Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet

Svet aktualni dogodki v svetu

Orodja za teme
Staro 01.04.2007, 23:43
mrak Uporabnik mrak ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Sporočila: 7
Privzeto Re: Kdo v resnici vodi svet?

Kdo v resnici vodi svet?
Tisti ki vodijo psihologijo družbe, tisti ki določa, kaj je upravičeno in kaj ne, kaj je zločin in kaj patriotsko dejanje. Čisto preprosto. Družba sledi fikciji, kdor določa to fikcijo ali iluzijo vodi družbo.

LP Mrak

p.s. vse to že vemo, a vendar se ne zavedamo, tu se kaže intelektualnost
Staro 02.04.2007, 23:43
sati Uporabnik sati ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce sati
Član od: Oct 2006
Sporočila: 497

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Ko si bomo uspeli v popolnosti podrediti naravo, ne bo več mogla delovati za nas, ker NAS ne bo več.
Narave si ne bomo nikoli podredili, saj je človek kljub sodobni tehnologiji popolnoma nemočen pred njeno močjo.
Staro 03.04.2007, 15:29
tolstoyed Uporabnik tolstoyed ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.476

Citat:
Ali se vam je kdaj zazdelo, da temu planetu vlada nekoliko ljudi, ki kot da igrajo šah, v katerem so navadni smrtniki zgolj šahovske figure?
pa se ti ne zdi, da je za to kriva brezbrižnost raje? oni so srečni, da lahko delajo, si privoščijo stanovanje in avto, grejo na dopust in se čez vikend zabavajo na turbo folk veselicah. to je vse skup en umetno ustvarjen proces, ki gre zelo na roko vladarjem. dokler bo pohlep človeška lastnost, bo težko kaj spremeniti..
Staro 03.04.2007, 16:04
1knap Uporabnik 1knap ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce 1knap
Član od: Sep 2002
Sporočila: 2.035

Citat:
Objavil-a Barak Prikaži sporočila
No reci,....aja pa ne mi spet o nekem fantomskem titani ter katapulnih sedežih, ki jih še zmeraj veselo štancajo,..
...Izguba koncesije za črpanje nafte in zemeljskega plina... naftno polje Sahalin II. plinovodi, naftovodi itd.
Suma sumarium skromna izguba samo nekaj 10 miljard US$
Staro 04.04.2007, 23:49
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a Montenegro Prikaži sporočila
Nobeden ne uničuje več sveta kot pokvarjeni politiki in ljudje ki bogatijo na račun tuje nesreče.
Pač smo mi ena generacija, ki samo govorimo, se delamo pridne,pametne ne naredimo pa nič, MI LJUDJE se rajši ukvarjamo kdo je srb,kdo slovenec, kdo je musliman kdo je kristjan itd. Sej če bilo kdo res upravlja svet iz zakulisja je pameten človek, ki ve kako bojo ljudje odreagirali, samo nobenemu še ni uspelo ostat neodkrit pa nebojo niti oni, bo že komu stisnilo med jajci ali nekdo povedal resnico vprašanje je čas in če nebomo mi v tem času dobili 3 svetovno vojno zaradi idijotov iz svetovnih vlad, ki nimajo pojma v življenju in mislijo da so nekaj višje od normalnega človeka ki "LOMI HRBET" ceu dan za poscanih 400 eurov in na koncu mu ne ostane nič ker mora plačat račune in davke DA BI LAHKO IDIJOTI KUPOVALI OROŽJE, HODILI NA DOPUSTE, TROŠILI DAVKOPLAČEVALSKI DENAR. E ja kruto je, ČE BI VSAJ 100 takih poznal ki bi imeli kaj jajc se upret temu načinu življenja bi se jaz pridružil takoj.
Bravo, jaz bi se tudi pridruzu takoj, kot sem reku, sem proti lastni drzavi, ker najvecji sovraznik je zmeraj drzava lastna, ne pa tuje, ko te enkrat tujec zavzame, postane ze spet tvoj vladar, torej, ali bos delal za njega ali se mu uprl? Ni razlike v kateri drzavi si, vsaka drzava, te bo izkoriscala in enkrat se je treba upret, nekoc bi te za taksne besede hitro aretirali in dali v zapor ali ubili, marsikje po svetu to se zmeraj delajo, hvala bogu zgleda, da so stvari sle nekoliko na bolje, ampak lahko bi sle se bolje.

Enkrat pride cas, ko treba placati za svoje posledice.
Staro 05.04.2007, 11:59
Uporabnik

Citat:
Objavil-a anarchy Prikaži sporočila
Bravo, jaz bi se tudi pridruzu takoj, kot sem reku, sem proti lastni drzavi, ker najvecji sovraznik je zmeraj drzava lastna, ne pa tuje, ko te enkrat tujec zavzame, postane ze spet tvoj vladar, torej, ali bos delal za njega ali se mu uprl? Ni razlike v kateri drzavi si, vsaka drzava, te bo izkoriscala in enkrat se je treba upret, nekoc bi te za taksne besede hitro aretirali in dali v zapor ali ubili, marsikje po svetu to se zmeraj delajo, hvala bogu zgleda, da so stvari sle nekoliko na bolje, ampak lahko bi sle se bolje.

