Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 17.06.2008, 23:57
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365
Privzeto Ali je z nami še vse v redu?

Mogoče je videti kot tema za lastno pucanje ali prepucavanje ...mogoče.

Pa v resnici ni tako mišljena ...iskreno

Včasih se mi je zdelo, da smo na tem forumu pogosto prešli mejo dobrega okusa, bili primitivni, ja, tudi žaljivi etc etc ...

Včasih preberem kako serijo komentarjev na kakem novičarskem sajtu ...in če to prištejem temu, kar srečujem pri svojem delu ... ljudje, nam se je kot rasi pošteno scufalo, scefralo v glavi ... ...štos je v tem, da v ozdaju ni vedno eno hormonsko najstniško nabijanje, ki ga net omogoča, ampak so to realni, bojda odrasli ljudje ...ki varag! res tako mislijo

Danes je možak storil samomor ob rutinskem policijskem pregledu vozila. Pika.

Komentarji na Siolu, tistih žaljivih se mi sploh ni dalo klikati, saj so že te "normalni" dovolj bruhalni ...na vsakih 10 budal en trezen ... bemti, očitno sem v manjšini

primeri:

#

mislim da bo takih primerov zmeri več " nažalost" Delaš po cele dneve po 12 ur za 600 eur na mesec na koncu ti pa en fazan spiše listek za par tisoč evrov.. Slovenija zbudi se
#
frizer17.06.2008 20:13:57
(+1)

Gremlin je ugotovil bistvo težave le da se je zmotil pti višini delavske plače ki se giblje okoli 500 EUR, saj ni čudno, kaj mu je pa preostalo drugega kot metek v čelo, le kako bi plačal kazen za prekrške ki jih je storil. Povem vam da nebo ostalo le pri eni žrtvi novega prometnega zakona na takšen način.

mene pa zanima če bi šli za nazaj pogledat nalog-e kolikokrat je ta možakar že imel stike stema dvema policistoma,ker vem kako znajo nekateri naši >miličniki< pokazat "profesionalen odnos do nas navadnih državljanov" in mimo grede lahko nekomu sproži tisti klik da naredi kaj nepotrebnega.......neki podobnega se bo dogajalo tudi s pobegi rednih prekrškarjev zaradi visokih kazni ob tem pa se bo pogosto zgodilo kaj zelo žalostnega......ob kakšni šoli izgubil oblast in trčil v skupino otrok.....itd.

Je to civilizacijski nivo razmišljanja homo sapiensa, razmišljujočega človeka, ki je pogruntal E=mc2, sestavil tegale laptopa, da monster gor klofari, naredil 9to simfonijo, sezidal piramide al kaj? Oooo fak no ...

Zijah že leta kriči proti mediokriteti, ki očitno uporablja 0,01% svoje možganovine in še to za enostavne sklepe, ki jih lahko dojame šimpanz ...

Človek je umrl. Nihče verjetno ne bo zvedel, kje se mu je v življenju zalomilo, da se ustrelil.

Aja, pa še takole mimogrede ... Siol mirno dopušča komentarje ...so mogoče kakšne "novice", kjer komentarji veleumnih niso potrebni?

Le čevlje sodi naj ...
Staro 18.06.2008, 01:15
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683
Privzeto Re: Ali je z nami še vse v redu?

Citat:
Človek je umrl. Nihče verjetno ne bo zvedel, kje se mu je v življenju zalomilo, da se ustrelil.
Res je to sem tut jst rekel.

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Staro 18.06.2008, 09:54
Burda Uporabnik Burda ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Burda
Član od: Jun 2008
Sporočila: 16

kaj se farbamo, da je vse ok, pa zakaj se človek ustreli...zakaj??? a je kaj čudno danes, da se kdo fenta. saj se sploh ne poznamo, še žena se sprašuje, kako, zakaj, ni mi jasno, sploh mi ni jasno, pa tak veseljak je bil in foksnar, pa se je šel vesit...
tako je danes...glavno, da se modri fantje z ciničnimi in tud slučajno ne grenkimi obrazi rehabilitirajo od grozote, ki so jo doživeli ob tem samomoru.
kaj pa se je pletlo po glavi temu revežu, ki mu je bila morda to pika na i in je samo še čakal, kdaj ga bo razneslo od raznih begajočih misli. kaj pa mi vemo, kaj pa sploh kdo ve...saj se nihče več ne pogovarja..
Staro 18.06.2008, 10:08
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

No ja... sicer... Monster... ne vem točno kaj si žele od nas, da napišemo, ker si pač izlil ves svoj gnev in to je to...

