Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 01.09.2018, 13:39
moni8181 Uporabnik moni8181 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2018
Sporočila: 2
Privzeto Delovanje Siol tv - nov naročnik

Pozdravljeni,

Razmišljam, da bi zamenjala operaterja tv (do sedaj sem imela telemach) in ker so zdaj ukinili mamin program, ki ga je najbolj spremljala CBS Reality razmišljam o zamenjavi na siol tv.

A mi lahko kdo, ki že uporablja BOX S malo pove ali vse deluje OK, kako je z nastavitvijo svojega vrstnega reda tv programov (ali je možno nastaviti svoj željen vrstni red za VSE programe v MEGA HD ponudbi)? namreč pri sedanjem operaterju si lahko nastavil svoj vrstni red a le za 80 mest!!
Kako lahek ali težek je meni v BOX S-u? Ali imaš 1 ali 2 daljinca?

Ker bi naročila Sio Trio C in hočem imeti MEGA HD tv shemo a sem prebrala, da je za to treba vsaka 2 meseca nekaj storiti, da se programi, ki so le v MEHA HD shemi spet vključijo!!!

Hvala za možen input
Odgovorite s citatom
Staro 02.09.2018, 20:04
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928
Privzeto Re: Delovanje Siol tv - nov naročnik

Kako ti bo stvar delovala je najbolj odvisno od linije in praktično nič od operaterja. Če ti sedaj deluje vse OK, potem bo tudi ob (morebitni) zamenjavi ponudnika delovalo OK.

Včasih je Telekom imel zaklenjenih neka programskih mest za svoje (reklamne) zadeve. Na tista mesta (npr. 100, 200, 300...) nisi mogel postaviti svojega programa. Vsa ostala mesta pa lahko poljubno zapolniš s poljubnim programom. (če je še sedaj kakšno mesto zaklenjeno ne vem. Četudi ni več je dobro da veš, ker lahko kadarkoli karkoli spremenijo).
Za običajno gledanje TV potrebuješ le en daljinec. Na TV lahko upravljam vklop/izklop glasnost in nekatere funkcije TV. Če želiš kaj posebnega na TV pa potrebuješ njegov daljinec.
Narejeno imajo, da moraš vsaka dva meseca vpisati le PIN (4 cifre), katerega določiš sama po vsakem resetu Boxa (???!!!) in je uporaben tudi za vsebine za odrasle, nakupe videa na zahtevo... Pač nekaj sekund (brezveznega) dela.
Staro 04.09.2018, 10:37
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.371

Citat:
Objavil-a moni8181 Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

Razmišljam, da bi zamenjala operaterja tv (do sedaj sem imela telemach) in ker so zdaj ukinili mamin program, ki ga je najbolj spremljala CBS Reality razmišljam o zamenjavi na siol tv.

A mi lahko kdo, ki že uporablja BOX S malo pove ali vse deluje OK, kako je z nastavitvijo svojega vrstnega reda tv programov (ali je možno nastaviti svoj željen vrstni red za VSE programe v MEGA HD ponudbi)? namreč pri sedanjem operaterju si lahko nastavil svoj vrstni red a le za 80 mest!!
Kako lahek ali težek je meni v BOX S-u? Ali imaš 1 ali 2 daljinca?

Ker bi naročila Sio Trio C in hočem imeti MEGA HD tv shemo a sem prebrala, da je za to treba vsaka 2 meseca nekaj storiti, da se programi, ki so le v MEHA HD shemi spet vključijo!!!

Hvala za možen input
moni8181, me veseli, da razmišljate o naročilu naših storitev. Na večino vam je odgovoril že Telex. Dodajam le, da imamo nekaj programskih mest, ki jih ni možno premikati, sicer pa lahko na portalu Moj Telekom programe poljubno premikate in jim določite želena programska mesta. Na začetek si namestite programe, ki jih najraje gledate. Programe, ki jih ne želite gledati, lahko tudi umaknete, tako da jih med premikanjem enostavno preskočite.
Paket Trio C vključuje Mega HD programsko shemo, ki jo je treba vsake dva meseca nadgraditi. To storite prek portala Moj Telekom ali prek TV-komunikatorja. Shemo Mega HD je treba brezplačno podaljševati na 2 meseca, saj je namenjena tistim, ki jo dejansko gledate. Lp, Julija
Staro 06.09.2018, 19:12
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Treba je povedati ,da urejanje programske sheme je trenutno pri telekomu eno izmed bolj enostavnih opravil. Vsaj glede na telemach.

Treba je pa opozoriti na eno včasih ne tako pomembno dejstvo, katero je pomembno sploh ponavadi pri starejših uporabnikih.

Shema na boxih se ureja preko aplikacije v moj telekom in to preko računalnika !!

Sem šel v pomoč vsaj par starejšim , ki so želeli po svoje urejeno shemo ,a se jim ni niti sanjalo,da to to treba opraviti preko računalnika.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 06.09.2018, 19:17
ViolaMB Uporabnik ViolaMB ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 324

sej lahk v Boxi zalaufas Moj Telekom in pol s pilotam po svoje štelaš kanale. je pa to bolj zamudno delo kakor prek računalnika...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
delovanje, naročnik, nov, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Delovanje Siol BOX-a preko ASUS Router-ja E-Era Tehnična pomoč 29 26.08.2019 14:49
Siol Pošta - delovanje filtrov Snort O storitvah 1 17.04.2014 05:53
Living in the box = siol box Boe Joe SiOL TV 105 31.08.2010 15:27
Prehod na siol trio? anzex1 Tehnična pomoč 1 24.08.2010 08:48
O SiOL storitvah oz. zgodba za na WC Straus O storitvah 18 27.01.2010 12:01

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:32.