Enkrat pride cas, ko treba placati za svoje posledice.
Še nedavno je izgledala Slovenija lepa država, ampak postopno spreminjajo delavski razred praktično v suženjski. Najnovejši primeri, ko so delavke na bolniški obiskali detektivi z odpovedjo, počasi že novačijo tuje delavce, ki garajo po 12 ur na dan v nemogočih razmerah. Žalostno, a birokracija in Cerkev, ki bi najbolj morala skrbeti za zmanjšanje krivic, bogati.
Staro 05.04.2007, 15:17
1knap Uporabnik 1knap ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce 1knap
Član od: Sep 2002
Sporočila: 2.035

Citat:
Objavil-a sati Prikaži sporočila
Še nedavno je izgledala Slovenija lepa država, ampak postopno spreminjajo delavski razred praktično v suženjski. Najnovejši primeri, ko so delavke na bolniški obiskali detektivi z odpovedjo, počasi že novačijo tuje delavce, ki garajo po 12 ur na dan v nemogočih razmerah. Žalostno, a birokracija in Cerkev, ki bi najbolj morala skrbeti za zmanjšanje krivic, bogati.
Ta praksa bo imela kratek rok trajanja.
Prej ali slej bo raja rekla dost mamo in na volitvah zamenjala antislovenske ksenfobe.
Izvolili bojo ultranacionaliste in potem bo vsake pravljice konec.
Staro 06.04.2007, 07:50
Montenegro Uporabnik Montenegro ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Naslov: Koper
Sporočila: 15

mah, nevem kaj rečt, kolko bi blo lepše življenje da bi vsak imal vsaj enkrat večjo plačo da si lahko privošči vsaj nekaj lepega vsaj enkrat na mesec, ampak NE, gremo dat davek na nepremičnino davek na darilo, davek na vse!
Zakaj pa ne sej mi smo budale, kaj bomo mi tistim z vlade, EN DAN bo davek na uporabljeni kisik (dihanje) ej če to ni že smešno, a kako lupijo boge ljudi to ni mogoče, kakšne so kazni nesprejemljive, ej meni so poslali da moram dat obračun za prispevke za socialno varnost, ČE NE ODDAM V ROKU 8 dni BOM MORAL PLAČAT od 1500 do 25000 EUROV kazni? KAJ JE TO komu smešno al ne? KAJ ČE NAPRIMER MENE NEBI BILO DOMA? Bi bil v tuijini? Pošta je prišla nepriporočeno torej nemore bit razvidno kdaj sem jaz to prebral in če sploh sem.. 25000 eurov? 6MIL starih slovenskih tolarjev? ej pa eni delajo 5 let za to oni bi pa za zamudo tolko kazni dali? Ej mislim če mi kdo uničuje smisel življenja in voljo do življenja so to tisti ki pišejo take neumne zakone itd. Bilo kako pogledaš, bilo kam prideš povsod je isto, iztisnejo to do konca, da bi lahko oni kupovali orožje ki ga čez par let bojo umaknili iz uporabe ker je pršlo novejše ven. To je že kriza, da pa ne govorimo o prispevkih na samostojne podjetnike, skoraj 300 eurov plačujem, septembra sem odprl prejšnje leto obrt, DELA NISEM IMEL NIČ a veste kaj pomeni nič? Takšna konkurenca samo ki jaz se ne dam tako hitro, pa sem reku da bom pač potrpel in enkrat naredil biznis ad bom vse pokril pa bo. Uglavnem kako so oni pametni, TI TUDI ČE NIMAŠ DELA MORAŠ PLAČEVAT, ČE IMAŠ DELA ti potem po 5MILIJONIH še davčno zavezujejo kar pomeni še višji davki. Problem pa je , da politika in moč itd. še najboljše osebe pokvarijo, jaz sploh ne volim nikoli ker vem da itak nobeden nebo nič naredil glede teh vprašanj, saj samo obljubljajo naredijo pa nič, oni se rajše kregajo med sabo in se premeščajo v druge stranke. Uglavnem bilo kdor vodi svet, upam da ga zadane strela
Staro 09.04.2007, 11:45
Uporabnik

Citat:
Objavil-a tolstoyed Prikaži sporočila
pa se ti ne zdi, da je za to kriva brezbrižnost raje? oni so srečni, da lahko delajo, si privoščijo stanovanje in avto, grejo na dopust in se čez vikend zabavajo na turbo folk veselicah. to je vse skup en umetno ustvarjen proces, ki gre zelo na roko vladarjem. dokler bo pohlep človeška lastnost, bo težko kaj spremeniti..
Seveda je za to kriva brezbrižnost raje. Če bi prevladalo število ljudi, s katerimi se ne da tako zlahka manipulirati, bi takim vladarjem v ozadju odklenkalo. To je tako, kot reklame, da je meso zelo zdravo, a milijoni umirajo zaradi bolezni, povezanimi z mesno prehrano, ali kot mišljenje nekaterih kristjanov, da so pripadniki drugih religij pogani, a dokazano je, da ima tako praznovanje božiča kot velike noči korenine v poganskih praznikih. Ampak, o tem razmišlja le malokdo, zato gre karavana lepo naprej, pa čeprav v prepad.
Staro 09.04.2007, 23:58
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a 1knap Prikaži sporočila
Ta praksa bo imela kratek rok trajanja.
Prej ali slej bo raja rekla dost mamo in na volitvah zamenjala antislovenske ksenfobe.
Izvolili bojo ultranacionaliste in potem bo vsake pravljice konec.
Samo ne mi govoriti o volitvah in, kako bomo koga izvolili in dali drugemu odpoved, ki z tem ne bomo naredili prav nic, take ljudi je treba odstraniti na drug nacin.

Značke
kdo, resnici, svet, vodi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Svet v letu 2007 nofear2009 Svet 20 29.12.2006 14:46
Formula ena na vodi v Sloveniji BMX Šport 50 05.09.2006 08:30
Napreden vs zaostal svet? anarchy Svet in ljudje 14 09.06.2006 22:31
Kako vojna zgleda v resnici mataj Svet in ljudje 10 01.05.2006 23:23

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:49.