Ja, človeštvo je v k.u.r.c.u., a si šele zdej ugotovil? Nič novega, ampak life goes on... a nas boš probal reševat? Bolj kot tehnika napreduje, bolj smo ljudje eni zahojenci in zakrneli... mislm, da bomo kmal spet opice

Kar se pa tistega tiče, ki se je ustrelil.... a je kdo pomislil, da se je bal, da ga bojo zaprl ker ma pištolo brez dovoljena? (Sej ne vem, al je mel dovoljenje al ne, sam to je bla prva stvar, k sm js pomislila nanjo) pa kva, se je pač ubil, ne vem zakaj tak big dil, veš kolk folka v Sloveniji naredi samomor, ne morš zdej zarad unga pompa delat, kva pa drugi? Js sm mnenja, da ma vsak pravico s svojim življenjem delat kar hoče in krona te pravice je pravica do samomora... Kaj je lepšega, kot pomislit, da če se ti bo zgodilo nekaj res najhujšega, da se temu lahko izogneš?

Pač... ustrelil se je, ker mu je dop*zdil... a si prepričan, da teb ne bo nikol? In to je čist osebna stvar vsakega posameznika...
Staro 18.06.2008, 11:14
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a Burda Prikaži sporočila
kaj se farbamo, da je vse ok, pa zakaj se človek ustreli...zakaj??? a je kaj čudno danes, da se kdo fenta. saj se sploh ne poznamo, še žena se sprašuje, kako, zakaj, ni mi jasno, sploh mi ni jasno, pa tak veseljak je bil in foksnar, pa se je šel vesit...
tako je danes...glavno, da se modri fantje z ciničnimi in tud slučajno ne grenkimi obrazi rehabilitirajo od grozote, ki so jo doživeli ob tem samomoru.
kaj pa se je pletlo po glavi temu revežu, ki mu je bila morda to pika na i in je samo še čakal, kdaj ga bo razneslo od raznih begajočih misli. kaj pa mi vemo, kaj pa sploh kdo ve...saj se nihče več ne pogovarja..
Se strinjam. Saj sem sam ob uvedbi teh rigoroznih kazni, zaradi katerih bo marsikdo prišel na kant, že sam opozarjal. Evo, zdaj pa imamo prvo žrtev. mater, pa saj je nekomu plačat eno kazen drobiž, nekdo drugi pa bo zaradi tega ob eksistenco!
Sicer ni znano, kaj je sploh tipa prignalo v to da se je vpričo žandarjev fental ampak ziher mu ni preostalo drugega, ko je verjetno zvedel ali pa se zavedel, kolko ga bo vse to koštalo!!!
Staro 18.06.2008, 11:21
pecnikr Uporabnik pecnikr ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce pecnikr
Sporočila: 536

