Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 27.12.2013, 18:29
dZOMBA Uporabnik dZOMBA ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2013
Sporočila: 1
Privzeto Re: Težave in rešitve z brezžično povezavo

Pozdravljeni!
Imam težavo z wireless na prenosniku(Toshiba). Imam linijo 10Mbps, vendar imam v svoji sobi le 1Mbps ali celo manj. To se je začelo šele v kratkem, kajti doslej sem vedno imel okoli 9Mbps. V sosednji sobi pa ima sestra tudi laptop pa ima linijo tako kot vedno 9Mbps (čeprav je njena soba 2 metra bolj stran oddaljena od routerja kot moja. Prenosnik sem že formatirov, naložil nove driverje, vendar še vedno enako. Zanimivo pa je, da ko grem do routerja imam 100% linijo (10Mbps), grem nato v svojo sobo in imam tako 15min, nato pa mi zopet pade na 1Mbps.
A morda ve kaj bi lahko bilo to narobe?

Hvala.

LP!
Odgovorite s citatom
Staro 27.12.2013, 20:08
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Mene pa zanima imam modem Prospero 632 plus,ki je nastavljen kot router,na ta modem imam priklopljen Linksysov router E3200 z Tomato Raf FW.

Router je povezan iz modema Prospero lan1 v Wan,router vspostavlja PPPoE povezavo.
Problem nastane pri prenosnikih,ki se enkrat normalno povežejo brezžično,drugič je povezava omejena tretjič se sploh ne povežejo.

To se dogaja ko preide računalnik v spanje in po vklopu se ne poveže več.
Zdaj ali je to zaradi tega ker modem in router oba vspostavljata PPPoE povezavo ali v čem je fora.
Odgovorite s citatom
Staro 27.12.2013, 21:11
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a krepki Prikaži sporočila
Mene pa zanima imam modem Prospero 632 plus,ki je nastavljen kot router,na ta modem imam priklopljen Linksysov router E3200 z Tomato Raf FW.

Router je povezan iz modema Prospero lan1 v Wan,router vspostavlja PPPoE povezavo.
Problem nastane pri prenosnikih,ki se enkrat normalno povežejo brezžično,drugič je povezava omejena tretjič se sploh ne povežejo.

To se dogaja ko preide računalnik v spanje in po vklopu se ne poveže več.
Zdaj ali je to zaradi tega ker modem in router oba vspostavljata PPPoE povezavo ali v čem je fora.

Tole bi znala biti težava v sporu ip-jev.

1. modem deluje tudi kot router - sam vzpostavi PPoE povezavo, upr. ime i geslo sta vpisani v modemu, na računalnikih imaš nastavljeno DHCP in se avtomatično povežejo na modem in v internet (lahko imaš switch - stikalo za priklop več PCjev).
2. Modem deluje samo kot modem, nimaš nastavljega gesla un upr. imena v modemu. V tem primeru lahko na PCju vzpostaviš svojo PPoE sejo in se priklopiš na net. V tem načinu SiOL dovoljuje dve vzporedni seji (dva raunalnika vzpostavljata PPoE sejo).
3. Modem nastavljen samo kot modem (isto kot pod 2. točko), nanj je priklopljen router v katerem nastaviš vzpostavljanje PPoE seje. Na router priklučiš poljubno računalnikov in jim dodeliš statične IPje ali pa na routerju nastaviš DHCP in na računalnikih tudi.

Nastavljeno moraš imeti kot je v točki 2 ali 3.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 27.12.2013, 21:27
Mojster

Sem že enkrat nastavil modem kot modem,samo potem je bila težava z 3in 4 portom,ki je nastavjen kot trunk,tvji niso delovali.
Odgovorite s citatom
Staro 27.12.2013, 21:50
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a krepki Prikaži sporočila
Sem že enkrat nastavil modem kot modem,samo potem je bila težava z 3in 4 portom,ki je nastavjen kot trunk,tvji niso delovali.
To s televizijo nebi smelo imeti nobene veze.Pa si istočasno še resetiral , izklopil iz napajanja modem.?

lp
Odgovorite s citatom
Staro 27.12.2013, 22:20
Mojster

Ko modem nastaviš kot modem ga ne smeš več resetirat oziroma iz napajanja izključit,ker se avtomatsko nastavi nazaj na privzete nastavitve.

