Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 23.05.2007, 22:38
veska Uporabnik veska ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce veska
Član od: Sep 2005
Naslov: Lajbah
Sporočila: 146
Privzeto kariera ali familija

Stara sem 28 let, pred enim letom dobila sanjsko sluzbo v kateri mi gre vsak dan bolje in bolje, rs sem zadovoljna. s fantom ziviva 6 let skupi, 2 let pred tem bila prar, zdaj bi on familijo, meni na kraj pameti ne pade sedaj, je blo obdobje ko sem si to zelela pa nisem mogla zanostit...
...jaz bi kariero, kar naenkrat v meni zelja po tem, nikoli prej tako izrazita....imava kupljen stanovanje, financno sva kar ok, sicer kredit pa to, ma ni neke sile, kar lepo furava...zdaj pa to...vse vec me daje da bi sla...da bi ga zapustila...sej nevem res nevem kako bi brez njega, ma v tem smislu naj si najde partnerko ki mu bo otroke rodila in naj bo srecen, jaz mu tega sedaj ne morem nuditi, zal ne...nevem kaj se dogaja z mano. imam 10 let delovne dobe, ma 1 leto od kar imam sanjski siht..jaz vec nevem kaj naj nardim..res nevem...svetujte. hvala.

Veska
Staro 23.05.2007, 22:50
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234
Privzeto Re: kariera ali familija

In v cem je problem? Ali se otroci in sluzba izkljucujejo? Prvic slisim za kaj takega. Najprej se odloci, ali sploh zelis otroke ali ne. Ce ne - potem ne. Ce pa ja, potem pa kdaj? Z bioloskega stalisca je zdaj ravno pravi cas.
Staro 23.05.2007, 22:53
summer Uporabnik summer ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce summer
Član od: Oct 2004
Naslov: I’m smiling. This should scare you.
Sporočila: 15.690

samo ne se sekirat, pa mislit, da si manjvredna in, da si on to zasluži...bla bla bla....
to je tvoje življenje, eno in edino..ko boš pripravljena imej otroka....da si ne boš kdaj očitala kako in kaj...da ne boš otroku in možu očitala...
saj verjetno, je fant razumen in bo počakal par let...potem, boš ti ustaljena v novi službi in si boš najverjetneje zaželela otrok...pa če še takrat ne...je tudi prav
sam ne se slilit v nekaj zaradi drugih..ker če ti ne boš srečna, tud tvoja družina ne bo

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he doesn't exist.
Staro 24.05.2007, 16:24
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Pa se mi zdi, da ne gre toliko za izključevanje kariera vs. otroci, kot preprosto za to, da ni želje... in zakaj bi potem silila v to???
Staro 25.05.2007, 16:49
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Ce ti gre kariera dobro alora super, za otroka je se zmeri cas, se ne mudi, tudi, ce ga nimas, ni nic narobe. Se dobro, da si das taksno vprasanje ker karjera je pomembnejsa od familje v bistvu, to je destvo in pika saj karjera mora imeti prednost pred druzino, to pa moram trditi zato, ker dokler imas sluzbo in sluzis, postanes resen, neki presparas uzivas in potem lahko trezno razmislis o druzini, ce imas samo v glavi druzino, nisi resen in se podas v to nepripravljen, potem ne dobis sluzbe, slabo sluzis in potem jokas, kako tezko je preziveti, itd..., otrok pa je tisti, ki trpi.

Zato je kariera pred druzino in seveda pametni se tega zavedajo, saj najuspesnejsi in bogatejsi ljudje tako razmisljajo, v afriki je pa lih obratno, ko imajo po 10 otrok in jih 5 umre od lakote, itd.... Tako, da dam malo za razmisliti ostalim.

Je pa malo skoda, da ne bi vasa zveza trpela in sli kaj narazen zaradi te odlocitve, saj on tudi ne bo mogu cakat v nedogled, odvisno v kaksnih odnosih ste, samo imeti otrka kot stvar "sredstvo-orodje", zato, da zveza ne razpade ni prav. Moramo se odlociti, kaj je zares prav, ceprav pravilne odlocitve so vcasih zeloooooo tezke, nekateri se pac odlocijo za lazjo odlocitev, ki pa ni zmeri ta prava.
Staro 27.05.2007, 14:57
Škrlatka Uporabnik Škrlatka ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Škrlatka
Član od: Jan 2004
Sporočila: 11.544

ce imas vecjo zeljo po kariero kot po familiji, izberi tocno tisto kar ti srce in misli pravijo, naredi to kar cutis ti in ne kar drugiker je to tvoje zivljenje in ti z njim upravljas tako da si srecna
veliko srece pri vsem
Staro 27.05.2007, 15:22
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Sporočila: 3.612

Mah, 28 let si itak premlada za otroke.
To so imeli včasih, pri 20 užent in potem kar takoj froca...
Jaz pri 28 nisem še niti pomišljal na otroke ...
Staro 27.05.2007, 15:27
Škrlatka Uporabnik Škrlatka ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Škrlatka
Član od: Jan 2004
Sporočila: 11.544

26- 28 SO KAO NAJLEPSA LETA ZA OTROKE, sam kakor kdo, naj se vsak sam odloci
Staro 27.05.2007, 15:30
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Sporočila: 3.612

Citat:
Objavil-a Škrlatka Prikaži sporočila
26- 28 SO KAO NAJLEPSA LETA ZA OTROKE, sam kakor kdo, naj se vsak sam odloci
In zakaj?
Jaz poznam res dosti (študiranih) žensk, ki imajo ali bodo imele otroke pri več kot 40. Nekatere že pri blizu 50.
Saj danes ne živimo več 50-60 let. Povprečna življenjska doba žensk danes presega 80 let.
Staro 27.05.2007, 15:37
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Po 35-tem letu starosti pricne strmo narascati moznost problematicnih nosecnosti in raznih sindromov (kot Down-ov). Nekatere zenske pridejo v menopauzo ze pri 40-letih. Zakaj pa mislite, da se je Madonna pri 35-ih dala na brzino oplodit? Zato, ker je babnica dobro vedela, da se ji bioloska ura rodnosti izteka. Najbolj zdrave otroke imajo mlade mamice med 20-im in 25-im letom. Po 35-em postajajo stvari vprasljive in nevarne (rizicne).

Značke
familija, kariera

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kariera Michaela Schumacherja MERLIN Šport 85 08.11.2006 13:23

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:53.