je blo tist čist zadost, kar se tiče nočitev, res da so hostli mogoče najcenejši, sam jst pa frendica k sva šla sva pač se prej na netu pozanimala, odločla sva se za eno od teh sob http://www.pragueroom.com/ pol k sva pršla je bla pač una k sva jo rezervirala še zasedena in so nama dal apartma za isto ceno torej sva dala za 4 nočitve oba skup 250 evrov, plačaš takoj k prideš za vse nočitve, ti dajo račun, vse razložijo, zrihtajo taksi če rabš... skratka apartma fenomenaln pa na fenomenalni lokaciji k je vse kar je teh večjih zanimivosti okol tega apartmaja, max oddaljenost objektov je bla 1km al pa mal več npr. prašna brana al pa staro židovsko pokopališče...kutna hora je itk d best, se nism vn spravu skor eno urco, muzej mučilnih naprav, skrit ampak zanimiv, sfotkal sm vse kar je notr kljub prepovedim fotografiranja
tk da praga je zame trenutno najlepše mesto v evropi, obisk pa priporočam vsakmu

tle pa mal vzročka iz muzeja mučilnih naprav... :D

Nazadnje uredil SPAM : 30.07.2006 ob 09:37.
Staro 03.08.2006, 13:49
Novinec

js sm bla tam prejšnji vikend, torej 10 dni nazaj. spala sn pa v hostlu, in sicer najcenejšem, kar se jih je dalo, najti, cena je bla pa 8,5 evrov na noč, tud prespala 4-krat, torej skupaj 34 evrov. bla v temle hostlu: http://podoli.prague-hostels.cz/
mislim, da je to res poceni, glede na to, da sem na poti domov srečala Slovence, ki so mi povedali, da so za enako ceno spali v neki telovadnici
omenjeni hostel sicer ni v centru, vendar je blizu metro postaje, kar pomeni, da imate do centra le kako minuto. Za to ceno seveda ne moreš pričakovati luksuza, so pa zeeloo prijazni
Jp, se splača it v Prago.
Aja, glede muzeja mučilnih naprav je pa tako, da itak vsakdo gre na Karlov most, na koncu tega mostu pa morš mal glavo sukat in ga takoj najdeš. Jaz sem imela sicer nekaj težav, ker je bila v mojem vodiču iz leta 2004 zapisana neka druga lokacija, ampak zopet so na vsakem koraku tourist information in ti pomagajo
Staro 06.08.2006, 12:56
*Limona* Uporabnik *Limona* ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce *Limona*
Naslov: Somewhere over the rainbow :-)
Sporočila: 11
Question Re: Praga

Jz se s kolegicami odpravljam v Prago tam nekje v sredini septembra.
Sicer mamo že ful vse ogledano, kam pa kako bi šle, ampak mene še neki zanima A kdo mogoče pozna nek hostel pod Karlovim mostom, kjer je baje nočitev 1.200 SIT?
Staro 06.08.2006, 13:26
Novinec

Citat:
Objavil-a *Limona*
A kdo mogoče pozna nek hostel pod Karlovim mostom, kjer je baje nočitev 1.200 SIT?
Na mojem obisku Prage sem srečala Slovence, ki so mi zagotovili, da bodo spali za neko tako ceno pod Karlovim mostom. Vračali smo se isti dan in sem jih na vlaku povprašala po tem prenočišču in so mi povedali, da je to v bistvu neka telovadnica in da cena sploh ni bla 4 eure pa pol, kot so meli prvotno informacijo, ampak 8 eurov-tam nekje, skratka več.
Ne vem no, ampak jaz v telovadnici ravno ne bi spala, ker je dovolj samo eden, ki smrči, da ti pokvari spanec. Odločte se seveda same.
Če iščete poceni varianto, svetujem hostel, v katerem sem sama prenočevala. Če te zanima, mi pošlji privat sporočilo, pa ti lahko posredujem še kakšne informacije
Staro 06.08.2006, 14:44
*Limona* Uporabnik *Limona* ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce *Limona*
Naslov: Somewhere over the rainbow :-)
Sporočila: 11
Cool Re: Praga

