Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 15.04.2008, 15:03
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580
Privzeto Re: kupite domače

Že prejšnja vlada je zakonodajo postavila tako da npr. malih vaških klavnic ni, saj so s tem šli lepo na roko takrat Jankoviču v Mercatorju, sedanja vlada pa ni nič boljša, lobiji pač delajo svoje.

Po celi Sloveniji je sicer dovolj kmetij da bi lahko ljudje brez problema kupovali tudi iz prve roke, če bo le volja za to.

Namesto tega pa nam bojo najbrž podarili obvezno članstvo v Agenciji za generično promocijo, da bomo kmetje financirali politični kader ki je drugje odpadel.

Prodam mleko po 35 centov/liter, pa že mam en cent več, pa še živo je :-)
Staro 15.04.2008, 22:44
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Se strinjam, da bi bilo veliko boljše, če bi kupovali direktno pri kmetih. Tudi tistih nekaj km do kmetije in domov ne bi nikakor predstavljalo nobenega stroška, da bi le bila hrana naravna in cenejša kot pri velegigantih. Ampak kaj ko se nekaj šarlatanov trudi z računico izniči trud vseh poštenjakov, ki želijo dobro. Komu zaupati, da bo res dobil tisto kar mu nekdo ponuja, da ne bo nekdo z umetnimi gnojili in krasno zelenjavo ali dobrim mlekom le gledal da čimveč iztržil? Komu verjeti? Rade volje se podam do kmeta, naročim krompir za ozimnico, hodim k njemu po solato, fižol in ostalo zelenjavo, meso, ampak, ali bo resnično zdrava in brez umetnih gnojil zrasla? Torej le za prodajo in zaslužek. Če bi znal ocenit ker je poštenjak, ne bi nikoli hodil v trgovske centre ampak vedno h kmetu. Tako pa, zagiftano hrano ali kupim v trgovskem centru ali pri kmetu po še malce dražji ceni, mi je vseeno kje jo kupim. Jesti je treba, gledam na kvaliteto, ki jo lahko otipam in si mislim, da je v redu, potem pa vseeno kje jo kupim. Rajši tam, kjer je cenejša, kot da se peljem z avtom in kupim mačka v žaklju. Tako pač je danes. Poštenjake zavirajo pokvarjenci in jim jemljejo zaslužek in izničijo ves trud, ki ga vložijo v svoje delo. Žal mi jih je, ampak pri najboljši volji ne morem ločiti kdo je pošten, kdo je željan le zaslužka, zdravje kupca pa ga ne briga nič.
Staro 21.04.2008, 10:28
staren Uporabnik staren ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce staren
Član od: Apr 2008
Sporočila: 23

Jaz pa nisem v dialemi ali kupovat domače pred tujim, jaz ne smem jest, pa moram hujšat, pol pa mi je tak vseeno, grickam dietne ploščice in pijem vodo, ploščice so tujega izvora, voda pa ta prava domača iz pipe
Staro 21.04.2008, 13:19
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Sama sreča, da morajo naše inšpekcije poslati vzorce živil na kontrolo v tujino.

http://www.siol.net/slovenija/zdravj...z_prometa.aspx

Zdaj mi je jasno zakaj me je po eni od sort jabolk, pridelanih v Sloveniji bolel želodec.
Sem za to, da kupujem slovensko blago pred tujim, toda ne tako, da je to blago dražje, zastrupljeno, nižje kakovosti kot uvoženo, pa še davek moram plačevati zanj, da lahko država tala subvencije kmetom, tistim, ki so upravičeni do njih, še raje pa svojim prijateljem.

Staro 21.04.2008, 15:43
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Res je žalostno. Daješ državi, država kmetom subvencije, te pa spet plačaš, ko kupiš hrano. Tud sam bi rajši kupoval le Slovensko, ampak ko primerjam cene in plačo, ter koliko svojega denarja sem že vložil preko države v hrano, res rajši pogledam, kaj je v trgovini ceneje. Po drugi strani pa še, uvožena hrana je bistveno bolj pod zdravstvenim nadzorom, kar mi daje malce boljši občutek. Nimam pa pojma, zakaj morajo eni (ne samo pridelovalci hrane), delati izključno za kar največji dobiček, tega nakladajo na kupe, potem pa umrejo kot vsak državljan na zemlji, brez da bi si s temi kupi denarja saj kaj osebno privoščili in uživali. Ne morem in ne morem zastopiti tega, poleg tega pa, še tistim, ki jim pomagajo bogateti, ne plačajo toliko, da bi saj spodobno živeli. Prepričani so, da vse kar plačajo ljudem, daje več kot preveč in so sami za toliko oškodovani, kolikor plačajo več, kot da je delavca treba plačati samo toliko, da preživi in še toliko miga, da imajo drugi od njega koristi. Sicer zgodovina se v bistvu in relano le ponavlja, le v malce drugačni obliki in z drugimi ljudmi.
Torej, zakaj ne gledati na ceno in to primerjati s kvaliteto za katero nimaš nobenega jamstva, da je res tako dobra, kot nekdo, ki prodaja material, trdi, pa naj bo domača ali uvožena
Staro 23.04.2008, 07:39
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a spartan Prikaži sporočila
Prvič, glede na vse težjo ekonomsko-socialno situacijo je to malo licemerna zadeva, bi rekel. In to flancanje da so domači izdelki 'boljši' od vseh drugih, je tudi nakladancija. Ker delam v kmetijstvu vem, da veliko kmetov recimo prodaja svoje mleko Italijanom. Ergo, če kupiš italijansko mleko je veliko možnosti, da tako hkrati kupiš tudi slovensko! Tako da to šopanje s čistim slovenskim oz. domačim poreklom je bolj za lase privlečeno, še posebej v današnjih časih globalizacije!
Kar smo hoteli imet leta 91 in tudi prej, to zdaj imamo. Svoboden trg, svobodno se odločamo kaj bomo kupili, res pa je da imajo proizvajalci in kmetje in še kdo pravico tudi do takih akcij. Ampak mene to ne gane; dokler bom jaz moral štet vsak evro ter gleda kako in kje ga bom zapravil, tako dolgo mi bo na prvem mestu tudi cena. Ker razlika v kvaliteti med 'domačim' in 'tujim' pa tudi ni tako gromozanska, kot nam mogoče to kdo hoče prikazat.
Staro 23.04.2008, 11:18
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

