Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 14.04.2006, 13:24
Iluzija- Uporabnik Iluzija- ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Iluzija-
Član od: Sep 2003
Sporočila: 28.001
Privzeto Re: Prijava začasnega bivališča

Citat:
Objavil-a Gabrijelca
Priznam, naredila sem veliko neumnost
Ni bilo namerno

Stvar je taka: Pred enim letom in pol sem se začasno preselila v najemniško stanovanje. Z lastnico sva sklenili legalno najemno pogodbo in lastnica me je tudi prijavila. Takrat sem mislila, da to zadostuje. Zdaj pa sem izvedela, da bi menda tudi sama morala prijaviti začasno prebivališče. Je to res? Sploh mi ni prišlo na kraj pameti, da bi bilo kaj drugače. Sem se pač prvič selila, nihče od mojih prijateljev nima te izkušnje in tako me nihče ni opozoril, kaj moram še storiti. Sama pa sem v evforiji ob selitvi očitno malo izgubila razsodnost, sa običajno vse stvari zelo premislim in preverim In v nevednosti sem živela do prejšnjega tedna.

V tem času smo najemno pogodbo enkrat že podaljšali, tako da še vedno živim v tem stanovanju. Upravna enota je ista kot pri mojem stalnem bivališču. Kaj naj zdaj storim? Naj grem prijavit začasno bivališče in se pred uradnikom posujem s pepelom? Menda je kazen za tak prekršek od 10 do 50 jurjev

Ne bi vedela, kakšne so kazni - ampak mene je na to opozoril agent, preko katerega sem prišla do stanovanje. Vse mi je razložil, kako je s prijavami.

Sporoči kako se je izteklo
Staro 14.04.2006, 13:27
Sacha Uporabnik Sacha ni prijavljen
Psiho
Prikazne slike uporabnika/ce Sacha
Član od: Dec 2005
Sporočila: 40.260

Z A K O N
O PRIJAVI PREBIVALIŠČA (ZPPreb)

VI. KAZENSKE DOLOČBE

25. člen

Z denarno kaznijo od 10.000 do 50.000 tolarjev se kaznuje za prekršek fizična oseba, ki:

1. ne prijavi stalnega prebivališča in spremembe naslova stanovanja ali ne odjavi stalnega prebivališča (prvi in tretji odstavek 6. člena);

2. ne prijavi oziroma odjavi posameznika, mlajšega od 18 let, ter posameznika, ki ni poslovno sposoben (drugi odstavek 6. člena);

3. ne prijavi oziroma odjavi otroka v primeru izvrševanja roditeljske pravice (četrti odstavek 6. člena);

4. v predpisanem roku ne prijavi stalnega prebivališča ali spremembe naslova stanovanja ali ne odjavi stalnega prebivališča (peti odstavek 6. člena);

5. se ne prijavi oziroma odjavi ali se v predpisanem roku ne prijavi oziroma odjavi pristojni policijski postaji (tretji odstavek 10. člena);

6. ne prijavi oziroma odjavi ali v predpisanem roku ne prijavi oziroma odjavi začasnega prebivališča (prvi odstavek 12. člena);

7. ne prijavi ali v predpisanem roku ne prijavi začasnega odhoda z območja Republike Slovenije oziroma vrnitve v Republiko Slovenijo za več kot 60 dni ali z namenom, da bo tukaj stalno prebival (prvi in drugi odstavek 13. člena).
Staro 16.04.2006, 10:03
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a Sacha
Nič ni narobe, če se prijaviš sedaj brez posipanja s pepelom pred uradnikom, ker njega sploh ne zanima kdaj si se preselila na novo lokacijo in veljavnost začasnega prebivališča bo veljala od dne ko boš to na občini prijavila.
Vedi pa, da bo prijava trajala le eno leto, nato ga moraš spet obnoviti.

In ne obremenjuj se, ker te ne bodo preverili koliko časa si tam, ne da bi to prijavila, važno pa je le, da je tebe prijavil stanodajalec.

Važno je, da vedo kje je tvoje stalno prebivališče, če pa je začasno v isti občini je pa stvar toliko manj pomembna. Njim se gre le zato, da kontrolirajo premik prebivalstva po Sloveniji.

