Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.12.2011, 20:19
Dery Uporabnik Dery ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2011
Sporočila: 2
Privzeto Siol TV - 3 komunikatorji na 15mb liniji???

Pozdravljeni.
Prejšnji teden sem se zanimal za siol TV. Obiskal sem 2 poslovalnici (btc ter cigaletova) in še poklical v klicni center. Problem je ker mi obrazložitve niso bile čisto jasne oz. sem dobil z vsake strani drugačen info...

Namreč vaš naročnik sem že mnoga leta in trenutno uporabljam 15mb(naj bi bila najvišja na moji lokaciji) linijo za internet in telefonijo.
Želel bi koristiti ugodnost top trio, me pa zanima, kako je z vezavo 3h komunikatorjev(v hiši imamo 3 tvje).
Pod ugodnost ob vezavi bi vzel Siol BOX za 1€ in pa 2x siol box S(na obroke).
Rad bi obdržal tudi linijo 15mb, ker bi v nasprotnem primeru ostalo za net le 1mb, ker naj bi vsak komunikator pokuril cca 3mb(informacija z vaše strani). 1mb net pa vsi vemo da je bil aktualen 10let nazaj, tako da bi rad obdržal linijo 15mb predvsem iz tega razloga da mi ostane 6mb za internet.

KJE PA NASTANE PROBLEM.... Na eni lokaciji so mi potrdili da bi to šlo brez problema, medtem ko so mi na drugi rekli da ta opcija ni možna, saj box pokuri 2 kanala na tv, box s pa 1, torej skupno 4.
Pri 15mb naj bi bili na voljo le 3je tv porti, medtem ko pri 10mb 4je??? TUKAJ TO ENOSTAVNO NE MOREM RAZUMET!?
Rekli so mi naj vzamem 3x box S, da to bi pa šlo, ampak nevem zakaj bi vzel Box S, če je pa BOX boljši in to za ISTO ceno!!!

Potemtakem mi ne vključite možnosti snemanja in časovnega zamika pa bi tudi BOX moral delovati na 1 portu?

Prosim za obrazložitev situacije in možnosti, ki so mi na voljo v mojem primeru.

Hvala za razumevaje in Lp,

GREGOR
Odgovorite s citatom
Staro 26.12.2011, 21:42
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.781
Privzeto Re: Siol TV - 3 komunikatorji na 15mb liniji???

Pozdravljeni,

prosim če nam na zasebno sporočilo napišete vaše uporabniško ime SiOL storitev in zraven pripnete še povezavo do te teme.

Lep pozdrav,
Marko
Staro 27.12.2011, 09:25
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929

Sam imam 15 Mb in 3TV kanale po pogodbi. Lahko pa gledam sočasno Box, Box-S in 2x laptop. Tako, da je št. TV očitno omejeno le s propustnostjo linije.
Staro 27.12.2011, 09:35
ntadej Uporabnik ntadej ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2008
Sporočila: 354

Na bakru omejujejo linijo in je treba vsak TV naročiti, da se omejitev poveča. Pri raznih Trio 10MB je že urejeno tako, da se internet upočasni, če se gleda TV, pri drugih paketih pa je odvisno od lokacije, če se poleg določene hitrosti interneta da dodati še več Tvjev
Odgovorite s citatom
Staro 27.12.2011, 18:39
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 861

BOX pokuri 2 kanala ja, če snemaš en program in gledaš drugega, drugače pa samo enega.
In sej je kul. Ti pač odprejo 4 TV kanale, mislim da je to tudi maximum, in ti dajo recimo hitrost 15/5 VAR, če si na vdsl.
Jaz imam tko, samo da imam 2x BOX in lahko isto časno gledam tv tudi na kakem kompu....
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2011, 10:25
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929

