Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 13.09.2012, 21:06
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.125
Post Siol Box in njegovo delovanje

Razmišlam o ponovni vrnitvi k Siol storitvam, ker od imamo od letošnjega marca novo centralo, ki je meni manj kot 1km oddaljena, torej bi bile na voljo bistveno boljše storitve kot včasih...

vendar trenutno imam Telemach Lastovko, kjer sicer sam TV (DVB-C) deluje izredno dobro, vendar internet je obupen, zato razmišljam o menjavi, vendar ne pride v poštev, da bi vzel internet + telefon = siol in tv = telemach, ker enostavno cenovno ne pride skozi.

Zato me zanima kako se je kaj siol tv "popravil" v zadnjih 4letih? Kako hitro se kanali premikajo med preklaplanjem?
Se splača vzeti siol box (oz. siol box s) ali bo stari sagem čisto ok? Naprednih "funkcij" ne potrebujem, samo osnovno gledanje tv.

ima kdo kak posnetek (youtube, vimeo,..) delovanja samega siol tv (ne reklamnih spotov, tam vedno deluje vse hitro in perfektno).

sicer edina bedna zadeva vsega skupaj, da bi moral zopet plačat priključek telefona 70eur, ker sem imel včasih PRD in trenutno nobene storitve preko bakrene parice...
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2012, 22:22
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Siol Box in njegovo delovanje

Kar se preklapljanja na BOX-S tiče je v beta varianti zadeva zelo solidna. Res pa mi ni potrebno 17-krat v sekundi menjat kanala. Zvok pride nekaj pred sliko a uporabniška izkušnja je kar solidna.
Prek PC kar se TV tiče zadeve še vedno špilajo solidno. Na razdalji, ki jo imaš boš dobil tudi večino polnih HD vkolikor se boš odločil za zadosti velik prenos. Če je slučajno VDSL2 na centrali si pa kot itak veš zmagal kar se možnisti na bakru tiče.
Kar se naprednih funkcij tiče pa sem prepričan, da vkolikor se bo box-s uporabljal boste časovni zamik uporabljali pogosto.
Sam jih počasi nabiram za k vsem ekranom. Trenutno sem kar enega na vezavo še naročil saj T-2 v nasledjih 2 letih skoraj zagotovo ne bo v cevi spravil kablov.. Če pa jih bo bo pa šel naprej, če bo takrat kdo kaj zanj dal.
Storitve so stabilne. telefon ne zeza več že kar nekaj časa. S TV pa imam včasih nekaj težav z določenimi kanali. A vse bolj kaže, da je dejansko na liniji problem. Je pa zadeva čudna saj se pojavlja le občasno in na nekaterih kanalih.
Mislim da falil ne boš. T-2 kaj dosti več ne ponuja za primerljivo ceno na bakru. Njihova stabilnost pa vsaj v našem koncu ni ravno bleščeča kot slišim.
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2012, 23:25
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.125

Na voljo imamo VDSL2, naročil bi pa verjetno 4/2 + 2xTV, vendar 1 tv bi bil na PC, samo 1 vmesnik bi potreboval.

Potem nekako sklepam, da se splača vzeti siol box kljub poraznemu pilotu in paket poptrio bolša izbira (cenovno)
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2012, 23:39
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 855

kje se da videt kje so VDSL2 centrale?
Odgovorite s citatom
Staro 14.09.2012, 00:10
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Na trenutnem BOX-S, ki je bojda star dobro leto (nabavljen rabljen) mi pilot teh nekaj mesecev funkcionira povsem OK. Za v roko prijet pa je precej čuden. Vsake kvatre je sicer potrebna uparitev a ni sile. Drugi pride enkrat v naslednjih dneh in upam da bo špilal brez nevšečnosti.

Kako so sestavljeni trenutni paketi na VDSL2? pojma nimam! A si se verjetno že pozanimal. Včasih je bil na VDSL2 TV odprt - brez 12 MB limita. NET pač naročen prenos.
Sedaj so pa vsaj na ADSL2 paketi "DO" s skupnim prenosom za vse storitve. Kako so narejeni najnovejši "TOP" paketi pa tudi ne vem točno. Sicer pa zadeve poznaš bolje kot jih večina tule...
Odgovorite s citatom
Staro 14.09.2012, 10:13
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Pa saj imaš možnost 1 mesečnega brezplačnega testiranja TV. Izkoristi jo in boš najlažje videl ali deluje v okviru tvojih pričakovanj ali ne.

Sam sem cca 500 m (po kablu!) od centrale pa sem imel velike težave z ADSL in VDSL, da sem mislil storitev trio 5/2 že odpovedati. In to zaradi kabla do centrale kateri nekje "prebija". Po preklopu na VDSL2 pa stvar deluje dokaj zadovoljivo in to pri paketu 15/5.

Če se boš odločil za SIOL potem vzemi top trio in BOX. Zanj boš dal le tam 30€, pa četudi ne boš nikoli koristil DLNA ali ogleda nazaj. Čeprav gledanje slik ali videoposnetkov na TV, katere so shranjene na računalniku ali celo telefonu ni napačno.
Staro 14.09.2012, 11:34
kažin Uporabnik kažin ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2012
Sporočila: 363

Testiranje ti tudi jaz priporočam, da vidiš če deluje.
Za box boš dal 1€, če to še velja -> http://box.siol.net/box/narocilo
Res ne vem, zakaj si ne more uporabnik sam izbrat če želi imeti dodatek ali ne..
Odgovorite s citatom
Staro 14.09.2012, 13:41
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a kažin Prikaži sporočila
Testiranje ti tudi jaz priporočam, da vidiš če deluje.
Za box boš dal 1€, če to še velja -> http://box.siol.net/box/narocilo
Res ne vem, zakaj si ne more uporabnik sam izbrat če želi imeti dodatek ali ne..
Če veš,da ne boš dodatkov uporabljal pač vzameš Box-s in stvar je rešena.
l.p.
Odgovorite s citatom
Staro 14.09.2012, 15:47
kažin Uporabnik kažin ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2012
Sporočila: 363

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Če veš,da ne boš dodatkov uporabljal pač vzameš Box-s in stvar je rešena.
l.p.
Problem je, da ne moreš, ker na TopTrio paketih ne moreš dodatek izključit, čene bi že zdavnaj menjal paket in bi imel še ta nogomet zraven..
Odgovorite s citatom
Staro 14.09.2012, 16:05
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a kažin Prikaži sporočila
Problem je, da ne moreš, ker na TopTrio paketih ne moreš dodatek izključit, čene bi že zdavnaj menjal paket in bi imel še ta nogomet zraven..
Imaš prav ja.
Avtomatsko je sedaj v vsakem paketu že zraven,in se moraš pač sprijazniti s tem tako kot je naprimer HRT v vsaki programski shemi.

l.p

(ker če prav razumem tebe moti tiste 4 evre kot je stal dodatek prej ko si ga vklopil po svoji želji(Box-s),
ker pri Box je bil že ves čas obvezen dodatek)

Nazadnje uredil cveto : 14.09.2012 ob 16:08.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
box, delovanje, njegovo, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 08:17
Padanje sinhronizacije modema po priključitvi Siol TV Petrov82 Tehnična pomoč 1 29.07.2008 22:57
SiOL TV Plus Lipa SiOL TV 1 28.04.2007 18:59

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:32.