ja tole mamo kar mamo ljudje božji sej mamo vsi probleme takšne in drugačne ampak treba je pr seb met trezno glavo ...js se nikol ne spuščam v težave nobene ker vem kaj sledi...????? sam sebi po domače povedano..se_ r _ em v žep...in to kar nekdo počne neumnosti in misli na samomor je pa to čist njegova stvar......treba je vedet da z samomorom NE rešiš le sebe daš pa odprte možnosti generaciji za tabo ki razmišlja takole..... neki bom neumnega storil in če mi spodleti je itak rešitev samomor??????...in dejansko en človek v krizi pozna le to rešitev ker je bolj enostavno nekoga posnemat kot pa z svojo glavo razmišljat...... se zaveda kdo z grenkimi mislimi kaj povzroči ko odreši sebe ????? ....dvomim da to pomisli preden nardi konc....poleg tega ne da samo rešitev na krožniku ljudjem v krizi ampak tudi nekomu ki ga je mel mogoče rad pa on tega ni vedel ( sigurno je kdo bil ki mu je blo kaj mar za njega) njemu pa vsili grenek okus življenja in zaprtost v sebe ker je izgubil osebo ki jo je mel rad in ....to enostavno ni prav ....in v take skrajnosti človek sploh nebi smel z it ..........hmmmm lahk bi govoril in govoril pa nebi blo konc....
Jaz sem zlo dolgo bil tud bolj negativc ampak sem si enega dne rekel vse okol sebe bom imel rad pa ni važno kak je ,ni važno kako zgleda , je pa sigurno ena stvar ki pa mi je vsaj malo všeč na njem in na to stvar se osredodočim in jo dam na prvo mesto kot njegovo najbolšo značilnost .....to je to ....veste če nekomu daš nekaj svojega srca se tudi njegovo srce hitro vrne in takoj čutiš dobro delo oz prijatelstvo........torej da se z ljudmi delat in živet le dobroto je treba v skromnih merah dajat ljudem v krizi pa bo!!!
Staro 18.06.2008, 11:28
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

Kiss, ni bil ravno gnev, bolj razočaranje ...

Ker nisem več moker za ušesi od prežgane župe, po kateri sem priveslal, to sicer vem že dolgo, se mi zdi pa ok vsake toliko tudi povedati ...)

reševanje vas? A to potrebujete? ...ojej
Staro 18.06.2008, 12:02
Kaja Uporabnik Kaja ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kaja
Član od: Nov 2001
Naslov: Doma
Sporočila: 2.690

Citat:
Objavil-a Dalmatinec Prikaži sporočila
Se strinjam. Saj sem sam ob uvedbi teh rigoroznih kazni, zaradi katerih bo marsikdo prišel na kant, že sam opozarjal. Evo, zdaj pa imamo prvo žrtev. mater, pa saj je nekomu plačat eno kazen drobiž, nekdo drugi pa bo zaradi tega ob eksistenco!
Sicer ni znano, kaj je sploh tipa prignalo v to da se je vpričo žandarjev fental ampak ziher mu ni preostalo drugega, ko je verjetno zvedel ali pa se zavedel, kolko ga bo vse to koštalo!!!
Mene pa pri tem govorjenju okoli višine kazni in to, kako bodo ljudje zaradi tega prišli na kant, nekaj pošteno moti. Kolikor se spoznam na te zadeve, če vodiš po predpisih (pa pustimo, ali so pametni ali ne), kazni ne plačaš, mar ne? Tisti ******, ki pa v naselju vozi bistveno več, kot je dovoljeno, naj pa plača, pa pika!!!!!!!!!!!!!

Tole sicer ni ravno na temo tega, ki se je ustrelil, ampak........
Staro 18.06.2008, 12:13
pecnikr Uporabnik pecnikr ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce pecnikr
Sporočila: 536

tisti: ki ,v naselju vozi bistveno več, kot je dovoljeno, naj pa plača, pa pika!!!!!!!!!!!!!

bravo se strinjam....
Staro 18.06.2008, 13:18
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a Kaja Prikaži sporočila
Mene pa pri tem govorjenju okoli višine kazni in to, kako bodo ljudje zaradi tega prišli na kant, nekaj pošteno moti. Kolikor se spoznam na te zadeve, če vodiš po predpisih (pa pustimo, ali so pametni ali ne), kazni ne plačaš, mar ne? Tisti ******, ki pa v naselju vozi bistveno več, kot je dovoljeno, naj pa plača, pa pika!!!!!!!!!!!!!

Tole sicer ni ravno na temo tega, ki se je ustrelil, ampak........
Tukaj ne razumeš ene stvari; se strinjam, da naj tisti ki vozi prehitro, plača kazen. Ampak kazen naj bo za vse vsaj približno enako vzgojna oz. naj vsakega enako prizadene. Kužiš? Tako pa nekomu s 400 evrov plače 500 evrov kazni pomeni vprašanje eksistence, nekomu s 5000 evri plače pa to pomeni drobiž. V tem vidim problem!!!

Značke
nami, redu, še, vse

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Bi z nami cvrli krofe? Irina Gastronomija 11 21.03.2007 22:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:29.