Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 04.03.2013, 15:49
Tilenharc Uporabnik Tilenharc ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2013
Sporočila: 2
Privzeto Dts teŽava

Pozdravljeni!

Zasledil sem kar nekaj tem na to temo, vendar sem ugotovil, da je tehnična podpora, ki sodeluje na tem forumu nekako nehala na določena vprašanja odgovarjati...

Skratka, najprej sem kupil siol box, potem sem ugotovil da mi pri MKV datotekah ne dela zvok... nato sem šel kupiti optični kabel v upanju, da bo težava rešena. Sedaj pa tudi ne dela. In berem, da bi pri hišnem kinu delovala, ker je podprt samo prenos DTS in DD...

Pa dobro... a zdaj mi želite povedati, da predvaja mkv video format (s čimer se hvalite) za zvok pa si naj kupim hišni kino? Pa a ste normalni? In potem odgovor, da trenutna nastavitev pač taka je... Halo? Sprememba nastavitve?

BTW, a je morda že kdo uspešno rešil težavo?

lp
Odgovorite s citatom
Staro 05.03.2013, 07:51
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928
Privzeto Re: Dts teŽava

Sam Box ti DTS signal le posreduje in ga ne pretvarja. DTS signal se pretvori v TV ali domačem kinu. Če pa nimaš TV ali domačega kina kateri predvaja DTS zvok se ti je pa brez veze ukvarjati s filmi z DTS zvokom. Glej raje za filmi z AAC avdio zapisom, saj bo rezultat isti, kot če bi ti ga BOX pretvoril, pa še jezil se ne boš brez veze.
Staro 07.03.2013, 19:37
Tilenharc Uporabnik Tilenharc ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2013
Sporočila: 2

Imam sony bravio na katero je prikljucen ps3, bluray in deluje dts zvok... Saj bluray je DTS, a ne?

Zakaj pol ne deluje prek boxa? Pa kako naj iscen filme z AAC ce pa je vecina MKV z DTS?
Odgovorite s citatom
Staro 08.03.2013, 07:13
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.563

Kot je napisal že uporabnik telex, SiOL BOX ne dekodira DTS zvoka, saj tega nima podprtega. DTS zvok le posreduje naprej, da ga lahko zunanji odkodirnik dekodira.

MKV je container za Bluray ripe, vsak Bluray rip nima DTS zvoka. Na forumu je bilo na to temo že več pogovorov, uporabniki so tudi že našli rešitev v programih za prekodiranje zvoka. Bodite pozorni tudi, ko prenašate vsebino iz interneta, saj obstaja več izdaj enake vsebine z različnimi formati zvoka.

Mitja
Staro 08.03.2013, 13:47
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Objavil-a Tilenharc Prikaži sporočila
Imam sony bravio na katero je prikljucen ps3, bluray in deluje dts zvok... Saj bluray je DTS, a ne?

Zakaj pol ne deluje prek boxa? Pa kako naj iscen filme z AAC ce pa je vecina MKV z DTS?
Blueray ne pomeni DTS ampk lahko vsebuje DTS in celo trueHD audio zapis. Ker je potrebno za predvajanje teh zapisov plačati licenčnino jih podpira omejeno število naprav. V ta namen se na netu da dobiti že pretvorjene avdio zapisa malo slabše kvalitete, katere lahko predvaja velika večina naprav. A kvaliteta teh pretvorjenih avdio zapisov je običajno vsaj za razred boljša, kot so jih je večina predvajalnikov sploh sposobni predvajati, tako da povprečni uporabniki nismo prikrajšani.
Staro 08.03.2013, 16:07
mglds Uporabnik mglds ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2011
Sporočila: 534

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Kot je napisal že uporabnik telex, SiOL BOX ne dekodira DTS zvoka, saj tega nima podprtega. DTS zvok le posreduje naprej, da ga lahko zunanji odkodirnik dekodira.

MKV je container za Bluray ripe, vsak Bluray rip nima DTS zvoka. Na forumu je bilo na to temo že več pogovorov, uporabniki so tudi že našli rešitev v programih za prekodiranje zvoka. Bodite pozorni tudi, ko prenašate vsebino iz interneta, saj obstaja več izdaj enake vsebine z različnimi formati zvoka.

Mitja
Dobr je mi bomo gledal kaj dol vlečemo,vi pa glejte kaj nam pošiljate na male zaslone,ker EDINO HBO ima DD zvok !! Vsaj HBO OD na izbiro bi lahko imel nekaj več kot stereo !!
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dts, težava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težava Optika sojus Tehnična pomoč 3 18.02.2010 19:42
HDMI težava oil89 SiOL TV 27 22.08.2009 17:13
Težava z dostopanjem do strani banano Tehnična pomoč 35 05.01.2009 15:53
Težava s pingom Gregat Tehnična pomoč 16 05.11.2008 16:19
Težava s hitrostjo Rene Kotnik Tehnična pomoč 5 01.07.2007 10:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:29.