Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 15.02.2006, 01:34
sioluser Uporabnik sioluser ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce sioluser
Član od: Feb 2006
Sporočila: 11
Exclamation Re: SIOL TV - Nedelovanje dolocenega programa

...za nedelovanje ARD ni potrebna slaba linija - samo Bitrate kanala je mnogo previsok!
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2006, 07:05
GregorS Uporabnik GregorS ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce GregorS
Član od: Apr 2005
Sporočila: 55
Privzeto Re: SIOL TV - Nedelovanje dolocenega programa

Citat:
Objavil-a sioluser
...za nedelovanje ARD ni potrebna slaba linija - samo Bitrate kanala je mnogo previsok!
Ne živi v oblakih, govoril sem tako kot je.Kaj bi bilo če bi bilo...

lp
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2006, 07:20
sioluser Uporabnik sioluser ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce sioluser
Član od: Feb 2006
Sporočila: 11
Exclamation Re: SIOL TV - Nedelovanje dolocenega programa

.....ARD,BW,BR,HR vsi imajo peak Bitrate večji od 7.5 Mbit/s.....za kar nikakor ni potrebna slaba linija.
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2006, 07:49
Novinec

Citat:
Objavil-a sioluser
.....ARD,BW,BR,HR vsi imajo peak Bitrate večji od 7.5 Mbit/s.....za kar nikakor ni potrebna slaba linija.
Ej če bi imeli toliko bi imeli večinoma vsi kocke ob hkratni uporabi, tako da tale številka je mnogo previsoka.Končujem debato, če želiš lahko nadaljujeva po ZS.

lp

Nazadnje uredil GregorS : 15.02.2006 ob 07:57.
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2006, 11:45
kvaka Uporabnik kvaka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kvaka
Član od: Jan 2003
Naslov: somewhere over the network
Sporočila: 3.712

Vidim, da se tu s kockanjem ukvarjate. Pa dajte še meni enkrat povedat (sem že parkarat jamral tule, klicaril tehnično pomoč, menjal vse od kablov po bajti do vse opreme (razen modema)).

No, takole je. Kocke in zatikanje slike. Včasih so bile kocke. Pa potem nekaj časa (mesecev) super, pa zatikanje slike, pa v redu, pa zdaj spet mesec ali dva zatikanje... Zadnje čase še posebej na Slo1/2. Če že moram to prenašat, bi me delno tolažilo vsaj, če bi vedel komu naj ***** *****, ko se mi slika zatika.

Evo. Včasih dela dobro. Ne glede na to kaj delam na računalnikih. Včasih dela slabo, tudi če noben računalnik sploh ni vključen. Res pa po nekaj dneh emuljenja običajno zadeva začne delovati slabše. Menjal sem torej že vse mogoče. Drugi switch. Drugi kabli. Izključil splitter. Izključil tisto prenapetostno čudo. Menjal kable. Namesto na aminu gledal na računalniku preko VLC. In nič.

Kaj pomaga? Včasih pomaga, če zadevo izključim za par minut (to pomeni modem, stikalo itd...). Včasih pa ne. Zadnjič, po nadgradnji omrežja je vse skupaj presenetljivo dobro delovalo (sem mislil, da ste končno porihtali stvari), potem pa spet po starem. TOrej: Močno sumim, da ima vaša omrežna oprema namesto firmwera vgrajen neki crapware (a bi bil Iskratel in njihovi programerji pravi naslov, ko ne vem koga bi preklinjal...) ali pa imate ponekod v omrežju še stare DLSAMe, ki delajo na dizl ali kaj jaz vem kaj... Aja, linijo so telekomvci tudi že premerili, in je ok (skoraj idealna)... Torej... očitno ne gre za kablovje, ker ne vem, kako bi kabl nankrat bil boljši, ko za par minut izključim modem.

Kličem na helpdesk, pa mi tip razlaga kako pa je Amino občutljiv na kablovje in da od stikala do amina ne sme biti več kot 5 m kabla. Čudim se, pa si mislim vseeno... ej, mogoče pa je res mrežna kartica v Aminu za v smeti... No, zatikanje se pa dogaja tudi na računalnu, ki je meter od stikala.... Pa bolj kot razmišljam, bolj se mi zdi njegova ideja neumna, ker če ne bi delalo ne bi delalo, ne pa da se zatakne za trenutek.

V čem je torej problem? A Iskaratel ne zmore porihtat softwera, pa uredit prioritete paketom za televizijo? Imate linije prešvoh, pa šparate z nadgradnjami, dokler uporabniki ne ***dijo dovolj? Ali?
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2006, 19:49
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

GregorS: Dans spet po nekaj dnevih gledam info oddajo na SLO1. Zadeva s prekinjanjem je kar nadležna in se dogaja takorekoč nonstop na nekaj minut. Sem mislil, da je nekaj v zvezi usklajevanjem zvoka in slike. Sem se motil? Pred časom sem imel občutek, da se zadeva vedno zgodi med EPP.
Odgovorite s citatom
Staro 16.02.2006, 08:41
Novinec

Citat:
Objavil-a rock
GregorS: Dans spet po nekaj dnevih gledam info oddajo na SLO1. Zadeva s prekinjanjem je kar nadležna in se dogaja takorekoč nonstop na nekaj minut. Sem mislil, da je nekaj v zvezi usklajevanjem zvoka in slike. Sem se motil? Pred časom sem imel občutek, da se zadeva vedno zgodi med EPP.
Vem za problem in ga skupaj s Telekomom rešujemo.Zmrzuje večinoma na SLO1 in HTV.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 16.02.2006, 08:56
Sacha Uporabnik Sacha ni prijavljen
Psiho
Prikazne slike uporabnika/ce Sacha
Član od: Dec 2005
Sporočila: 40.260

A sem že omenla, da mi konstantno vsak dan, bilo kera ura HTV1,2 zablokirata za 10 sek. v presledkih med 30 sekund.

Kanal A pa kockice napadajo :D

A boste kej nardil?
Staro 16.02.2006, 14:53
Novinec

Citat:
Objavil-a Sacha
A sem že omenla, da mi konstantno vsak dan, bilo kera ura HTV1,2 zablokirata za 10 sek. v presledkih med 30 sekund.

Kanal A pa kockice napadajo :D

A boste kej nardil?
Pa nad tabo vse piše.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2006, 19:25
Balonar Uporabnik Balonar ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Balonar
Član od: Jan 2003
Sporočila: 797

v četrtek sem že klical da je SLO 1 ful natih ... dans je pa .. umm ponedljek .. pa v četrtek zvecer je tipo na siolu preveril in mi potrdil da je ful natih .. ?
Odgovori

Značke
channel, dela, dolocenega, history, hrt, info, kabelski, nedelovanja, nedelovanje, pink, programa, siol, sip, spremljanjem, tedn, težava, tvzvok, že

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:27.