Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 14.10.2009, 21:11
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065
Privzeto Re: Še berete časopise? Tiskane ali na spletu?

Kupujem samo en slovenski tednik in to je Mladina. Drugače pa sem bil naročnik Večera, ki pa sem ga objavil. Od takrat dnevne novice spremljam na spletu, kjer lahko preletim spletne izdaje več dnevnih časopisov. Vzrok za to, da sem odjavil Večer pa je tudi recesija. Zakaj bi plačeval tiskan časopis če že plačujem obenem tudi internet?
Staro 25.11.2009, 14:34
meadow sun Uporabnik meadow sun ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce meadow sun
Član od: Jun 2006
Sporočila: 244

Citat:
Objavil-a nejc Prikaži sporočila
Berem.

Med jedjo in na wcju. Čist neki drugega kot bulit v ekran.

....maš prevelik LCD,da bi ga na wc vlačil??

Be Careful What You Wish For...
It May Come True

Staro 27.11.2009, 23:38
Šmek Uporabnik Šmek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Šmek
Član od: Oct 2007
Sporočila: 177

Dnevno kupujem športni časnik, bolj zato, da imam na šihtu med malico počitek od ekrana; ob petkih pa vržem uč na cajteng, ki ga kupim zaradi sporeda, ki je kot priloga zraven časopisu. Pa še to se ustavim zgolj na novicah iz sveta, ki jih je ponavadi za dve strani...

Večino novic pa dobim čez dan z neta.

EDIT: in ja - tudi meni se na WC ne da vleči tehnike in raje uporabim tiskovino, ki morda prav pride tudi za drugi opravek na 'svetem mestu'...
Staro 16.12.2009, 12:27
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81

Eh, hotela sem vaše mnenje o tem, kakšen se vam zdi odnos slovenskih časopisov do svojih bralcev, vi pa samo pišete, katere cajtenge berete. Brezveze. Ok, pa naj bo po vaše - Dalmatinec, ali spremljate kaj časopise na Hrvaškem? Vem, da je bil Feral Tribune žal ukinjen, a morda obstaja kakšen podoben časopis na Hrvaškem? Hvala za odgovor.
Staro 17.12.2009, 09:59
peter05 Uporabnik peter05 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2009
Sporočila: 1

Edini časopis ki ga kdaj preberem je Žurnal, pa še tega zelo poredko. Prav tako na spletu kdaj pa kdaj odprem 24ur.com, toda me ne mika da bi kaj velikokrat, ker so itak sami brezvezni in izmišljeni trači gor.

Na splošno je preveč novinarjev ki nimajo pojma, in pišejo neresnice, za primer lahko dam nek prispevek na 24 ur, v katerem je pisalo kako je letalo izgubilo krilo in še zmeraj uspešno pristalo, zraven pa je bil posnetek na katerem se je že takoj dalo videti da je samo solidna montaža...
Staro 21.12.2009, 15:49
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81

ja, nivo pada.
Po eni strani je dobro, da se daje možnost bralcem, a pri tem bi morala biti selekcija, saj bralci to zlorabljajo z neokusnostjo, primitivizmom, ali kako drugače, denimo na način, kot ste zapisali vi.
Po drugi plati pa so nekateri mediji spet preveč zaprti, kar tudi ni dobro. V marsikateri časopis se ne da napisati niti pisma bralcev, pa tudi, če se da, so pisma skrbno izbrana, ugotovila sem, da včasih tudi cenzurirana.
Staro 31.08.2010, 11:50
Dannaja Uporabnik Dannaja ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2010
Sporočila: 5

Prvih 15 let življenja Delo, drugih 15 Dnevnik. Tako pride, malo menjave. Se mi zdi, da se elektronski mediji, ne morejo primerjati s tiskani (predvsem časopisi in tukaj ne štejem brezplačnikov).
Staro 21.09.2010, 22:16
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Berem oboje; tiskane in e-verzije. Naročnik pa nisem.
Staro 28.09.2010, 15:44
amaze646 Uporabnik amaze646 ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce amaze646
Član od: Dec 2001
Naslov: Itq ne ves kje je to.
Sporočila: 10.558

Berem vecinoma elektronske medije. Tu in tam kdaj kupim Mladino. Berem pa casopise vedno, ko grem v gostilno na kavo ... tam je zastonj
Staro 04.01.2011, 13:39
fumek Uporabnik fumek ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2010
Naslov: Ljubljani,Piranu delno v Nemčiji
Sporočila: 17

Branje ( ne samo časopisov) je pomemben in koristen intelektualni napor.Tudi če gre samo za to,da pridobimo kakšno informacijo, je najbolje če to informacijo preberemo in na ta način ponotranjimo.Prebranega se tudi veliko bolje spomnimo kot samo videnega.

Problem pa je pristranost časopisov .Današnje "Delo" je, recimo poročalo o aferi Patrija na Hrvaškem. Novinar je pri tem navedel ,da so v podkupovanje v zvezi z nakupom oklepnikov v Sloveniji vpleteni Janša, Gutman in Erjavec.Tudi če bi res bili, bi moral novinar uporbiti najmanj pogojnik dokler jim krivda ne bi bila dokazana.

V Sloveniji je sicer na načelni ravni zagotovljena svoboda tiska, govora in informacij. Kar pa se tiska tiče pa jo omejuje dejstvo ,da lahko tiskano besedo objaviš če obvalduješ časopis .S tem imaš vsaj deln monopol nad resnico.

Značke
berete, časopise, spletu, še, tiskane

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
igre na spletu - začetnik jedn Igre, konzole 2 20.11.2006 15:21

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:58.