Razen če ne bo na UE ugotovila, da sploh ni bila prijavljena! :O Ker imam občutek, če bi bila prijavljena, bi jo že kdo poklical ali poslal kako odločbo o prekršku!
Staro 16.04.2006, 10:56
frikec Uporabnik frikec ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce frikec
Član od: Jul 2002
Sporočila: 32

mah ne. Sklenitev pogodbe (najemne) je ena zadeva, preseliti se je pa druga zadeva.
Ti lahko skleneš najemno pogodbo za stanovanje in sploh ne stanuješ notri, je lahko prazno, ali karkoli.
Če bi tako tolmačili zakonodaja ne bi daleč prišli... kaj bi se pa zgodilo, če bi npr. najel stanovanje v LJ in tudi v MB (recimo, da je razlog študij)... kaj potem bi se UE teple za mene?

Ti se kr đajiča nared in prijavi od sedaj, če pa te vprašajo za datume pogodbe, pa povej, da si se šele sedaj odločila in preselila.
Staro 16.04.2006, 11:09
Kahla Uporabnik Kahla ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kahla
Član od: Sep 2003
Naslov: District 01
Sporočila: 4.582

Ma tle sploh ni panike, po mojem. Sej lohk rečeš npr. da si pogodbo sklenila že prej, dejansko pa si se preselila komaj sedaj, ko prijavljaš prebivališče. Drgač pa - ti lahk skleneš najemno recimo za 10 let. Prebivališče moraš itak podaljševat vsako leto. In zato boš vsako leto prinesla s sabo isto pogodbo. Dej, dej, na UE to delajo kot po tekočem traku in verjemi, da se nobenmu referentu ne da kaj preveč ukvarjat s tem in onim - kvečjemu morda za kake "hude" sumljive tujce. Predlagam pač tisto 1. varianto: pogodba že prej, preselila si se pa dejansko zdej.
Staro 18.04.2006, 10:51
Sacha Uporabnik Sacha ni prijavljen
Psiho
Prikazne slike uporabnika/ce Sacha
Sporočila: 40.260

Citat:
Objavil-a Vsemogočni
Razen če ne bo na UE ugotovila, da sploh ni bila prijavljena! :O Ker imam občutek, če bi bila prijavljena, bi jo že kdo poklical ali poslal kako odločbo o prekršku!
Boli UE če je ona prjavljena al ne, sumljivo bi bilo le, če nikjer v Slo ne bi bla prijavljena, ma pa punca v isti upravni enoti prijavljeno stalno prebivališče!
Staro 05.06.2006, 15:34
Gabrijelca Uporabnik Gabrijelca ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 4

No, da vam povem, kako sem opravila: šla sem na UE in so mi brez vprašanj izdali potrdilo o začasnem prebivališču :D

Res sem si oddahnila!
Staro 05.06.2006, 15:49
Teo Uporabnik Teo ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Teo
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.150

hmnja, jaz sem že peto leto v lj. bil sem že na par različnih lokacijah, pa še nikdat nisem prijavil začasnega prebivališča in ga tidi ne bom. Do zdaj še nisem imel nič problmov.
Staro 06.06.2006, 23:03
Morena Uporabnik Morena ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Morena
Član od: Jan 2003
Sporočila: 9.510

Citat:
Objavil-a Teo
hmnja, jaz sem že peto leto v lj. bil sem že na par različnih lokacijah, pa še nikdat nisem prijavil začasnega prebivališča in ga tidi ne bom. Do zdaj še nisem imel nič problmov.
Enako. Tudi, ko sem imela nekaj resnejšega opravka z policijo.
Staro 03.07.2006, 08:42
Mesečnica Uporabnik Mesečnica ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Mesečnica
Naslov: Somewhere over the rainbow ...
Sporočila: 107

Hmm, mene pa zanima nekaj drugega glede prijave začasnega prebivališča. Ali upravna enota o tem koga obvešča oz. ali so podatki na voljo v kakšnih javno dostopnih bazah? Jaz sem namreč pred kratkim prijavila začasno prebivališče, pa zdaj dobivam pošto (tudi reklamno) kar na ta novi naslov in ne več na domačega Kako lahko v Svetu knjige vedo, ne da bi jim jaz to povedala, da imam zdaj poleg stalnega še začasno prebivališče? Prejšnji katalog sem namreč dobila na domači (stalni) naslov, kjer imam na pošti narejeno preusmeritev, zadnji katalog pa je prišel kar direktno na novi (začasni) naslov!

Na novi naslov sem dobila tudi nekaj reklamne pošte, ki je naslovljena direktno name

Značke
bivališča, prijava, začasnega

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:41.