Modem morajo nastavit tehniki v centrali,da ostanejo trajne nastavitve,sem pa pravkar govoril z tehnično pomočjo preko spletnega pogovora pa pravijo da bo potem box,ki je priklopljen na TRUNK štekal.

Kot sem omenil sem to že enkrat počel in res sem ostal brez tvja
Odgovorite s citatom
Staro 29.12.2013, 04:08
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.556

@pintpj opisano bi moralo odpraviti težave pri sporu IP naslovov.

Če imate dve napravi ki obe oddajati brezžični signal (modem in router) je najbolje to uporabiti tako da ju postavite na različnih koncih stavbe in po možnosti na različnih nadstropjih.

S tem boste zagotovili kar najboljšo pokritost vsem vašim napravam neglede na njihovo lokacijo v stavbi.

LP
Sandi
Staro 26.06.2014, 15:57
nitram4 Uporabnik nitram4 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2009
Sporočila: 1

Težava z novim modemom Innbox V50-U .Imam vklopljen wi fi vendar se mi na vseh PCjih poveže z omejeno povezavo - ni internetne povezave. Mobiteli in tablica pa se povežeta normalno na isto povezavo. Poskusil sem namestiti router,ki ga uporabljam v zgornji etaži pa vse deluje normalno. Kaj mi svetujete ?izgleda da je nekaj narobe z nastavitvami Innbox V50-U .http://forumi.siol.net/images/smilie...e_veryevil.gif
Odgovorite s citatom
Staro 29.06.2014, 07:19
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.556

Citat:
Objavil-a nitram4 Prikaži sporočila
Težava z novim modemom Innbox V50-U .Imam vklopljen wi fi vendar se mi na vseh PCjih poveže z omejeno povezavo - ni internetne povezave. Mobiteli in tablica pa se povežeta normalno na isto povezavo. Poskusil sem namestiti router,ki ga uporabljam v zgornji etaži pa vse deluje normalno. Kaj mi svetujete ?izgleda da je nekaj narobe z nastavitvami Innbox V50-U .http://forumi.siol.net/images/smilie...e_veryevil.gif
Pozdravljeni,

običajno, če deluje na eni napravi brez težav bi moralo enako tudi na drugih napravah.
Predlagam, da mi na ZS napišete vaše uporabniško ime in omenjen opis, da lahko preverimo ali je modem res pravilno nastavljen.

Na vašem računalniku pa lahko poskušate pozabiti omenjeno brezžično omrežje in se poskušate ponovno povezati.

Lep pozdrav
Miha
Staro 16.09.2014, 16:03
Joanfaca Uporabnik Joanfaca ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2014
Sporočila: 2

Pozdravljeni,

zadnje čase mi povzroča težave naš novi Philips, ki se mi noče povezati preko wi-fija. Imamo Siolov internet, če to komu kaj pove Na začetku se je v redu povezoval, sicer ga je bilo treba mogoče kdaj ponovno prižgati, da je delovalo, ampak povezal se pa je. Zdaj se že nekaj časa noče. Najde povezavo, se poveže, potem pa se celo večnost prijavlja, na koncu pa napiše, da vzpostavljanje brezžične povezave ni uspelo. Nobene napake, nič. Router je dobesedno pod televizijo, tako da razdalja ne bi smela bit problem. Z drugimi napravami se povežemo BP, tako da dvomim, da je težava v routerju. Se je še kdo srečal s podobnim problemom in zadevo uspešno rešil?

Hvala že vnaprej
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
brezžično, povezavo, rešitve, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave s povezavo ali ? chipo Tehnična pomoč 0 21.11.2008 08:27
Težave z povezavo MinoSLO Tehnična pomoč 0 27.04.2008 16:18
Težave z povezavo, hitrostjo...itd... Nigh Tehnična pomoč 19 21.04.2008 13:58
Navodila za brezžično povezavo! Sharki Tehnična pomoč 0 21.10.2007 22:28
Težave z Ruckus Wireless povezavo Dravlje Tehnična pomoč 4 27.03.2007 08:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:17.