Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 20.06.2009, 08:49
dekoman Uporabnik dekoman ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2009
Sporočila: 19
Privzeto računalnik na komunikator

Pozdravljeni. Zanima me, če se da kako nastaviti komunikator, da bo prepoznal tudi računalnik. Npr. če na drugi scart na komunikatorju vklopim videorekorder in ga vklopim, ga prepozna in namesto številke kanala se napiše VCR in deluje. Pri računalniku pa ne glede na to kako nastavljam v ATI Control centerju, mi slike na TV ne pokaže, čeprav prepozna TV, da je vkljopljen, ampak, ko dam npr. extend desktop to TV in vklopim, mi napiše, da je TV vkljopljen, torej ga detektira, ampak slike ter zvoka še vedno ni! Imam ATI Sapphire Radeon x1950xtx. Prosim za pomoč oziroma, kako se da težava rešiti, ker imam na TV le en scart, ta pa je že zaseden s komunikatorjem, prekljapljal ne bi rad, adapterja z dvema vhodnima scartoma ali tremi, pa tudi ne bi rad kupil, ker sem bral, da je izguba kakovosti slike pri vzporedni povezavi. Aja, še dodatne informacije: Če pa računalnik povežem samo s TV-jem brez komunikatorja, pa zadeva deluje odlično! Imam Sagem IAD81 HD in ne nameravam istočasno uporabljati računalnika, videorekorderja (ima 2 scarta), da bi seveda bil prižgan in TV! Poleg tega vem, da bi se dalo tudi prek omrežne povezave streamati iz računalnika na Sagem, ampak to ne bi rad, torej to ne pride v poštev. Hvala za odgovor in lep pozdrav, dekoman.

Nazadnje uredil dekoman : 20.06.2009 ob 09:42.
Odgovorite s citatom
Staro 20.06.2009, 11:04
pinkobalinko Uporabnik pinkobalinko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 178
Privzeto Re: računalnik na komunikator

Hm, mislim, da bo problem v pin 8, pri scartu. Na ta pin pošlje naprava signal za status in razmerje slike. 0-0,4V izključeno, 5-8V 16:9, 9.5-12V 4:3.
Mislim, da radeon tega direktno ne podpira, priključene imaš le pin 2, pin 4, pin 6 (audio in) in pin 18 in 20 (video in).
Kaj se zgodi, če računalnik priklopiš direktno na TV? Ti sam prestavi na AV, ali moraš ročno na TV-ju to narediti? Najbrž moraš sam stisniti tipko AV na daljincu. Sagem pa tega nima in preklopi le, če dobi ustrezno napetost med pin 8 (+) in 21 (ground)
Odgovorite s citatom
Staro 20.06.2009, 15:51
Novinec

Hvala za odgovor. Točno tako deluje, kot si napisal. Moram sam na TV pritisniti AV tipko, da mi preklopi na rač. Zato me sedaj zanima, če ima slučajno komunikator kaj takega ali bi se še dalo na kak drugi način to rešiti, mogoče ali bi se lahko izhod HDMI na komunikatorju spremenilo v vhod HDMI in bi potem povezal z DVI - HDMI kablom, mogoče? Ali še kakšna druga rešitev obstaja? Siol Agenti? Hvala za nadaljne odgovore in lep pozdrav, dekoman.

P.S. Ali bi se naj ta tema mogoče iz Siol TV prestavila pod Tehnična pomoč ali pa sem paše?

Nazadnje uredil dekoman : 20.06.2009 ob 15:55.
Odgovorite s citatom
Staro 20.06.2009, 20:47
pinkobalinko Uporabnik pinkobalinko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 178

Glede HDMI izhoda, dvomim, da se ga da pretvoriti v vhod, saj je bil sam HDMI vmesnik razvit z mislijo na zaščito digitalnih vsebin. Kolikor je meni znano, ne boš našel rekorderja ali računalnika s HDMI vhodom, in ne TV-ja s HDMI izhodom.
Mogoče pa pa se da na Sagemu s kakšno kombinacijo tipk vseeno ročno preklopiti v vcr način.
Sicer pa bi jaz na tvojem mestu vseeno poizkusil z adapterjem, ki ga dobiš za manj kot 10€. Mogoče pa bo vseeno dovolj dobro delovalo.
Obstaja, seveda tudi štromarska varianta.
Odgovorite s citatom
Staro 20.06.2009, 22:10
Novinec

Hvala ti za odgovor. Edini si, ki mi daješ nasvete. Upam pa vseeno, kot si rekel, da obstaja mogoče kaka kombinacija tipk, da bi se dalo preklopiti v VCR način ali bom pa vseeno moral kupiti adapter! Lp, dekoman.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
komunikator, računalnik

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z blokiranjem siol tv plus vmesnika rešene ( okvarjen komunikator sagem ) kikus20 Tehnična pomoč 0 18.02.2009 12:14
2x TV komunikator Sagem andi SiOL TV 2 16.10.2008 16:41
Nov računalnik ne dela.. .:WoLf:. Računalništvo in internet 17 17.07.2008 14:44
Komunikator povezava SCART -> S-VIDEO herzen Tehnična pomoč 3 18.01.2008 14:59
računalnik zanič ali moja napaka? firemen Računalništvo in internet 36 28.11.2007 17:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:15.