Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 24.08.2011, 11:35
mglds Uporabnik mglds ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2011
Sporočila: 534
Privzeto Vozniška kultura !

Zdaj me zanima ali smo mi bolj butasti ali bolj pametni,kot recimo severni sosedji ?
Ker sem bil pred kratkim na dolgi vožnji skozi Avstrijo in Nemčijo in tam ko je bilo 50 se je vozilo 50 ! Tam ko je bilo na avtocesti 100 se je vozilo 100. Pri nas pa tam ko je 50 se vozi od 70 naprej ! Takšnih je pri nas več kot polovico,medtem ko jih na severu praktično ne zaslediš !
Staro 24.08.2011, 13:56
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Vozniška kultura !

če ti je do debate na to temo
endless neproduktivna tema z obratno predpostavko

http://slo-tech.com/forum/t250742#crta

Glavni problem pri nas ni hitrost ampak nestrpnost in "površnost". Se precejkrat sprašujem, če je dajanje smerokaza kaznjivo.
Staro 24.08.2011, 16:16
mglds Uporabnik mglds ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2011
Sporočila: 534

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
če ti je do debate na to temo
endless neproduktivna tema z obratno predpostavko

http://slo-tech.com/forum/t250742#crta

Glavni problem pri nas ni hitrost ampak nestrpnost in "površnost". Se precejkrat sprašujem, če je dajanje smerokaza kaznjivo.
Ja mal žalostno da se ljudje bolj ukvarjajo zakaj odvzem in koliko kazni in zakaj ! Namesto zakaj vsaj 20% folka fozi objestno in krši vse predpise po vrsti ! Kako dopovedati enmu debilu da tudi če je 400m ravna cesta in omejitev 50 ne sme pržgat mimo 100??? namreč vmes je odcep in še 2x avtobusna postaja !!!
Staro 05.10.2011, 13:12
lifetrade Uporabnik lifetrade ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce lifetrade
Član od: Oct 2011
Sporočila: 8

Meni je pa recimo smešno da že dva dni zapored tam kjer so fakultete redarji delajo na polno aje to parkiranje po raznih travicah tudi slaba kultura voznikov ali samo znak da je premalo parkirišč?

Potem lahko rečemo da imamo slabe ceste in slabe avtomobile, ker ne znajo sami od sebe vozit pijanih ljudi domov.
Staro 09.11.2011, 13:53
general lavine eccentric Uporabnik general lavine eccentric ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2002
Sporočila: 67

Vozniška kultura Slovencev je v skladu s karakternimi lastnostmi večine Slovencev, to so agresija, kompulzivno vedenje in alkoholizem. Vemo, da je 12% aktivnih Slovencev alkoholikov, ubogi Rugelj jih je naštel celo 20%, vsak odrasli in napol odrasli Slovenec pa je lastnik avtomobila. Rezultati prometne varnosti so potem taki, kot jih lahko pričakujemo. Zadeva je brezupna, pomagajo tudi pravniki, saj bodo po njihovi zaslugi vsak čas oprostili norega alkoholika, ki je zakrivil smrt treh mladih ljudi, ker je vozil po nasprotnem pasu AC. V zavrženi imperialistični Ameriki so sprejeli zakon na pobudo nevladne organizacije mater otrok, ki so umrli v prometnih nesrečah, ki določa, da je pijani voznik, ki je povzročil smrtno poškodbo, obtožen uboja in plačila dosmrtne odškodnine otrokom ali sorodnikom umrlega.
Mi bomo pa raj še enga ruknil.
Lep pozdrav, general
Staro 31.01.2012, 22:10
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a mglds Prikaži sporočila
Zdaj me zanima ali smo mi bolj butasti ali bolj pametni,kot recimo severni sosedji ?
Ker sem bil pred kratkim na dolgi vožnji skozi Avstrijo in Nemčijo in tam ko je bilo 50 se je vozilo 50 ! Tam ko je bilo na avtocesti 100 se je vozilo 100. Pri nas pa tam ko je 50 se vozi od 70 naprej ! Takšnih je pri nas več kot polovico,medtem ko jih na severu praktično ne zaslediš !
pri nas smo še bolj napredni. Kjer je dovoljeno voziti s 100km/h, se vozi 80 ali precej manj, kjer je dovoljeno voziti 130 km/h se vozi 80, pa sunkovito na prehitevalni pas, ko mu je nekdo z dovoljeno hitrostjo že skoraj na riti.
V glavnem pa, starejši so mladim za vzor, žal moram pa spet napisati, politiki pa vsem državljanom. Kdor zna to povezati, potem ne more dolgo tuhtati zakaj je tako pri nas in bo vedno slabše.

Značke
kultura, vozniška

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Emo kultura amaze646 Svet in ljudje 34 09.05.2009 20:17
O Sapirju glavobol Religija in filozofija 6 24.09.2007 15:45
Verjeti ali (z)Vedeti galeb Religija in filozofija 218 25.12.2006 18:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:58.