Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.10.2007, 01:19
zigaj Uporabnik zigaj ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 51
Privzeto IP Centreks - kako prijaviti novo napravo?

Zdravo!

V svoj IP Centreks račun bi želel prijaviti novo napravo... obstaja kje kakšen vodič? Zlasti za SIP nastavitve na telefonu (ni auto-provisioned).

Hvala & lp,

Ž
Odgovorite s citatom
Staro 20.10.2007, 19:26
Novinec
Privzeto Re: IP Centreks - kako prijaviti novo napravo?

Da podrobneje pojasnim... FTTH priključek, kjer so Telekomovci (ali Siolovci) paket zasnovali tako, da je vse zaklenjeno na fizične naprave, ki smo jih morali kupiti od njih... jaz bi pa rad dodal še kakšen svoj telefon (da o soft phonih ne govorimo), nihče pa mi ne zna dati podatkov za nastavitve klienta.

Any hints?
Odgovorite s citatom
Staro 21.10.2007, 10:43
RS71 Uporabnik RS71 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce RS71
Član od: Dec 2005
Naslov: Maribor
Sporočila: 55

IP CTX ne dela samo na FTTH, ampak tudi na xDSL tehnologijah. Softphone si lahko naročiš kot dodatek k tvojmeu IPCTX paketu, imenuje se Broadworks Communicator, obstajata tudi orodni vrstici za IE in MS Outlook, kjer upravljaš s svojo ipctx številko preko PC-ja. Za SIP in omrežne nastavitve vprašaj svojega informatika v podjetju, ker ima sve podatke.

LP
Staro 22.10.2007, 11:43
Novinec

Žal temu ni čisto tako.

Poslovni Duo paket (prek FTTH), je sestavljen tako, da lahko uporabljaš le naprave, ki si jih prisiljen kupiti od njih, vse ostalo je zaklenjeno. Self-care provisioning preko voip.telekom.si je izključen, konfiguracijskih podatkov ti nočejo izdati.
Tehnični kader je sicer maksimalno prijazen, ampak odločitve očitno sprejema komerciala. Ta se je odločila, da:

- ne moreš priključiti lastnega telefona
- ne moreš priključiti lastne hišne centrale (npr. Asterisk)
- prisiljen si v nakup terminalske opreme, ki ti jo vsili Telekom (ta je edina, ki bo delala)
- ne moreš uporabi soft-telefonov

Skratka... funkcionalnost, ki ti jo ponuja IP Centreks, je manjša od možnosti navadne PSTN bakrene linije.

Upam, da nekdo v njihovi komerciali malo pogleda na koledar in ugotovi, da je leto 2007 in ne 1980.
Ne morejo IP telefonije tržit na enak način, kot so nas v času PSTN-a posiljevali z raznimi A-testi, oziroma na ultra-fleksibilni platformi ponujati manj, kot ti je navadna PSTN linija ponujala pred 20 leti.

V kolikor kdo od pristojnih na Telekomu ali Siolu meni, da so sestavili dobro ponudbo za poslovne uporabnike, naj navedeno prosim prebere še enkrat in za spremembo posluša, kaj mu govori tehnično nekoliko bolj zahteven uporabnik, ki ve, kaj hoče, namesto da me prepričuje, da potrebujem manj.

BroadWorks platforma sicer omogoča customer self-care provisioning, torej da lahko sam vneseš podatke svojih telefonov, sistem pa ti potem ali zgenerira konfiguracijske datoteke, ali pa celo direktno skonfigurira telefone.
Zakaj so se namesto out-of-the-box fleksibilnosi pri Telekomu raje odločili uporabniku zagreniti življenje, mi ostaja uganka. Upam pa, da jih čim prej sreča pamet.

Lp,
Žiga Jakhel
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
centreks, kako, napravo, novo, prijaviti

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:09.