hvala za informacijo ... sej men se je to zdel čudn, ampk me smo slišale za to, pa se mi je zdel fajn mal prevert

a to je potem ta telovadnica? Ma, grem rajš kam drugam, ker je očitno češka res ful poceni, vsaj kar se prenočišč po hostlih tiče. Drugač se mi pa ful dopade ta hostel, v katermu si bla ti, kletka
moramo pa tut najt enga tacga, k ma 24ur recepcijo, ker ma vlak ful smotan vozni red - prideš pozn zvečer, it moraš pa že zgodej zjutrej

Hvala še enkrat
Staro 07.08.2006, 15:18
Novinec

Citat:
Objavil-a *Limona*
moramo pa tut najt enga tacga, k ma 24ur recepcijo, ker ma vlak ful smotan vozni red - prideš pozn zvečer, it moraš pa že zgodej zjutrej
če prav razumem, greste verjetno z vlakom Jože Plečnik. Ta vlak bi res naj prispel v Prago nekje malo pred deseto zvečer, vendar je potrebno prišteti še zamude. Namreč na dan, ko sem jaz potovala, smo morali najprej prestopiti na avtobus in potem zamenjati še dva vlaka, tako da smo imeli zamude uro pa pol. Vračanje je bilo še malo bolj pestro, saj je bilo zamude dve uri, vmes se je pol potnikov zgubilo... skratka morate računat na to, da pridete še kasneje. v mojem hostlu, kjer bila jaz, je 24 hour reception, tko da če je to problem, potem problema ni. seveda se pa odločte same, js lahk sam povem, kaka je bla moja izkušnja.
Staro 07.08.2006, 15:24
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

jaz sem se peljala letos tja in nazaj in ni bilo zamude

Res je najbolj poiskat 24 ur odprto recepcijo....jaz sem si tudi preko interneta vnaprej rezervirala sobo, ker zvečer iskat prazne hostle ni zame ( v prejšnjih postih imaš linke do hostlov)

Kletka, ne razumem, kako se je lahko pol potnikov pri vračanju zgubilo, ker presedati ni treba, Plečnik je direkten vlak.....verjetno so izstopili ?
Staro 07.08.2006, 15:49
Novinec

naj povem, da so zamude obakrat nastajale na avstrijski strani, naši so bili točno kot švicarske ure. na poti gor se je najprej zgodilo to, da so se menda nekje zaradi neurja potrgale žice in smo zato morali prestopiti na avtobus in potem spet na vlak. ampak tud ta vlak nas ni pripeljal na cilj. zakaj smo morali toliko presedat, nam potem niso več sporočali oz. je bilo rečeno, da gre za tehnične težave-vse ostalo so ugibanja.
na poti nazaj smo pa že tretjič morali prestopati v Grazu. problem je pa tudi, ko moraš iti na drug vlak in nič ne povedo, na katerem peronu te čaka ta, na katerega naj greš. v Grazu se je tako zgodilo, da smo čakali nanj in je pisalo na tisti tabli, da pride Jože P na nek peron ob takrat in takrat. gremo tja, pa je stric povedal, da gre ta vlak samo do Mb in ne do Lj, torej to ni Jože Plečnik oz. je bila informacija napačna. Gremo vprašat na informacije in k sreči pridemo na vrsto, da nam stric še ravno pove, da Jože Plečnik pride čez 5 minut tja in tja. Kolega gre še po svoja dva prijatelja, jaz pa sem šla kar na vlak. Vlak pa ni odpeljal čez pet minut, ampak še malo prej in ti fantje so lahko samo gledali za njim. Doma pa so s Primorske...
Na vlaku je bil tudi nek ameriški filmski režiser, ki se je ravno odpravljal v Motovun in je zaradi zamude zamudil prevoz in si je moral posebej kupiti karto za Zagreb. Pa še dve Poljakinji sta bili prej v istem kupeju, namenjeni v Lj, njiju tudi nisem videla potem na vlaku, ki je odpeljal iz Graza...

Značke
praga

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:39.