To z Italjanskim in Slovenskim mlekom vsekakor drži, mislim da so Pomurske mlekarne tudi izjavile da uvažajo iz Češke in Madžarske, na koncu pa je vse to Pomursko mleko.
Staro 23.04.2008, 16:28
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a Deflektor Prikaži sporočila
To z Italjanskim in Slovenskim mlekom vsekakor drži, mislim da so Pomurske mlekarne tudi izjavile da uvažajo iz Češke in Madžarske, na koncu pa je vse to Pomursko mleko.
Eto vidiš. In zato ko kupiš mleko Pomurskih mlekarn, kupiš lahko recimo češko mleko. Zato gre za neko vrsto zavajanja, ko govorijo da naj kupujemo domače.
Staro 23.04.2008, 20:52
Pikado Uporabnik Pikado ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Pikado
Član od: Aug 2003
Sporočila: 4.062

Domač je samo moj vrt! Sosedov je že tuj! Vse kar moram kupit je tuje!

Staro 23.04.2008, 23:00
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Kot posmeh akciji "kupite domače", je novica, ki so jo javnosti posredovali novinarji 21.04.2004 in ne inšpekcijske službe !!!!, ki so za to vedele že prej, da so na Kmetiji Bostele, Zdol pri Krškem, ki ima Certifikat za integrirano pridelavo sadja uporabljali pesticid in za nameček še v nedovoljene namene.

Svoje hruške, vrste Conference, verjetno tudi drugo sadje, so obogatili s pesticidom "Klormekvat". In to v tolikšnem odmerku, da je bila prekoračena mejna vrednost. Imenovana snov je rastni regulator, ki se nahaja v dveh, v Sloveniji registriranih in dovoljenih pripravkih Stabilan 460 SL in Cycocle 460. Uporaba obeh je v Sloveniji in EU dovoljena izključno za preprečevanje prehitre rasti žit. Zakaj je kmet z omenjene kmetije škropil hruške s pesticidom in to v takem obsegu, da je strup v njih ostal še po meseceih skladiščenja, verjetno ne bomo nikoli izvedeli, je pa prav, da si zapomnimo njegovo ime.

Zadnje dobave "obogatenih" hrušk je pohlepni in brezvestni pridelovalec dobavil 10.aprila 2008 naslednjim prodajalcem; Imperl Janez s.p., Sevnica; Skupina Posavje d.o.o., Brestanica d.o.o., Podplat, Robert s.p., Brezovica pri Ljubljani in Agromrkac d.o.o., Ljubljana, zato v njegovem skladišču inšpektorji imenovanih hrušk več niso našli, smo jih Slovenci/Slovenke že pridno pojedli.

Za integrirano pridelavo, kar je pred-korak za "bio" predelavo sadja in zelenjave, naši kmetje pridobijo državne in Evropske subvencije. Najmanj kar lahko "država" postori je to, da imenovani kmetiji takoj prekliče Certifikat, ki ga ta kmetija več nikoli ne bi smela pridobiti in zahteva povračilo vseh sredstev.

Žal še nismo tako ozaveščeni, da bi vsaj nekaj državljanov vložilo tožbo in zahtevalo odškodnino. V opomin in poduk vsem bodočim kršiteljem. S kakšno pravico nas nekdo v svojem pohlepu dobesedno zastruplja, predvsem naše otroke, saj njim namenjamo največ sadja in zelenjeve. Nekje bi bilo potrebno začeti.

Značke
domače, kupite

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
prodam, oddam, podarim, izgubil se je ... oglasi za domače živalice Goody Živalski svet 306 28.11.2014 20:32
kako ustvariti domače omrežje? davor92 Računalništvo in internet 2 10.04.2008 14:07
Knight Industries Three Thousand ali po domače: KITT Kal-El Mediji 0 24.12.2007 16:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:11.