Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 19.01.2007, 13:15
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460
Privzeto Re: Otvoreno - 15.1.2007 / HRT 1

Citat:
Objavil-a Knez
Na Hrvaškem so se Srbi in Hrvati streljali že marca 91 (Plitvice), ko je bilo v Sloveniji še vse mirno.

Tako, da se ti ta taktika, da bi Kučanu naprtil še vojno na Hrvaškem, ne bo izšla.
Kako ste površni. Nisem naprtil vojne na Hrvaškem Kučanu. To bi bilo smešno, ker to enostavno ne bi bilo možno. Kučan je dodal svoj delček k mozaiku. Kaj pa je nagovarjanje javnosti in prodajanje orožja obema stranema drugo kot aktivno sodelovanje v moriji?!
Duh pravi, da je to pomoč ampak to je za vsakogar z malo pameti enostavno absurdno, če ne drugega s človeškega vidika.

Brez politikov na Hrvaškem, klime, nekaterih okoliščin, politikov v drugih jugoslovanskih republik bi se lahko Kučan na trepalnice postavil in ne bi dosegel NIČ!

Je pa iz te morije potegnil največ, ker je oportunist in kameleon. Iz vsega tega je izšel ven še celo z dokaj solidnim imidžom v javnosti, kar pač potrjuje, da so ljudje ovce in vrednote danes sila relativna zadeva.
Staro 19.01.2007, 13:16
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Citat:
Objavil-a d28
Duh, misli si kar si hočeš. Še celo privrženi Kučanovci priznavajo, da je bil ideolog prodaje orožja.

Janša je bil, ponavljam- majhna ribica, ki se mu je zamerilo, da Kučan toliko več služi od njega in ob tem ostaja v ozadju čist kot solza. Medtem, ko je Janša dobival drobtinice od tega posla in še nasrkal je, ker je bil v ospredju.

In ti pišeš o neki higieničnosti in Madžarih. Ali smo bili z Madžari 50 let v skupni državi? Ne streljaj kozlov!

Če je zate pomoč nekomu tako, da ga odiraš tako, da mu prodajaš orožje in nato še njegovemu sovražniku potem je to tvoj svojevrsten vidik, ki pa ne vsebuje niti trohice moralnosti.

Vprašaj Hrvate, imam tam tudi sorodnike, kako gledajo danes na "pomoč" Slovencev. Večina jih meni, da so jih Slovenci takrat pustili na cedilu. Če pa bi vedeli še več o tem kaj je počela Slovenija, bi bilo mnenje še slabše.

In če kdo piše v tri dni to počneš ti, ker ponavljaš eno in isto, nikjer ne demantiraš mojih argumentov, hkrati pa imaš zelo licemeren odnos in dvojna merila. Če si prokučanovec, ne imej drugih za pro-ne-vem-kaj, ker jaz nisem za nobenega politika.
Situaciji v Slovenijiin na Hrvaškem nimata veliko veze.

Res je obstajal nekakšen dogovor o sodelovanju, a le na papirju.

Na Hrvaškem je šlo za upor Srbov, ki so se uprli ustavnim spremembam, s katerimi so jih Hrvati izbrisali iz Ustave kot konstitutiven narod Hrvaške.

Pri nas ni šlo za nič takega, temveč le za puškarjenje med JNA, ki je na tankih hotela nazaj v Slovenijo prinesti komunizem in privrženci samostojne Slovenije.

Zato je bila pri nas vojna tudi tako kratka.

Zdaj, če ti obžaluješ,da se nismo v paketu s Hrvati vojskovali do 95, je to tvoja stvar..

Nazadnje uredil Knez : 19.01.2007 ob 13:23.
Staro 19.01.2007, 13:19
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Citat:
Objavil-a d28
Kako ste površni. Nisem naprtil vojne na Hrvaškem Kučanu. To bi bilo smešno, ker to enostavno ne bi bilo možno. Kučan je dodal svoj delček k mozaiku. Kaj pa je nagovarjanje javnosti in prodajanje orožja obema stranema drugo kot aktivno sodelovanje v moriji?!
Duh pravi, da je to pomoč ampak to je za vsakogar z malo pameti enostavno absurdno, če ne drugega s človeškega vidika.

Brez politikov na Hrvaškem, klime, nekaterih okoliščin, politikov v drugih jugoslovanskih republik bi se lahko Kučan na trepalnice postavil in ne bi dosegel NIČ!