Citat:
Objavil-a ntadej Prikaži sporočila
Na bakru omejujejo linijo in je treba vsak TV naročiti, da se omejitev poveča. Pri raznih Trio 10MB je že urejeno tako, da se internet upočasni, če se gleda TV, pri drugih paketih pa je odvisno od lokacije, če se poleg določene hitrosti interneta da dodati še več Tvjev
Kolikor vem, ti odprejo naročeno linijo npr. varialbilno 15/5 in znotraj te hitrosti delaš kaj hočeš. Prva prioriteta je telefon, nato je za vsak TV tam okrog 3 Mb ostalo pa internet. Torej lahko na 15 Mb gledaš 5TV, če poleg ne telefoniraš in ne surfaš. Lahko pa preveriš z IP naslovi. Daj si v računalnik en IP in jih nato spreminjaj. Na koliko različnih IP naslovih boš sprejemal signal toliko TV lahko teoretično priključiš.
Staro 28.12.2011, 11:02
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Na ADSL je omejitev za TV na 12 Mbps. Na VDSL kolker vem je še vedno ni. In je odvisno le od sinhronizacije.

Kaj sedaj to pomeni v primeru VDSL?? mi ni povsem jasno. Morda je treba naročiti konstanten net, da ni limitov, vkolikor linija pusti več kot 15 Mbps? Pri variabilnem je verjetno sinhronizacija na nekaj prek 15 Mbps. Kar pa v tem primeru niti ni pomembno saj je glede na povedano manj.

Neglede na to kaj pravijo naročit največ kar se da. ADSL do 15M in 4 TV. Oprema po želji. Pri sinhronizacijah nad 10-12M se že kar nekaj uporabnega dobi.

Pri uporabi je nujno imeti praktično nostop v glavi kaj se na liniji počne. Recimo pri nas se glede na dogovor takoj menja polni HD, ko zakocka. Pride drug PC ali Sagem na linijo. Ko je linija frej pa se pove. HD je le na enem (PC) TV, da ni neprestalnih kock in usklajevanj... Za net pa je vedno le kar ostane. "Tube" počaka na boljše čase, če je zasedeno....

Smo pa dobili dodaten uporaben kanal z HBO GO. IO je ostal neuporaben "v plenicah". Zadeva je očitno spedenana so te mere da bo večinoma brez težav špilalo prek UMTS. Da le ponudnik UMTS ne bo "priprl" pipce z antene ali bognedaj da ugasne.
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2011, 17:21
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 861

ja pri meni, VDSL var15/5 pride sinh. 18000/56xx.
Odgovorite s citatom
Staro 04.01.2012, 21:25
Dery Uporabnik Dery ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2011
Sporočila: 2

Danes dobil naprave po pošti...
Uspešno zmontiral BOX in BOX S, za še en BOX S pa imam premalo kabla, tako, da je še na čakanju z montažo in aktivacijo.
Ob montaži ni bilo nekih zapletov, mi je pa na obeh tvjih slika in zvok štekala, vmes sem imel pa tudi zelene špure.
Na modemu sem nastavil na TRUNK, pa vseeno nič bolje, potem pa vseeno pokličem tehnično službo in mi najprej povejo, da na lokaciji ne bo šlo s 3 tvji skozi(pa mi je kar zavrelo, ker sem se 2 tedna naokoli zanimal, klical, pisal...in dobil info da bo delalo), pa nekako objasnim, da tudi samo na enem šteka in pravi naj malo počakam na liniji... Po cca 3 minutah pove, da bodo probali nek drug profil, če bo delal, da drugače se pa slišimo in poiščemo drugo rešitev...
Skratka po njihovem resetu, deluje vse brezhibno ODLIČNO in lahko zadevo maximalno pohvalim. Upam pa samo, da mi ne bo po aktivaciji 3.jega boxa, skočilo nazaj na ˝stari profil˝, ker tisto pa ni bilo gledljivo..
Trenutno 2 tvja tekoča brez kakršnegakoli zatikanja in 1mb/s downloada hkrati

Aja pa še glede daljincev...zaenkrat nobenih težav, je pa zaznati, da je na BOXu bolj odziven, kot na BOX S.

HVALA še enkrat tehnikom za uspešno rešitev problema!

Lp,
Gregor
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
15mb, komunikatorji, liniji, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol Telefonija - nedelovanje in motnje v liniji stLARA Tehnična pomoč 9 23.11.2008 18:07
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 08:17
Padanje sinhronizacije modema po priključitvi Siol TV Petrov82 Tehnična pomoč 1 29.07.2008 22:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:48.