Nazaj   Siol.net forumi > Zabava > Filmi

Filmi vse o filmih, DVD, video, kino ...

Orodja za teme
Staro 06.07.2006, 15:19
Smaug Uporabnik Smaug ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smaug
Član od: Dec 2001
Sporočila: 27.719
Privzeto Nazadnje sem kvaril-a oči na...

Lang Tao Sha

Zanimiva Kineska psiholoska drama, ki zeli povzeti cloveski karakter v sodobni (ok, 70 let je ze tega) druzbi. Jako neizpiljena tehnika snemanja, ki vzrokuje na case nekoherentni zgodbi, ceprav presenetljivo dobro kadriranje. Vredno gledanja, ce dobite kje, kar bo pak jako jako tezko.

Nazadnje uredil Goody : 10.07.2006 ob 11:16.
Staro 07.07.2006, 08:17
castor Uporabnik castor ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce castor
Član od: Jul 2004
Sporočila: 11.923
Privzeto Re: Nazadnje sem kvaril-a oči na...

Dejansko sem si kvaril oči na:

Basic instinct 2

Dolgočasno, da kar boli. Polno klišejev, da kar kriči... Scenarij napisan le za Šaron.
Staro 07.07.2006, 08:36
dzuko Uporabnik dzuko ni prijavljen
Moderator
Član od: Apr 2003
Sporočila: 7.888

Jst sem pa včeraj zdrl The Green Mile..je pa ni..rečmo da je hud, čeprav mi gredo drugače na kurčetino fantazijske in Sci-fi zadeve...

http://www.imdb.com/title/tt0120689/
Staro 07.07.2006, 09:27
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531

Ker so zaklenili temo, kjer sem razložu da ne razumem MULLHOLAND DRIVE evo tole razlago iz amazona:

Mulholland Drive explained, September 27, 2002
Reviewer: Randal S Robinson

Don't listen to anyone who tells you that this movie is impossible to understand. That's not true. Difficult, yes...especially on first viewing, but there is method to David Lynch's madness and there is an explanation to be found for those willing to look.

Mulholland Drive is a brilliantly structured film even though the structure is unconventional. Basically the first two hours play out as the dream of a very troubled young woman by the name of Diane Selwyn. In the final 30 minutes we are taken into Diane's reality. Mullholland Drive is a very disturbing portrait of the inner world of a woman about to commit suicide and we learn about her life and what led her to murder and suicide through the dream imagery of the first two hours.

What confuses many people the first time they see Mulholland Drive is that David Lynch doesn't use the normal cinematic techniques to tip his audience off that they are watching a dream segment. In fact, the dream plays out in fairly conventional linear fashion while it is the reality portion of the film that plays out in non-linear form, jumping back and forth in time and introducing psychotic hallucinations as well. This further blurs the line between reality and fantasy in this film.

Contrary to popular belief Mulholland Drive is actually very intricately plotted, although the narrative is not readily apparent on the first viewing. The dream portion is a mirror image of reality and it displays a reversed reflection of Diane's real world. A few examples: In the dream Rita exits the limousine and walks downhill; in reality Diane exits the limousine and walks uphill. In the dream Aunt Ruth is alive; in reality Aunt Ruth is dead. In the dream Adam Kesher's world is spinning out of control and he is losing everything; in reality Adam Kesher's world is very much in control and he has everything. In the dream the hitman is incompetent; in reality he turns out to be all too competent. In the dream Camilla is alive and Diane is dead; in reality Diane is alive and Camilla is dead.

Betty is, of course, the idealized dream version of Diane. She's a prettier, more wholesome, and more talented version of Diane. However, Diane is not Betty in her dream as most people automatically assume...she's Rita.

Mulholland Drive is a challenging and haunting film that I believe will only rise in stature as the years go by. David Lynch spoonfeeds nothing to his audience but challenges them to explore the nightmarish inner world of Diane Selwyn for themselves and reach their own interpretations and conclusions. There are great rewards for those willing to do so.

Če poenostavim je imel David VIZIJO:

REFLEKSIVNE IMPRESIJE

Nazadnje uredil DrOnyx : 07.07.2006 ob 09:34.
Staro 07.07.2006, 10:01
WRC555 Uporabnik WRC555 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce WRC555
Član od: Jan 2005
Sporočila: 1.834

Vceraj okrog polnoci sm gledu eno francosko romanticno komedijo na Slo2, pa me je zmankal nekje na sredini...a kdo ve kaj je blo na koncu, a je izvedla da se je oplodila z njegovim semenom
Staro 07.07.2006, 14:28
Teo Uporabnik Teo ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Teo
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.150

onyx. tnx za to
Staro 07.07.2006, 23:29
castor Uporabnik castor ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce castor
Član od: Jul 2004
Sporočila: 11.923

The worlds fastest indian

Anthony Hopkins je Burt Munro. Ostareli norec, žejen rekordov... Hopkins vlogo po mojem mnenju dobro odigra, film pa nekoliko preveč razvlečen. Vseeno kar vredno ogleda.
Staro 09.07.2006, 14:36
ozayrus Uporabnik ozayrus ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ozayrus
Član od: Sep 2001
Naslov: Looking for Vivid studio
Sporočila: 700

Vertigo by Alfred Hitchcock http://www.imdb.com/title/tt0052357/
Staro 09.07.2006, 15:05
Teo Uporabnik Teo ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Teo
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.150

Click(2006)
http://www.imdb.com/title/tt0389860/
kul kul
Staro 09.07.2006, 15:14
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Ultraviolet......Mila Jovović pokaže malo gole kože pa bi naj to bil film. Takšne polomije še nisem gledal od Krvavega hostela naprej....ne priporočam nikomur.

film je

Značke
kvarila, nazadnje, oči, sem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:03.