Je pa iz te morije potegnil največ, ker je oportunist in kameleon. Iz vsega tega je izšel ven še celo z dokaj solidnim imidžom v javnosti, kar pač potrjuje, da so ljudje ovce in vrednote danes sila relativna zadeva.
Napisal si, da je Kučan hujskal Hrvate, naj se uprejo.

To ni res, saj so se uprli na Hrvaškem Srbi, ne Hrvati, in drugič, to se je zgodilo pred spopadi v Sloveniji.

Tako, da tvoja teorija o Kučanovem hujskanju ne drži vode.
Staro 19.01.2007, 13:24
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Knez
Napisal si, da je Kučan hujskal Hrvate, naj se uprejo.

To ni res, saj so se uprli na Hrvaškem Srbi, ne Hrvati, in drugič, to se je zgodilo pred spopadi v Sloveniji.

Tako, da tvoja teorija o Kučanovem hujskanju ne drži vode.
Knez, napisal sem, da je Kučan s svojimi govori pozival brate Hrvate naj se uprejo.
In zakaj ni možno, da nekdo hujska in podžiga strasti tudi med vojno? :O
Ali je potemtakem nedolžen oz. moralno čist?

Izkrivljaš besede kot da sem hotel povedati, da je Kučan povzročil vojno na Hrvaškem, kar ni res. Sem izrecno napisal, da je bil le eden izmed delčkov tega zloveščega mozaika.
Je pa prispeval k temu, da so se podžigale strasti namesto, da bi poskušal umiriti strasti.
To slednje mu pač ni bilo v interesu, ker je hotel zaslužiti in ga ni zanimalo na kako nemoralen in krvav način bo to dosegel.

Biti ponosen na nekaj ali nekoga ne pomeni biti slep za resnico.
Staro 19.01.2007, 13:30
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Knez
Situaciji v Slovenijiin na Hrvaškem nimata veliko veze.

Res je obstajal nekakšen dogovor o sodelovanju, a le na papirju.

Na Hrvaškem je šlo za upor Srbov, ki so se uprli ustavnim spremembam, s katerimi so jih Hrvati izbrisali iz Ustave kot konstitutiven narod Hrvaške.

Pri nas ni šlo za nič takega, temveč le za puškarjenje med JNA, ki je na tankih hotela nazaj v Slovenijo prinesti komunizem in privrženci samostojne Slovenije.

Zato je bila pri nas vojna tudi tako kratka.

Zdaj, če ti obžaluješ,da se nismo v paketu s Hrvati vojskovali do 95, je to tvoja stvar..
Jaz sem pacifist in nikoli nisem za nasilje. In pisal sem o drugi temi.

Še eno podvprašanje, ker si me sprovociral: ali ni primerljivo to, kar si napisal s tem, kar je bilo narejeno "izbrisanim" v Sloveniji?
Staro 19.01.2007, 13:35
Duh Uporabnik Duh ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Duh
Član od: Sep 2003
Sporočila: 1.372

d28
iz mojega prejšnjega posta lahko ugotoviš moje osebno mnenje o preprodaji orožja...

mnenje nekaterih, pa četudi je večinsko še ne pomeni vedno resnice...če pa že omenjaš, kdo bi naj koga pustil na cedilu, pa je tudi jasno, kdo se prvi ni držal pospisanih dogovorv med republikama...

drugače pa kak naj zajključim debato s tabo d28?
Priznam, si me prepričal...Kučan je tisti, ki je kriv za rapad jugoslavije, je tuid nahujskal hrvate proti srbom, srbe proti muslimanom, muslimane proti obojnim, pa še muslimane med seboj...z enim namenom, da jim je lahko kasneje prodajal orožje po oderuških cenah in mastno služil, med drugim pa si je še prizadeval, da je ta vojna trajala čim dalje in lobiral v daytonu, da sprte strani ne bi sprejele dogovora, pa mu ni uspelo...

moram ti priznat, da so tvoji argumenti predvladali in si me prepričal
Staro 19.01.2007, 14:23
Pripravnik

Sem vsaj toliko fer, da ne izkrivljam tvojih besed četudi se ne strinjam s tabo.

Preberi si dobro, kjer pišem večkrat, da je Kučan dodal svoj del k mozaiku. Ampak pač rad posplošuješ in ne maraš drugega mnenja, ki bi omadeževal tvojega idola Kučana.

Nič zato, njega vsaj razumem, ker se je dobro obogatel in ima dober imidž v javnosti. Ne razumem pa ovac, ki od tega nimajo nič, da takšnega človeka idolizirajo. Kučan se prav veselo sam pri sebi smeji.

Duh, tudi mene so tvoji "argumenti" prepričali.

Značke
hrt, otvoreno

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:39.